• Ново
Примање плоча X13 рецептор Одбор став Syma X13 РК летало Quadcopter Замени прием

Примање плоча X13 рецептор Одбор став Syma X13 РК летало Quadcopter Замени прием

Оценка на клиентот:
DEN 417.60

Износ
Залиха

X13 RC хеликоптер делови. 100% Сосема Нов Пакување вклучува : Количина : 1 lot=1 buc/3 компјутери/5 компјутери Превозот : Тоа е фабричките резервни делови.

Карактеристики

боја:
1 Компјутери, 3 Компјутери, 5 Компјутери
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Број На Модел На:
X13
Бренд Име:
YUKALA
Надградба На Делови/Додатоци:
Адаптер
Алатка Материјали:
Сечење
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Материјал:
Метал
Технички параметри:
Вредност 10
За Возило Тип:
Хеликоптери

Производи во категоријата

Промоција! RadioLink AT10 II 2.4 Ghz 10CH РК Предавателот +R12DS Приемник PRM-01 Напон се Врати Модул+11.1 v 2200mah батеријата+Рака

7632.00 -5 % DEN 7250.00

Radio Link AT10 II 2.4 Ghz 10 CH РК Предавателот со R12 DS ПриемникТопла Продажба Промоција!!! испрати TX батеријата и Вратот Рака за Подарок.Стандардно : режим 2 (лево гас),ако треба mode 1,слободно да ме контактирате,почит~!Повеќе функционира далечинскиот управувач систем,вклучувајќи хеликоптер,авион и лизгачот за три тип на летање и пет модели,се покрие речиси секој популарен модел,може да се лета секој модел од страна на ова радио.3.5 инчен шарени екран 320×480 резолуција,јасно се прикаже менито и графикони.Голема контрола од далечина : 1.1 км на теренот,2 км во небото.Проширување повратни информации модул,корисниците може да добијат авион детали во реално време.Бидете многу поставување на јасни и точно излезниот резултат.Брз одговор време само 3ms за работата,побрзо, а потоа на други предавателот 20ms,дури и десет канали, исто така, овозможи да се чувствуваат тоа.Висок канал резолуција достигне 4096,0.25 нас по резолуцијата нека сите servos задржи спокоен.Силна антискокање,DSSS(Директна секвенца се шири spectrum) технологија.Неверојатна цена, со висок квалитет како вечера со благи, и поточно, побрз одговор, повисока резолуција,еден и единствен antiскокање DSSS технологија.навистина достојни да го имаат.Технички Параметар : 1...

1PC 540 Бранеа Мотор За Рк Хоби Модел на Автомобил 1-12 Wltoys 12428 12423 Off-Road Пустината BuggyMonster Камион Краток Hopup Делови

288.00 -24 % DEN 219.00

1 PC RCAWD 540 Бранеа Мотор За Рк Хоби Модел на Автомобил 112 Wltoys 12428 12423 Monster Камион Краток sсе Разбира, OffRoad Пустината Кабриолет Цпу Машински Hopup Делови Надгради Делови 12428 12423Пакет Количество:1pcТежина(г): 172Опис : 540 Бранеа МоторПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

ПОДПОРА CNC легура диск кочница подебели за Losi 5ive-т 5t 1/5 гас рк автомобил

DEN 1440.00

ПОДПОРА произведени LOSI 5 IVEТ 6061T6 дебел диск кочница диск 1 : ПОДПОРА 5 T дебел диск сопирачки со националниот стандард 6061T6 материјал, средната позиција задебелување на третман, кочница диск вентилација диск дизајн 2 : Овој диск кочница е достапен во две модели на автомобили и е погодна за сите исти модели како LOSI 5 T следново е производ вистински шут слики :

Водоотпорен Свирка Торба Кутија за Западен Концерт Flute со Прилагодливи Еден Рамо, Рака Џеб Памук Поместена

DEN 743.52

100% новиБоја : ЦрнаПроизвод големина : Прибл.39 * 10.5 * 7cm / 15.4 * 4.1 * 2.8 воПакет тежина : 321g / 11.3 озПакетот Вклучува : 1 x Flute ТорбаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

МАЈКО 5.8 G 14DBI Рамни Панел Позлатен Антена SMA/RP-SMA FPV Антена за Видео Приемник FPV Трки РК Летало

DEN 1050.72

МАЈКО 5.8 G 14 DBI Рамни Панел Позлатен Антена SMA / RPSMA FPV Антена за Видео Приемник FPV Трки РК ЛеталоСпецификација : Точка Име : МАЈКО 14 DBI RX АнтенаУпотреба : Резервен Дел за Трки Летало QuadcopterСтекнат : 14 DBIДобиете агол : Хоризонтална : 90°;Вертикална : 45°Големина : 80 MM*82 MMТежина : 37gТест : 600 MW пренос на далечина тестирани е до 40 KMПакет Се Вклучени : 1 x МАЈКО 14 DBI Антена

LawMate TM121800 1.2 GHz 1000mW 8Ch Безжична Видео Предавателот и Приемникот Комбо

DEN 9552.00

Law Mate 1.2 GHz 8 CH 1000m W Безжична AV Предавателот VTX & Приемник VRX за FPV Камера за видео надзорLaw Mate 1.2 GHz 8 CH 1000m W Безжична AV Предавателот VTX : Law Mate 1.2 G 1000m W ТМ121800 Безжична Видео Аудио AV Испраќачот Канали & Фреквенции : CH 1 : 1080 MhzCH 2 : 1120 MhzCH 3 : 1160 MhzCH 4 : 1200 MhzCH 5 : 1010 MhzCH 6 : 1040 MhzCH 7 : 1240 MhzCH 8 : 1280 MhzAnswer : ___________________________ Note : ТМ121800 Безжичен Аудио Видео Предаватели не може да биде легален за употреба во некои земји...

Ewellsold 2 парчиња/многу 4.8 V 700mAh Ni-CD АА батерија за РК автомобил

547.20 -5 % DEN 520.00

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција за Квалитет од Овој Резервен Дел е одговара за РК автомобил Пакет Вклучуваат : Резервен дел (како на сликата покажува) Клиент Известувања : ве Молам не понуда, ако вие не се случува да се направи исплата...

1PCS HS1177 600TVL 2.8 mm Објектив 1/3 СУПЕР ИМАШЕ II CCD Камера IR Чувствителни за FPV Трки Quadcopter QAV250 PAL/NTSC

912.48 -0 % DEN 912.00

1 PCS HS1177 600 TVL 2.8 mm Објектив 1 / 3" СУПЕР ИМАШЕ II CCD Камера IR Чувствителни за FPV Трки Quadcopter QAV250 PAL / NTSC Ова е мини верзија на класичниот CC1333 600 TVL Sony Super Had II CCD одбор FPV камера...

Hobbywing 2S и Моторни Комбинација Моторни Топлина Мијалник+Ц1 5V Вентилатор за EZRUN 3660 3665 3674 РК Тркачки Автомобил Brushless Мотор

244.32 -9 % DEN 222.00

Hobbywing 2 S и Моторни Комбинација Моторни Топлина Мијалник+Ц1 5 V Вентилатор за EZRUN 3660 3665 3674 РК Тркачки Автомобил Brushless МоторСпецификација : Текст : 45cells Ni Mh / Ni Cd или 2 клетки Li Po.Погоден за e Zrun 3660 3674 големина 1 / 8 brushless моторПакување Листа1x Hobbywing Фан Радијатор Комбо

Оригиналниот DOIT Со Сала Сензор Мотори Резервоарот Автомобил Шасија/следи за DIY/Робот Smart Автомобил Дел за Далечинска Контрола,Бесплатен превозот

DEN 3376.80

Роман и elegantappearance;Алуминиум;Цврст структура;Моќна сила;Брзо, стабилност, флексибилност;Силна енергија;Производ големина : 185 * 190 *80mm (должина * ширина * висина)Работен напон : 7 V~12 VПовеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wikiШасија stent : 1 парчеГасеница : 1 парВозење тркала : 2 парчињаУправувано круг тркала : 4 парчињаDC мотор : 1 пар (Јаглерод четка, со Сала сензор...

BX100 1-8S Lipo Батеријата Напон Тестер/ Низок Напон Ѕвончето Аларм/ Батеријата Напон Тајна со Двојна Јазик F18255-5

518.40 -0 % DEN 518.00

Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~BX100 18 S Lipo Батеријата Напон Тестер / Низок Напон Ѕвончето Аларм / Батеријата Напон Тајна со Двојна ЈазикСе користи за 18s Lipl / Liion / Li Mn / Живот Напон, детекција pricision : 0.01 V Количина : 5 компјутери ИЛИ 10 КОМПЈУТЕРИ

Mxfans 4 x RC1:10 На Патот Автомобил Бела 6 Краци Тркала Rim &Зелена Стрелка Шема Гума Пневматик

527.04 -27 % DEN 385.00

Mxfans 4 x RC1 : 10 На Патот Автомобил Бела 6 Краци Тркала Rim &Зелена Стрелка Шема Гума ПневматикГума пневматик и Тркала Rim RC1 : 10 Гума пневматик На Патот Тркало на Автомобилот Rim 6 Краци Тркало Пречник на Стрелката Шема ПневматикКомпанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

2 парчиња Ocday Пагоди 2 пагоди-2 5.8 GHz FPV Антена SMA & RP-SMA Приклучок Конектор за РК FPV Трки Летало Quadcopter

479.52 -6 % DEN 451.00

5.8 Ghz Omnidirectional Антената е совршен натпревар за вашата FPV Трки copter.Новиот дизајн е многу издржлив и специјално дизајнирани да издржат тешко се урна и заштита на антената.Crimped коренот на антената овозможува без паузи од поврзување на крајот на антената.Заштитни случај е направен од речиси нераскинливо материјал за да се задржи оригиналната форма на антена, без деформација.Светла боја го прави лесно да се место на copter во настаните на несреќа, посебно во високи треви, или во дрвото!Погоден за EMAX Пагоди 2 FPV Трки QuadcopterСпецификација : Центар фреквенција : 5.8 GHzПропусниот Опсег : 500 MHz (5.556.05 GHz)Појавување На : S11

5400mah батеријата за Hubsan H7000 предавателот на Висока верзија Hubsan x4 про h109s далечински контролер батеријата Резервен дел додатоци

DEN 2064.00

5400mah батеријата за Hubsan H7000 предавателот на Висока верзија Hubsan x4 про h109s далечински контролер батеријата Резервен дел додатоци H109 S40 Вовед : 1...

Надградба на Делови Алуминиум Орев М4 102049 122049 за 1:10 RC Модел на Автомобил Резервни Делови 4PCS/многу

191.52 -5 % DEN 182.00

modname=ckeditorПредмет : Алуминиум М4 НутПакет : 4pcs / многуСе применува за HSP Himoto Redcat 1 / 10 Електричен Автомобил : 94101 / 94102 / 94103 / 94103 Pro / 94105 / 94106 / 94107 / 94107 Pro / 94108 / 94109 / 94110 / 94111 / 94111 Pro / 94112 / 94115 / 941231 : 10 скала Општи делови modname=images&cols=1&colspace=10&rowspace=10&align=center

40Ch 5.8 G 600mw 5км Безжична AV Предавателот TS832 Приемник RC832 за FPV Multicopter РК Авиони Quadcopter трговија на Големо Dropship

956.16 -0 % DEN 956.00

40 Ch 5.8 G 600mw 5км Безжична AV Предавателот TS832 Приемник RC832 за FPVОВА Е НОВИОТ 40КАНАЛ ИЗДАНИЕ НА 5.8 G 600m W A / V БЕЗЖИЧНИОТ СИСТЕМ.40 канали : Покрие A, B, E бендови и С бенд (Airwave бенд), 4 бендови и сите фреквенции compactable;Две префрлување копчиња : CH копчето за фреквенции канали, префрлување, FR копчето за фреквенции бендови кутии;Две цифри дисплеј : една за CH и други за FR, во реалновреме за позиционирање кои фреквенциски опсег и кој канал примени;Исклучете меморија : Реприза последен фреквенциски опсег и каналНезависна видео и аудио сигнал излезиДетали За ПроизводотFPV 5.8 G 600m W A / V Емитува / Примање Систем TS832 + RC832 32 CH Издание | RPSMA видео формат поддржан од : NTSC / PALАнтена врска : RPSMA, џек (модул страна, и TX и RX)TX TS832 спецификации : Моќност : 7.416 V (3 S Lipo предложи)Пренесување на моќ : 600m AАнтена стекнат : 2dbРаботна струја : 220m A во 12 VВидео проток : 8 MАудио проток : 6.5 МТежина : 22gДимензија : 54x 32x 10мм(со исклучок на антената)RX RC832 Спецификации : Моќност : 12 VРаботат на струјата : max 200m AАнтена отпорност : 50Антена стекнат : 2dbВидео отпорност : 75Видео формат : NTSC / PAL автоДимензија : 80x 65 x15mmТежина : 85gAnswer : ___________________________ Note : TX антената мора да биде инсталиран правилно пред да е вклучен, моќ без инсталирате антена, или несоодветна антена беше се користи лесно може да се запали TX, и таква штета не е покриено со гаранцијата. 1 x емитува единица (TX) 1 x приемник (RX) 2 x антени (2db) 1 x Моќ кабел за rc832 1 x моќ кабел за tx832 1 x упатство

1 Buc XT60 Паралелно Адаптер Конвертор Конектор Кабел Lipo Батеријата се Подигнат Plug Жици

66.72 -10 % DEN 60.00

1 Buc XT60 Паралелно Адаптер Конвертор Конектор Кабел Lipo Батеријата се Подигнат Plug ЖициОпис : Овој производ е еден женски и две машки plug дека може да се користи кога треба да се зголеми напонот...

10Pcs Алуминиум Легура Шарени М3 Подлошки Изолација Заптивка Прстени за Завртки За РК Играчка Модел Додатоци Accs

DEN 124.32

ОписИме : M3 ПодлошкиQuantiy : 10pcsМатеријал : 6061 Алуминиум ЛегураБоја : Виолетова Зелена ЦрнаТежина : 7g(10pcs)Големина : 3.7(диа)x 2.9(диа)Пакет10x М3 ПодлошкиВраќање : Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назадГаранција : Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месец Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект.Ако објектот Неисправни после 3 Месец,Купувачи уште можете да ги испратите назад,Ние ќе контактирајте со добавувачите или Manufactory за Гаранција.Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.

Hobbywing QUICRUN 10BL60 Sensored 60A 2-3S Lipo БЕК Брзина Контролер Brushless европската социјална повелба за 1/10 1/12 РК Автомобил F17874

DEN 1994.40

Hobbywing QUICRUN 10 BL60 Sensored 60 A 23 S Lipo БЕК Брзина Контролер Brushless европската социјална повелба за 1 / 10 1 / 12 РК Автомобил F17874 Спецификации : Име : Hobbywing QUic RUN10 BL60 Sensored Brushless ESC Погоден : 1 / 10 или 1 / 12 Електричен Автомобил Камион Соодветен Мотор : 3650 Sensored 10.5 Т KV3450 3650 Sensored 13.5 Т KV2760 3650 Sensored 17.5 Т KV2210 3650 Sensored 21.5 Т KV1760 Излез : 23 S Lipo БЕК : 6 V / 2 A Con...

Надградба на Дел Покривот Светилка Врвот светлина 32 ПРЕДВОДЕНА за 1/10 TRAXXAS TRX4 роботот автомобил SCX10 90046 D90 90027

1996.80 -8 % DEN 1837.00

TRX4 LED купола светлинаСпецификации : напон 4.8 V до 7.2 V, 32 LED, двоен приклучок (JST, 1.5 терминали)Применливи модели : 90046, TRX4, 1 : 10, 1 : 8 роботот автомобил, симулација на возило, offroad возило, Baja

Vandoren SM601B A35 Џамбо JAVA Алто Saxophone Отворот / Alto Sax Mib-Ио Отворот

DEN 6177.12

започнетекрајотVandoren SM601 B A35 Џамбо JAVA Алто Saxophone Отворот / Alto Sax MibИо ОтворотАвтентични и Овластени за продажба, Сите направени во Франција.Повеќето тешко удирање отворот на Vandoren Џез отворот линија...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.