• Ново
Стипса. Серво Планината AX10 Wraith Ridgecrest

Стипса. Серво Планината AX10 Wraith Ridgecrest

Оценка на клиентот:
DEN 1370.40
DEN 1261.00 -8 %

Износ
Залиха


Ова е CNC 6061 Алуминиум Серво Планината за AX10 Wraith, Righecrest
шасија колекции.
КАРАКТЕРИСТИКИ :
CNC Изградени од алуминиум, елоксирани во Зелена боја
Обезбедува силна безбедна серво прилог ЌЕ ДОБИЕТЕ :
Две секции Топла Трки Алуминиум Серво Планината
Четири 3x8 рамна глава серво планината завртка
Четири 3ММ Countersunk за Миење Зелена
УСЛОВИ :
Отстранување на акции серво планината

Карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Bajas
Алатка Материјали:
Алатки
Материјал:
Метал
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Моторни
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
Надградба На Делови/Додатоци:
Шок Апсорбер
Четири тркала Атрибути:
Монтажа

Производи во категоријата

1PC 540 Бранеа Мотор За Рк Хоби Модел на Автомобил 1-12 Wltoys 12428 12423 Off-Road Пустината BuggyMonster Камион Краток Hopup Делови

288.00 -24 % DEN 219.00

1 PC RCAWD 540 Бранеа Мотор За Рк Хоби Модел на Автомобил 112 Wltoys 12428 12423 Monster Камион Краток sсе Разбира, OffRoad Пустината Кабриолет Цпу Машински Hopup Делови Надгради Делови 12428 12423Пакет Количество:1pcТежина(г): 172Опис : 540 Бранеа МоторПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

Топла Трки Серво И Батеријата Напред Конверзија Комплет За 1/10 Traxxas TRX-4 TRX 4 Камиони Рк Качување Делови за Автомобили

DEN 4334.40

Топла Трки Серво и батеријата напред конверзија комплет за Traxxas TRX4 Камиони.КАРАКТЕРИСТИКИ : Ги конвертирате вашите Тежина дистрибуција Напред рок за индексирање операција CNC машински алуминиумски компоненти, црна елоксирани Алуминиум серво планината и отворениЌЕ ДОБИЕТЕ : Еден (1) Алуминиум Серво планината Еден (1) Алуминиум со Отворен тело планината Еден (1) Батерија Лента Инсталација на хардверУСЛОВИ : Инсталација

Mxfans 4 x RC1:10 На Патот Автомобил Бела 6 Краци Тркала Rim &Зелена Стрелка Шема Гума Пневматик

527.04 -27 % DEN 385.00

Mxfans 4 x RC1 : 10 На Патот Автомобил Бела 6 Краци Тркала Rim &Зелена Стрелка Шема Гума ПневматикГума пневматик и Тркала Rim RC1 : 10 Гума пневматик На Патот Тркало на Автомобилот Rim 6 Краци Тркало Пречник на Стрелката Шема ПневматикКомпанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

2 парчиња Ocday Пагоди 2 пагоди-2 5.8 GHz FPV Антена SMA & RP-SMA Приклучок Конектор за РК FPV Трки Летало Quadcopter

479.52 -6 % DEN 451.00

5.8 Ghz Omnidirectional Антената е совршен натпревар за вашата FPV Трки copter.Новиот дизајн е многу издржлив и специјално дизајнирани да издржат тешко се урна и заштита на антената.Crimped коренот на антената овозможува без паузи од поврзување на крајот на антената.Заштитни случај е направен од речиси нераскинливо материјал за да се задржи оригиналната форма на антена, без деформација.Светла боја го прави лесно да се место на copter во настаните на несреќа, посебно во високи треви, или во дрвото!Погоден за EMAX Пагоди 2 FPV Трки QuadcopterСпецификација : Центар фреквенција : 5.8 GHzПропусниот Опсег : 500 MHz (5.556.05 GHz)Појавување На : S11

Надградба на Делови Алуминиум Орев М4 102049 122049 за 1:10 RC Модел на Автомобил Резервни Делови 4PCS/многу

191.52 -5 % DEN 182.00

modname=ckeditorПредмет : Алуминиум М4 НутПакет : 4pcs / многуСе применува за HSP Himoto Redcat 1 / 10 Електричен Автомобил : 94101 / 94102 / 94103 / 94103 Pro / 94105 / 94106 / 94107 / 94107 Pro / 94108 / 94109 / 94110 / 94111 / 94111 Pro / 94112 / 94115 / 941231 : 10 скала Општи делови modname=images&cols=1&colspace=10&rowspace=10&align=center

Hobbywing 2S и Моторни Комбинација Моторни Топлина Мијалник+Ц1 5V Вентилатор за EZRUN 3660 3665 3674 РК Тркачки Автомобил Brushless Мотор

244.32 -9 % DEN 222.00

Hobbywing 2 S и Моторни Комбинација Моторни Топлина Мијалник+Ц1 5 V Вентилатор за EZRUN 3660 3665 3674 РК Тркачки Автомобил Brushless МоторСпецификација : Текст : 45cells Ni Mh / Ni Cd или 2 клетки Li Po.Погоден за e Zrun 3660 3674 големина 1 / 8 brushless моторПакување Листа1x Hobbywing Фан Радијатор Комбо

YUKALA 4pcs 3.6 V 400mAh Ni-CD АА батерија за РК играчки автомобил Играчки резервоарот Играчки брод

796.80 -5 % DEN 757.00

start173817277823339 end173817277823339Резервни делови колекции3.6 V 400m Ah NiCDbattery Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Фабрички Делови...

30pcs 1.5*13mm tamiya гумени тркала пластични Тркала жешки тркала играчка тркала Играчка Додатоци Технологија Модел Делови/рк/бебе играчки 131.5 АХ

112.32 -5 % DEN 107.00

Материјал : гума+пластика Надворешниот дијаметар : 13.3 mm; вратило дупка : 1.45 mm(тесни одговара 1.5 mm вратило) дебелина : за 4.4 mm максимална дебелина : 5.8 mm(inclube вратило колона висина) Забелешка : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 03мм грешка...

1pcs Ултра Моќ UP300AC Екран на Допир за Полначот 300Watt 20.0 Amp AC/DC трговија на Големо

DEN 6675.36

Ултра Моќ UP300 AC Екран на Допир за Полначот 300 Watt 20.0 Amp AC / DCНа UP300 AC екран на Допир за полначот е 300 Watt 20amp AC / DC конектор.Тоа доаѓа со машки Т приклучокот , Traxxas адаптер за полнење и XH рамнотежа одбор.Тоа има 2.1 amp USB порт кој ви овозможува да ја полните вашиот телефон, таблет или друг уред кој може да се полни преку USB.Овој апарат ќе се наплаќа 2 S Lipo во 20 засилувачи , 3 S во 20 засилувачи и 4 S во 17.85 засилувачи.UP300 AC Екран на Допир за ПолначТерминал напон контрола во 4.18 V до 4.30 VДелтаврв на осетливост (Ni MH / Ni Cd)Индивидуалните клетки балансирање полнење & празнењеБатеријата метар функцијаЕден копче за контрола фабрика поставувањеСкладирање на податоци (Продавница до 6 пакети во меморијата)USB Порта(5v 2.1 A, Излез) за PC Контрола & Надградба на FirmwareСпецификации : Влезен напон : AC 100240 V доаѓа со 110 V кабелот за напојувањеDC 11.018.0 VПолнење моќност : Макс...

2 ПАРЧИЊА Бесплатен Превозот Нови Оригинални Fuser Спојки Сунѓерот Feed Roller 005K 06960 за DC4110 4112 4127 DC1100 D95 D110 D125

DEN 4252.80

Производи : 2 ПАРЧИЊА Бесплатен Превозот Нови Оригинални Fuser Спојки Сунѓерот Feed Roller 005 K 06960 за DC4110 4112 4127 DC1100 D95 D110 D125Висок квалитет100% оригинални, 100% новиСлики : Плаќање : 1.Ние го прифаќаме само Алиплати тука.2.Ако ви треба друг начин, ве молиме контактирајте со нас3.Ако треба да нарачате голема количина, ве молиме контактирајте со насПревозот : 1.За брзо и безбедно испорака причини, ние само ќе брод налози за испорака адреса што се потврдува и со Зачувам.Ве молиме внесете точна адреса & контакт телефонски број.2.Нашите превозот метод е бесплатен превозот од Кина пост воздух mail.Тоа треба за 1560 дена.Некои далеку земји треба повеќе од 60days.Продавачот не е одговорен за време на испорака...

BX100 1-8S Lipo Батеријата Напон Тестер/ Низок Напон Ѕвончето Аларм/ Батеријата Напон Тајна со Двојна Јазик F18255-5

518.40 -0 % DEN 518.00

Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~BX100 18 S Lipo Батеријата Напон Тестер / Низок Напон Ѕвончето Аларм / Батеријата Напон Тајна со Двојна ЈазикСе користи за 18s Lipl / Liion / Li Mn / Живот Напон, детекција pricision : 0.01 V Количина : 5 компјутери ИЛИ 10 КОМПЈУТЕРИ

40Ch 5.8 G 600mw 5км Безжична AV Предавателот TS832 Приемник RC832 за FPV Multicopter РК Авиони Quadcopter трговија на Големо Dropship

956.16 -0 % DEN 956.00

40 Ch 5.8 G 600mw 5км Безжична AV Предавателот TS832 Приемник RC832 за FPVОВА Е НОВИОТ 40КАНАЛ ИЗДАНИЕ НА 5.8 G 600m W A / V БЕЗЖИЧНИОТ СИСТЕМ.40 канали : Покрие A, B, E бендови и С бенд (Airwave бенд), 4 бендови и сите фреквенции compactable;Две префрлување копчиња : CH копчето за фреквенции канали, префрлување, FR копчето за фреквенции бендови кутии;Две цифри дисплеј : една за CH и други за FR, во реалновреме за позиционирање кои фреквенциски опсег и кој канал примени;Исклучете меморија : Реприза последен фреквенциски опсег и каналНезависна видео и аудио сигнал излезиДетали За ПроизводотFPV 5.8 G 600m W A / V Емитува / Примање Систем TS832 + RC832 32 CH Издание | RPSMA видео формат поддржан од : NTSC / PALАнтена врска : RPSMA, џек (модул страна, и TX и RX)TX TS832 спецификации : Моќност : 7.416 V (3 S Lipo предложи)Пренесување на моќ : 600m AАнтена стекнат : 2dbРаботна струја : 220m A во 12 VВидео проток : 8 MАудио проток : 6.5 МТежина : 22gДимензија : 54x 32x 10мм(со исклучок на антената)RX RC832 Спецификации : Моќност : 12 VРаботат на струјата : max 200m AАнтена отпорност : 50Антена стекнат : 2dbВидео отпорност : 75Видео формат : NTSC / PAL автоДимензија : 80x 65 x15mmТежина : 85gAnswer : ___________________________ Note : TX антената мора да биде инсталиран правилно пред да е вклучен, моќ без инсталирате антена, или несоодветна антена беше се користи лесно може да се запали TX, и таква штета не е покриено со гаранцијата. 1 x емитува единица (TX) 1 x приемник (RX) 2 x антени (2db) 1 x Моќ кабел за rc832 1 x моќ кабел за tx832 1 x упатство

4PCS Земјоделски заштита на растенијата машина летало медицина барел кутија одредување дел 16mm 20mm цевка tripod кутија случај носителот заградата

DEN 1055.52

4 PCS Земјоделски заштита на растенијата машина летало медицина буриња одредување делови 16mm 20mm цевка tripod медицина кутија случај монтажа носителот заградатаИме на производ : Земјоделски заштита на растенијата машина медицина кутија одредување деловиГолемина : Погоден за надворешен дијаметар 16mm 20mm јаглерод цевкаКоличина : 4 парчиња

Matek 5.8 G 40CH 25mW 200mW 500mW Вклучен Видео Предавателот VTX-ХВ 5V/1А БЕК Излез За РК Multirotor Играчки Модели Пренос

DEN 1343.52

Спецификации и Карактеристики Влезен напон : 7~27 V(2~6 S Li Po) 40 стандард, канали, A / B / E / F / R Бенд Излезна Моќ : 25, 200, 500m W switchable БЕК Излез : 5 V / 1А за Камера или ВО странска валута Традиционалните копчето+LED контрола на фреквенција и енергија BFCMS (BFOSD & LUA Скрипта) контрола преку ВАЛУТНА UART _TX Фирмверот upgradeable Потрошувачка на Енергија : 3.1 W Max...

10Pcs Алуминиум Легура Шарени М3 Подлошки Изолација Заптивка Прстени за Завртки За РК Играчка Модел Додатоци Accs

DEN 124.32

ОписИме : M3 ПодлошкиQuantiy : 10pcsМатеријал : 6061 Алуминиум ЛегураБоја : Виолетова Зелена ЦрнаТежина : 7g(10pcs)Големина : 3.7(диа)x 2.9(диа)Пакет10x М3 ПодлошкиВраќање : Ако објектот DOA(Мртов на Пристигнување),Купувачите Можат да се врати во 14 Дена,Ние ќе го замениме со Нов објект по добиеме DOA објект.Ве молиме Контактирајте со нас Пред да се испрати објект назадГаранција : Сите точка Доаѓа со Основни 3 Месец Продавачот Гаранција,ако објектот неисправни во 3 Месец,Ние ќе ви понуди замена withour екстра Полначот(вклучувајќи го и превозот надомест)Откако ќе го Прими Неговиот објект.Ако објектот Неисправни после 3 Месец,Купувачи уште можете да ги испратите назад,Ние ќе контактирајте со добавувачите или Manufactory за Гаранција.Купувачите можат да имаат Потреба од плати Превозот надомест За испраќање на заменува точка.

1PCS HS1177 600TVL 2.8 mm Објектив 1/3 СУПЕР ИМАШЕ II CCD Камера IR Чувствителни за FPV Трки Quadcopter QAV250 PAL/NTSC

912.48 -0 % DEN 912.00

1 PCS HS1177 600 TVL 2.8 mm Објектив 1 / 3" СУПЕР ИМАШЕ II CCD Камера IR Чувствителни за FPV Трки Quadcopter QAV250 PAL / NTSC Ова е мини верзија на класичниот CC1333 600 TVL Sony Super Had II CCD одбор FPV камера...

10pcs/set 2.5 во сила Одговараат за bB рок на отплата Saxophone Sax Бамбус Трската Бамбус Инструмент Делови и Додатоци

227.52 -19 % DEN 184.00

10pcs / set 2.5 во сила Одговараат за b B рок на отплата Saxophone Sax Бамбус Трската Бамбус Инструмент Делови и ДодатоциКарактеристики : Десет парчиња во еден сет, 2.5 во сила.Направен од висок квалитет на бамбус.Излезе со прилично добар звук.Доаѓаат со кутија за лесни за складирање.Одговараат за Алто се Saxophone.Спецификации : Материјал : БамбусКоличина : 10 парчињаПакет големина : 9.5 * 7.8 * 1.2 cm / 3.7 * 3.1 * 0.5 воПакет тежина : 44g / 1.55 озПакет Листата : 10 * Полињата за

2.4 G 300meter далечински управувач и примачот за фиксно крило едрилица авиони SU27 DIY модел

DEN 624.00

2.4 G 300meter далечински управувач и примачот за фиксно крило едрилица авиони SU27 DIY моделДалечинскиот управувач може да се контролира две моторни еден начин моќ диференцијални волан...

алуминиум поставите линк за 12.3 (313mm) wheelbase Axial SCX10

6504.00 -8 % DEN 5984.00

Топла Трки факултативна надградба на алуминиум поставите линк за 12.3" (313mm) wheelbase Axial SCX10 возила Додадете трајност на вашиот SCX10 со надградба на вашиот акции пластични врски со Топла Трки алуминиум линк за полнење...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.