• Ново
5mm Транспарентен Multicolor 4pin Заеднички Анодна RGB LED Емитуваат Светлина Диоди Светилка Мушка Тробојка Круг Пакет Plug-in 50pcs/многу

5mm Транспарентен Multicolor 4pin Заеднички Анодна RGB LED Емитуваат Светлина Диоди Светилка Мушка Тробојка Круг Пакет Plug-in 50pcs/многу

Оценка на клиентот:
DEN 103.20
DEN 98.00 -5 %

Износ
Залиха


Драг пријател,
ние ја прифати продажба на мало и на големо, добредојдовте да контактирате и со нашите сопствени servicer, ние внимателно ќе ги пресмета повеќето resonable цена за вас, ви благодариме.
5mm Транспарентен Multicolor 4pin Заеднички Анодна RGB LED Емитуваат Светлина Диоди Светилка Мушка Тробојка Круг Пакет Plug-in Црвена Зелена Сина 5mm Круг Транспарентен ЛЕД Диоди LED бранова Должина Светлосен интензитет Напред напон Агол на Гледање (nm) (mcd) (v) (степени) АКО=20m A Min Max Min Max Min Max Typ 6000 K Белата 9000 K 12000 14000 3 3.2 30 Црвено 625 620 2000 3000 2 2 30 Зелена 515 520 18000 15000 3 3.2 30 Сина 455 460 7000 8000 3 3.2 30 Жолта 586 589 1500 2000 2 2.2 30 Пурпурна 395 400 300 400 3.2 3.4 30 Розова / / 4000 5000 3 3.2 30 Ако сакате да се купи повеќе 5mm диоди, ве молиме погледнете го следново : Транспарентна Круг Staw Шапка Дифузен Обоени Bi-боја Транспарентен
Заеднички Анодна
Заеднички Катоден Пренесуваат На Трети Лица
Заеднички Анодна
Заеднички Катоден
Заеднички Анодна
Заеднички Катоден Три-обоени Транспарентен
Ако сакате да се купи било други големини диоди,ве молиме кликнете на ,,.

Карактеристики

Број На Модел На:
5mm Multicolor 4pin Заеднички Анодна
Max. Обратна Напон:
5V LED Транспарентен Multicolor 4pin Заеднички Анодна
Max. Напред Тековната:
20mA Транспарентен Ултра Светла
Max. Напред Напон:
2V - 2.2 V (Црвено) 3V - 3.2 V(Зелена Сина
is_customized:
Yes
Пакет Тип:
преку дупка
Max. Обратна Тековната:
50mA Светилка Мушка DIY Комплет Пракса
Бренд Име:
ЕК Купување
Тип:
LED
Состојба:
Нови
Тип:
LED
боја:
RGB Multicolor Црвена Зелена Сина
Големина:
4pin Заеднички Анодна RGB LED Емитуваат Светлина Диоди Светилка Мушка Plug-in

Производи во категоријата

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 1000PCS 3216 1206 Црвено Јасно 0.01 W Супер Ултра Светла SMD LED Индикација

465.60 -5 % DEN 443.00

ЦРВЕНО 650660 MCD 2.12.3 V 20 MA 120 степен KESUN 0.01 W #1206 СТРАНА ПОГЛЕД БИБОЈА #0805 СТРАНА ПОГЛЕД БИБОЈА #0603 СТРАНА ПОГЛЕД БИБОЈА #0402 ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука

6PCS LEDG412v Бела Постојано-напон 2W SMD DC Иглички светилки во паралелни кристал ниска оброци лустери светлина фитинг LED светилка мушка

714.24 -7 % DEN 664.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод 6 PCS G412v постојанонапон 2 W SMD DC Иглички светилки во паралелни кристал ниска оброци лустери светлина фитинг LED светилка мушка (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Моќност : 2 w.Напон : 12 v DCШколка димензии : дијаметар : 30 mm...

Бесплатен Превозот сосема нов 10pcs Висок квалитет на НОВИ SMD ТЕЛЕВИЗОРИ SMBJ7.0CA-E3/52 7.0 V

89.76 -6 % DEN 84.00

Услуга На КлиентитеПЛАЌАЊЕ1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .ПРЕВОЗОТ1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.2.Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.3...

100pcs 3мм Рамен Врв(Рамна Глава) LED СВЕТИЛКА Црвено Широк Агол Светлина Емитуваат Светлина Диоди LED Диоди

DEN 128.64

Добредојдовте на нашата Продавница !!!Ново! 100pcs LED диоди 3мм рамен врвот црвени led бојадифузен НАТОПИ LED Електрични индикатор 2.02.2 VПараметар : Светлосен Интензитет : 50150 MCD Врв бранова Должина : 625 630 NM Напред Напон : 1.82.5 V

500Pcs/многу 3ММ LED Диоди за Полнење Мешана Боја Црвено, Зелено, Жолто и Сино Бела

142.08 -10 % DEN 128.00

Отпорник Комплет Избрани За Полнење0603 Отпорник0805 Отпорник1206 Отпорник1 / 4 W ОтпорникRM065 ПроменливаRM063 Променлива2512 Отпорник3296 W Променлива Capacitor Комплет Избрани за Полнење0603 capacitor0805 capacitor1206 capacitorкерамички capacitorМонолитен Керамички CapacitorАлуминиум electrolytic capacitorКорекција capacitorTantalum capacitor LED Комплет Избрани за Полнење0603 LED0805 LED1206 LED3ММ LED3ММ LED5 MM LED5 MM LED3ММ LED Диоди за Полнење Избрани за ПолнењеДиоди за полнење1 / 2 W Диоди1 W ДиодиLL34 ДиодиLL41 ДиодиSOT23 ДиодиSMT ДиодиSOD123 Диоди Осигурач за Полнење Избрани за Полнење Транзистори Комплет Избрани за Полнење Кристално Осцилатор комплет Inductor Избрани за Полнењемини осигурач5*20 осигурач6*30 осигурачДА92 транзисторскиTO220 транзисторскиsot23 транзисторскикристално осцилаторInductorРаботат на струјата : 20 (мр)Работен напон : Црвено : 1.9 V2.1 VЖолта : 1.9 V2.1 VСина : 3.0 V3.2 VЗелена : 2.1 VV 3.0Бела : 3.0 V3.2 VMCD : Црвено : 300400Жолта : 300400Сина : 500700Зелена : 400500Бела : 60008000Бранова должина : Црвено : 620625Жолта : 588590Сина : 455465Зелена : 567570Бела : Боја температура 8000

Бесплатен превозот сосема нов 50pcs/многу висока Моќност КОЧАН LED светилка монистра 30W бела /топло бела 30W светодиодни површина

8760.00 -6 % DEN 8234.00

Бесплатен превозот 50pcs / многу висока Моќност КОЧАН LED светилка монистра 30 W бела / топло бела 30 W светодиодни површинаLM : 3000lmНапон : 3638 VАктуелни : 750 MAТемпература на бојата : Бело ( 60006500 K) Топло бела ( 30003400 K)Услуга На КлиентитеПЛАЌАЊЕ1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .ПРЕВОЗОТ1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.2.Ние ќе ја испрати на предмети со 25days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.3...

3мм Бела LED Круг Емитуваат Светлина Диоди Дифузен Магла Светилка Мушка Plug-in DIY Комплет Пракса Широк Агол НАТОПИ 100 компјутери /многу

DEN 57.60

Добредојдовте на нашата Продавница !!!3мм Бела LED Круг Емитуваат Светлина Диоди пренесуваат на трети лицаМагла Светилка Мушка Plugin DIY Комплет Пракса Широк Агол НАТОПИ 100 компјутери / многуСпецификација : Волумен (MM) : 3 X5 MM Светлината (MCD) : 10001200 Напон (V) : 3.03.2 V Струја (MA) : 20 MA температура на Бојата (К) : 65007000 K

250Pcs/Многу 3ММ 5MM Led Комплет Кутија Со Мешана Боја Црвено, Зелено, Жолто и Сино Бела Емитуваат Светлина Диоди Асортиман DIY Бесплатен Превозот

DEN 239.52

250 Pcs / Многу 3ММ 5 MM Led Комплет Кутија Со Мешана Боја Црвено, Зелено, Жолто и Сино Бела Емитуваат Светлина Диоди АсортиманКарактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет УлтраСветли 3ММ и 5mm LED Светло Светилка Диоди Боја : Бела, Зелена, Црвена, Жолта , Сина Пакетот вклучува : 3ММ ЦРВЕНО 30 PCS 5 MM ЦРВЕНО 20 PCS 3ММ ЗЕЛЕНА 30 PCS 5 MM ЗЕЛЕНА 20 PCS 3ММ СИНА 30 PCS 5 MM СИНА 20 PCS 3ММ БЕЛА 30 PCS 5 MM БЕЛА 20 PCS 3ММ ЖОЛТА 30 PCS 5 MM во ЖОЛТА боја 20 PCS Напомена : ве Молиме изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Mail и Ali Express Стандард на Превозот , ако сакате целосна следење информации...

500PCS x 5mm Метал LED Носителот Приклучок за 5mm LED Диоди

756.96 -5 % DEN 719.00

Led диоди не се вклучениАко ви треба LED,pls купи подолу : KESUN LED Долга Нога=28 MM Краток Нога=18 MM 5mm(Јасно Леќа) 5mm(Дифузен) 5mm(Боја) 5mm(Јасно Леќа) Multicolor (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) 5mm(Дифузен) Multicolor (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) 5mm(Сламена Шапка) 5mm(Рамен Врв) 5x4x6 Овална(Обоени Леќа) IR Send (Јасно) IR Приемник (Црна) ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука

3528 RGB 3528RGB ЗА 0,06 W 20MA Ултра Светла SMD LED Индикација x1000PCS БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ

486.24 -5 % DEN 462.00

3528 RGB 3528 RGB ЗА 0,06 W 20 MA Ултра Светла SMD LED Индикација x1000 PCS БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТKESUN 0.061 W 2835 0.1 W 30 MA 89 LM 1112 LM 2835 0.2 W 60 MA 2325 LM 2835 0.3 W 3036 LM 2835 0.5 W 150 MA 3 V РА>80 5560 LM 2835 1 W 350 MA 3 V 100110 LM 3014 0.1 W 30 MA 1011 LM 3020 0.1 W 20 MA 4014 0.2 W 60 MA 1921 LM 2325 LM 5054 0.2 W 60 MA 1822 LM 5054 0.3 W 90 MA 2630 LM 5054 0.5 W 150 MA 5055 LM 3528 / 1210 ЗА 0,06 W 45 LM 78 LM 5050 0.18 W 60 MA 1215 LM 2224 LM 5630 0.5 W 150 MA 4550 LM 5730 0.5 W 150 MA 4550 LM 5055 LM 5730 0.2 W 60 MA 5733 0.5 W 150 MA 5560 LM 5739 0.5 W 60 MA 911 V РА>80 5055 LM 5830 0.1 W 30 MA 810 LM ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука

02-44 5mm LED Транспарентен Супер светла Бела светодиодни диоди 20pcs/МНОГУ (шапка облик)

DEN 57.60

3ММ LEDПравец на ветер : : Транспарентен : Правец на ветер : : Транспарентен : 5 MM LEDПравец на ветер : : Транспарентен : Комплет : Правец на ветер : : Транспарентен : O603 LEDO603Комплет : O805 LEDO805Комплет : 1206 LEDКомплет : СВЕТИЛКИ 3 W1 W СВЕТИЛКА5 O5 O : 5730 5630

02-33 10pcs/многу Транспарентен F5 5mm 4pin Црвена Зелена Сина RGB LED Заеднички Катоден Тробојка Емитира Светла Диоди

DEN 57.60

3ММ LEDПравец на ветер : : Транспарентен : Правец на ветер : : Транспарентен : 5 MM LEDПравец на ветер : : Транспарентен : Комплет : Правец на ветер : : Транспарентен : O603 LEDO603Комплет : O805 LEDO805Комплет : 1206 LEDКомплет : СВЕТИЛКИ 3 W1 W СВЕТИЛКА5 O5 O : 5730 5630

1000PCS x 5mm Плоштадот LED Piranha Сина Вода Јасно Круг Супер Флукс ЛЕР Емитуваат Светлина Диоди Светилка Транспарентен Сијалица

1404.96 -5 % DEN 1335.00

5mm Круг Piranha LED Диоди KESUN LED бранова Должина Светлосен интензитет Напред напон Агол на Гледање (nm) (mcd) (v) (Степен) АКО=20m A Min Max Min Max Min Max Typ Сина 460 465 1200 1500 3.0 3.2 45 KESUN LED Долга Нога=28 MM Краток Нога=18 MM 5mm(Јасно Леќа) 5mm(Дифузен) 5mm(Боја) 5mm(Јасно Леќа) Multicolor (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) 5mm(Дифузен) Multicolor (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) (Заеднички Анодна) (Заеднички Катоден) 5mm(Сламена Шапка) 5mm(Рамен Врв) 5x4x6 Овална(Обоени Леќа) IR Send (Јасно) IR Предавател (Црна) ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука ←Кликнете тука

1000pcs 3мм Дифузен RGB Виножито Бавно да Трепка Флеш Црвена Зелена Сина LED диодите на блицот

DEN 1434.72

Добредојдовте на нашата Продавница !!!1000pcs 3мм Дифузен RGB Виножито Бавно да Трепка Флеш Црвена Зелена Сина LED диодите на блицотСпецификации, како што следува : Се емитуваат Боја : RGB Големина на (mm) : 3мм Леќа Боја : Млечно бел Врв Бранова Должина (nm) : црвено : 625630 NM,сина : 460470 NM,зелена : 515520 NM Напред Напон (V) : 3.0 ~ 3.8 Напред Тековната (u A) : 20ma Светлосен Интензитет Typ Iv (mcd) : Просек во 1500 Живот Оценка : 100,000 Часа Агол на Гледање : 160 ~ 180 Степен Апсолутната Максимална Оцена (Ta=25°C) Max Моќ Дисипација : 80mw Max Континуирано Напред Тековната : 30m A Max Врв Напред Тековната : 75m A Обратна Напон : 5~6 V Доведе Лемење Температура : 240°C ( Температурата на работа Опсег : 25°C ~ +85°C Конзерванс Температура Опсег : 30°C ~ +100°C

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.