• Ново
Syma X5C X5SC hubsan H107 UDI u818a WLtoys V959 V222 3.7 V литиум батерија 1S hubsan X4 H107 jxd385 серија fy550 X400 полнач

Syma X5C X5SC hubsan H107 UDI u818a WLtoys V959 V222 3.7 V литиум батерија 1S hubsan X4 H107 jxd385 серија fy550 X400 полнач

Оценка на клиентот:
DEN 468.48
DEN 445.00 -5 %

Износ
Залиха


Опис на производот
Опишете :
Име на производ : литиум батерија полнач и 6in1
Карактеристики :
Во исто време можат да ја наплатат 2 различни интерфејси на батеријата, со време можат да ја наплатат 6 батерии
Производи : u818 u818a hubsan H107 X4 h107l h107c h107d v252 jxd385 X5 C X5 SC V959 V222 u817a
Пакетите вклучуваат :
Слика шоу

Карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
Бренд Име:
BLLRC
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
Број На Модел На:
X5C X5SC H107 u818a V959 V222 fy550 X400jxd385
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Технички параметри:
KV1100
Материјал:
полнач
Надградба На Делови/Додатоци:
полнач

Производи во категоријата

Бесплатен превозот!Се покрене Опрема Spacer За Baja 5B Делови(Т-H65053)трговија на големо и на мало

410.40 -5 % DEN 390.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!Се покрене Опрема Spacer За Baja 5 B Делови(ТH65053)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Се покрене Опрема Spacer 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Поттикне Опрема Spacer За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Lipo Батеријата 14.8 v 4S 40C 3800mAh За РК Quadcopter Хеликоптер Автомобил Брод Летало Авион Далечински Управувач Играчка Li-ion Литиум Батерија

1654.08 -13 % DEN 1439.00

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 4 S 14.8 V 3800 MAH 40 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 40 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните LiPo батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси...

4 Парчиња Надгради Мотори за WLtoys V636 V626 Летало Замена на Резервни Делови CCW и Г.С. со Метална Опрема РК QuadCopter Играчка

575.52 -12 % DEN 506.00

4 Парчиња Надгради Мотори за WLtoys V636 V626 Летало Замена на Резервни Делови CCW и Г.С со Метална Опрема РК Quad Copter ИграчкаОпис : Целосно компатибилен Модел : WLtoys V636 V626Материјал : Метал Со Месинг Метал Опрема,ултра трајни & супер стабилни перформанси...

управниот wiper рака сет (Т-H85011) +Бесплатна испорака!!!

386.40 -5 % DEN 367.00

Детален Опис На Производотуправниот wiper рака поставена за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилиуправниот wiper рака поставите 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : управниот wiper рака поставена За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

MOSEWORTH РК Lipo Батеријата 22.2 v 6S 60C 3800mAh За РК Авион Автомобил Брод беспилотни Летала Хеликоптер Quadcopter Авион Li-полимер 6S AKKU

2571.36 -13 % DEN 2237.00

MOSEWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА 6 S 22.2 V 3800 MAH 60 C Способен за максимален непрекинат празнење стапки до 60 C, ставањето на оваа батерија меѓу најмоќните LiPo батерија пакети во својата класа! Тој нуди одличен спој на тежина, моќ и перформанси...

Бесплатен превозот!Flanged Јака За Baja 5B Делови(Т-H65052)трговија на големо и на мало

597.60 -5 % DEN 568.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!Flanged Јака За Baja 5 B Делови(ТH65052)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Flanged Јака 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Flanged Јака За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

батеријата кутија сет (Т-H85010) +Бесплатна испорака!!!

DEN 487.68

Детален Опис На Производотбатеријата кутија сет за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилибатеријата кутија сет 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : батеријата кутија сет За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

30pcs 44tooth OD22/дупка 2/0.5 M пластични мотор менувач/Редуктор опрема/рк автомобил/DIY играчки, прибор/технологија модел делови/бебе играчки/442A

133.92 -5 % DEN 127.00

Материјал : пластични Modul: 0.5 заби : 44 вратило дупка : 1.95 mm (тесни одговара 2mm вратило) надворешен дијаметар : за 21.9 mm вкупна Дебелина : за 4mm Забелешка : *Прирачник за мерење,ве молиме овозможи 02mm грешка...

Бесплатен превозот!Картичка За Baja 5B Делови(Т-H65055)трговија на големо и на мало

368.16 -5 % DEN 350.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!Картичка За Baja 5 B Делови(ТH65055)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Картичка 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : Картичка За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

кочница постави рампа за baja (Т-H85001) +Бесплатна испорака!!!

DEN 618.24

Детален Опис На Производоткочница постави рампа за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилиАрм се Подготвуваат За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : Арм се Подготвуваат За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

задната осовина превозникот сет(Т-H85013) +Бесплатна испорака!!!

DEN 393.12

Детален Опис На Производотзадната осовина превозникот во собата за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилизадната осовина превозникот поставите 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : задната осовина превозникот во собата За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Ormino FPV Камера Летало Карбонски Влакна Мини Рамка fpv quadcopter РК летало GEP-MX3 за F3/F4/Naze32/CC3D Лет Контролер за Полнење

1995.84 -12 % DEN 1756.00

Спецификација GEPMX3 Име : GEPMX3 ВрабецТежина : 36gWheelbase : 139mmРеквизитите Големина : 3inchГолемина : 120*120mmГлавниот одбор : 3ммДруги одбор : 1.5 mmТежина : 39.6 g Препорачуваме делови : (Не се вклучени)Лет Контролор : F3 / F4 / Naze32 / CC3 DМотори : 1306 / 1406 / 1407 / 1408ESC : 15 A20 AПропелер : 3inchБатерија : 3 S 550850m Ah ~ 4 S 550850m Ah Функција Авијација алуминиум # 7075 висока прецизност ЦПУ трупот на авионот, многу силен отпор на експлозијата 3k јаглерод висока јачина плоча за да се обезбеди рамка Точно X и Strectch X Две структура дизајн Може да биде совршено одговараше RUNCAM Брза Мини и МикроБрза леќа Специјално дизајниран за gopro, користете кабел вратоврска може да биде едноставен за користење Алуминиум трупот заштита дизајн, може да биде многу добра за заштита на Камерата Цврстина YFS завртки, 12.9 ниво Издвои двајца контрола на летање интерфејс (20 * 20 mm и 30.5 * 30.5 mm), имаат повеќе селективен LED taillights, од суштинско значење конкуренција Ласерски резба степени Агол, им овозможува на играчите да токму контрола АголПакет Се Вклучени : 1 X Рамка за полнење( Само рамка )Само рамка, нема камера:Нашата продавница има многу видови на производи,кликнете на дното на класификација табела можете брзо да се најде производот што сте заинтересирани.Мојата продавница за продажба на производи ќе биде постепено во тек,Можете да додадете мојата продавница до вашите Омилени Продавници.Се надевам дека ќе можат да уживаат во шопинг!​

Бесплатен превозот! Диск Кочница Центар За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65035)трговија на големо и на мало

719.04 -5 % DEN 683.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! Диск Кочница Центар За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови(ТH65035)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили Диск Кочница Центар 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријал : АлуминиумКарактеристики : Диск Кочница Центар За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

гас поврзаност сет за baja (Т-H85002) +Бесплатна испорака!!!

DEN 393.12

Детален Опис На Производотгас поврзаност сет за 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилигас поврзаност сет За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : гас поврзаност сет За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен превозот! 48 Заб разл опрема За 1/5 HPI Baja 5B Делови(Т-H65020)трговија на големо и на мало

544.80 -5 % DEN 517.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот! 48 Заб разл опрема За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови(ТH65020)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили48 Заб разл опрема 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријал : АлуминиумКарактеристики : 48 Заб разл опрема За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Бесплатен превозот!5x52mm Волан Чудак во Окното За Baja 5B Делови(Т-H65062)трговија на големо и на мало

479.52 -5 % DEN 456.00

Детален Опис На ПроизводотБесплатен превозот!5x52mm Волан Чудак во Окното За Baja 5 B Делови(ТH65062)трговија на големо и мало Одговара за 1 / 5 рк автомобили 5x52mm Волан Чудак Вратило 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиКарактеристики : 5x52mm Волан Чудак во Окното За 1 / 5 HPI Baja 5 B Делови За насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.