• Ново
Cupcake Украсување Три Боја Спојка Acoplador De Tres Colores Adaptateur Trois Couleurs Цевки Устата конвертор пица Силикони

Cupcake Украсување Три Боја Спојка Acoplador De Tres Colores Adaptateur Trois Couleurs Цевки Устата конвертор пица Силикони

Оценка на клиентот:
DEN 42.24
DEN 39.00 -8 %

Износ
Залиха


Бренд име : sike
тип : торта алатки
Торта алатки тип : Три боја конвертор
Број на модел : 51053
Функција : Еко-пријателски
Metarial : силикон
Функција : Еко-пријателски ,порибено
Е-кориснички : да
Висок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење

Карактеристики

Бренд Име:
BEIGUAN
Торта Алатки Тип:
Десерт Декоратерите
Материјал:
Силикони
сертификација:
ФДУ
Функција:
Еко-Пријателски
Тип:
Торта Алатки
Тип:
Торта Алатки
каталог:
печење & тесто алатка
Објектот:
пица алатка
категорија:
колаче алатка
Стил:
готвење алатка
различни:
nozzel & кеси
Класификација:
bakewear сет
производ каталог:
десерт алатка

Производи во категоријата

1pcs цевки дното фах не ' рѓосувачки челик цевки помине фах стап сладолед торта декорација алатки KH140

122.40 -20 % DEN 98.00

Детали За Производот : Тип : Торта Мувла / Фондан МувлаМатеријал : Екопријателски со висок квалитет со СиликонскаГолемина : 4*7 CMПакет Внатрешноста : 1pcКарактеристики На Производот : 1...

1G Големите Метални Торта Крем за Декорација Совети од не ' Рѓосувачки Челик Шлаг Цевки Млазници Cupcake Тесто Алатки

92.16 -10 % DEN 83.00

#1 G Големите Метални Торта Крем за Декорација Совети од не ' Рѓосувачки Челик Шлаг Цевки Млазници Cupcake Тесто АлаткиДетали За Производот : Предмет Бр...

1pcs Бисквит Шлаг Шеќер Игла Нерѓосувачки Челик Bakeware Печење Промешајте Whisk Печење & Тесто Кујна Торта Алатки

24.00 -25 % DEN 18.00

Сосема Нов и висок квалитет.Лесно да се чисти и да го користите.Одговараат за фондан колачи, шеќер паста, petal паста, DIY колачиња или занает глини.Тоа е совршен за изработка на торта.Можете да ги користите за да го поттикне сируп, нацртајте ги контурите на торта форма, нека торта пофини.Колку што меурот пукна, со мала игла може да се опорави мазна празнење пиГолемина : за 13 cmУживајте ќе DIY време

7PCS/set руската Големи Шлаг Цевки Тесто Млазници се Зголеми Лале Цвеќиња во Облик на Нерѓосувачки Челик Фондан Торта Декорирање Алатка

588.00 -20 % DEN 470.00

7 PCS / set руската Големи Шлаг Цевки Тесто Млазници се Зголеми Лале Цвеќиња во Облик на Нерѓосувачки Челик Фондан Торта Декорирање Совети СетАлаткаКарактеристики на производот : 1.Направени од високо сила храна одделение легури, FDA / LFGB,SGS стандард на сигурност,издржлив и не е лесно деформација.2.Униформа греење, висока топлина трансфер на ефикасност, површината анодна оксидација отпорни на третман.3...

Силиконски Храна Пишување Пенкало,Чоколадо Украсување Пенкало,Торта Крем Украсување Алатки

DEN 74.88

Информација за производот : Име : Торта Мувла Крем Првенство Чоколадо Украсување Пенкало Опис : 100% сосема нов и висок квалитет се Користи за колачи и печива украсување Лесен за употреба и чисти Едноставно пополнување на пенкало со чоколадо, притисни на клипот и да се притисне за да се напише на колачи, cupcakes или тесто забава и неопходна алатка за да го персонализирате Спецификација : Предмет тип : Торта Декорирање Пенкало Материјал : TPR и ПП Боја : Случајни Големина : 13.5 x2.5cm Нето тежина : 30g ве Молиме љубезно истакна : Единица за конверзија : 1cm ≈ 0.39 инч , 1 инч ≈ 2.54 см Поради рака мерка, големината може да има 12 см грешка...

3pcs/постави Силикони Шлаг Цевки Стискаш Крем Слаткарска Кеса Фондан Торта Декорирање за Печење Алатка Десерт Декоратерите Торба

411.84 -7 % DEN 383.00

Сет Вклучува : 8Инчен Мали, 10Инчен Средни и 12Инчен Големите Мрежести Вреќи Секоја машина за миење садовибезбедно пластични шлаг торба е направен од здрав полиуретан и е безбедно запечатено заедно жица Овие мрежести вреќи работа со стандардни украсување couplers и совети и да имаат удобен циклуси за бесење Користи секоја торба за различни шлаг боја додека украсување торти и cupcakes, или на две или три лица може да ги красат печива одеднаш Торта Шеф Украсување Алатки работат одлично со други предмети од сите Торта Шеф колекции

Нови Квалификувани Деликатна 2017 Торта Декорација Шлаг Цевки Крем Шприц Совети 8 Млазници Постави Алатка Топла Продажба Jan9

95.04 -20 % DEN 76.00

Деликатна 2016 Година Торта Декорација Шлаг Цевки Крем Шприц Совети 8 Млазници Постави Алатка Топла ПродажбаТип : Торта Алатки Материјал : Пластични Торта Алатки Тип : Десерт Декоратерите Материјал : Пластични Боја : Како на сликата Лесен за употреба и чисти Одлично за шлаг, цевки и општи торта декорација Пластична конструкција...

3pcs руската Сферични Топката Шлаг Цевки Млазници Тесто Совети Фондан Торта Cupcake Печење Украси руската Алатка

217.44 -40 % DEN 131.00

3pcs руската Сферични Топката Шлаг Цевки Млазници Тесто Совети Фондан Торта Cupcake Печење Украси руската АлаткаКарактеристики : Направени од храна одделение од нерѓосувачки челик, нетоксични, невкусна, отпорен на корозија, рѓадоказ, безбедно и трајно да ја користите.Со овие 3pcs професионални млазници, ќе се направи убава путер крем цвеќиња лесно да се задоволат различните торта декорација.Многу лесен за употреба, еден стискаш на вашиот шлаг торба(не се вклучени),тоа ќе произведува мрзнување од декорација совет и може да создаде една цела згодна цвет пупка во полн цут.Имаат својства на одличен квалитет и парична казна изработка...

359 Големи Тесто Млазници Крем Торта Алатки шлаг Цевки Украсување Совети Bakeware Печење cupcakes

95.52 -5 % DEN 91.00

Детали За Производот : Млазницата Модел : # 359 МлазницатаКарактеристики : Лесна заварувањеМатеријал : не ' Рѓосувачки челик 18 / 8(304)Сертификација : FDA,SGSПакет : 1 BUCКарактеристики На Производот : .Овие торта декорирање совети совети се направени на парична казна од не ' рѓосувачки челик, поради ова, тие се издржливи и на висок квалитет.Со овие совети може да се направи мазна ленти или и двете мазна и ребрести ленти со леснотија.Работи со стандардот или големи спојка и чанти.Лесно е да се чува чист и употреба.Високо отпорен на корозијаAnswer : ___________________________ Note : Таму е 0,1 см0.5 cm отстапување се должи на рачно мерењеПоради разликата помеѓу различни монитори,сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектотPictutures : Превозот : 1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.