• Ново
150mm 6 Електронски Дигитални Vernier Caliper LCD Мерач Мерење на Мерни Алатка Нови 2017

150mm 6 Електронски Дигитални Vernier Caliper LCD Мерач Мерење на Мерни Алатка Нови 2017

Оценка на клиентот:
DEN 247.68
DEN 191.00 -23 %

Износ
Залиха


150mm 6" Електронски Дигитални Vernier Caliper LCD Мерач Мерење на Мерни Алатка
Опис : 100% сосема нов и висок квалитет, Направени од цврста Пластика, карбонски влакна композити, лесни и издржливи Две начин на мерење, внатрешни и надворешни Линеарна осетлив систем за мерење поставување на Нула во било која позиција Со лесно да ги прочитате голем LCD дисплеј Минимум скала за да го прочитате е 01.мм / 0.01 инчен идеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски апликација Спецификација : Мерен Опсег : 0-150 mm / 0-6 инчи Резолуција : 0.1 mm / 0.01 инчен Повторливост : 0.1 mm / 0.01 инчен Мерење на Максимална Брзина : 1.5 м / сек или 60 инчи / sec Екран : LCD екранот за температурата на работа : 0ºC~40ºC температура на Чување : -20ºC~+70ºC Моќ : Една Батерија (Не се Вклучени), LR44 1.5 V Вкупната големина : 235*77*15 мм / 9.25"*3.03"*0.59"(прибл.) LCD дисплеј големина : 40*од 15 mm / 1.57"*0.59" (прибл.) Главната Боја : Црна + Сребро Количина : 1 Компјутер Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува :
1 X Електронски Дигитални Caliper (Не е вклучен батеријата)

Карактеристики

Caliper Тип:
Дигитални Дебеломер
Бренд Име:
OOTDTY
DIY Материјали:
Металугрија
Мерен Опсег:
0-150mm
Број На Модел На:
Мерење & Мерни Алатки
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Точноста:
0.1 mm
Мерен Опсег:
0-150 mm / 0-6 инчен
Резолуција:
0.1 mm / 0.01 инчен
Повторливост:
0.1 mm / 0.01 инчен
Екранот:
lcd екран

Производи во категоријата

Vernier Caliper 1Pc Мини Пластични Владетел Лизгачки 80mm Vernier Caliper Мерач Мерка Алатки M126 топла продажба

52.80 -9 % DEN 48.00

Материјал : Пластични Боја : Портокал / Сино / Црна (Боја ќе испрати случајно) ги Користат овие непречено движење лизгачот vernier за брзи внатре, надвор, чекор и длабочина мерења Лесни трајни полимер изградба Должина : 10.7 cm / 4.21" (Прибл.) Вкупна Ширина : 4.5 cm / 1.77" (Прибл.) Количина : 1 Pc Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен...

Бесплатен превозот Сина 5pcs по многу Пластични Лизгачки Мерач Vernier Caliper 6Inch 150mm за Накит

DEN 290.40

6 Inch 150mm Пластични Владетел Лизгачки Мерач Vernier Caliper Накит МерењеКарактеристики 100% сосема нов и висок квалитет и Прецизност на мерење инструмент за деликатна предмети основна алатка за jewelers Прецизност лизгачки gague мерки до 6" (150mm) во зголемувања на 1 / 16" (1mm) Скала означени во Сантиметар Vernier Дизајн ќе се измери внатре и надвор од објектот Ултра прецизност и лесен операцијаСпецификација Материјал : Пластични вкупна Должина : 20.9 cm / 8.23" (Прибл.) Ширина : 7.2 cm / 2.83" (Прибл.) Боја : Како на сликата show (Боја ќе испрати случајно) Количина : 1 Компјутер Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен...

MAXMAN 0-150mm MM/INCH Сите од Нерѓосувачки Челик со Висока Прецизност Електронски Дигитални Vernier Caliper 150MM Мерење & Мерни Алатки

816.00 -29 % DEN 579.00

Име на производ : MAXMAN 0150mm MM / INCH Сите од Нерѓосувачки Челик со Висока Прецизност Електронски Дигитални Vernier Caliper 150 MM Мерење & Мерни Алатки Мерен опсег : 0150mm мерна единица : MM,ИНЧЕН Батерија : 1.55 v (Без батерија) Пакет се вклучуваат : 1 x calipe (не кутијата) 1x Минијатурни Шрафцигер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Бесплатен превозот Бела 5x 6Inch 150mm Пластични Владетел Лизгачки Мерач Vernier Caliper Накит Мерење

DEN 290.40

6 Inch 150mm Пластични Владетел Лизгачки Мерач Vernier Caliper Накит МерењеКарактеристики 100% сосема нов и висок квалитет и Прецизност на мерење инструмент за деликатна предмети основна алатка за jewelers Прецизност лизгачки gague мерки до 6" (150mm) во зголемувања на 1 / 16" (1mm) Скала означени во Сантиметар Vernier Дизајн ќе се измери внатре и надвор од објектот Ултра прецизност и лесен операцијаСпецификација Материјал : Пластични вкупна Должина : 20.9 cm / 8.23" (Прибл.) Ширина : 7.2 cm / 2.83" (Прибл.) Боја : Како на сликата show (Боја ќе испрати случајно) Количина : 1 Компјутер Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен...

6inch 150mm LCD Дигитален Електронски Карбонски Влакна Vernier Caliper Микрометар Мерач L057 нова жешка

236.64 -15 % DEN 201.00

Опис : се Направени од цврста Пластика, карбонски влакна композити, лесни и издржливи Две начин на мерење, внатрешни и надворешни Линеарна осетлив систем за мерење поставување на Нула во било која позиција Со лесно да ги прочитате голем LCD дисплеј Минимум скала за да го прочитате е 01.мм / 0.01 инчен идеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски апликацииСпецификација : Мерен Опсег : 0150 mm / 06 инчи Резолуција : 0.1 mm / 0.01 инчен Повторливост : 0.1 mm / 0.01 инчен Мерење на Максимална Брзина : 1.5 м / сек или 60 инчи / sec Екран : LCD екранот за температурата на работа : 0ºC~40ºC температура на Чување : 20ºC~+70ºC Моќ : Една Батерија (Не се Вклучени) , LR44 1.5 V Вкупната големина : 235*77*15 мм / 9.25"*3.03"*0.59" (прибл.) LCD дисплеј големина : 40*од 15 mm / 1.57"*0.59" (прибл.) Главната Боја : Црна + Сребро Количина : 1 КомпјутерЗабелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен...

100mm LCD Електронски Дигитален Мерач Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper Микрометар

666.72 -17 % DEN 553.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитетКарактеристики : Електронски Дигитални Caliper Направени од најтврдокорните од нерѓосувачки челик, Внатрешни, надворешни и висина димензии може да биде лесно и прецизно измерени Линеарна осетлив систем за мерење поставување на Нула во било која позиција, Со еден мал дел за палецот завртка која се заклучува на вилиците во место База на мерење на функција : Внатре, надвор, длабочина и чекор мерење Со лесно да ги прочитате голем LCD дисплеј Корисна конверзија на табелата во задниот дел идеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски апликации Дигитални caliper само, други додатоци демо на сликата не е вклучен!Спецификација за производ : Мерен опсег : 0100 mm / 04 инч...

Дигитални Внатре Caliper 5-25мм/0.005 mm Електронски Мерач со Rotatable Dial Мерење Понесе Ритам Апсолутно Мерење Микрометар

4895.52 -5 % DEN 4651.00

Опис на производот : За мерење на дупка дупка во внатрешноста на каналите димензии и други тешко да се измери...

Електронски LCD Caliper 0-150mm 6inch 0.01 mm Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper mm/во/дел Висина и Длабочина Мерење Алатки

859.20 -25 % DEN 645.00

Електронски LCD Caliper 0150mm 6inch 0.01 mm Нерѓосувачки Челик Vernier Caliper mm / во / дел Висина и Длабочина Мерење Алатки Функција : LCD дисплејот, екранот се јасни и лесно да се прочита мм, инчен, дел shiftable треба 1pcs LR44 батерија ( не се вклучени) Материјал : Владетелне ' Рѓосувачки челик, HeaderABS Мерка спектар : 0150mm 6inch на Точноста : 0.04 mm Резолуција : 0.01 mm Size : 237x77 mm Главно се користи за надворешен дијаметар мерење,Внатрешен дијаметар мерење,Висина мерење,и длабочина мерење Пакет Содржина 1 x 0150mm Нерѓосувачки Челик ( Не вклучувајќи ја и батеријата )Ние Брод на Светот, освен APO / FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.Ние accpet Alipay и Paypal тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.6 Месеци Гаранција ...

0-80mm Бакар Електронски Vernier Caliper Електронски Владетел Точноста Вредност 1mm Монета Jade Хривнија Мерење со Двојна скала

479.52 -12 % DEN 422.00

080mm Бакар Електронски Vernier Caliper Електронски Владетел Точноста Вредност 1mm Монета Jade Хривнија Мерење со Двојна скала• 1...

1pcs 6 Инчен 150mm Пластични Владетел Лизгачки Мерач Vernier Caliper Накит Мерење 2017 Топла Пад на Превозот

80.16 -25 % DEN 60.00

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!Ова е вид на пластика мини vernier caliper, која е 6 инчи и може да се користи за 0150mm мерење occassion, мирна рака и удобно да ги користите.Лесни трајни изградба, ги користат овие непречено движење лизгачот vernier за брзи внатре, надвор, чекор и длабочина мерења.Широко се користи за почетник или колекција на вашиот мини мерење алатки.Спецификации : Функција : Мерење на надворешниот дијаметар, внатрешен дијаметар и длабочинаUasge опсег : Генерално одговараат за зелена рака да се користи, како што е ученик во училиштето.Материјал : ПластикаМерка опсег : 0150mmНа точноста : 0.05 mmБоја : БелаПакетот вклучува : 1 x 0150mm 6 Инчен Мини Пластични Vernier Caliper

Нова Хард 6 инчен 150mm Електронски Дигитални LCD Пластични Vernier Caliper MicrometerFreeshipping H02

299.52 -25 % DEN 225.00

100% сосема нов и висок квалитет, Направени од цврста Пластика, карбонски влакна композити, лесни и издржливи Две начин на мерење, внатрешни и надворешни Линеарна осетлив систем за мерење поставување на Нула во било која позиција Со лесно да ги прочитате голем LCD дисплеј Минимум скала за да го прочитате е 0.1 mm / 0.01 инчен идеална алатка за широк спектар на индустриски и автомобилски апликацииСпецификација : Мерен Опсег : 0150 mm / 06 инчи Резолуција : 0.1 mm / 0.01 инчен Повторливост : 0.1 mm / 0.01 инчен Мерење на Максимална Брзина : 1.5 м / сек или 60 инчи / sec Екран : LCD екран Моќ : Една Батерија (не се вклучени) , LR44 / SR44 1.5 V или CR2032 3 V Вкупната големина : 235*77*15 мм / 9.25"*3.03"*0.59" (прибл.) LCD дисплеј големина : 40*од 15 mm / 1.57"*0.59" (прибл.) Главната Боја : Црна Количина : 1 КомпјутерЗабелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 1 см грешка, припаѓа на нормален феномен...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.