• Ново
Супер Летаат Поставува X6 Полначот со 6Pcs 3.7 V 200mAh Lipo Батеријата за Wltoys V911 V911-1 V911-2 F929 F939

Супер Летаат Поставува X6 Полначот со 6Pcs 3.7 V 200mAh Lipo Батеријата за Wltoys V911 V911-1 V911-2 F929 F939

Оценка на клиентот:
DEN 1151.52
DEN 1013.00 -12 %

Износ
Залиха


Супер Летаат Поставува X6 Полначот со 6 Pcs 3.7 V 200m Ah Lipo Батеријата за Wltoys V911 V911-1 V911-2 F929 F939 Оваа супер летаат поставува само за дизајн за РК супер фанови. Тоа е компатибилен со Wltoys V911 V911-1 V911-2 F929 F939. Добар избор за обука на вашиот лет вештини.
Забелешка : Поради разликата на секој КОМПЈУТЕР излезна струја и секоја батерија почетна напон, време на полнење може да биде над или под 50 минути. Ве молиме наполните пред да се користи за прв пат.
Карактеристики :
Високо квалитетни и издржливи perfermace.
6 Pcs 3.7 V 200m Ah lipo батеријата.
X6 полначот може да ви наплати шест батеријата откако време.
Само треба приближно 50 минути време на полнење.
Компатибилен со Wltoys V911 V911-1 V911-2 F929 F939.
Спецификации :
Батерија : 3.7 V 200m Ah
Батеријата големина : 50 * 10 * 5mm
Батеријата тежина : 6g / 1pcs
Полначот : X6
Полнење напон : 5 V
Полнење на струјата : 160-200m Ah
Време на полнење : приближното 50min
Пакет информации :
Пакет големина : 12 * 8 * 2cm / 4.7 * 3.1 * 0.8 во
Пакет тежина : 69g / 2.5 oz
Пластична кеса
Пакет листата :
1 * X6 Полнач
1 * USB кабел
6 * Полнење кабел
6 * 3.7 V 200m Ah lipo батеријата
Превозот : 1. Ние ќе брод предмети во рок од 24 работни часа по уплатата се постигне. 2. Ние обезбедуваме бесплатен превозот политика преку Кина, Воздухот пост. Тоа може да треба 20-30 дена да пристигнат.можете да ги користите на следење на број е предвидено да се следи онлајн. 3. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Наплата & Замена : 1. Сите на испорачани производи ќе бидат тестирани пред превозот од страна на нашите професионални КК. 2. Откако ќе ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена ако не сте задоволни или не се штети. Но мора да ни даде слики доказ. 3. Ако сакате да се вратите на предмети, ве молиме имајте ги во иста состојба како што била испратена. Ние ќе рефундирање на дека по што доби тоа, но наплата износ не ќе вклучувајќи го и превозот цена. Повратни информации & Контакт со нас на : 1. Било какви прашања или коментари во врска со производи или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт. 2. Ви благодариме за вашиот позитивен фидбек, ако сте задоволни со нашата предмети или услуги. 3. Ако имате било какви негативни повратни информации pls контактирајте со нас прво, ние ќе се потрудиме да го реши проблемот за вас.Како и да е негативна повратна информација не се реши работи. Ние сме секогаш спремни да работат работи надвор, ви благодариме!

Карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Технички параметри:
Вредност 2
За Возило Тип:
Хеликоптери
Алатка Материјали:
Батеријата
Материјал:
Метал
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Полнење На Батеријата Единици
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
Број На Модел На:
V911
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Надградба На Делови/Додатоци:
полнач

Производи во категоријата

Оригиналниот DOIT Со Сала Сензор Мотори Резервоарот Автомобил Шасија/следи за DIY/Робот Smart Автомобил Дел за Далечинска Контрола,Бесплатен превозот

DEN 3376.80

Роман и elegantappearance;Алуминиум;Цврст структура;Моќна сила;Брзо, стабилност, флексибилност;Силна енергија;Производ големина : 185 * 190 *80mm (должина * ширина * висина)Работен напон : 7 V~12 VПовеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wikiШасија stent : 1 парчеГасеница : 1 парВозење тркала : 2 парчињаУправувано круг тркала : 4 парчињаDC мотор : 1 пар (Јаглерод четка, со Сала сензор...

2 парчиња Ocday Пагоди 2 пагоди-2 5.8 GHz FPV Антена SMA & RP-SMA Приклучок Конектор за РК FPV Трки Летало Quadcopter

479.52 -6 % DEN 451.00

5.8 Ghz Omnidirectional Антената е совршен натпревар за вашата FPV Трки copter.Новиот дизајн е многу издржлив и специјално дизајнирани да издржат тешко се урна и заштита на антената.Crimped коренот на антената овозможува без паузи од поврзување на крајот на антената.Заштитни случај е направен од речиси нераскинливо материјал за да се задржи оригиналната форма на антена, без деформација.Светла боја го прави лесно да се место на copter во настаните на несреќа, посебно во високи треви, или во дрвото!Погоден за EMAX Пагоди 2 FPV Трки QuadcopterСпецификација : Центар фреквенција : 5.8 GHzПропусниот Опсег : 500 MHz (5.556.05 GHz)Појавување На : S11

10pcs Собираат 4mm Банана Приклучок Панел Штекер ABS Изолација Никел-Позлатен Приклучок

DEN 253.92

10pcs Собираат 4mm Банана Приклучок Панел Штекер ABS Изолација НикелПозлатен Приклучок Име на Производ : 4mm Безбедност Панел штекер Производ модел : 24.332 Производ во боја : Црвена, црна, жолта, зелена, сина Метал Материјал : Бакар Површински Третман : Никел Позлата Пластична обвивка материјал : ABS Електрични параметри : catii 600v / max...

Mxfans 4 x RC1:10 На Патот Автомобил Пурпурна Легура Y Форма Тркала Rim & Зелена Стрелка Шема Пневматик

1106.88 -27 % DEN 808.00

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

2 ПАРЧИЊА Бесплатен Превозот Нови Оригинални Fuser Спојки Сунѓерот Feed Roller 005K 06960 за DC4110 4112 4127 DC1100 D95 D110 D125

DEN 4252.80

Производи : 2 ПАРЧИЊА Бесплатен Превозот Нови Оригинални Fuser Спојки Сунѓерот Feed Roller 005 K 06960 за DC4110 4112 4127 DC1100 D95 D110 D125Висок квалитет100% оригинални, 100% новиСлики : Плаќање : 1.Ние го прифаќаме само Алиплати тука.2.Ако ви треба друг начин, ве молиме контактирајте со нас3.Ако треба да нарачате голема количина, ве молиме контактирајте со насПревозот : 1.За брзо и безбедно испорака причини, ние само ќе брод налози за испорака адреса што се потврдува и со Зачувам.Ве молиме внесете точна адреса & контакт телефонски број.2.Нашите превозот метод е бесплатен превозот од Кина пост воздух mail.Тоа треба за 1560 дена.Некои далеку земји треба повеќе од 60days.Продавачот не е одговорен за време на испорака...

DOIT DoArm S6 6 DoF Робот Рака/страна со 4pcs*KS-3518 висок вртежен момент серво+2 парчиња*MG90S+ESPduino Развој Компатибилен со Arduino

DEN 8152.32

Оваа 6 Do F робот рака е дизајнирана од ABB модел од страна на сличен принцип Овој заеднички на манипулатор е поврзан со добра лежишта, што може да се направи на арм се движи со најмало триење...

Промоција! RadioLink AT10 II 2.4 Ghz 10CH РК Предавателот +R12DS Приемник PRM-01 Напон се Врати Модул+11.1 v 2200mah батеријата+Рака

7632.00 -5 % DEN 7250.00

Radio Link AT10 II 2.4 Ghz 10 CH РК Предавателот со R12 DS ПриемникТопла Продажба Промоција!!! испрати TX батеријата и Вратот Рака за Подарок.Стандардно : режим 2 (лево гас),ако треба mode 1,слободно да ме контактирате,почит~!Повеќе функционира далечинскиот управувач систем,вклучувајќи хеликоптер,авион и лизгачот за три тип на летање и пет модели,се покрие речиси секој популарен модел,може да се лета секој модел од страна на ова радио.3.5 инчен шарени екран 320×480 резолуција,јасно се прикаже менито и графикони.Голема контрола од далечина : 1.1 км на теренот,2 км во небото.Проширување повратни информации модул,корисниците може да добијат авион детали во реално време.Бидете многу поставување на јасни и точно излезниот резултат.Брз одговор време само 3ms за работата,побрзо, а потоа на други предавателот 20ms,дури и десет канали, исто така, овозможи да се чувствуваат тоа.Висок канал резолуција достигне 4096,0.25 нас по резолуцијата нека сите servos задржи спокоен.Силна антискокање,DSSS(Директна секвенца се шири spectrum) технологија.Неверојатна цена, со висок квалитет како вечера со благи, и поточно, побрз одговор, повисока резолуција,еден и единствен antiскокање DSSS технологија.навистина достојни да го имаат.Технички Параметар : 1...

легура предниот браник планината за рк хоби модел на автомобил 1/10 Axial SCX10 роботот

624.00 -44 % DEN 349.00

Добредојдовте На RCAWD Име на Производ : предниот браник планината Бренд Име : RCAWD За Возило Тип : Автомобил е Применливо РК Автомобили : Роботот Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За : AXIAL SCX10 Извор на Гориво : Електрични РК Делови : Надгради Хопup Делови Пакет Листата : Едно ПарчеОпис : ЦПУ машински легура на алуминиум 6061T6 предниот браник планината

1PCS HS1177 600TVL 2.8 mm Објектив 1/3 СУПЕР ИМАШЕ II CCD Камера IR Чувствителни за FPV Трки Quadcopter QAV250 PAL/NTSC

912.48 -0 % DEN 912.00

1 PCS HS1177 600 TVL 2.8 mm Објектив 1 / 3" СУПЕР ИМАШЕ II CCD Камера IR Чувствителни за FPV Трки Quadcopter QAV250 PAL / NTSC Ова е мини верзија на класичниот CC1333 600 TVL Sony Super Had II CCD одбор FPV камера...

Водоотпорен Свирка Торба Кутија за Западен Концерт Flute со Прилагодливи Еден Рамо, Рака Џеб Памук Поместена

DEN 743.52

100% новиБоја : ЦрнаПроизвод големина : Прибл.39 * 10.5 * 7cm / 15.4 * 4.1 * 2.8 воПакет тежина : 321g / 11.3 озПакетот Вклучува : 1 x Flute ТорбаAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Hobbywing 2S и Моторни Комбинација Моторни Топлина Мијалник+Ц1 5V Вентилатор за EZRUN 3660 3665 3674 РК Тркачки Автомобил Brushless Мотор

244.32 -9 % DEN 222.00

Hobbywing 2 S и Моторни Комбинација Моторни Топлина Мијалник+Ц1 5 V Вентилатор за EZRUN 3660 3665 3674 РК Тркачки Автомобил Brushless МоторСпецификација : Текст : 45cells Ni Mh / Ni Cd или 2 клетки Li Po.Погоден за e Zrun 3660 3674 големина 1 / 8 brushless моторПакување Листа1x Hobbywing Фан Радијатор Комбо

40Ch 5.8 G 600mw 5км Безжична AV Предавателот TS832 Приемник RC832 за FPV Multicopter РК Авиони Quadcopter трговија на Големо Dropship

956.16 -0 % DEN 956.00

40 Ch 5.8 G 600mw 5км Безжична AV Предавателот TS832 Приемник RC832 за FPVОВА Е НОВИОТ 40КАНАЛ ИЗДАНИЕ НА 5.8 G 600m W A / V БЕЗЖИЧНИОТ СИСТЕМ.40 канали : Покрие A, B, E бендови и С бенд (Airwave бенд), 4 бендови и сите фреквенции compactable;Две префрлување копчиња : CH копчето за фреквенции канали, префрлување, FR копчето за фреквенции бендови кутии;Две цифри дисплеј : една за CH и други за FR, во реалновреме за позиционирање кои фреквенциски опсег и кој канал примени;Исклучете меморија : Реприза последен фреквенциски опсег и каналНезависна видео и аудио сигнал излезиДетали За ПроизводотFPV 5.8 G 600m W A / V Емитува / Примање Систем TS832 + RC832 32 CH Издание | RPSMA видео формат поддржан од : NTSC / PALАнтена врска : RPSMA, џек (модул страна, и TX и RX)TX TS832 спецификации : Моќност : 7.416 V (3 S Lipo предложи)Пренесување на моќ : 600m AАнтена стекнат : 2dbРаботна струја : 220m A во 12 VВидео проток : 8 MАудио проток : 6.5 МТежина : 22gДимензија : 54x 32x 10мм(со исклучок на антената)RX RC832 Спецификации : Моќност : 12 VРаботат на струјата : max 200m AАнтена отпорност : 50Антена стекнат : 2dbВидео отпорност : 75Видео формат : NTSC / PAL автоДимензија : 80x 65 x15mmТежина : 85gAnswer : ___________________________ Note : TX антената мора да биде инсталиран правилно пред да е вклучен, моќ без инсталирате антена, или несоодветна антена беше се користи лесно може да се запали TX, и таква штета не е покриено со гаранцијата. 1 x емитува единица (TX) 1 x приемник (RX) 2 x антени (2db) 1 x Моќ кабел за rc832 1 x моќ кабел за tx832 1 x упатство

1PC 540 Бранеа Мотор За Рк Хоби Модел на Автомобил 1-12 Wltoys 12428 12423 Off-Road Пустината BuggyMonster Камион Краток Hopup Делови

288.00 -24 % DEN 219.00

1 PC RCAWD 540 Бранеа Мотор За Рк Хоби Модел на Автомобил 112 Wltoys 12428 12423 Monster Камион Краток sсе Разбира, OffRoad Пустината Кабриолет Цпу Машински Hopup Делови Надгради Делови 12428 12423Пакет Количество:1pcТежина(г): 172Опис : 540 Бранеа МоторПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииСега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

ПОДПОРА CNC легура диск кочница подебели за Losi 5ive-т 5t 1/5 гас рк автомобил

DEN 1440.00

ПОДПОРА произведени LOSI 5 IVEТ 6061T6 дебел диск кочница диск 1 : ПОДПОРА 5 T дебел диск сопирачки со националниот стандард 6061T6 материјал, средната позиција задебелување на третман, кочница диск вентилација диск дизајн 2 : Овој диск кочница е достапен во две модели на автомобили и е погодна за сите исти модели како LOSI 5 T следново е производ вистински шут слики :

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.