• Ново
JMT 2 / 2.5 Пропелери Реквизити Guard Браник Заштитник за 90-130 Мини Летало 1103 / 1104 / 1105 Моторни РК Резервни Делови F20581/5

JMT 2 / 2.5 Пропелери Реквизити Guard Браник Заштитник за 90-130 Мини Летало 1103 / 1104 / 1105 Моторни РК Резервни Делови F20581/5

Оценка на клиентот:
DEN 71.04

Износ
Залиха


2" за 2.5" Пропелери Реквизити Guard Браник Заштитник за 90-130 Мини Летало 1103 1104 1105 Моторни ве Молиме изберете бојата што сакате. Материјал : PC Тежина : 1.5 g/Еез За : 9mm Монтажа h
重量 : 1.5 g/еез
За : 9mm Монтажа на теренот 1102 / 1103 / 1104 / 1105 Моторни
Одговара за Пропелери : Под 2.5" Пропелери (вклучувајќи 2.5 инчи) Стандард М2 * 6 завртки, погоден за 1-1.5 mm дното плоча, како што се дебелината на Плочката е многу поголема од 1.5 mm се препорачува да се изберат повеќе завртка за инсталација, ве молиме да се биде внимателен да не се допираат моторни серпентина инсталација, се препорачува да се користи шраф лепак кога инсталирање.

Карактеристики

Бренд Име:
jmt
Материјал:
Композитен Материјал
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Производи во категоријата

Бесплатен превозот! Топката За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65039)трговија на големо и на мало

516.96 -5 % DEN 491.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! Топката За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови(ТH65038)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Топката 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријал : АлуминиумКарактеристики : Топка За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен Превозот со Автомобил-опфаќа Прашина мрежа Прашина-доказ Нето покрие Автомобил покритие за 1/10 РК Автомобил Модел Huanqi 727

DEN 383.52

Бесплатен Превозот со Автомобилопфаќа Прашина мрежа Прашинадоказ Нето покрие Автомобил покритие за 1 / 10 РК Автомобил Модел Huanqi 727 Спецификации : Двојно нето слоеви Со Магија ленти Пакет се вклучени : 1 x Автомобил покритие за 1 / 10 РК Автомобил модел (ве молиме имајте во предвид дека на РК Автомобил модел во над сликата не е вклучена во пакетот)

Компатибилен со WFT07 WFT09II/PPM SBUS Мини Ресивер WBUS RD201W

DEN 1055.52

Компатибилен со WFT07 WFT09 II / PPM SBМини Ресивер WBRD201 W Спецификација за Производ : Тежина : 6 грама ППМ Sавтобус Setup Метод Притиснете и задржете на кодот за повикување на моќ, кратко притиснете на Кодот копчето за вклучување, долго притиснете го копчето за да се потврди Зелени =wbСини =ппм исто како нормален примачот за кодексот и на небото...

20pcs Аеро модел батеријата магија вратоврска Т тип назад да се врати магијата лента за DIY РК Летало Четири Делови

DEN 225.12

Тоа е Направен од висококвалитет парична казна кука и јамка за да се обезбеди батеријата пакет за вашиот модел со слот за прилагодување за да се обезбеди цврста и сигурна одговара...

Бесплатен превозот!Голем Pin Клипови (10pcs) За Baja 5B Делови(Т-H65057)трговија на големо и на мало

DEN 404.16

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!Голем Pin Клипови (10pcs) За Baja 5 B Делови(ТH65057)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Голем Pin Клипови (10pcs) 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Големи Pin Клипови (10pcs) За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

30pcs 44tooth OD22/дупка 2/0.5 M пластични мотор менувач/Редуктор опрема/рк автомобил/DIY играчки, прибор/технологија модел делови/бебе играчки/442A

133.92 -5 % DEN 127.00

Материјал : пластични Modul: 0.5 заби : 44 вратило дупка : 1.95 mm (тесни одговара 2mm вратило) надворешен дијаметар : за 21.9 mm вкупна Дебелина : за 4mm Забелешка : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 02mm грешка...

управниот wiper рака сет (Т-H85011) +Бесплатна испорака!!!

386.40 -5 % DEN 367.00

Детален Опис На Производотуправниот wiper рака поставена за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилиуправниот wiper рака поставите 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : управниот wiper рака поставена За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

задната осовина превозникот сет(Т-H85013) +Бесплатна испорака!!!

DEN 393.12

Детален Опис На Производотзадната осовина превозникот во собата за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилизадната осовина превозникот поставите 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : задната осовина превозникот во собата За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

38mm 1.5 Алуминиумски Преклопен Држач Фабрика 3.0 mm Вратило Со Адаптерот 6mm РК Авион Замена на Делови

DEN 362.88

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : 38mm 1.5" Алуминиумски Преклопен Држач ФабрикаПакет Содржи : 1 ПарчеКарактеристики : Дијаметар : 38mm / 1.5 инченМоторни дупка со дијаметар : 3.0 mmАдаптер : 6mmМатеријал : АлуминиумскиНето Тежина : 40g / pc Compatibile со : РК АвионЗабелешка : Проверете ги вашите специфични модел е прирачник за компатибилност,или Контактирајте со нас.Ве молиме обратете се до вашиот прирачник за делови кодови или контактирајте со нас ако не сте сигурни...

Бесплатен превозот! Стоп Јака За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65043)трговија на големо и на мало

353.28 -5 % DEN 336.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! Стоп Јака За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови(ТH65043)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Стоп Јака 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Стоп за Јака За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен превозот!Мали Pin Клипови (10pcs)За Baja 5B Делови(Т-H65056)трговија на големо и на мало

383.52 -5 % DEN 364.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!Мали Pin Клипови (10pcs)За Baja 5 B Делови(ТH65056)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Мали Pin Клипови 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Мали Pin Клипови За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен превозот! Заеднички За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65029)трговија на големо и на мало

415.68 -5 % DEN 395.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! Заеднички За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови(ТH65029)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Заеднички 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријал : АлуминиумКарактеристики : Заеднички За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Алуминиум Легура Посебни Пушењето Издувни Цевки Пригушувач Канистер за DLE35RA Мотор

DEN 1127.52

Алуминиум Легура Посебни Пушењето Издувни Цевки Пригушувач Канистер за DLE35 RA Мотор Спецификација : Да може ефективно да го штити моторот искра приклучокот, празнина капа и цилиндар на главата Алуминиумска легура лемење обработка, со sandblasting оксидација на површината Совршено се вклопува за DLE35 RA моторИспорака Детална : 1.Ве молиме потврдете ја вашата адреса внимателно откако ќе се направи ти ред.Ние ќе ја испрати на производи за да можетеодеднаш на уплата2.Објектот е предаден од кина пост воздухопловната.Стигнат до повеќето земји 1030 дена3.Ве молиме контактирајте со нас ако не сте добиле објект во 40 дена , и ни даде 3 дена за проверка на undelivered пакет и причина ,ако тоа е нашиот проблем, ние ќе рефундирање на пари за вас.4.Ние не можеше да брод од Африканските земји освен Јужна Африка од воздухопловната .Значи, ако Африкански клиентите сакаат да ги купите овие производи,ве молиме контактирајте со нас за превозот проблем однапред.Контакт со НАС на : Ние нудиме 24 часа услуги на клиентите на седмицата како и часа на сабота (освен за големи празници)...

Топла продажба рк Baja Rovan Baja полни устата се подигне За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65090) +Бесплатна испорака!!!

373.92 -5 % DEN 355.00

Детален Опис На Производотполни устата се подигне За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиОдговара за 1 / 5 рк автомобили полни устата се подигне За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : полнење устата се подигне За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

3 ВО 1 Батеријата Balancer LCD Дисплеј - МКС Усогласат Li Po+ бесплатен превозот се Регистрирате

570.24 -5 % DEN 542.00

3in1 РК 2s6s Lipo Животот на Батеријата Balancer LCD+волтметар Тестер+DischargerОпис : Батеријата Метар / Balancer / Discharger е дизајниран за LiПолимер и Животот на батеријата, тоа може да се измери батеријата напон токму и рамнотежа мобилен напон на батеријата пакет, или празнење на батеријата за долго време складирање.Карактеристики : Билансот на функција може да се изврши пред / по наполнета батеријата, или за време на полнење на батеријата процес, за да се обезбеди батеријата пакет имајќи го во одлична состојба.Безбеден и удобен : тоа обезбедува инстант напон читање и укажува на абнормални клетки веднаш.Овозможи LiПолимер / Живот 26 мобилен балансирање и празнење.Со својата JST приклучок за надворешна сила, на balancer може да се измери напонот на примачот батеријата.Голем LCD екран може да се покаже 6 ќелија батериите' состојба.Само 3 контролните копчиња за лесна еден предадени на контрола.Термички дизајн на грб за вентилација и спречување на прегревање.Детални настава на состојба е вклучена.Мали димензии и мала тежина, тоа е лесно да се носат.Спецификација : Боја : црнаМерливи батерија тип и количина : LiПолимер / Живот 26 Ќелија (стандарден напон 7.4 V25.2 V користење поделени напон конектор)Примачот на батеријата 1.2 V12 V DC (Не батерија тип граница, но треба надворешна сила 7.4 V25.2 V, користете JST конектор)Биланс на напон поставување опсег (долна граница) : 2.0 V3.9 V (preпоставување на вредноста 3.3 V)Испуштање напон поставување опсег (долна граница) : 3.0 V4.2 V (preпоставување на вредноста 3.9 V)Објектот големина на : 9.3 * 6 * 1.7 cmОбјектот тежина : 71gПакет големина : 10.5 * 6.5 * 4.4 cmПакет тежина : 120gПакет содржина : 1x волтметар 100% Сосема Нов.Превозот : Објектот на локација во Кина, стандардно превозот услуга е превозот од Кина, Воздухот се регистриратеEMail или Хонгконг се регистрирате воздух mailВе молиме бидете советувани дека International shipping обично трае подолго отколку за домашните, како што е врз основа на превозот обезбедувач на услуги и обичаи.Сите предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на плаќање (освен сабота ).Азиски земји, 515daysВелика БРИТАНИЈА, Ирска 1020daysСАД,Канада,Австралија 820daysШпанија, Грција, Германија&западноевропските 1021daysФранција, Италија и други земји 1528daysАко пакетот тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели од Кина пост воздух mail.Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.Плаќање : 1...

Бесплатен превозот! 4x24mm Pin За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65042)трговија на големо и на мало

402.72 -5 % DEN 383.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! 4x24mm Pin За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови(ТH65042)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили 4x24mm Pin 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : 4x24mm Pin За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Топла продажба легура tuned цевка картичка За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65113) +Бесплатна испорака!!!

246.72 -5 % DEN 234.00

Детален Опис На Производотлегура tuned цевка картичка За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиОдговара за 1 / 5 рк автомобили легура tuned цевка картичка За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : легури tuned цевка картичка За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен превозот! Engin Spacer(2) За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65045)трговија на големо и на мало

386.40 -5 % DEN 367.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! Engin Spacer(2) За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови(ТH65044)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Engin Spacer 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Engin Spacer За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Амортизерите Буш За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65082) +Бесплатна испорака!!!

359.52 -5 % DEN 342.00

Детален Опис На ПроизводотАмортизерите Буш За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиОдговара за 1 / 5 рк автомобили Амортизерите Буш За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Амортизерите Буш За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен превозот!Се покрене Опрема Spacer За Baja 5B Делови(Т-H65053)трговија на големо и на мало

410.40 -5 % DEN 390.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!Се покрене Опрема Spacer За Baja 5 B Делови(ТH65053)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Се покрене Опрема Spacer 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Поттикне Опрема Spacer За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

гас поврзаност сет за baja (Т-H85002) +Бесплатна испорака!!!

DEN 393.12

Детален Опис На Производотгас поврзаност сет за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилигас поврзаност сет За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : гас поврзаност сет За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

5in1 JST порта Li-Po 3.7 V 750mAh Батеријата колекции За DFD F181 F187 F163 H12C WLtoys V686 Quadcopter RTF

1050.24 -5 % DEN 998.00

Опис на производотX5 C v959 x5sc v212 v222 u818a fy550 X400 H107 h107l C / D / v686 h12c 4 CH x5c jjrc 2.4 GHz 6 оска gyroscope РКПакетите вклучуваат : 750 MAH 5 PCS батеријата1 до 5 конверзија линијаUSB JST на наполнетост на една линија

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.