• Ново
прашина колектор дрво машина atc cnc 1325 дрво машина за сечење во мебел

прашина колектор дрво машина atc cnc 1325 дрво машина за сечење во мебел

Оценка на клиентот:
DEN 652800.00

Износ
Залиха


прашина колектор дрво машина atc cnc 1325 дрво машина за сечење во мебел
Пред место нарачате ,ве молиме контактирајте ме за повеќе детали : )
Mail : export12/на/acctekcnc.com Skype : acctek12 Тел : +8618353179068
Примена на алатката дрво машина за сечење
1.Тоа е широко се користат за производство на кабинет вратата, полна дрвена врата, компјутерска маса, монтажа на мебел и голема површина и маса гравирање на МЕДИЈАПАН и HDF, дрво одбор, авион сечење,3 D embossment и така натаму.
2.Конфигурира со увезени алатка списание од 8 алатки на машина алатки може да се промени брзо и слободно.
3.Алатка сензор му овозможува на машина за надоместување на толеранција на алатката должина.
4.Вакуум работната маса со двојно кариес и Bakelite материјал со висока моќ на апсорпција.
5.Увезени систем за контрола, одделени тастатурата за контрола, колор LCD дисплеј додадете Број 25 Hiwin линеарна водич железнички и багажник од Тајван .
Параметар на дрво машина за сечење :
НЕМА.
Опис Stardard
Параметар
Опционални делови
1
XYZ работна површина
1300*2500*200mm
може да се прилагоди
2
Табела големина
1350*2900mm
3
XYZ патување прецизноста на позиционирањето
±0.02 mm
4
XYZ repositioning accury
±0.03 mm
5
Табела површина
Т-слот табела
Т-slot со Вакуум систем
6
grantry
челик
7
диск system X-Y оска
Назабена-рек actuation
8
вози систем Z оската
Топката завртка
9
Вретено моќ
5.5 KW atc вретено
Кинески 9.0 KW Воздух вретено
10
Максимална брзина
50m/мин
11
Макс работна брзина
40m/мин
12
Вретеното брзина
0-18000rpm
13
работа на владата
Yaskawa серво од Јапонија
Делта серво
14
Работен напон
AC220 V/380 V
15
Команда јазик
G кодот
16
Интерфејс
USB
17
Оперативен систем
Mach3
NK260 ,syntec
18
Флеш меморија
128 M
19
X-Y резолуција
0.025 mm
20
Автоматско подмачкување stystem
21
Бесплатни масло вакуум пумпа
7.5 KW
Вода вакуум пумпа 5.5 kw
22
Слаб систем за ладење
23
прашина колектор
4 Kw
Двојно торба
24
Алатки парчиња
8 парчиња
12 парчиња
25
факултативна
125*2000mm
Ротари уред
26
Граница вклучите
Omron од Јапонија
Кинески електричен прекинувач
Машина за вистински слики од дрво машина за сечење :
1. Увезени со висока прецизност топката завртка има непречено движење, кое може да се обезбеди висока прецизност на машина алатки.
2. Ние ги донесуваат добро познати 9.0 KW Италија HSD вретено во нашата cnc рутер ,кој е познат бренд и има многу по услуга одделот за целиот свет.Тоа е воздухот за ладење вретено,нема потреба пумпа за вода ,многу convinent да ја користите.Некои ниска температура земји, исто така, може да се користи.
3. Со високи перформанси Јапонија YASKAWA серво мотор, рутерот cnc машина може да работи во висока прецизност.На серво мотор работи глатко,без вибрации феномен дури и во мала брзина.И тоа е силна способност на преоптоварување.
4. Дизајнер совршено го одбира најдобрата машина додатоци, минимизирање на стапка на неуспех.
5. Breakpoint меморија, продолжува резба по моќ прекинување, прогнозирање обработка на време и други функции.
6. Компатибилен со Type3/ Artcam/ Castmate, и други CAD/CAM дизајн на софтвер.
7. Напредни Тајван Syntech систем, лесно управува со рачка.

Карактеристики

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
AKM1325Cwood машина за сечење
Бренд Име:
ACCTEK
CNC или Не:
CNC
Вретено:
5.5 KW ATC воздух за ладење вретено мотор
возачот и моторни:
Stepper моторни /серво
Табела:
Т слот ПВЦ / Вакуум маса
упатство:
линеарни водич со висок вкочанетост
систем:
Mach3/syntec /NK260
работна површина:
1300*2500*200mm
Алатка за калибрација:
автоматско алатка за калибрација
Инвертер:
Fuling инвертер
Напон:
220V една фаза/380V 3Ph

Производи во категоријата

AKM6012C USB порт cnc рутер atc со мах 3 систем за контрола

DEN 352800.00

AKM6012 C USB порт cnc рутер atc со мах 3 систем за контролаce сертификацијаatc cnc дрво рутермали atc cnc гравирање машина за сечење 6012Поврзани со топлопродажба atc дрво wroking cnc рутер машина : Машина слики : 2.2 kw вода за ладење ATC вретено4pcs линеарна вид алатка за промениОтворете контрола кутија : мах 3 одбор за контрола и Leadshine лесно серво драјвериприрачник за масло за подмачкување devicceДвојно торба прашина колектор(опционално,+250$)Примероци од USB порт cnc рутер atc со мах 3 контролерПо продажба на услуги : 1...

Исус сите сцени начин на крстот 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека--патот на тага 3

240.00 -36 % DEN 154.00

CNC 3d Олеснување Модел STL за Рутер 3 оска EngraverОпис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми...

Иконата Matrona на Москва 3D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека

288.00 -36 % DEN 184.00

Иконата Matrona на Москва 3 D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 47.9 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 333.375 mmY оските : 481.125 mmZ оските : 25.975 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

St_Maria 3D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека

288.00 -36 % DEN 184.00

St_Maria 3 D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 203 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 309.799 mmY оските : 480.151 mmZ оските : 59.041 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

hsd вретено опција 3d cnc рутер пена гума сечење 0609 мини гравирање машина

DEN 124800.00

Добредојде на сите купувачи и агент од целиот свет!Мојот whatsapp : +8613188937586Мојот skype : acctek01hsd вретено опција 3d cnc рутер пена гума сечење 0609 мини гравирање машинаКарактеристики на cnc рутер 6090 : 1...

400x400mm работи големина гравирање алуминиум бакар cnc/мини cnc 3d мелење машина

DEN 129600.00

400x400mm работи големина гравирање алуминиум бакар cnc / мини cnc 3d мелење машинаКарактеристика на мини cnc 3d фреза : 1.Машината тело структура донесе леано железо, на ригидност е добро, не е лесно да се деформирани, за да бидете сигурни дека машината е стабилноста.2.Добро компатибилност : компатибилен за софтвер на CAD / CAM, како што се type3 / artcam / JDPaint / proe / ug.rtc3.Тешки вчитување, недеформација, усвојување увезени двојно орев завртка за да се обезбеди брзина гравирање...

Голема моќ ласерско гравирање машина,ласерски cnc машина,DIY 30*40 работа големина ласерски engraver,цпу cutterengrave означување плотер машина

9744.00 -27 % DEN 7113.00

Параметар вовед : Опрема големина : 570 MM*570 MM*160 MM (должина * ширина * висина) Скулптури област : 300ММ*400 MM Ласерски моќ : 500mw / 1000mw / 1600mw / 2500mw / 3000mw / 5.5 w / 7w Ласерски Напојување : 12 V5 A Влезен напон : 12 V Број на оски : X оската Двојна Y оската (одбор за контрола поддржува 3 оски) на Точноста : 0.1 MM Главни функции : нискосветло позиционирање, гравирање преглед, сиво гравирање, се обликуваат гравирање, цврсти гравирање предности на производите : 1...

3 оска cnc рутер 4030Z-800W Mach3 софтвер со USB порта за алуминиум камен метал cutting

DEN 69264.00

3 оска cnc рутер 4030 Z800 W Mach3 софтвер со USB порта за алуминиум камен метал cuttingТехнички ПараметриCNC4030 Z800 W USB 3axis гравирање машина параметри : Машина Димензии: 675 X540 X500mmРек материјал: 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура (Единствена и посветен на мувла истиснување профили)Max...

Светецот Свети Spyridon 3D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека

288.00 -36 % DEN 184.00

Светецот Свети Spyridon 3 D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 103 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 85.868 mmY оските : 199.151 mmZ оските : 13.028 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Маченици Вера, Надеж и Љубов и нивната мајка Софија 3D модел олеснување слика STL формат Религија за cnc во STL формат на датотека

288.00 -36 % DEN 184.00

Маченици Вера, Надеж и Љубов и нивната мајка Софија 3 D модел олеснување слика STL формат Религија за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 72.8 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 367.625 mmY оските : 479.875 mmZ оските : 31.066 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Рекламна индустрија Метал ласерско сечење mahcine за 1-2mm, СКОПЈЕ лист

DEN 348000.00

Рекламна индустрија Метал ласерско сечење mahcine за 12mm, СКОПЈЕ листЛасерски машина за сечење метал опис : Item / МоделRDJ1390 MРаботна површина1300 x 900mmЛасерски моќ150 W / 180w / 280wЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

Мини CNC рутер машина 300W CNC 1313 DIY дрво engraver машина работна површина 130*130mm

DEN 23904.00

Мини CNC рутер машина 300 W CNC 1313 DIY дрво engraver машина работна површина 130*130mmCNC1313 користење на МАХ систем за контрола, соодветни за паралелниот порт десктоп, оперативниот систем XP стабилност, не се препорачува за лаптоп.Карактеристики На Производот : 1...

AKJ1390H co2 машини машина за нерѓосувачки челик /везови печ ласерски машина за сечење направени во Кина за иверица пластика

DEN 345600.00

AKJ1390 H co2 машини машина за нерѓосувачки челик / везови печ ласерски машина за сечење направени во Кина за иверица пластикаКарактеристики на везови печ ласерски машина за сечење : 1 .Леднамалување на : металод не ' Рѓосувачки челик, јаглероден челик и неметалакрил, одбор2.Висока прецизност : Увезени серво мотор со увезени топката завртка tansmission голема мера да ги подобрат реакција брзина и сечење прецизност на опрема, се прошири на времето на користење.3.Постојана светлина систем : На машина користи постојана светлина, постигнување на висока прецизност сечење на целата област.4.Висока прецизност и Добра стабилност : Со прецизност топката завртка да се приближат и оптимизиран nc систем за контрола, што може да се сретне на прецизност делови обработка,стабилна динамични перформанси,исто така, може да се работи за долги часови.5...

Ксенија на Петербург 3D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека

288.00 -36 % DEN 184.00

Ксенија на Петербург 3 D модел олеснување слика STL формат Религија 3d модел помош за cnc во STL формат на датотека Оваа 3 D модел е 82.3 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 356.625 mmY оските : 450.25 mmZ оските : 39.866 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

14pcs Риба 3d модел STL помош за cnc STL формат риба 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стремат

1008.00 -37 % DEN 635.00

14pcs Риба 3d модел STL помош за cnc STL формат риба 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стрематНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Висок квалитет на Нова 3D модел за cnc 3D врежан слика вајарство машина во STL датотека Крстот на Исус

384.00 -36 % DEN 246.00

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека Крстот на ИсусОваа 3 D модел е 300 MBГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : 1569.061 mmY оските : 2498.205 mmZ оските : 146.988 mmНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.