• Ново
24v 4.48 брзина :3000rpm вртежен момент :0.25 70BLDC20 brushless DC мотор за бариера

24v 4.48 брзина :3000rpm вртежен момент :0.25 70BLDC20 brushless DC мотор за бариера

Оценка на клиентот:
DEN 6672.00

Износ
Залиха


PS : Сите моторни цената се исти како 70 BLDC20, ве молиме оставете порака за да ни една која ќе треба , ние ќе ви испратиме 70 BLDC20 ви благодариме !
Моторни Цртање
Апликацијата Outdoor Advertising Медицинска опрема Транспортна логистика Solartrackingdevice Финансискиот сектор Прецизност Опрема

Карактеристики

Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Постојана Струја(A):
4.48 На
Излезна Моќност:
60-200W
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Изградба:
Постојан Магнет
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Вртежен момент:
0.25
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3000rpm
Commutation:
Brushless
Напон(V):
24V
Број На Модел На:
70BLDC20
Употреба:
БАРИЕРА
Тип:
Brushless DC Мотор

Производи во категоријата

5PCS 3-5VDC за Електронско Заклучување на Мотор Менувач DC Мотор DIY Мали Производство на Играчки

758.40 -5 % DEN 720.00

[Номинален напон] 5 V [Неоптоварување тековната] 30m A [Кабина Тековната] 400m A [Време на ротирање за 90 степени ] 5 секунди [Тежина] 60 g Забелешка : max...

SOVik 30мм Удар Мини Мулти-функција, Линеарна Actuator 12V DC 250N Max Лифт Електричен Мотор Во линија Плоштадот Цевка Дизајниран

DEN 1728.00

SOVik 30мм Удар Мини Мултифункција, Линеарна Actuator 12 V DC 250 N Max Лифт Електричен Мотор Во линија Плоштадот Цевка Дизајнирани Карактеристики на Производот : 30мм удар Должина, 180mm повече должина(минимум монтажа должина), 210mm продолжен должина(вкупна должина) 55 Lbs(250 N) максимално оптоварување...

12V 2A 20000RPM Моќен DC Мини Мотор за Електрични Автомобили DIY Проект

DEN 260.64

Име на производ : DC Мотор;Номинална Напон : DC 12 V;Номинална Струја : 2 A Брзина : 20000 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118";Окно Должина : 10мм / 0.393" Тело со Дијаметар : 36mm / 1.417";Вкупна Должина : 68mm / 2.7" Главна Боја : Сребро Тон;Материјал : Метал Тежина : 161g;Име на Производ : DC Мотор;Номинална Напон : DC 12 V;Номинална Струја : 2 AБрзина : 20000 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118";Окно Должина : 10мм / 0.393"Телото Дијаметар : 36mm / 1.417";Вкупна Должина : 68mm / 2.7"Главната Боја : Сребро Тон;Материјал : МеталТежина : 161g;Главно се користи во Електронска брава, Оптички опрема.Замена на резервни дел и им даде на вашиот електрични и опрема за тестирање на нови закуп на живот.Лесен за инсталација со 3мм дијаметар вратило и 2 pin конекторот на дното.Пакет : 1 x DC МоторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DC 6V 0.45 НА 200RPM вртежен момент Насочена Опрема Кутија Електричен Мотор

DEN 146.40

Име на производ : DC Насочена Мотор;Номинална Напон : DC 6 V;Номинална Струја : 0.45 A ( без оптоварување ) Брзина : 200 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118" Менувачот Димензии : 12 x 10 x 16mm / 0.47" x 0.39" x 0.63" (L*W*H);Вкупната Големина : 12 x 10 x 36mm / 0.47" x 0.39" x 1.4" (L*W*H) Главни Боја : Сребро Тон;Материјал : Метал Тежина : 10g Product Име : DC Насочена Мотор;Номинална Напон : DC 6 V;Номинална Струја : 0.45 A ( без оптоварување )Брзина : 200 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118"Менувачот Димензии : 12 x 10 x 16mm / 0.47" x 0.39" x 0.63" (L*W*H);Вкупната Големина : 12 x 10 x 36mm / 0.47" x 0.39" x 1.4" (L*W*H)Главната Боја : Сребро Тон;Материјал : МеталТежина : 10gПравоаголна форма и со 3мм дијаметар вратило и 2 pin конектори.Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина.Широко се користи во авто shutter, Пан / Навалите камера, Слот машина, Пари детектор, Монета наплата уреди, итн.Пакет Содржина : 1 x DC Насочена МоторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Домаќинство Мини Моторни Домашни Шиење Моторни Машина делови Мотор со Контролер/Педалата Електрична опрема и производи

DEN 2880.00

Домаќинство, Домашни Машина за Шиење Мини Моторни Спецификација : 150 W, 220 V, 50 / 60 Hz, 0.75 A, 6000 RPM Контролер Тип : Отворена Внатре Материјал : 100% бакар(предност да се користат бакар во внатрешноста е дека моторот не ќе го добие топла лесно по долго време да работи.) Приклучок : Две круг Pin (Погодна за речиси на земји)

24V DC 6rpm микро црв Насочена Мотор со Авто-заклучување на функцијата , робот Црв Мото Опрема, микро мотор со црв менувачот

DEN 1324.80

Номинална напон : 24 VDCНеоптоварување на ветер : 6rpm / минНоминална вртежен момент : 50kg.cm Струја : 1.1 А Ако ви треба другите, Pls пополни volt и брзина на забелешките...

Комплет, 2 парчиња удар 300мм 12 Линеарни Actuator прогресивна 24V DC мотор, 1 buc електричен адаптер, 1 buc switch контролер (2 копчиња)

DEN 6528.00

Почитувани купувачи,Важно Политика,Германски царинската : екстра 6 Евра за value >22 Евра.Шведската царина : екстра 7.5 Евра за вредност value >150 Евра.Најевтиниот метод брод во Русија преку Кина Пост Воздух Парцела ( CDEK или ТОНИ, ослободени од царина).Напомена : 1...

Мини Микро Електрична Опрема Моторни 12V DC 60rpm вртежен момент Gearmotors за Играчки

DEN 354.24

16mm Висок вртежен момент 1kg / cm 60 RPM 12 V DC Мини Електрична Опрема МоторСпецификации : Вртежен момент : 3kg / cm•Напон : 12 V DC•ВРТЕЖИ : 60 RPM•Тековна : 0.11 На•Дијаметар : 16mm•Вратило должина : 9.5 mm•Висина (excl...

LX44WG 12V 60RPM Црв опрема редуктор мотор,менувач DC редуктор мотор,голем вртежен момент и квадрат авто-заклучување мотор

DEN 1487.52

DC мотор брзина регулатива : Кога го ротирате брзина (R) и voltageof DC мотор е избрано, ротира брзо може да се прилагоди со брзина на гувернерот, во тоа време,брзина спектар е 0Р, брзината ќе биде само побавно врз база на избраниот ротирате брзина (R), да не биде побрзо, а потоа, бавно брзина, вртежен момент намалена.Напомена : За бучава : Поради метални заби,нема звук кога моторот работи,особено брзо расте.Моторни живот : 2000 часаМоторот може да работи континуирано веќе подолго време,сепак,кога моторот добива топла,не може да се добие таа работа,потребно е да се одморат за некое време...

12V DC мотор мотор 100W позитивни и обратно скутер ремонтирам DC МОТОР

623.52 -5 % DEN 592.00

0.36 Н м празни оптоварување 3350 RPM Тоа се користи за електричен скутер, велосипед енергија, електрична алатка и така натаму.Вратило дијаметар на излез окно е 8ММ, оската на 23 MM...

NEWarrival!!DC 12V DC генератор 10W микро-хидро вода турбина генератор вода 10W 12V CP353

2445.12 -39 % DEN 1491.00

NEWarrival!!DC 12 V DC генератор 10 W микрохидро вода турбина генератор вода 10 W 12 V CP353Answer : ___________________________ NOTE : руската Федерација клиенти : ве Молиме потврдете дека вашата FULL NAME со адреса,тоа е неопходно за да се receieve вашиот пакет без проблеми.Добредојдовте на нашата продавницаАко купите 2 парчиња или повеќе еднаш време,ќе добиете 3% попуст;На повеќе ќе ги купите,толку повеќе попуст ќе победи O(∩_∩) O~Описи : 12 V DC напон излез што може да даде 12 V моќност радија , полнење, LED светла за моќ .Постојат два вида на литиум батерии на пазарот , со задолжен за управување со чип , чип без задолжен за управување , литиум батерија потреби полнење за управување со чип електрични импулси , или се подложни на експлозија.Второ, техничките услови : ( 1) во излезниот напон : 12 V( 3 ) меѓу жица отпор 10.5 ± 0.5 Ω( 4 ) Изолација отпор 10 MΩ (DC100 megger )( 5 ) максималниот притисок за 0,6 Mpa штекер затворени( 6 ) штекер отворање максимален притисок 1.2 Mpa( 7 ) Започне притисок од 0,05 MpaТрето, механички својства и работна околина : ( 1 ) Изглед : генератор површината се чисти , нема рѓа, без гребнатини кога значајни , цврста структура .( 2 ) axial царинење 0.21.0 mm( 3 ) механички бучава ≤55d B( 4 ) висината на Генератор : 90g околу( 5 ) генератор век : ≥3000hИ притисокот е пропорционална на излезниот напон без напон стабилизирање коло : ( 6 ) Излез Карактеристики на Пакетот содржи : 1 x DC 12 V DC генераторПлаќањеНие го прифатат плаќање преку Bookers,Запад Унија,Кредитна Картичка,Qiwi Паричник,Банкарски Трансфер...

Мулти-функција, Линеарна Actuator Моторни DC112V24V36v Удар Тешки 750N оптоварување мини електрични линеарна actuator линеарна тубуларна мотор

DEN 1895.04

Мултифункција, Линеарна Actuator Моторни DC112 V24 V36v Удар Тешки 750 N оптоварување мини електрични линеарна actuator линеарна тубуларна моторни 1 компјутеркога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35​слика покаже : пакет се вклучени : 1 * Линеарна Actuator Мотор

DC 3V 0.23 НА 150RPM Насочена вртежен момент Опрема Заградени Мотор за DIY Играчки

DEN 184.80

Име на производ : DC Насочена Мотор;Номинална Напон : DC 3 V;Номинална Струја : 0.23 A ( без оптоварување )Брзина : 150 ВРТЕЖИ во минута;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118"Менувачот Димензии : 12 x 10 x 16mm / 0.47" x 0.39" x 0.63" (L*W*H);Вкупната Големина : 12 x 10 x 36mm / 0.47" x 0.39" x 1.4" (D*H)Главната Боја : Сребро Тон;Материјал : МеталТежина : 10g;Пакет : 1 x DC Насочена Моторни Правоаголна форма и со 3мм дијаметар вратило и 2 pin конектори.Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина.Широко се користи во авто shutter, Пан / Навалите камера, Слот машина, Пари детектор, Монета наплата уреди, итн.Топло Информации1...

високо-количина за еднократна вратило метал 3-4.5 V DC мотор со 140 Микро DC Мотор за Наука и Технологија за Изработка на далечинскиот управувач автомобил

DEN 124.80

висококоличина за еднократна вратило метал 34.5 V DC мотор со 140 Микро DC Мотор за Наука и Технологија за Изработка на далечинскиот управувач автомобилРаботен напон : DC3v4.5 vlenght на Моторни: 25mmдијаметар на моторни:21mmВратило дијаметар : 2mmВратило должина : 9mmсоздаден дијаметар:2mm3vнеоптоварување : 0.11 оптоварување : 0.59 A9200rpm4.5 vнеоптоварување : 0.18 оптоварување : 1.03 А15000rpm​

J248b Микро DC-Мотор 130 Двојно Излез Шахти Моторни 3V 15000RPM DIY Модел на Машина за Правење Мали DC Мотор Продаде во Загуба

46.56 -5 % DEN 44.00

Пакетот вклучува : 1pc 130 моторГолемина : како се покаже сликаПод 3 V : 0.35 А, за 15000 RPM Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во 3 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

Стои до Електрична Висина Прилагодливи биро 110V 220V 50-60HZ влез бесплатен превозот во Бразил

DEN 23807.52

Зошто да изберете висина прилагодливи биро?1.Подобрување на држењето на телото2.Удар започнете ја вашата metabolish3.Imorove на циркулацијата на крвта4.Согоруваат калории5.Намалување на крвниот притисок6.Намалување на стресот7.Подобрување на квалитет спиењеВкупно Здрава=ПариГлавната Spec1 Тип MTEED2 Текст 110 V240 V AC3 Лифт 1000 N=100 KG=220 LBS4 Брзина 38mm / втор=1.4 инчен / втор5 Мини висина 560mm6 Макс висина 1210mm7 Боја Црна / Сива / Бела10 Операција температура 26 +53 степен11 сертификат за Безбедност CE, RohsПрашања : 1 Дали сте производител?Yes2 Што е Гаранција?Пет години за на биро рамка од три години за електричен систем3 доаѓа со десктоп?Нема...

12V 24V DC мотор 120W DC опрема моторни RV40 ниска брзина на мотор со авто-заклучување, може да се прилагоди на брзина на мотор

DEN 8005.92

12 V 24 V DC мотор 120 W DC опрема моторни RV40 ниска брзина на мотор со автозаклучување, може да се прилагоди на брзина на моторМодел : 5 D120 GNRV40Карактеристики : 1,може да се напред и назад, со гувернерот може да се прилагоди на брзината, со автозаклучување 2, турбо редуктор користење на висок квалитет на алуминиум легура притисне, уникатна форма и автозаклучување на функцијата, ја бришам со метална опрема работи правилно, ултра тивок, издржливи...

Мини Електрични Метал 12V DC Опрема Моторни 16MM 600RPM Моќен Висок вртежен момент За РК Автомобил Робот Модел DIY Играчки Куќа Апаратот Делови

DEN 354.24

12 V DC Опрема Електрични Метал Моторни 16 MM 600 RPM Моќен Висок вртежен момент За РК Автомобил Робот Модел DIY Мотор Играчки Куќа Апаратот Делови Спецификации : вртежен момент : 0.25 kg / cm •Напон : 12 V DC •ВРТЕЖИ : 600 RPM •Тековна : 0.3 A •Дијаметар : 16mm •Вратило должина : 9.5 мм •Висина (excl...

LX44WG 12V 90RPM Црв опрема редуктор мотор,менувач DC редуктор мотор,голем вртежен момент и квадрат авто-заклучување мотор

DEN 1487.52

DC мотор брзина регулатива : Кога го ротирате брзина (R) и voltageof DC мотор е избрано, ротира брзо може да се прилагоди со брзина на гувернерот, во тоа време,брзина спектар е 0Р, брзината ќе биде само побавно врз база на избраниот ротирате брзина (R), да не биде побрзо, а потоа, бавно брзина, вртежен момент намалена.Напомена : За бучава : Поради метални заби,нема звук кога моторот работи,особено брзо расте.Моторни живот : 2000 часаМоторот може да работи континуирано веќе подолго време,сепак,кога моторот добива топла,не може да се добие таа работа,потребно е да се одморат за некое време...

10W планетарниот опрема моторни 12V 24V DC мотор со ниска брзина на мотор

DEN 2395.20

10 W планетарниот опрема моторни 12 V24 V DC мотор со ниска брзина на моторМодел : XDX38 SRZКарактеристики : 1 : целата структура е мал во големина и голем во излезен вртежен момент од 2 : брзо, висока ефикасност, безбеден и сигурен перформанси 3 : мала тежина, мала големина, непречено функционирање 4 : ниско ниво на бучава, силна адаптибилност 5 : широко се користи, главно се користи во : рекламирање изложба опрема, фаза осветлување, сите видови на вентили, истражување опрема, спортска опрема, автоматски брави на вратите, инструментација опрема 6 : Сите бакарна жица 7:Може да се прилагоди на брзината, можат да бидат позитивни и негативни Оперативен напон : 12 V24 V 12 V во минута брзина : 10rpm 15rpm 30rpm 50rpm 100rpm 25 0rpm 3 0 0rpm 3 00rpm 24 V во минута брзина : 10rpm 20rpm 30rpm 50rpm 75rpm 100rpm 200rpm 25 0rpm 35 0rpm 5 0 0rpm 6 0 0rpm Забелешка : ве Молиме имајте во предвид кога ќе ги нарачате на напон и брзина што треба да се олесни на нашите испорака ви Благодариме!Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

60 (68) KTYZ 220V 40-50W забавување на постојан магнет синхрони мотор (полиран текст машина за мотор)

2160.00 -13 % DEN 1879.00

Овој дел на бебето параметримодел : 60 KTYZмоќ : 14 W континуирана работа работи 24 часаВо исто време како и над 18 W30 W наизменична работа работаЗа не повеќе од 15 минути40 W или повеќе секој работно време не може да надмине 5 минутиВо исто време како и надНапон : AC220 VНоминална брзина : 1.5100 R / минТежина : 0.55 kgДимензиите на моторните се како што следува : Во исто време како и надВо исто време како и надИнсталации дијаграм вистински шут, точниот жици е како што следува : Карактеристики : Овој производ е составен од постојан магнет синхрони моторни и забавување на интегриран механизам може да се контролира позитивни и негативни синхрони мотор...

Менувач dc мотор планетарниот намалување на менувачот сооднос 10:1 nema 23 180W опрема brushless dc мотор 24V bldc мотор

DEN 3552.00

Ние произведуваме планетарниот менувачот од 28 до 57 големина , може да одговара повлекува моторни и bldc мотор , односот вклучуваат 1 : 3 1 : 4 1 : 5 1 : 10 1 : 15 1 : 20 1 : 30 1 : 40 1 : 50 ...

24V Вендинг Машина Мотори и 470mm должина спирали ( 10 сетови)

5280.00 -5 % DEN 5016.00

Моторни Спецификација : Број На Модел НаYY01СертификацијаCCC,CEТипСерво МоторCommutationBrushlessБрзина(ВРТЕЖИ во минута)24 пати / минутаИзлезна Моќност15 WНапон(V)DC24DC1.6 НаМенувачот сооднос1 : 400(0.54 s / круг)Вртежен момент40 килограми f cmИздржливост3000050000 пативендинг машина спирали speicification : Должина : 470 mmОд дијаметар : 67.4 mmТеренот : 20mm,44mm,65mm,76mm,80mm, како на клиент барањеНие, исто така може да го прилагодите други видови на спирали, pls ве молиме контактирајте со нас за повеќе детали.Skype : yolandawang_vendors

12V 24V 30V 120W PWM Прилагодливи Volt DC Мотор Брзина Контролер CCM2

DEN 235.68

Име на производ : DC Мотор за Контрола на Брзината, се Префрлат Модел : CCM2; Моќност : 120 W; Модулација Тип : PWM Напон : DC 12 V 24 V 30 V; Отпор : 10k Големина : 74 * 47 * 28mm (L*W*H) Жица Должина : 20cm Име на Производ : DC Мотор за Контрола на Брзината, се ПрефрлатМодел : CCM2; Моќност : 120 W; Модулација Тип : PWMНапон : DC 12 V 24 V 30 V; Отпор : 10kГолемина : 74 * 47 * 28mm (L*W*H)Жица Должина : 20cmПакет Содржина : 1 x DC Мотор за Контрола на Брзината, се ПрефрлатМатеријал : Метал, Алуминиум, PCBБоја : како што е прикажаноНето Тежина : 67gAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

10x Нови 12V DC 100RPM Висок вртежен момент Опрема Кутија Електричен Мотор 25mm

DEN 2467.20

DSHA Топла 12 V DC 100 RPM Висок вртежен момент Опрема Кутија Електричен Мотор 25mmНаправен од метал и електронски материјал да биде сребрен тон на боја, Лесен за инсталација со 4mm дијаметар вратило и 2 pin конекторот на дното.Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина.Широко се користи на autoshutter, Пан / Tiltcamera, Slotmachine, Пари детектор, Coinrefunddevices, Currencycount машина, Toweldispensers, Автоматски врати, Peritonealmachine,Канцелариска опрема, Householdappliances, Automaticactuator, Кафе машина, Крпа отстранување на отпадот итн.големина : 25 x 70mm / 1" x 2.76" (D*H)боја : како на сликата шоуМенувачот односот е 1 : 45 на брзината На моторот е 4500r / 100 RPM

водоотпорен 12V 100mm 4inch удар 500N оптоварување 6mm/s брзина тешки линеарна actuator бесплатен превозот

DEN 1871.52

12 V DC 500 N=50 KG=110 LBS оптоварување 6mm / sec=0.24 инчен / sec брзина 100mm=4 инчи удар линеарна actuator1 Тип LAA12 Текст 12 V DC(ако сакате 24 V,ве молиме кажете му на продавачот)3 Оптоварување 500 N=50 KG=110 LBS4 Брзина 6mm / sec=0.24 инчен / sec5 Ограничен прекинувач Со,не прилагодливи6 Должност циклус 25%7 Куќа материјал Цинк Легура8 Внатрешната цевка материјал Алуминиум Легура9 Удар должина 100mm=4inch10 Боја На Сребро.11 Операција температура 26 ~ +65 степенЦртеж : 1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.