• Ново
Wltoys Делови 12428 РК Автомобил Резервни Делови 12428-0096 Завртка долниот haft чекори М2.5*40 Надградба Метални Делови Додатоци

Wltoys Делови 12428 РК Автомобил Резервни Делови 12428-0096 Завртка долниот haft чекори М2.5*40 Надградба Метални Делови Додатоци

Оценка на клиентот:
DEN 79.20

Износ
Залиха


Повеќе 12428 РК Делови за Автомобили достапни, ве молиме кликнете следат како слика за повикување.
Прочитајте Пред Налози
- Сите производи во нашата продавница се направени во Кина и испрати од Кина, тоа ќе трае 15-35days. пристигнувањето вашата земја преку Aliexpress Stadand Превозот, но во некои далечни земји, тоа може да биде ѓубре подолго поради празникот, царинење, зафатен шопинг сезона или локалните испраќање ефикасност, ве молиме љубезно да чекате вашиот пакет и не се отвори спор пред датумот на породување крај. Ако сте во итна потреба за нив, ве молиме изберете DHL, EMS, Fed Ex експрес. Ви благодариме за разбирањето.
-Ние испрати секој предмети во добра, малку свиткување предизвика од страна на транспортот е ограничен, нема да ефект на вашиот предмети, Ако сте completist онлајн шопинг не е соодветен за вас.
- Кога ќе го примите пакетот, ве Молиме бидете сигурни дека вашата предмети пристигна во добра состојба, а потоа потврди задоволително испорака. Ако сте задоволни со купување и нашите услуги, ние ќе го ценат, ако може да ни даде пет-ѕвезда★★★★★ повратни информации и остави позитивни коментари на вашето искуство со нас. Вашиот охрабрување ќе ни се задржи се движи напред. Искрено се надевам дека и ние имаме повеќе можности за соработка и во иднина. Ако имате било какви прашања или барање, ве молиме слободно контактирајте со нас☎. Нашата цел е да ги реши сите проблеми што е можно побрзо!
- Горе наведените информации само за истакна да ви донесе подобар шопинг искуство, на секое прашање или барање, ве молиме, контактирајте со мене, ние ќе ви одговори што е можно поскоро.
WL Играчки РК Делови за Автомобили : 12428-0096 Завртка долниот haft чекор М2.5*40
Соодветни предмети : WL Играчки 12428
Пакување листа : 2 buc/Set
Трговија на големо : ве Молиме контактирајте со Нас директно
Внимание Почитувани Купувачи
1.Ве молиме пополнете ги твоето полно име спаѓаат вашето име, средно име и презиме кога нарачки.
2. Ве молиме да го пополните вашата Точна адреса вклучувајќи го и вашиот Стан Бр., Улица, Град, Регион и Држава. Во спротивно вашиот пакет, најверојатно, ќе се врати.
За Serivers
Почитувани Клиенти, Ние ќе ги провери секое парче квалитет внимателно пред да испраќаат. Ве молиме проверете ги пред да потпише за овој пакет со курир. Ако има било кој квалитет на проблем предизвикан кога сте го добиле производи, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена! Нашиот продажен тим ќе се обиде да се потрудиме да се реши тоа. За враќање политика,ве молиме да ги видите деталите на Али-експрес слободен врати превозот политика.
FQA
П : Тоа е прв пат јас да купите од Али-експрес, како јас може да го користи?
A : Можете да учат од Али-експрес ПОМОШ на интернет Страницата издание главата.
П : Колку чини да брод од мојата земја?
A : Пакет помалку од 2kg ќе биде испорачуван Ali Express Стандард Превозот , Кина Пост Воздух Mail , хонг конг Пост Воздух Mail , Швајцарската Пост , или Шведска Пост . Тоа ќе ве 20-45 дена да се примени. Нашите seclection ќе се според реално време цитати и да го избере најдобриот цена за бесплатен превозот за вас! Пакет за повеќе од 2kg ќе биде испорачуван Кина пост Воздух Парцела.

Карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Број На Модел На:
12428-0096 Завртка долниот haft чекори
Бренд Име:
ГОЛЕМА МОЌ ЅВЕЗДА
За Возило Тип:
Автомобили
Алатка Материјали:
Алатки
Материјал:
Метал
Четири тркала Атрибути:
Завртка долниот haft чекори
РК Делови и Accs:
Завртка
Надградба На Делови/Додатоци:
Завртка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Завртка долниот haft чекори
Големина:
M2.5*40
Трговија на големо:
Поддршка

Производи во категоријата

задната осовина превозникот сет(Т-H85013) +Бесплатна испорака!!!

DEN 393.12

Детален Опис На Производотзадната осовина превозникот во собата за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилизадната осовина превозникот поставите 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : задната осовина превозникот во собата За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Задните шок кула сет (Т-H85019) +Бесплатна испорака!!!

565.92 -5 % DEN 538.00

Детален Опис На ПроизводотЗадните шок кула во собата за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилиЗадните шок кула поставите 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : Задните шок кула во собата За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен превозот! 48 Заб разл опрема За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65020)трговија на големо и на мало

544.80 -5 % DEN 517.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! 48 Заб разл опрема За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови(ТH65020)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили48 Заб разл опрема 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријал : АлуминиумКарактеристики : 48 Заб разл опрема За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

3 ВО 1 Батеријата Balancer LCD Дисплеј - МКС Усогласат Li Po+ бесплатен превозот се Регистрирате

570.24 -5 % DEN 542.00

3in1 РК 2s6s Lipo Животот на Батеријата Balancer LCD+волтметар Тестер+DischargerОпис : Батеријата Метар / Balancer / Discharger е дизајниран за LiПолимер и Животот на батеријата, тоа може да се измери батеријата напон токму и рамнотежа мобилен напон на батеријата пакет, или празнење на батеријата за долго време складирање.Карактеристики : Билансот на функција може да се изврши пред / по наполнета батеријата, или за време на полнење на батеријата процес, за да се обезбеди батеријата пакет имајќи го во одлична состојба.Безбеден и удобен : тоа обезбедува инстант напон читање и укажува на абнормални клетки веднаш.Овозможи LiПолимер / Живот 26 мобилен балансирање и празнење.Со својата JST приклучок за надворешна сила, на balancer може да се измери напонот на примачот батеријата.Голем LCD екран може да се покаже 6 ќелија батериите' состојба.Само 3 контролните копчиња за лесна еден предадени на контрола.Термички дизајн на грб за вентилација и спречување на прегревање.Детални настава на состојба е вклучена.Мали димензии и мала тежина, тоа е лесно да се носат.Спецификација : Боја : црнаМерливи батерија тип и количина : LiПолимер / Живот 26 Ќелија (стандарден напон 7.4 V25.2 V користење поделени напон конектор)Примачот на батеријата 1.2 V12 V DC (Не батерија тип граница, но треба надворешна сила 7.4 V25.2 V, користете JST конектор)Биланс на напон поставување опсег (долна граница) : 2.0 V3.9 V (preпоставување на вредноста 3.3 V)Испуштање напон поставување опсег (долна граница) : 3.0 V4.2 V (preпоставување на вредноста 3.9 V)Објектот големина на : 9.3 * 6 * 1.7 cmОбјектот тежина : 71gПакет големина : 10.5 * 6.5 * 4.4 cmПакет тежина : 120gПакет содржина : 1x волтметар 100% Сосема Нов.Превозот : Објектот на локација во Кина, стандардно превозот услуга е превозот од Кина, Воздухот се регистриратеEMail или Хонгконг се регистрирате воздух mailВе молиме бидете советувани дека International shipping обично трае подолго отколку за домашните, како што е врз основа на превозот обезбедувач на услуги и обичаи.Сите предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на плаќање (освен сабота ).Азиски земји, 515daysВелика БРИТАНИЈА, Ирска 1020daysСАД,Канада,Австралија 820daysШпанија, Грција, Германија&западноевропските 1021daysФранција, Италија и други земји 1528daysАко пакетот тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели од Кина пост воздух mail.Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.Плаќање : 1...

Бесплатен превозот!Flanged Јака За Baja 5B Делови(Т-H65052)трговија на големо и на мало

597.60 -5 % DEN 568.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!Flanged Јака За Baja 5 B Делови(ТH65052)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Flanged Јака 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Flanged Јака За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен превозот!5x52mm Волан Чудак во Окното За Baja 5B Делови(Т-H65062)трговија на големо и на мало

479.52 -5 % DEN 456.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!5x52mm Волан Чудак во Окното За Baja 5 B Делови(ТH65062)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили 5x52mm Волан Чудак Вратило 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : 5x52mm Волан Чудак во Окното За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен превозот! Разл drave окното За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65027)трговија на големо и на мало

521.28 -5 % DEN 495.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! Разл drave окното За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови(ТH65027)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобилиРазл drave вратило 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријал : АлуминиумКарактеристики : Разл drave окното За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

JMT Crazybee F3 Лет Controll OSD Тековната Метар 4 ВО 1 5A 1S Blheli_S ESC Компатибилен Frsky / Flysky Примачот за Quadcopter

DEN 1366.08

JMT Crazybee F3 Лет Контролер OSD Тековната Метар 4 ВО 1 5 A 1 S Blheli_S ESC Компатибилен Frsky / Flysky Примачот за Whoop Летало Frsky или Flysky Примачот опција, ве Молиме изберете го објектот според вашиот предавател.Спецификации : Фирмверот : Betaflight_3.3.0_CrazybeeMCU : STM32 F303 CCT6 (72 MHZ, 256 K ФЛЕШ)Сензор : MPU6000(SPI конекција)Напојување : 1 S батеријата на текст (DC 3.54.35 V)Вграденво 5 A(секој) Blheli_S 4in1 ESC Dshot600 подготвениВграденво Flysky ресивер со telemetry AFHDS / AFHDS2 A компатибиленВграденво Betaflight OSD(SPI Controll)Вграденво Тековната метар (Max 14 A,може да се модифицира за да 28 A страна замени отпорник)Вграденво 5 V 0.8 НА БЕК со LC филтерВграденво детекција на напонBLHELI_S помине преку ПодготвениНаслов LED ПодготвениОдбор големина : 28.5 * 28.5 MMОдборот тежина : 3.5 gESC параметри : Напојување : 1 S Li Po / Li Po ХВ (4.2 v / 4.35 v)Струја : 5 A континуирано Max 6 A (3 секунди)Поддршка BLHeli Suite програмабилниФабриката фирмверот : O_L_5_REV16_6.ХЕКСАДЕЦИМАЛЕНМоторни конектор : JST PH1.25 3pinСигнал за Поддршка : Dshot150 / Dshot300 / Dshot600 / Oneshot125 / Multishot / PWMПримачот параметри : SPI АВТОБУС приемникFrsky D8 / D16 switchableПротокол : AFHDS и AFHDS2 A SwitchableКанали : 8ch(AFHDS) или 14ch(AFHDS2 A)Нема земја пречки ( Пренесување и примање на 1 m од земјата) : 300 метриFailsafe поддршкаПакет Се Вклучени : 1 x Crazybee лет контролер ESC Flysky / Frsky приемник

MOSEWORTH РК Lipo Батеријата 22.2 v 6S 60C 3800mAh За РК Авион Автомобил Брод беспилотни Летала Хеликоптер Quadcopter Авион Li-полимер 6S AKKU

2571.36 -13 % DEN 2237.00

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 6 S 22.2 V 3800 MAH 60 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 60 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните LiPo батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси...

30pcs 44tooth OD22/дупка 2/0.5 M пластични мотор менувач/Редуктор опрема/рк автомобил/DIY играчки, прибор/технологија модел делови/бебе играчки/442A

133.92 -5 % DEN 127.00

Материјал : пластични Modul: 0.5 заби : 44 вратило дупка : 1.95 mm (тесни одговара 2mm вратило) надворешен дијаметар : за 21.9 mm вкупна Дебелина : за 4mm Забелешка : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 02mm грешка...

20pcs Аеро модел батеријата магија вратоврска Т тип назад да се врати магијата лента за DIY РК Летало Четири Делови

DEN 225.12

Тоа е Направен од висококвалитет парична казна кука и јамка за да се обезбеди батеријата пакет за вашиот модел со слот за прилагодување за да се обезбеди цврста и сигурна одговара...

Топла продажба легура tuned цевка картичка За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65113) +Бесплатна испорака!!!

246.72 -5 % DEN 234.00

Детален Опис На Производотлегура tuned цевка картичка За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиОдговара за 1 / 5 рк автомобили легура tuned цевка картичка За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : легури tuned цевка картичка За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен превозот! Заеднички За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65029)трговија на големо и на мало

415.68 -5 % DEN 395.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! Заеднички За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови(ТH65029)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Заеднички 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријал : АлуминиумКарактеристики : Заеднички За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен Превозот со Автомобил-опфаќа Прашина мрежа Прашина-доказ Нето покрие Автомобил покритие за 1/10 РК Автомобил Модел Huanqi 727

DEN 383.52

Бесплатен Превозот со Автомобилопфаќа Прашина мрежа Прашинадоказ Нето покрие Автомобил покритие за 1 / 10 РК Автомобил Модел Huanqi 727 Спецификации : Двојно нето слоеви Со Магија ленти Пакет се вклучени : 1 x Автомобил покритие за 1 / 10 РК Автомобил модел (ве молиме имајте во предвид дека на РК Автомобил модел во над сликата не е вклучена во пакетот)

Компатибилен со WFT07 WFT09II/PPM SBUS Мини Ресивер WBUS RD201W

DEN 1055.52

Компатибилен со WFT07 WFT09 II / PPM SBМини Ресивер WBRD201 W Спецификација за Производ : Тежина : 6 грама ППМ Sавтобус Setup Метод Притиснете и задржете на кодот за повикување на моќ, кратко притиснете на Кодот копчето за вклучување, долго притиснете го копчето за да се потврди Зелени =wbСини =ппм исто како нормален примачот за кодексот и на небото...

4 Парчиња Надгради Мотори за WLtoys V636 V626 Летало Замена на Резервни Делови CCW и Г.С. со Метална Опрема РК QuadCopter Играчка

575.52 -12 % DEN 506.00

4 Парчиња Надгради Мотори за WLtoys V636 V626 Летало Замена на Резервни Делови CCW и Г.С со Метална Опрема РК Quad Copter ИграчкаОпис : Целосно компатибилен Модел : WLtoys V636 V626Материјал : Метал Со Месинг Метал Опрема,ултра трајни & супер стабилни перформанси...

Бесплатен превозот!Голем Pin Клипови (10pcs) За Baja 5B Делови(Т-H65057)трговија на големо и на мало

DEN 404.16

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!Голем Pin Клипови (10pcs) За Baja 5 B Делови(ТH65057)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Голем Pin Клипови (10pcs) 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Големи Pin Клипови (10pcs) За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

батеријата кутија сет (Т-H85010) +Бесплатна испорака!!!

DEN 487.68

Детален Опис На Производотбатеријата кутија сет за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилибатеријата кутија сет 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : батеријата кутија сет За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.