• Ново
Hobbywing EzRun MAX10 120A SCT Водоотпорен Brushless европската социјална повелба за 1/10 РК Автомобил Камион

Hobbywing EzRun MAX10 120A SCT Водоотпорен Brushless европската социјална повелба за 1/10 РК Автомобил Камион

Оценка на клиентот:
DEN 4079.52
DEN 3876.00 -5 %

Износ
Залиха


Hobbywing Ez Run MAX10 120 A SCT ESC
Карактеристики : -Висока Сигурност & Издржливост : Изграден со повеќето солиден и високо-квалитетни компоненти и заедно со врвни фирмверот, на Ez Run MAX10 SCT е во можност да испорача неспоредлив моќ и перформанси за дури и најпознатите хардкор на дербито applicatinos, но исто така е подготвен доволно да се заштити од оштетување поради преоптоварување се должи на физичка злоупотреба, прекумерна употреба или дури и човечка грешка. -Голема Флексибилност & Сестраност : Со неверојатно забрзување способности и рок-солидна, стабилна излез, MAX10 SCT може да се справи со инстант full-torque start-up прозорци за wheelies, високо-брзински трки на straightaways и дополнување преку bumpiest terrian. Корисникот ќе имаат избор на adusting европската социјална повелба параметри, како на неговата perference и способност. -Напредно и Безбедни Електронски Прекинувач : На MAX10 SCT карактеристики електронска прекинувач со животен век од над 50000/исклучување циклуси, сместен во комплетно водоотпорен, прашина-prood и шок-отпорни дизајн. -Се применува за Сите Временски Услови Се : водоотпорен и прашина-доказ дизајн им овозможува на MAX10 SCT да се користат во сите временски услови и без било прашање на штета причинета на европската социјална повелба од вода и прашина. -Иновативни Филтер Capacitor Термичка Заштита : филтерот capacitor термо заштита и механичка заштита прво се спроведува во MAX10 SCT ефикасно ќе се заштити кондензатори од експлодира и предизвикување до неповратно оштетување на европската социјална повелба поради преоптоварување. -Редовни Фирмверот Ажурирања Бесплатно : Можете да го надградите на MAX10 SCT со Hobby Wing USB ЛИНК софтвер, мултифункционален LCD програма кутија и лаптоп. Hobby Wing надградби на своите ESC фирмверот редовно ви даваат подобрени карактеристики почесто кога е достапна. -Широк Применливост : Ова MAX10 SCT европската социјална повелба се применува на разни 1/10 скала возила како камиони, краткорочни-се разбира, камиони, чудовиште камиони и др. Спецификација : -Име на Производ : Ez Run MAX10 SCT -Производ Број : 30102601 -Тип : Скала 1/10 Brushless Sensorless Водоотпорен електрични брзина контролер-Продолжува./Врв на струјата : 120 A/830 A -Влез : 2-4 S Li Po/6-12 Клетки Ni MH -БЕК Излез : Префрлете се во Режим : 6 V/7.4 V,4А-Жици & Конектори : -Внесување на Жици : Црвено-12 AWG-200mm*1/Black-12 AWG-200mm*1 -Излез Жици : Црно-12 AWG-200mm*3 -Текст Конектори : Нема -Излез Connecotors : 4.0 Куршум Конектори (Женски) (Забелешка : Сите жица должина погоре е оригиналниот должина не должина ќе се види од надвор.) Вентилатор : -Големина : 25.0x25.0x10.0mm -Напонски Опсег : 5-7.4 V -Powered by : Powered by БЕК ESC Програмирање преку : -ПОСТАВУВАЊЕ на Копчето ESC : Поддржани-LED Програма Кутија : Поддржани-LCD Програма Кутија : Поддржани-Wi Fi Модул : Поддржани-Програмата Порта : ФАН/Програма Порт -Firmware Надградба : Поддржани Големина & Тежина : Големина : 49.0x39.5x34.7mm -Тежина : 105g Апликации : -Мотори : SL BL Мотори/SD BL Мотори(само во SL mode) -за Возила : 1/10th SCTs/Камион/Чудовиште Камион -КВ Оценка/T Count : 2 S Li Po : KV≤6000;3 S Li Po : KV≤4000;4 S Li Po : KV≤3000(36 XX Серија на Мотори) Програмабилни Предмети : Детали Фотографии :
ПЛАЌАЊЕ
1.ние го прифатат плаќање преку Visa,Master Card,QIWI и Банкарски Трансфер .

Карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
TENSHOCK
Материјал:
Композитен Материјал
За Возило Тип:
Автомобили
Број На Модел На:
HW-30102601
РК Делови и Accs:
Брзина Контролори
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Алатка Материјали:
Европската социјална повелба
Четири тркала Атрибути:
Европската социјална повелба
Надградба На Делови/Додатоци:
Европската социјална повелба

Производи во категоријата

Водоотпорен Свирка Торба Кутија за Западен Концерт Flute со Прилагодливи Еден Рамо, Рака Џеб Памук Поместена

DEN 743.52

100% новиБоја : ЦрнаПроизвод големина : Прибл.39 * 10.5 * 7cm / 15.4 * 4.1 * 2.8 воПакет тежина : 321g / 11.3 озПакетот Вклучува : 1 x Flute ТорбаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Надградба на Делови Алуминиум Орев М4 102049 122049 за 1:10 RC Модел на Автомобил Резервни Делови 4PCS/многу

191.52 -5 % DEN 182.00

modname=ckeditorПредмет : Алуминиум М4 НутПакет : 4pcs / многуСе применува за HSP Himoto Redcat 1 / 10 Електричен Автомобил : 94101 / 94102 / 94103 / 94103 Pro / 94105 / 94106 / 94107 / 94107 Pro / 94108 / 94109 / 94110 / 94111 / 94111 Pro / 94112 / 94115 / 941231 : 10 скала Општи делови modname=images&cols=1&colspace=10&rowspace=10&align=center

Прозорецот Мрежа од Нерѓосувачки Челик Оградата Заштитна мрежа ЗА 1/10 TRAXXAS Trx - 4 TRX4 Land Rover Guard Рк Роботот Автомобил Надградба Делови

DEN 2361.60

Рк Роботот Автомобил Надградба на Делови од не ' Рѓосувачки Челик Оградата Windows Мрежа се Специјализирани ЗА 1 / 10 TRAXXAS Trx 4 TRX4 Land Rover GuardНЕ се вклучуваат со рк автомобил

Ewellsold 2 парчиња/многу 4.8 V 700mAh Ni-CD АА батерија за РК автомобил

547.20 -5 % DEN 520.00

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција за Квалитет од Овој Резервен Дел е одговара за РК автомобил Пакет Вклучуваат : Резервен дел (како на сликата покажува) Клиент Известувања : ве Молам не понуда, ако вие не се случува да се направи исплата...

RCAidong РК Рок Роботот 1/10 Автомобил Школка за Axial SCX10 RC4WD D90 D110 Тешко Пластични wheelbase 313 mm

8016.00 -47 % DEN 4248.00

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Jeep Wrangler Рубикон Автомобил Школка, издржливи во употреба Одговараат за 1 / 10 РК Рок Роботот Axial SCX10 RC4 WD D90 D110 Спецификации : Материјал : Тешко Пластични Боја : Жолта & ЦРВЕНА Должина : 450 мм / 17.7 Ширина : 210mm / 8.2 inc Wheelbase : 313mm / 12.3 inc Тежина : 783g / 29oz.т Забелешка : Автомобил школка мора да биде refitted за инсталација на Пакетот Листа : 1 * РК Автомобил Школка

YUKALA 4pcs 3.6 V 400mAh Ni-CD АА батерија за РК играчки автомобил Играчки резервоарот Играчки брод

796.80 -5 % DEN 757.00

start173817277823339 end173817277823339Резервни делови колекции3.6 V 400m Ah NiCDbattery Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Фабрички Делови...

МАЈКО 5.8 G 14DBI Рамни Панел Позлатен Антена SMA/RP-SMA FPV Антена за Видео Приемник FPV Трки РК Летало

DEN 1050.72

МАЈКО 5.8 G 14 DBI Рамни Панел Позлатен Антена SMA / RPSMA FPV Антена за Видео Приемник FPV Трки РК ЛеталоСпецификација : Точка Име : МАЈКО 14 DBI RX АнтенаУпотреба : Резервен Дел за Трки Летало QuadcopterСтекнат : 14 DBIДобиете агол : Хоризонтална : 90°;Вертикална : 45°Големина : 80 MM*82 MMТежина : 37gТест : 600 MW пренос на далечина тестирани е до 40 KMПакет Се Вклучени : 1 x МАЈКО 14 DBI Антена

60A Brushless Вода за Ладење Електрични Брзина Контролер ESC & БЕК РК Брод X5I6

DEN 810.24

Овие серии на вода за ладење ESC наменета за РК брод Не само што нудат одлични перформанси тие се, исто така, изградена е со највисок квалитет на компоненти за да се обезбеди точнонаоценка тековната ракување и висока ефикасност на работата...

легура предниот браник планината за рк хоби модел на автомобил 1/10 Axial SCX10 роботот

624.00 -44 % DEN 349.00

Добредојдовте На RCAWD Име на Производ : предниот браник планината Бренд Име : RCAWD За Возило Тип : Автомобил е Применливо РК Автомобили : Роботот Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За : AXIAL SCX10 Извор на Гориво : Електрични РК Делови : Надгради Хопup Делови Пакет Листата : Едно ПарчеОпис : ЦПУ машински легура на алуминиум 6061T6 предниот браник планината

Топла Трки Серво И Батеријата Напред Конверзија Комплет За 1/10 Traxxas TRX-4 TRX 4 Камиони Рк Качување Делови за Автомобили

DEN 4334.40

Топла Трки Серво и батеријата напред конверзија комплет за Traxxas TRX4 Камиони.КАРАКТЕРИСТИКИ : Ги конвертирате вашите Тежина дистрибуција Напред рок за индексирање операција CNC машински алуминиумски компоненти, црна елоксирани Алуминиум серво планината и отворениЌЕ ДОБИЕТЕ : Еден (1) Алуминиум Серво планината Еден (1) Алуминиум со Отворен тело планината Еден (1) Батерија Лента Инсталација на хардверУСЛОВИ : Инсталација

40Ch 5.8 G 600mw 5км Безжична AV Предавателот TS832 Приемник RC832 за FPV Multicopter РК Авиони Quadcopter трговија на Големо Dropship

956.16 -0 % DEN 956.00

40 Ch 5.8 G 600mw 5км Безжична AV Предавателот TS832 Приемник RC832 за FPVОВА Е НОВИОТ 40КАНАЛ ИЗДАНИЕ НА 5.8 G 600m W A / V БЕЗЖИЧНИОТ СИСТЕМ.40 канали : Покрие A, B, E бендови и С бенд (Airwave бенд), 4 бендови и сите фреквенции compactable;Две префрлување копчиња : CH копчето за фреквенции канали, префрлување, FR копчето за фреквенции бендови кутии;Две цифри дисплеј : една за CH и други за FR, во реалновреме за позиционирање кои фреквенциски опсег и кој канал примени;Исклучете меморија : Реприза последен фреквенциски опсег и каналНезависна видео и аудио сигнал излезиДетали За ПроизводотFPV 5.8 G 600m W A / V Емитува / Примање Систем TS832 + RC832 32 CH Издание | RPSMA видео формат поддржан од : NTSC / PALАнтена врска : RPSMA, џек (модул страна, и TX и RX)TX TS832 спецификации : Моќност : 7.416 V (3 S Lipo предложи)Пренесување на моќ : 600m AАнтена стекнат : 2dbРаботна струја : 220m A во 12 VВидео проток : 8 MАудио проток : 6.5 МТежина : 22gДимензија : 54x 32x 10мм(со исклучок на антената)RX RC832 Спецификации : Моќност : 12 VРаботат на струјата : max 200m AАнтена отпорност : 50Антена стекнат : 2dbВидео отпорност : 75Видео формат : NTSC / PAL автоДимензија : 80x 65 x15mmТежина : 85gAnswer : ___________________________ Note : TX антената мора да биде инсталиран правилно пред да е вклучен, моќ без инсталирате антена, или несоодветна антена беше се користи лесно може да се запали TX, и таква штета не е покриено со гаранцијата. 1 x емитува единица (TX) 1 x приемник (RX) 2 x антени (2db) 1 x Моќ кабел за rc832 1 x моќ кабел за tx832 1 x упатство

30pcs 1.5*13mm tamiya гумени тркала пластични Тркала жешки тркала играчка тркала Играчка Додатоци Технологија Модел Делови/рк/бебе играчки 131.5 АХ

112.32 -5 % DEN 107.00

Материјал : гума+пластика Надворешниот дијаметар : 13.3 mm; вратило дупка : 1.45 mm(тесни одговара 1.5 mm вратило) дебелина : за 4.4 mm максимална дебелина : 5.8 mm(inclube вратило колона висина) Забелешка : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 03мм грешка...

1pcs Оригинални Hitec HSR-5980SG Дигитални HMI Висок вртежен момент Робот Серво HSR5980SG/5980

DEN 5162.40

Hitec HSR5980 SG Дигитални HMI Висок вртежен момент Робот Серво HSR5980 SGПроизводи Опис : Answer : ___________________________ NOTE : а.Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се купувачот 's одговорност.б.Ве молиме проверете со вашиот земјата 's царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање / купување.Пакување Содржина : 100% Сосема Нов1 X Hitec HSR5980 SG серво

Надградба на Дел Покривот Светилка Врвот светлина 32 ПРЕДВОДЕНА за 1/10 TRAXXAS TRX4 роботот автомобил SCX10 90046 D90 90027

1996.80 -8 % DEN 1837.00

TRX4 LED купола светлинаСпецификации : напон 4.8 V до 7.2 V, 32 LED, двоен приклучок (JST, 1.5 терминали)Применливи модели : 90046, TRX4, 1 : 10, 1 : 8 роботот автомобил, симулација на возило, offroad возило, Baja

ABWE Најдобри Продажба 02107 16T Спојки Бел Еден Опрема за 1/10 HSP 94188 Nitro Камион РК Автомобил

125.76 -8 % DEN 116.00

Модел : 02107Заби : 16 Tдолжина : 20mmДел : Спојки бел (еден опрема)Одговараат за 1 / 10 HSP 94188 Nitro Камион РК АвтомобилБоја : Метал бојаМатеријал : МеталПакет Листа : 1 * 02107 Спојки Бел Еден Степен На ПреносAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

2 парчиња Ocday Пагоди 2 пагоди-2 5.8 GHz FPV Антена SMA & RP-SMA Приклучок Конектор за РК FPV Трки Летало Quadcopter

479.52 -6 % DEN 451.00

5.8 Ghz Omnidirectional Антената е совршен натпревар за вашата FPV Трки copter.Новиот дизајн е многу издржлив и специјално дизајнирани да издржат тешко се урна и заштита на антената.Crimped коренот на антената овозможува без паузи од поврзување на крајот на антената.Заштитни случај е направен од речиси нераскинливо материјал за да се задржи оригиналната форма на антена, без деформација.Светла боја го прави лесно да се место на copter во настаните на несреќа, посебно во високи треви, или во дрвото!Погоден за EMAX Пагоди 2 FPV Трки QuadcopterСпецификација : Центар фреквенција : 5.8 GHzПропусниот Опсег : 500 MHz (5.556.05 GHz)Појавување На : S11

10Pcs Алуминиум Легура Шарени М3 Подлошки Изолација Заптивка Прстени за Завртки За РК Играчка Модел Додатоци Accs

DEN 124.32

ОписИме : M3 ПодлошкиQuantiy : 10pcsМатеријал : 6061 Алуминиум ЛегураБоја : Виолетова Зелена ЦрнаТежина : 7g(10pcs)Големина : 3.7(диа)x 2.9(диа)Пакет10x М3 ПодлошкиВраќање : Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назадГаранција : Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месец Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект.Ако објектот Неисправни после 3 Месец,Купувачи уште можете да ги испратите назад,Ние ќе контактирајте со добавувачите или Manufactory за Гаранција.Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.

1PC 540 Бранеа Мотор За Рк Хоби Модел на Автомобил 1-12 Wltoys 12428 12423 Off-Road Пустината BuggyMonster Камион Краток Hopup Делови

288.00 -24 % DEN 219.00

1 PC RCAWD 540 Бранеа Мотор За Рк Хоби Модел на Автомобил 112 Wltoys 12428 12423 Monster Камион Краток sсе Разбира, OffRoad Пустината Кабриолет Цпу Машински Hopup Делови Надгради Делови 12428 12423Пакет Количество:1pcТежина(г): 172Опис : 540 Бранеа МоторПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

ПОДПОРА CNC легура диск кочница подебели за Losi 5ive-т 5t 1/5 гас рк автомобил

DEN 1440.00

ПОДПОРА произведени LOSI 5 IVEТ 6061T6 дебел диск кочница диск 1 : ПОДПОРА 5 T дебел диск сопирачки со националниот стандард 6061T6 материјал, средната позиција задебелување на третман, кочница диск вентилација диск дизајн 2 : Овој диск кочница е достапен во две модели на автомобили и е погодна за сите исти модели како LOSI 5 T следново е производ вистински шут слики :

959-07/08/09 F/R Истражувачки Центар Превозникот За РК 1/12 WLtoys L969 L979 L202 L212 L222 K959 L959 WL играчки Трки

1098.24 -10 % DEN 988.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов Делови Број : 95907 95908 95909 Делови Име : Пред Задните Истражувачки Центар Превозникот (Set)Материјал : АлуминиумОдговара : 1 / 12 WLtoys L969 L979 L202 L212 L222 K959 L959Пакет КОЛИЧИНА : 1 Сет (6 парчиња) Содржини : КАКО СЛИКИВе молиме не негативни директно ако ништо друго ,pls контактирајте со нас прво ,ние ќе ви помогнат да се реши тоа ,ви благодариме !Ние прифаќаме ALIPAY СМЕТКА САМООбјектот ќе биде со брод до alipay сметка на превозот адреса ако нема посебни белешки од купувачот.ако нема плаќање пристигне во 7 дена по објект завршен.Ние брод во светот со рамна стапка на превозот од China Post Воздух mail.Ние ќе го користите вашиот превозот адреса поднесена на ALIEXPRESS како превозот адреса за стока.Ако би сакале да се промени на адресата, ве молиме контактирајте со нас ВЕДНАШ по уплатата.Сите предмети се испраќаат во рок од 48 часа од добивањето на плаќање(не вклучувајќи и викенди и државни празници)Време на испорака околу 825 работни дена да повеќето земји : 1045 дена да Обединетото Кралство645 дена да Австралија825 дена за САД1045 дена да повеќето земји во Европа35 недели во Италија / Канада Како врв на превозот, времето за испорака е зголемен во некои областиСите се врати ставки мора да се врати во 3 дневна смета од денот на доставувањето и Известување нас преку aliexpress порака во 2days смета од денот на доставувањето.Било доцна известување на враќање, и ние не ќе се обезбеди враќање и наплата на услуги.Сите предмети МОРА да се вратат во првобитната состојба, со сите кутија и додатоци.Купувачот мора да ги сноси сите предмети се врати превозот такси, данок, царина, итн.За пари гаранција за враќање : такси превозот и осигурување надоместоци се неповратни, и таму е 10% restocking надоместоци кои се применуваат за сите пари гаранција за враќање во било која причина.Без побарувања на сите штета на објектот outerbox предизвика од страна на превозот couriers.Сите врати непотребни предмети, ние ќе ги провери и да ги испита неисправни.Ако неисправни предизвика со Човечки оштетувања, оштетувања од вода, заспивам штета и во correctable користење, сите поправка цена го носат на купувачот.Ние автоматски ќе остави позитивни повратни информации за секој купувач кој заврши трансакцијата и ни остави позитивен фидбек...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.