• Ново
Оригиналниот YAKO бренд Stepper Моторни возачот 2D811 cnc рутер моторни возачот

Оригиналниот YAKO бренд Stepper Моторни возачот 2D811 cnc рутер моторни возачот

Оценка на клиентот:
DEN 5280.00

Износ
Залиха


Оригиналниот YAKO бренд Stepper Моторни возачот 2 D811 cnc рутер моторни возачот
Функција : Високи перформанси, ниска цена; Обезбедува 32 видови на microstep селекција; Откако пулсот запира за 100ms, фаза тековната автоматски да ја намали за 20%-80%.(Тоа е одлучено од страна на СТОП/Im,видете на формата подолу.); Биполарно постојан струја хеликоптер контрола; Photocoupler изолирани влез/излез; Прилагодливи вози сегашниот опсег од 0.5 A/фаза ~ 8 A/фаза Еден моќност, напон спектар од AC60 V~130 V upmost пулсот одговор frequence изнесува 200 Kpps Заштита на overvoltage, се прегрее и прекуструјна Димензија : 80*200*156m; Нето Тежина : 2.0 Килограми. Претпазливост 1. Не се јават на моќ влез,влезен напон не треба да надминува AC130 V. 2. Текст логика треба да биде 5 V, во спротивно треба да се поврзете на отпорниците. 3. O. H е дефект индикатор. Откако возачот температура надминува 70°C,тековната ќе бидат отсечени автоматски и возачот ќе продолжи да работи до температура паѓа до 50°C. Ако се случи ова,ве молам, инсталирајте вентилација опрема. 4. Откако во текот тековната (краток спој)/под напон се случи, ПРЕДВОДЕНА О В светла, ве молиме да го исклучи моќ и проверка на електрична енергија коло да го реши проблемот, а потоа се врати напојување. 5. PWR е моќ индикатор, тој, кога светлата на моќ. 6. Полагање на потекло или постои пулсот излез, ТМ LED светла
Добредојдовте во мојата продавница!
Јас сум хобисти за cnc машина,и тоа ми е чест да комуницираат со cnc делови
demander. Сите производи цена ги исполнува својот квалитет, ако сте збунети за кој бренд
делови е одговара за својата работа, ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате.
Плаќање :
1. Кликнете на објектот
2. Изберете количина
3. Кликнете на КУПИ СЕГА
4. Плати за тоа
Јас го прифаќам Pay Pal
Превозот и Пакет :
Ако бесплатен превозот, безбедно и брзо се изразат за стоката.
Сите предмети се добро спакувани пред испраќа до купувачот.
Спорот :
Ве молиме да не испраќате спор, без било каква комуникација со нас, спорот не е добро за двете, тоа не е најдобар начин да се решат проблемите.
Наплата :
Ако не се добие погрешен производ,целосна наплата за вас.
Царинење Вредност
Јас може да го прогласам за ниска стоки вредност, но вашата земја царинската има право да ја проценат вистинската вредност
и да одлучите колку данокот треба да се плати.
Секој производ вратен затоа што на купувачот не плаќаат за даноци и должност, не наплата од нас.
Повратни информации :
Ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме да ни даде позитивни повратни информации за нашата продавница.
Ако се воведе вашите пријатели на нашата продавница, тој може да се добие попуст.

Карактеристики

Број На Модел На:
2D811
Бренд Име:
MOVIMIENTO

Производи во категоријата

1.5 kw Вода за Ладење CNC Вретено Мотор ER16 4 имајќи & 1.5 kw VFD/Инверторот&80mm Вретено Менгеме/Заградата & 75w пумпа за вода 9pcs ER 16

DEN 17184.00

Пакетот вклучува : 1pc 1.5 KW Вретено Мотор (ER16 ) 1pc 1.5 KW ПОЈАВУВАЊЕ на ИНВЕРТОРОТ 1pc Пумпа за Вода(75 W) 1pc водоводните Цевки(5 Метри) 1pc 80mm чак( слободен завртки) 9pc ER16 Collet(1mm, 2mm,3мм, 4mm, 5mm, 6mm, 7mm, 8mm, 9mm)Сликата е само за референца, со цел да ја примат вид.Совети : Како овој е бесплатен превозот на некоја земја, па ние ќе го избере најдобриот превозот пат кога ќе купат, како што можете да изберете локација за подигнување, но можеби и ние ќе се испрати до вас од страна на UPSот ИЛИ FEDEX ИЛИ ТНТ ИЛИ CDEK(нашиот сопствен начин) и да не забележите дека пред превозот, ако предвид тоа, ве молиме да не купи.Да Бразил, тоа мора да се од UPSот, и ние мора да ја прогласи реална вредност, и мора треба купувачот CPF БР...

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW вода за ладење вретено+1 парче вретено поддршка +12 парчиња ER20 collets

12480.00 -5 % DEN 11856.00

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW вода за ладење вретено+1 парче вретено поддршка +12 парчиња ER20 collets ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува 1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено 1*вретено поддршка12*ER20 collets Моќ : 2.2 k W Напон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични) Струја : 8 A Фреквенција : 400 Hz Дијаметар : 80mm Брзина : 024000 r / мин ER collet : ER20 Ладење : водено Ладење Вретено Тежина : 5.5 килограми Имајќи : C7005*2 C6002*1 Вретено поддршка Материјал : фрлија алуминиум со Дијаметар : 80mm ER20Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

MYJG-150W CO2 Laser Напојување 110V/220V Висок Напон PSU 100W Вати Цевка Гравирање Машина за Сечење Engraver Машина Опрема

DEN 7679.52

DIY 150 W Co2 ПСУ Ласерски Извор Цевка Прекинувач за Напојување CNC Машина Engraver Основната цел е со 220 V, ве Молиме оставете порака или испратете email на нас за 110 V бараат.Специјално дизајнирани за 130 W 150 W ласерски цевкиЛесна Контрола : старт и стоп на ласерски може да биде лесно да се контролира од страна на TTL нивоTTL сигнал за индикација, вода Преку сигнал за индикација и ласерски излез индикацијаПримена : Скулптури и намалување на акрил, ткаенина, двојна боја лист и гума, итнТип MYJG150 WВлезен НапонAC220 V или AC110 V (Можат да бидат прилагодливи)Фреквенција AC47—440 HZМакс Излезниот НапонDC34 KVМаксимална Излезна СтрујаDC 38 MAЕфикасност≥90 проценти ( полно оптоварување)Значи Време Помеѓу Неуспех (MTBF)≥10000 HОдговор Брзина≤1ms ( од вклучите Сигнал се дава на излез тековната до 90% од поставување на тековната)ПритисокдоказВлезИзлез, ВлезШколка : AC1500 V 10 MA 60тите години; Излез негативни е поврзан со машината школка.Животната срединаОперативен Температура : 10~40, Релативна Влага (RH) : ≤90Ладење НачинСилаВоздух за Ладење (FAC)ДимензијаL×W×H= 230*161*91(mm) Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

FASTCAM брз кам Гнездење Софтвер Професионална Верзија CNC Плазма Машина

DEN 7632.00

Брз кам Гнездење Софтвер Професионална ВерзијаНапомена : Овој софтверски имаат лимит област 1800*6000mm.друга функција е вклучуваат(i f треба без ограничување на област,контактирајте со мене.малку скапи.Јазик : АнглискиFast CAM автоматско програмирање гнездење на софтверот е дизајниран за развој на CNC машина за сечење, цртање вгнездување на софтвер на вашиот компјутер за да го користите, постојат четири модули, вклучувајќи : Fast CAM цртање модул, Fast NEST гнездење модул, Fast PATH програмски модул и Fast PLOT провери модул...

Busi Плетење Машина Нож Машина 89-7617

DEN 3600.00

Busi Плетење Машина Нож Машина 897617Плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена...

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + 1 исти вретено поддршка

DEN 12000.00

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + 1 исти вретено поддршка ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува 1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено 1*вретено поддршка Вретено Моќ : 2.2 k W Напон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични) Струја : 8 A Фреквенција : 400 Hz Дијаметар : 80mm Брзина : 024000 r / мин ER collet : ER20 Ладење : воздушно Ладење Вретено Тежина : 5.5 килограми Имајќи : C7005*2 C7002*2 Вретено поддршка : Материјал : фрлија алуминиум со Дијаметар : 80mmПревозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

K40 Co2 Laser Глава се Фокусира Прилагодливи Фокусна Диоди Модул Црвена Точка Позиција Engraver Машина Кол 22mm

767.52 -23 % DEN 591.00

K40 Co2 Laser Глава се Фокусира Прилагодливи Фокусна Диоди Модул Црвена Точка Позиција Engraver Машина Кол 22mmТехнички Параметри : работа со K40 ласерски глава со воздух им помогне на млазницатаНосителот Дијаметар : 22mm Жици : 5 V Пакетот вклучува : 1 Сет Црвена Точка систем за позиционирањесобата не е вклучена K40 Ласерски глава, Препорачуваме да се провери Дијаметар на ласерски главата, пред да се изврши плаќање.Начин на плаќање : Ние сме воопшто одговорни за превозот адреса е предвидено...

Прилагодливи Вретено Мотор Држач 65MM за 800w Вода за Ладење Вретено Мотор

DEN 1392.00

Прилагодливи Вретено Мотор Држач 65 MM за 800w Вода за Ладење Вретено МоторОсновни информацииПогоден за : мултираководител cnc рутер, мултивретено cnc рутерПовршински третман : Површината sandblastedСтил на работа : ПрилагодливДијаметар : 65 MMСе применуваат за : 800w вода или Воздух за ладење вретено моторПакување листа : 1pcs 65 MM вретено мотор држач

1pcs/многу Голема Чаша Машина Метална Рачка

DEN 287.52

1pcs / многу Голема Чаша Машина Метална РачкаНамалување Дебелина : 615 MMУпотреба : Стакло СечењеДобредојдовте во мојата продавница!Јас сум хобисти за cnc машина,и тоа ми е чест да комуницираат со cnc деловиdemander...

Ласерско гравирање машина чилер CW3000 чилер гравирање машина вретено резервоарот за вода за ладење, пумпа за ласерски машина за сечење ладење

13693.92 -10 % DEN 12324.00

Эта машина отправляется только в России, Белоруссии, Казахстана, свободная перевозка груза, Мы можем помочь покупателям, чтобы помочь покупателю сделать таможенное оформление и уплату импортных пошлин, покупатель не нужно ничего делать, машина будет непосредственно покупателя дома...

CNC гравирање машина додаток cnc ротари оска tailstock активност tailstock Б за cnc мелење машина

DEN 3817.92

cnc ротари оска tailstock активност tailstock БСпецификации : Центар висина : 65 MMТелескопски удар : 50 mmТежина : 2.5 KGКупувачите Мора да се прочитаТарифни & Царинење забелешкаА Продавачот е одговорноста е само продажба и превозот, за царинење прашање, ние не се во можност да ја преземе контролатаБ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.