• Ново
Аниме Одг:Живот во еден Поинаков Свет Од Нула Рем Свадба Hugging Тело Перница Краток Перница 2WAY Кадифен Ткаенина 35*55/45*70cm

Аниме Одг:Живот во еден Поинаков Свет Од Нула Рем Свадба Hugging Тело Перница Краток Перница 2WAY Кадифен Ткаенина 35*55/45*70cm

Оценка на клиентот:
DEN 479.52

Износ
Залиха


О-Kya-Sama, Добредојдовте На Moeyu Аниме Дома!
Производ Вовед
Предмет : Аниме перница
Аниме : Одг : Живот во еден Поинаков Свет од Нула
Карактер : Рем
Материјал : 2 WAY (HD печати, кул, мазна, се чувствуваат добро)
Кадифен (мек, дебел, се задржи топло)
Големина : 2 WAY 35x55cm
Кадифен 45x70cm
Занает : Термички трансфер печатење занает, не избледуваат
Правење време : 3-4 дена откако плаќање
Превозот време : 4-7days по плаќање
Функција : Две различни страни, можете да изберете да се купи перница core/внатрешен или не.
Употреба : За дома, троседот, канцеларија, автомобил, хотел, телото и назад
Бренд : Moeyu
Во Врска Со Рем
Еден од близнак демони кои работат на Roswaal е замок како слугинки, Rem е Ram меморија е помлада сестра. Таа има сина коса која таа носи разделил на лево, и се уште има целосна рог, кој се доделува на нејзината магична моќ. Таа не работи во зградата, иако нејзината способност да се готви е подобро од нејзината сестра. Таа се користи за да имаат инфериорност комплекс кон нејзината сестра. Имајќи интензивна омраза за Вештерката е Култ, Рем првично го обвини Субару за постоење на Вештерка мирис, што резултираше во неа убиството него два пати. По Субару спасува нејзиниот од mabeasts на Elior Шума, да стане нејзиниот "херој", таа discards нејзините сомнежи и паѓа длабоко во љубов со него, па дури и кога тој се врти на нејзиниот надолу во корист на Емилија, таа се уште станува еден од неговите повеќето лојални следбеници. Екстра приказна во Лак 3 на романот раскажува "Што Ако" приказна за она што би можеле да го случило ако Субару и Рем решиле да избегаат, наместо; тие живееле среќно откако со две деца.
Ликот стана популарна со фанови на серијата, што доведува до прегратка перница со ликот да биде одложен поради непредвиден побарувачката. Таа исто така беше осмата рангирана женски лик во август прашање на Newtype месечна карактер анкети, и петто рангирани во септември прашање, пред зголемувањето на првото место во октомври прашање. Таа освои награда за Најдобар Карактер (Женски) во 2015-2016 Newtype Аниме Награди.
Производ Екранот
За Fabirc
2 WAY
2 WAY Tricot е нашироко се смета како најдобар dakimakura ткаенина толку далеку, заради својата голема текстура, издржливост и се чувствуваат, високо препорачливо.
Функција : многу мека, мазна, навремено слободни и еластична во природата.
Кадифен Ткаенина
Површинскиот слој на fuzz, се чувствуваат добро, многу топло за зимска употреба.
ПЕРЕЊЕ МЕТОД :
Се претвори во текот и измијте го со рака со netural шампон, температурата на водата под 40 целзиусови степени, избегнување на кафе за долго време. Не собори сува, се мијат одделно.
Совети :
Ако перница пополнување оди станот, pls постави под сонцето за околу половина час, а потоа тоа ќе се врати издува.
Вие Може Да Го Корист..
Нашата Лице Продавница
Ве молиме имајте во предвид :
Поради новиот правилник на Русија поштата, кога се направи ред, Русија клиенти треба да го напише целото име и презиме (на sunname, име и средно име), или пакети ќе биде испратена назад. Не име и презиме, ние ќе одбие да испратите стоки надвор! Ви благодариме!
Превозот :
Вашата цел ќе бидат обработени во рок од 7 работни дена по уплатата.

Карактеристики

боја:
35x55cm 2WAY, 45x70cm Кадифен
Големина:
Pillowcase, Full Pillow
Број На Модел На:
KZ777
Ткаенина Count:
80
Употреба:
Декоративни,Постелнина,Телото
Бренд Име:
Moeyu
Пополнување:
Полиестер / Памук
Обликот:
правоаголник
тема count:
≥600TC
одделение:
одделение А
Функција:
Гумени
Шаблон Тип:
Цртан филм
Тежина:
0.5-1 kg
Дел:
тело/назад
Материјал:
Кадифен/2WAY
Објектот:
аниме перница
Големина:
35x55cm/45x70cm
Ткаенини:
2way/кадифен
Аниме:
Re
Стил:
Аниме/јапонски/manga/цртан/симпатична/kwaii
Карактер:
Рем

Производи во категоријата

Октомври. Новиот Дом Текстилни Атентатот Училница Аниме Korosensei 15.7 Инчи Микро-велур Ткаенина Круг Мека Перница Топла Продажба 41167

815.52 -5 % DEN 775.00

Детали За ПроизводотВистински ФотоСостојба : Новиот Код : 41167 Опис : Големина на : 15.7*15.7*3.9 инчи (40*40*10см)Бидејќи различни мерни методи, може да се 13cm грешка.Материјал : Микровелур ТкаенинаПерница Пополни Материјал : ПП се Водат ПамукСлика : двостраниПакет : OPP ВреќаЗабелешка : Содржи перница внатрешниот.Сите перница поклопецот е термички трансфер печатење процес, боја сјајни никогаш не исчезнат, може да се мијат.Постојат боја аберации помеѓу производи " слики и материјални предмети, ве молиме да ги материјал објект како.Пакувањето на производот ќе се менува редовно, ве молиме да се примени преовладуваат во вид.На сандак може да го оштети за време на превозот, ако треба добро сандак,ве Молиме да не го земе.Ви благодариме за разбирањето!ПлаќањеTemp прифати ALIPAY САМО!Плаќање ве молиме да се направи во рок од 3 ДЕНА по аукцијата заврши, акции не се гаранцијаПревозотПревозот Објектот ќе се испраќаат во СВЕТОТ преку Хонг Конг Пост или Кина Пост Воздухопловната со нормален воздухопловната...

Половината поддршка У Облик Вратот перница ленти Бавно се Враќа на Мемориска Пена Патување Перница потпирачи за глава Канцеларија Автомобил перница travesseiro almohada

605.76 -5 % DEN 576.00

Половината поддршка У Облик на перница ленти Бавно се Враќа на Мемориска Пена Патување Вратот Назад Перница на Здравствена Заштита потпирачи за глава за Статистика Лет Автомобил Патување travesseiro almohada

Јапонски Аниме Ниедна Игра Не е Живот Shiro Sora Hugging Тело Перница Симпатична Цртан филм Слугинката Перница 2WAY Кадифен Платно Ткаенина 55*70cm

DEN 863.52

ОKyaSama, Добредојдовте На Moeyu Аниме Дома!Производ ВоведПредмет : Аниме перницаАниме : Нема игра, нема животКарактер : Shiro, SoraМатеријал : 2 WAY / Кадифен / ПлатноГолемина : 2 WAY 35x55cm Кадифен 45x70cm Платно 55x70cmЗанает : Термички трансфер печатење занает, не избледуваатПравење време : 35 дена по плаќањеПревозот време : 47days по плаќањеФункција : Две различни страни, можете да изберете да се купи перница јадро или неУпотреба : За дома, троседот, канцеларија, автомобил, хотел, телото и назадБренд : MoeyuПроизвод ЕкранотVer1Ver2Ver3 (Платно 55x70cm)За FabircПраска КожатаМека, мазна и се чувствуваат добро, HD печати, навремено слободни& трајни.Кадифен ТкаенинаПовршинскиот слој на fuzz, се чувствуваат добро, многу топло за зимска употреба.ПЕРЕЊЕ МЕТОД : Се претвори во текот и измијте го со рака со netural шампон, температурата на водата под 40 целзиусови степени, избегнување на кафе за долго време...

Јапонски Аниме Љубов Живеат Hugging Перница Телото Назад Анимација Lovelive Плоштадот Перница 45x45cm Кадифен Ткаенина

DEN 623.52

Мин.NaСан, Добредојдовте На Moeyu Продавница!Производ ВоведПредмет : Аниме перницаАниме : Љубов во живо / loveliveКарактер : Kosaka Honoka, Minami Kotori, Sonoda Umi, Nishikino Маки, Hoshizora Rin, Koizumi Hanayo, Yazawa Нико, Yazawa Kokoa, Ayase Eri, NozomiМатеријал : праскакожа ( HD печати, кул, мазна, се чувствуваат добро)кадифен (мек, дебел, се задржи топло)Големина : 45x45cm(4 верзии)Занает : Термички трансфер печатење занает, не избледуваатПравење време : 34 дена откако плаќањеПревозот време : 47 дена по плаќањеФункција : Две различни страни, можете да изберете да се купи перница јадро (внатрешно) или неБренд : MoeyuЗа FabircПраска КожатаМека, мазна и се чувствуваат добро, HD печати, навремено слободни& трајни.Кадифен ТкаенинаПовршинскиот слој на fuzz, се чувствуваат добро, многу топло за зимска употреба.ПЕРЕЊЕ МЕТОД : Се претвори во текот и измијте го со рака со netural шампон, температурата на водата под 40 целзиусови степени, избегнување на кафе за долго време...

Светлината шарени музика Тактика Мечка Кадифен Играчки Вљубените Подарок Led Мека Перница Кадифен Перница Перница Препарирани Животни Кукла Деца Играчки

1180.32 -0 % DEN 1180.00

Шема На : Нормален мечка кукла , без дополнителни функцијаМодел Б : Б уво кукла со светлина + емитува музика функцијаМоделот C : B уво кукла со светлина + MP3 Емитува функцијаПрименливи возраст : 4 години, 5 години, 7 години, 8 години, 9 години, 10 години стари 11 години стари, 12 години 13 години 14 години стар 14 години и постари од 14 години Цртан филм : Мечка Тип : играчка кукла Боја класификација : Мечка Кукла Шарени светлина + емитува музикафункцијата на музика +MP3 Верзија тип : оригинални вистински материјал : Кадифен баласт : PP памук Висина : седи на висина од 30 см *23 см 0.5 кгНашето ветување : 1...

Јапонски Аниме Е Цел Зајакот Kafu Chino Hugging Телото Назад Перница Симпатична Цртан филм Перници Otaku Перница 2WAY Кадифен Ткаенина

DEN 479.52

Мин.NaСан, Добредојдовте На Moeyu Продавница!Производ ВоведПредмет : Аниме перницаКајгана : што Е цел зајакот?Карактер : Kafu ChinoМатеријал : 2 WAY (HD печати, кул, мазна, се чувствуваат добро)Кадифен (мек, дебел, се задржи топло)Големина : 2 WAY 35x55cmКадифен 45x70cmЗанает : Термички трансфер печатење занает, не избледуваатПравење време : 34 дена откако плаќањеПревозот време : 47days по плаќањеФункција : двострани, можете да изберете да се купи перница внатрешен (core) или не.Употреба : За дома, троседот, канцеларија, автомобил, хотел, телото и назадБренд : MoeyuПроизвод ЕкранотЗа Fabirc2 WAY2way Tricot е нашироко се смета како најдобар dakimakura ткаенина толку далеку, заради својата голема текстура, издржливост и се чувствуваат, високо препорачливо.Функција : многу мека, мазна, навремено слободни и еластична во природата.Кадифен ТкаенинаПовршинскиот слој на fuzz, се чувствуваат добро, многу топло за зимска употреба.ПЕРЕЊЕ МЕТОД : Се претвори во текот и измијте го со рака со netural шампон, температурата на водата под 40 целзиусови степени, избегнување на кафе за долго време...

Јапонски Аниме Idolmaster Shibuya Rin Hugging Телото Назад Перница Симпатична Цртан Филм Перница За Хотел Канцеларија

DEN 479.52

Мин.NaСан, Добредојдовте На Moeyu Аниме Дома!Производ ВоведПредмет : Аниме перницаАниме : IdolmasterКарактер : Shibuya RinМатеријал : 2 WAY (HD печати, кул, мазна, се чувствуваат добро)Кадифен (мек, дебел, се задржи топло)Големина : 2 WAY 35x55cmКадифен 45x70cmЗанает : Термички трансфер печатење занает, не избледуваатПравење време : 34 дена откако плаќањеПревозот време : 47days по плаќањеФункција : Две различни страни, можете да изберете да се купи перница внатрешен (core) или не.Употреба : За дома, троседот, канцеларија, автомобил, телото и назадБренд : MoeyuПроизвод ЕкранотЗа Fabirc2 WAY2way Tricot е нашироко се смета како најдобар dakimakura ткаенина толку далеку, заради својата голема текстура, издржливост и се чувствуваат, високо препорачливо.Функција : многу мека, мазна, навремено слободни и еластична во природата.Кадифен ТкаенинаПовршинскиот слој на fuzz, се чувствуваат добро, многу топло за зимска употреба.ПЕРЕЊЕ МЕТОД : Се претвори во текот и измијте го со рака со netural шампон, температурата на водата под 40 целзиусови степени, избегнување на кафе за долго време...

Кориснички перница перница назад масажа памук, лен перници, анти-статички постелнина декоративни перница тело удобност подарок

DEN 758.40

Кориснички перница троседот перница назад масажа памук, лен перници, антистатички постелнина декоративни перница тело удобност подарокголемина 45x45cmМатеријал : памук, лен + шупливи влакнаоваа содржина е прилагодена со клиенти слика или лого,ве молиме да ни нудат сликата што сакате да се стави на перница.Времето за производство е околу 23 денаако ви требаат посебни логото, и квантитетот е голем, ве молиме контактирајте со нас.

Јапонски Аниме Љубов Живеат Tojo Nozomi Hugging Телото Назад Перница Lovelive Симпатична Цртан Филм Перница Ткаенина Кадифен

DEN 479.52

Мин.NaСан, Добредојдовте На Moeyu Аниме Дома!Производ ВоведПредмет : Аниме перницаАниме : Lovelive / Љубов во живоКарактер : Tojo NozomiМатеријал : 2 WAY (HD печати, кул, мазна, се чувствуваат добро)Кадифен (мек, дебел, се задржи топло)Големина : 2 WAY 35x55cmКадифен 45x70cmЗанает : Термички трансфер печатење занает, не избледуваатИзработка на време : 3 4 дена по плаќањеПревозот време : 47days по плаќањеФункција : Две различни страни, можете да изберете да се купи перница внатрешен (core) или не.Употреба : За дома, троседот, канцеларија, автомобил, хотел, телото и назадБренд : MoeyuЗа NozomiNozomi е на трета година студентот советот и за заменикпретседател, а најстариот од групата...

Децата перница 16*24 инчи бела полни 17 оз Пополни моќ 800 cuin 90/10 бела goose надолу бесплатен превозот медиум

DEN 3456.00

Децата перница 16*24 инчи бела полни 17 оз Пополни моќ 800 cuin90 / 10 бела goose надолу бесплатен превозот медиумПроизвод детали параметри : Име на производ : 90% бела goose надолу перница(еден возрасен перница)САД стандардна големина : 16" * 24" (41*61cm)Додатен : 90% бела goose надолу 800 пополни моќДодатен тежина : 17 оз (485g)Ткаенини : 80тите бела надолудоказ 100% памукБоја : белаПерница функција : медиум мекаПроизвод слики : 90% бела goose надолу 800 пополни моќ : На купувачот : Добредојдовте на Nanyang Zhongrui eider надолу производи Co., Ltd.Сите предмети се сите во акции,ако е потребно,Pls купат сами .а...

Јапонски Аниме Kantai Колекција Hugging Тело Перница Kancolle Симпатична Цртан Филм Перници Кадифен Бесплатен Превозот

DEN 863.52

Мин.NaСан, Добредојдовте На Moeyu Продавница!Производ ВоведПредмет : Аниме перницаАниме : Kantai КолекцијаКарактер : Shoukaku, Zuikaku, Fubuki, Yudachi, Akizuki, Kingo, U511, Akagi, Shimakaze, Yi 19, Hibiki, Inazuma, Akatsuki, Ikazuchi, AmatsukazeМатеријал : 2 WAY / кадифен / платноГолемина : 2 WAY 35x55cmКадифен 45x70cmПлатно 55x70cmЗанает : Термички трансфер печатење занает, не избледуваатПравење време : 34 дена откако плаќањеПревозот време : 47days по плаќањеФункција : Две различни страни, Перница core / внатрешна се вклучениУпотреба : За дома, троседот, канцеларија, автомобил, хотел, телото и назадБренд : MoeyuПроизвод Екранот5 kantai девојки ВерKongo ВерShimakaze n Amatsuka ВерYudachi ВерAkagi n Shoukaku ВерU511 Вер ( Платно 55x70cm)За Fabirc2 WAY2way Tricot е нашироко се смета како најдобар dakimakura ткаенина толку далеку, заради својата голема текстура, издржливост и се чувствуваат, високо препорачливо.Функција : многу мека, мазна, навремено слободни и еластична во природата.Кадифен ТкаенинаПовршинскиот слој на fuzz, се чувствуваат добро, многу топло за зимска употреба.ПЕРЕЊЕ МЕТОД : Се претвори во текот и измијте го со рака со netural шампон, температурата на водата под 40 целзиусови степени, избегнување на кафе за долго време...

Јапонски Аниме Amagi Брилијантен Парк Latifa Hugging Телото Назад Перница Секси Otaku Перница 35x55cm/45x70cm 2WAY Кадифен Ткаенина

DEN 479.52

Мин.NaСан, Добредојдовте На Moeyu Продавница!Производ ВоведПредмет : Аниме перницаАниме : Amagi Брилијантен ПаркКарактер : LatifaМатеријал : 2 WAY (HD печати, кул, мазна, се чувствуваат добро)Кадифен (мек, дебел, се задржи топло)Големина : 2 WAY 35x55cmКадифен 45x70cmЗанает : Термички трансфер печатење занает, не избледуваатПравење време : 34 дена откако плаќањеПревозот време : 47days по плаќањеФункција : Две различни страни, можете да изберете да се купи перница внатрешен (core) или не.Бренд : MoeyuПроизвод ЕкранотЗа Fabirc2 WAY2way Tricot е нашироко се смета како најдобар dakimakura ткаенина толку далеку, заради својата голема текстура, издржливост и се чувствуваат, високо препорачливо.Функција : многу мека, мазна, навремено слободни и еластична во природата.Кадифен ТкаенинаПовршинскиот слој на fuzz, се чувствуваат добро, многу топло за зимска употреба.ПЕРЕЊЕ МЕТОД : Се претвори во текот и измијте го со рака со netural шампон, температурата на водата под 40 целзиусови степени, избегнување на кафе за долго време...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.