• Ново
57 DC brushless мотор 24V 100W 3000rpm 0.32 Н. М Тело должина 75mm

57 DC brushless мотор 24V 100W 3000rpm 0.32 Н. М Тело должина 75mm

Оценка на клиентот:
DEN 1548.48

Износ
Залиха

57 DC brushless мотор 24 V 100 W 3000rpm 0.32 Н. М Тело должина 75mm
Производ слики : (производ слики не биле ГЛАСАЧКО место, не изгледа мазна)
Производ параметри
Моторни Димензија Цртање :
L=75mm
Моторни фази дефинирани У жолта V црвено W Црна Сала сигнал линија дефиниции HU Жолта ХВ Бела HW Сина H + Црвено H - Црна Браун линии не се! Ако ви треба моторни монтирање заграда, ве молиме кликнете на линкот подолу за да се купи :
Појавување на диск, ако треба да се молиме кликнете на линкот подолу за да ја купи
Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел. Аргентина : ве Молиме да не информирате вашиот CUIT откако ќе го постави цел. Руската : Тоа е најдобро да имате име на фирмата, или барем ги твоето полно име.

Карактеристики

Излезна Моќност:
100W
Commutation:
Brushless
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Дома Апаратот
сертификација:
CCC
Вртежен момент:
0.32 Н м
Изградба:
Постојан Магнет
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Постојана Струја(A):
5.9 На
Број На Модел На:
57BL75S10-230TF9
Тип:
dc мотор
Заштита На Функција:
IP40
Моторни дијаметар:
57mm
Должината На Телото:
75mm
Серија:
2
Не-оптоварување Тековната:
0.8 На
Не-Оптоварување Брзина:
4500RPM
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3000RPM
Напон(V):
24V DC

Производи во категоријата

12V24V DC Мотор 30W Опрема Мотор Опрема Моторни Ниска Брзина Позитивни и Негативни Прилагодливи Брзина го исклучите Моторот

DEN 3055.68

12 V24 V DC Мотор 30 W Опрема Мотор Опрема Моторни Ниска Брзина Позитивни и Негативни Прилагодливи Брзина на Исклучување на Мотор Тип на Производ : 3 D30 GN24 Карактеристики : голем вртежен момент, прилагодлив брзина, може да се укине answer : ___________________________ Note : Кога ќе ги нарачате, ве молиме имајте во предвид дека треба напон 12 V или 24 V, да се олесни на нашите испорака, ви благодариме!Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

LX60A 12V 3Rpm/мин топката лежишта DC опрема мотор на висока моќност и висок вртежен момент,реверзибилна и прилагодливи брзина на мотор

DEN 959.52

Спецификација : DC мотор брзина регулатива : Кога го ротирате брзина (R) и voltageof DC мотор е избрано, ротира брзо може да се прилагоди со брзина на гувернерот, во тоа време,брзина спектар е 0Р, брзината ќе биде само побавно врз база на избраниот ротирате брзина (R), да не биде побрзо, а потоа, бавно брзина, вртежен момент намалена.Топло Прашува : 1...

Стои до Електрична Висина Прилагодливи биро 110V 220V 50-60HZ влез бесплатен превозот во Бразил

DEN 23807.52

Зошто да изберете висина прилагодливи биро?1.Подобрување на држењето на телото2.Удар започнете ја вашата metabolish3.Imorove на циркулацијата на крвта4.Согоруваат калории5.Намалување на крвниот притисок6.Намалување на стресот7.Подобрување на квалитет спиењеВкупно Здрава=ПариГлавната Spec1 Тип MTEED2 Текст 110 V240 V AC3 Лифт 1000 N=100 KG=220 LBS4 Брзина 38mm / втор=1.4 инчен / втор5 Мини висина 560mm6 Макс висина 1210mm7 Боја Црна / Сива / Бела10 Операција температура 26 +53 степен11 сертификат за Безбедност CE, RohsПрашања : 1 Дали сте производител?Yes2 Што е Гаранција?Пет години за на биро рамка од три години за електричен систем3 доаѓа со десктоп?Нема...

12V 24V 30V 120W PWM Прилагодливи Volt DC Мотор Брзина Контролер CCM2

DEN 235.68

Име на производ : DC Мотор за Контрола на Брзината, се Префрлат Модел : CCM2; Моќност : 120 W; Модулација Тип : PWM Напон : DC 12 V 24 V 30 V; Отпор : 10k Големина : 74 * 47 * 28mm (L*W*H) Жица Должина : 20cm Име на Производ : DC Мотор за Контрола на Брзината, се ПрефрлатМодел : CCM2; Моќност : 120 W; Модулација Тип : PWMНапон : DC 12 V 24 V 30 V; Отпор : 10kГолемина : 74 * 47 * 28mm (L*W*H)Жица Должина : 20cmПакет Содржина : 1 x DC Мотор за Контрола на Брзината, се ПрефрлатМатеријал : Метал, Алуминиум, PCBБоја : како што е прикажаноНето Тежина : 67gAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

високо-количина за еднократна вратило метал 3-4.5 V DC мотор со 140 Микро DC Мотор за Наука и Технологија за Изработка на далечинскиот управувач автомобил

DEN 124.80

висококоличина за еднократна вратило метал 34.5 V DC мотор со 140 Микро DC Мотор за Наука и Технологија за Изработка на далечинскиот управувач автомобилРаботен напон : DC3v4.5 vlenght на Моторни: 25mmдијаметар на моторни:21mmВратило дијаметар : 2mmВратило должина : 9mmсоздаден дијаметар:2mm3vнеоптоварување : 0.11 оптоварување : 0.59 A9200rpm4.5 vнеоптоварување : 0.18 оптоварување : 1.03 А15000rpm​

Забавување на DC Мотор LINIX (за Мотор) 60JB18G 55ZY24-25-01 DC24V 25W 2200rpm 1А нови оригинални

DEN 6000.00

LINIX ( рекреативни мотор ) 60 JB 18 G 0832 55 ZY242501 DC24 V 25 W 2200rpmСооднос : 5 10 15 1,820,253,040,506,075,100 150 180 300 360ве молиме да не контактирате доколку ви треба другиот дел бројЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

DC 3V 0.23 НА 150RPM Насочена вртежен момент Опрема Заградени Мотор за DIY Играчки

DEN 184.80

Име на производ : DC Насочена Мотор;Номинална Напон : DC 3 V;Номинална Струја : 0.23 A ( без оптоварување )Брзина : 150 ВРТЕЖИ во минута;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118"Менувачот Димензии : 12 x 10 x 16mm / 0.47" x 0.39" x 0.63" (L*W*H);Вкупната Големина : 12 x 10 x 36mm / 0.47" x 0.39" x 1.4" (D*H)Главната Боја : Сребро Тон;Материјал : МеталТежина : 10g;Пакет : 1 x DC Насочена Моторни Правоаголна форма и со 3мм дијаметар вратило и 2 pin конектори.Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина.Широко се користи во авто shutter, Пан / Навалите камера, Слот машина, Пари детектор, Монета наплата уреди, итн.Топло Информации1...

LX31WG 24V 30RPM Робот песна опрема мотор ,турбина црв редуктор мотор со висок вртежен момент

DEN 1392.00

Топло Прашува : 1 Нашите произведува се на вистински снимање, производите се со висок квалитет, ве молиме да бидат сигурни за купување на нашите производи.2.Ако превозот одложувања, ве молиме контактирајте со нас пред автоматско плаќање време ,и ние ќе се прошири на времето ,ве молиме да се задржи во допир.3...

K216Y Микро 130 DC Мотор За DIY на Четири тркала Моторни Научни Експерименти Играчка Модел на Автомобил Одлуки

31.68 -5 % DEN 30.00

Моторни Големина : 15 *20 MMМоторни Висина : 29 MM (имајќи во собата, со исклучок на излез вратило)Излез окно : 2 MMИзлез вратило должина : 9 MM (почнувајќи од предниот панел)Напон : 3 V6 VБрзина : 5000 ВРТЕЖИ во минута (3 V); 10000 RPM RPM(6 V)Тежина : околу 14gОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

Менувач dc мотор планетарниот намалување на менувачот сооднос 10:1 nema 23 180W опрема brushless dc мотор 24V bldc мотор

DEN 3552.00

Ние произведуваме планетарниот менувачот од 28 до 57 големина , може да одговара повлекува моторни и bldc мотор , односот вклучуваат 1 : 3 1 : 4 1 : 5 1 : 10 1 : 15 1 : 20 1 : 30 1 : 40 1 : 50 ...

DC 6V 0.45 НА 200RPM вртежен момент Насочена Опрема Кутија Електричен Мотор

DEN 146.40

Име на производ : DC Насочена Мотор;Номинална Напон : DC 6 V;Номинална Струја : 0.45 A ( без оптоварување ) Брзина : 200 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118" Менувачот Димензии : 12 x 10 x 16mm / 0.47" x 0.39" x 0.63" (L*W*H);Вкупната Големина : 12 x 10 x 36mm / 0.47" x 0.39" x 1.4" (L*W*H) Главни Боја : Сребро Тон;Материјал : Метал Тежина : 10g Product Име : DC Насочена Мотор;Номинална Напон : DC 6 V;Номинална Струја : 0.45 A ( без оптоварување )Брзина : 200 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118"Менувачот Димензии : 12 x 10 x 16mm / 0.47" x 0.39" x 0.63" (L*W*H);Вкупната Големина : 12 x 10 x 36mm / 0.47" x 0.39" x 1.4" (L*W*H)Главната Боја : Сребро Тон;Материјал : МеталТежина : 10gПравоаголна форма и со 3мм дијаметар вратило и 2 pin конектори.Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина.Широко се користи во авто shutter, Пан / Навалите камера, Слот машина, Пари детектор, Монета наплата уреди, итн.Пакет Содржина : 1 x DC Насочена МоторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

24V DC 6rpm микро црв Насочена Мотор со Авто-заклучување на функцијата , робот Црв Мото Опрема, микро мотор со црв менувачот

DEN 1324.80

Номинална напон : 24 VDCНеоптоварување на ветер : 6rpm / минНоминална вртежен момент : 50kg.cm Струја : 1.1 А Ако ви треба другите, Pls пополни volt и брзина на забелешките...

K242 DC 3-6V Мини Електрични Вибратор Моторни Massager Со Силен Шок Висок Квалитет

91.20 -5 % DEN 87.00

Содржи : 1pcs Електрични вибратор Моторни Вибрации Ефект : Многу Силен шок Напон : DC36 V Големина : 46*20*35mm Линија Должина : 20cm Мотор Тип : 130 Мини МоторОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

Мулти-функција, Линеарна Actuator Моторни DC112V24V36v Удар Тешки 750N оптоварување мини електрични линеарна actuator линеарна тубуларна мотор

DEN 1895.04

Мултифункција, Линеарна Actuator Моторни DC112 V24 V36v Удар Тешки 750 N оптоварување мини електрични линеарна actuator линеарна тубуларна моторни 1 компјутеркога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35​слика покаже : пакет се вклучени : 1 * Линеарна Actuator Мотор

Мини Електрични Метал 12V DC Опрема Моторни 16MM 600RPM Моќен Висок вртежен момент За РК Автомобил Робот Модел DIY Играчки Куќа Апаратот Делови

DEN 354.24

12 V DC Опрема Електрични Метал Моторни 16 MM 600 RPM Моќен Висок вртежен момент За РК Автомобил Робот Модел DIY Мотор Играчки Куќа Апаратот Делови Спецификации : вртежен момент : 0.25 kg / cm •Напон : 12 V DC •ВРТЕЖИ : 600 RPM •Тековна : 0.3 A •Дијаметар : 16mm •Вратило должина : 9.5 мм •Висина (excl...

24 x 18 x 32-милиметри Замена DC 6V 10000RPM Излезна Брзина Магнет Микро DC Мотор со 260

DEN 239.52

Име на производ DC Мотор, Отценети Напон DC 6 V Брзина на ВРТЕЖИ 10000 Монтажа Завртка Дупка со Дијаметар од 2.3 mm / 0.09" Окно Димензии 2 х 8мм / 0.08" x 0.3"(D*L) Големината на Телото 24 x 18 x 32милиметри / 0.9" x 0.7" x 1.3" (L*W*H) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење Надворешен Материјал Метал, Пластика

Домаќинство Мини Моторни Домашни Шиење Моторни Машина делови Мотор со Контролер/Педалата Електрична опрема и производи

DEN 2880.00

Домаќинство, Домашни Машина за Шиење Мини Моторни Спецификација : 150 W, 220 V, 50 / 60 Hz, 0.75 A, 6000 RPM Контролер Тип : Отворена Внатре Материјал : 100% бакар(предност да се користат бакар во внатрешноста е дека моторот не ќе го добие топла лесно по долго време да работи.) Приклучок : Две круг Pin (Погодна за речиси на земји)

24v 4.48 брзина :3000rpm вртежен момент :0.25 70BLDC20 brushless DC мотор за бариера

DEN 6672.00

PS : Сите моторни цената се исти како 70 BLDC20, ве молиме оставете порака за да ни една која ќе треба , ние ќе ви испратиме 70 BLDC20 ви благодариме !Моторни ЦртањеАпликацијата Outdoor Advertising Медицинска опрема Транспортна логистика Solartrackingdevice Финансискиот сектор Прецизност Опрема

12V 2A 20000RPM Моќен DC Мини Мотор за Електрични Автомобили DIY Проект

DEN 260.64

Име на производ : DC Мотор;Номинална Напон : DC 12 V;Номинална Струја : 2 A Брзина : 20000 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118";Окно Должина : 10мм / 0.393" Тело со Дијаметар : 36mm / 1.417";Вкупна Должина : 68mm / 2.7" Главна Боја : Сребро Тон;Материјал : Метал Тежина : 161g;Име на Производ : DC Мотор;Номинална Напон : DC 12 V;Номинална Струја : 2 AБрзина : 20000 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118";Окно Должина : 10мм / 0.393"Телото Дијаметар : 36mm / 1.417";Вкупна Должина : 68mm / 2.7"Главната Боја : Сребро Тон;Материјал : МеталТежина : 161g;Главно се користи во Електронска брава, Оптички опрема.Замена на резервни дел и им даде на вашиот електрични и опрема за тестирање на нови закуп на живот.Лесен за инсталација со 3мм дијаметар вратило и 2 pin конекторот на дното.Пакет : 1 x DC МоторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

LX44WG 12V 60RPM Црв опрема редуктор мотор,менувач DC редуктор мотор,голем вртежен момент и квадрат авто-заклучување мотор

DEN 1487.52

DC мотор брзина регулатива : Кога го ротирате брзина (R) и voltageof DC мотор е избрано, ротира брзо може да се прилагоди со брзина на гувернерот, во тоа време,брзина спектар е 0Р, брзината ќе биде само побавно врз база на избраниот ротирате брзина (R), да не биде побрзо, а потоа, бавно брзина, вртежен момент намалена.Напомена : За бучава : Поради метални заби,нема звук кога моторот работи,особено брзо расте.Моторни живот : 2000 часаМоторот може да работи континуирано веќе подолго време,сепак,кога моторот добива топла,не може да се добие таа работа,потребно е да се одморат за некое време...

12V24V DC Мотор 30W Опрема Мотор Опрема Моторни Ниска Брзина Позитивни и Негативни Прилагодливи Брзина го исклучите Моторот

DEN 3151.68

12 V24 V DC Мотор 30 W Опрема Мотор Опрема Моторни Ниска Брзина Позитивни и Негативни Прилагодливи Брзина на Исклучување на Мотор Тип на Производ : 3 D30 GN24 Карактеристики : голем вртежен момент, прилагодлив брзина, Може да биде нормална и обратноСовети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

10W планетарниот опрема моторни 12V 24V DC мотор со ниска брзина на мотор

DEN 2395.20

10 W планетарниот опрема моторни 12 V24 V DC мотор со ниска брзина на моторМодел : XDX38 SRZКарактеристики : 1 : целата структура е мал во големина и голем во излезен вртежен момент од 2 : брзо, висока ефикасност, безбеден и сигурен перформанси 3 : мала тежина, мала големина, непречено функционирање 4 : ниско ниво на бучава, силна адаптибилност 5 : широко се користи, главно се користи во : рекламирање изложба опрема, фаза осветлување, сите видови на вентили, истражување опрема, спортска опрема, автоматски брави на вратите, инструментација опрема 6 : Сите бакарна жица 7:Може да се прилагоди на брзината, можат да бидат позитивни и негативни Оперативен напон : 12 V24 V 12 V во минута брзина : 10rpm 15rpm 30rpm 50rpm 100rpm 25 0rpm 3 0 0rpm 3 00rpm 24 V во минута брзина : 10rpm 20rpm 30rpm 50rpm 75rpm 100rpm 200rpm 25 0rpm 35 0rpm 5 0 0rpm 6 0 0rpm Забелешка : ве Молиме имајте во предвид кога ќе ги нарачате на напон и брзина што треба да се олесни на нашите испорака ви Благодариме!Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

LX44WG 12V 90RPM Црв опрема редуктор мотор,менувач DC редуктор мотор,голем вртежен момент и квадрат авто-заклучување мотор

DEN 1487.52

DC мотор брзина регулатива : Кога го ротирате брзина (R) и voltageof DC мотор е избрано, ротира брзо може да се прилагоди со брзина на гувернерот, во тоа време,брзина спектар е 0Р, брзината ќе биде само побавно врз база на избраниот ротирате брзина (R), да не биде побрзо, а потоа, бавно брзина, вртежен момент намалена.Напомена : За бучава : Поради метални заби,нема звук кога моторот работи,особено брзо расте.Моторни живот : 2000 часаМоторот може да работи континуирано веќе подолго време,сепак,кога моторот добива топла,не може да се добие таа работа,потребно е да се одморат за некое време...

водоотпорен 12V 100mm 4inch удар 500N оптоварување 6mm/s брзина тешки линеарна actuator бесплатен превозот

DEN 1871.52

12 V DC 500 N=50 KG=110 LBS оптоварување 6mm / sec=0.24 инчен / sec брзина 100mm=4 инчи удар линеарна actuator1 Тип LAA12 Текст 12 V DC(ако сакате 24 V,ве молиме кажете му на продавачот)3 Оптоварување 500 N=50 KG=110 LBS4 Брзина 6mm / sec=0.24 инчен / sec5 Ограничен прекинувач Со,не прилагодливи6 Должност циклус 25%7 Куќа материјал Цинк Легура8 Внатрешната цевка материјал Алуминиум Легура9 Удар должина 100mm=4inch10 Боја На Сребро.11 Операција температура 26 ~ +65 степенЦртеж : 1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.