• Ново
Тешки Капацитет 1230LBS 600KGS 6000N 24V 5mm/s брзина 12inch 300мм удар DC електрични линеарна actuator

Тешки Капацитет 1230LBS 600KGS 6000N 24V 5mm/s брзина 12inch 300мм удар DC електрични линеарна actuator

Оценка на клиентот:
DEN 1631.52

Износ
Залиха


Тешки Капацитет 1230 LBS 600 KGS 6000 N 24 V 5mm/s брзина 12inch 300мм удар DC електрични линеарна actuator
Врвен квалитет на ОЕМ замена на делови
БРЕНД НОВИ
Спецификации :
1. 24 DC Volt( Ако сакате 12 V,кажи ми)
2. 300мм=12" удар должина
3. L1=475mm=19" Компресиран Должина
L=775mm=31" Продолжен Должина
[Од центарот на Монтажа Дупки]
4. 100% бакар мотор.
5. 6000 N=600 KG=1230 LBS Max сила
6. 5mm /втор=0.2 инчи/втор брзина
7. Инсталации опфатени, пре-инсталиран,совршен wire кабел.
8. Вграден-во спојки и ограничени вклучете го спречува над-протега и над-компресирање.
9. Алуминиум Легура Куќа материјал и Алуминиумски Легури се прошири вратило материјал
10. Челик конектор
11. IP Класа IP44
Цртеж
Ако сакате прилагодено линеарна actuator,ве молам да ми испрати текст,брзина,мозочен удар,L и L1,оптоварување. Мојот инженер ќе ви помогне.
Гаранција
1. Ако не се добие производ, ние ќе целосна наплата вас.
2. Ако производот имаше квалитетот проблем, ние ќе целосна наплата вас.
3. Ако производот бил оштетен од страна на шпедиција, ние ќе целосна наплата вас.
Плаќање
Paypal,Alipay,Western union или банкарски трансфер.
Превозот
1. Сите предмети наведени во нашата продавница се во парк. Цел ќе биде доставен во рок од 2 работни дена.
2. Ние ги користиме Кина пост воздух пошта, но тоа трае долго време. Ако сакате брза испорака, ве молиме да ни кажете пред да нарачате и ние ќе го изберете најдобриот превозот метод.
3. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и телефон се точни. Ако тоа не е во ред, ние не се грижат повеќе за плаќање.
4. Со цел да се намали увоз доход,ние ќе го прогласи е само примерок,нема комерцијална вредност.
Ние се залагаме за 5 Star рејтинг.
Ние ќе излезат на нашиот начин да се направи среќни.
Ако за било која причина, не може да ни даде пет ѕвездички
Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате, така што ние може да ви помогне со било кое прашање.
Било каква помош,ве молиме контактирајте со продавачот.

Карактеристики

сертификација:
ROHS,CE,УЛ
Commutation:
четка
Постојана Струја(A):
4A
Употреба:
Автомобил,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Ефикасност:
ИЕ 4
Изградба:
Постојан Магнет
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Тип:
Тубуларна Мотор
Напон(V):
24v
Број На Модел На:
MT
Вртежен момент:
6000N
Излезна Моќност:
96W
Употреба:
Прозорецот индустрија сончевиот
Име:
Тешки Линеарен мотор
На текст:
24V DC
Сила:
6000N=600KG=1320LBS
мозочен удар:
300мм=12inch
Брзина:
5mm/втор=0.2 инчи/втор
Ограничени се префрлите:
Има
Работната должност:
10%
кориснички:
Yes
боја:
Црна
Сертификат:
CE, ROHS

Производи во категоријата

K242 DC 3-6V Мини Електрични Вибратор Моторни Massager Со Силен Шок Висок Квалитет

91.20 -5 % DEN 87.00

Содржи : 1pcs Електрични вибратор Моторни Вибрации Ефект : Многу Силен шок Напон : DC36 V Големина : 46*20*35mm Линија Должина : 20cm Мотор Тип : 130 Мини МоторОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

Мулти-функција, Линеарна Actuator Моторни DC112V24V36v Удар Тешки 750N оптоварување мини електрични линеарна actuator линеарна тубуларна мотор

DEN 1895.04

Мултифункција, Линеарна Actuator Моторни DC112 V24 V36v Удар Тешки 750 N оптоварување мини електрични линеарна actuator линеарна тубуларна моторни 1 компјутеркога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35​слика покаже : пакет се вклучени : 1 * Линеарна Actuator Мотор

SOVik 30мм Удар Мини Мулти-функција, Линеарна Actuator 12V DC 250N Max Лифт Електричен Мотор Во линија Плоштадот Цевка Дизајниран

DEN 1728.00

SOVik 30мм Удар Мини Мултифункција, Линеарна Actuator 12 V DC 250 N Max Лифт Електричен Мотор Во линија Плоштадот Цевка Дизајнирани Карактеристики на Производот : 30мм удар Должина, 180mm повече должина(минимум монтажа должина), 210mm продолжен должина(вкупна должина) 55 Lbs(250 N) максимално оптоварување...

K216Y Микро 130 DC Мотор За DIY на Четири тркала Моторни Научни Експерименти Играчка Модел на Автомобил Одлуки

31.68 -5 % DEN 30.00

Моторни Големина : 15 *20 MMМоторни Висина : 29 MM (имајќи во собата, со исклучок на излез вратило)Излез окно : 2 MMИзлез вратило должина : 9 MM (почнувајќи од предниот панел)Напон : 3 V6 VБрзина : 5000 ВРТЕЖИ во минута (3 V); 10000 RPM RPM(6 V)Тежина : околу 14gОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

12V 2A 20000RPM Моќен DC Мини Мотор за Електрични Автомобили DIY Проект

DEN 260.64

Име на производ : DC Мотор;Номинална Напон : DC 12 V;Номинална Струја : 2 A Брзина : 20000 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118";Окно Должина : 10мм / 0.393" Тело со Дијаметар : 36mm / 1.417";Вкупна Должина : 68mm / 2.7" Главна Боја : Сребро Тон;Материјал : Метал Тежина : 161g;Име на Производ : DC Мотор;Номинална Напон : DC 12 V;Номинална Струја : 2 AБрзина : 20000 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118";Окно Должина : 10мм / 0.393"Телото Дијаметар : 36mm / 1.417";Вкупна Должина : 68mm / 2.7"Главната Боја : Сребро Тон;Материјал : МеталТежина : 161g;Главно се користи во Електронска брава, Оптички опрема.Замена на резервни дел и им даде на вашиот електрични и опрема за тестирање на нови закуп на живот.Лесен за инсталација со 3мм дијаметар вратило и 2 pin конекторот на дното.Пакет : 1 x DC МоторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

DC 3V 0.23 НА 150RPM Насочена вртежен момент Опрема Заградени Мотор за DIY Играчки

DEN 184.80

Име на производ : DC Насочена Мотор;Номинална Напон : DC 3 V;Номинална Струја : 0.23 A ( без оптоварување )Брзина : 150 ВРТЕЖИ во минута;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118"Менувачот Димензии : 12 x 10 x 16mm / 0.47" x 0.39" x 0.63" (L*W*H);Вкупната Големина : 12 x 10 x 36mm / 0.47" x 0.39" x 1.4" (D*H)Главната Боја : Сребро Тон;Материјал : МеталТежина : 10g;Пакет : 1 x DC Насочена Моторни Правоаголна форма и со 3мм дијаметар вратило и 2 pin конектори.Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина.Широко се користи во авто shutter, Пан / Навалите камера, Слот машина, Пари детектор, Монета наплата уреди, итн.Топло Информации1...

DC 6V 0.45 НА 200RPM вртежен момент Насочена Опрема Кутија Електричен Мотор

DEN 146.40

Име на производ : DC Насочена Мотор;Номинална Напон : DC 6 V;Номинална Струја : 0.45 A ( без оптоварување ) Брзина : 200 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118" Менувачот Димензии : 12 x 10 x 16mm / 0.47" x 0.39" x 0.63" (L*W*H);Вкупната Големина : 12 x 10 x 36mm / 0.47" x 0.39" x 1.4" (L*W*H) Главни Боја : Сребро Тон;Материјал : Метал Тежина : 10g Product Име : DC Насочена Мотор;Номинална Напон : DC 6 V;Номинална Струја : 0.45 A ( без оптоварување )Брзина : 200 RPM;Бунари со Дијаметар : 3мм / 0.118"Менувачот Димензии : 12 x 10 x 16mm / 0.47" x 0.39" x 0.63" (L*W*H);Вкупната Големина : 12 x 10 x 36mm / 0.47" x 0.39" x 1.4" (L*W*H)Главната Боја : Сребро Тон;Материјал : МеталТежина : 10gПравоаголна форма и со 3мм дијаметар вратило и 2 pin конектори.Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина.Широко се користи во авто shutter, Пан / Навалите камера, Слот машина, Пари детектор, Монета наплата уреди, итн.Пакет Содржина : 1 x DC Насочена МоторAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

водоотпорен 12V 100mm 4inch удар 500N оптоварување 6mm/s брзина тешки линеарна actuator бесплатен превозот

DEN 1871.52

12 V DC 500 N=50 KG=110 LBS оптоварување 6mm / sec=0.24 инчен / sec брзина 100mm=4 инчи удар линеарна actuator1 Тип LAA12 Текст 12 V DC(ако сакате 24 V,ве молиме кажете му на продавачот)3 Оптоварување 500 N=50 KG=110 LBS4 Брзина 6mm / sec=0.24 инчен / sec5 Ограничен прекинувач Со,не прилагодливи6 Должност циклус 25%7 Куќа материјал Цинк Легура8 Внатрешната цевка материјал Алуминиум Легура9 Удар должина 100mm=4inch10 Боја На Сребро.11 Операција температура 26 ~ +65 степенЦртеж : 1...

57 DC brushless мотор 24V 100W 3000rpm 0.32 Н. М Тело должина 75mm

DEN 1548.48

57 DC brushless мотор 24 V 100 W 3000rpm 0.32 Н М Тело должина 75mmПроизвод слики : (производ слики не биле ГЛАСАЧКО место, не изгледа мазна)Производ параметриМоторни Димензија Цртање : L=75mm Моторни фази дефинирани У жолта V црвено W Црна Сала сигнал линија дефиниции HU Жолта ХВ Бела HW Сина H + Црвено H Црна Браун линии не се! Ако ви треба моторни монтирање заграда, ве молиме кликнете на линкот подолу за да се купи : Појавување на диск, ако треба да се молиме кликнете на линкот подолу за да ја купиСовети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

NEWarrival!!DC 12V DC генератор 10W микро-хидро вода турбина генератор вода 10W 12V CP353

2445.12 -39 % DEN 1491.00

NEWarrival!!DC 12 V DC генератор 10 W микрохидро вода турбина генератор вода 10 W 12 V CP353Answer : ___________________________ NOTE : руската Федерација клиенти : ве Молиме потврдете дека вашата FULL NAME со адреса,тоа е неопходно за да се receieve вашиот пакет без проблеми.Добредојдовте на нашата продавницаАко купите 2 парчиња или повеќе еднаш време,ќе добиете 3% попуст;На повеќе ќе ги купите,толку повеќе попуст ќе победи O(∩_∩) O~Описи : 12 V DC напон излез што може да даде 12 V моќност радија , полнење, LED светла за моќ .Постојат два вида на литиум батерии на пазарот , со задолжен за управување со чип , чип без задолжен за управување , литиум батерија потреби полнење за управување со чип електрични импулси , или се подложни на експлозија.Второ, техничките услови : ( 1) во излезниот напон : 12 V( 3 ) меѓу жица отпор 10.5 ± 0.5 Ω( 4 ) Изолација отпор 10 MΩ (DC100 megger )( 5 ) максималниот притисок за 0,6 Mpa штекер затворени( 6 ) штекер отворање максимален притисок 1.2 Mpa( 7 ) Започне притисок од 0,05 MpaТрето, механички својства и работна околина : ( 1 ) Изглед : генератор површината се чисти , нема рѓа, без гребнатини кога значајни , цврста структура .( 2 ) axial царинење 0.21.0 mm( 3 ) механички бучава ≤55d B( 4 ) висината на Генератор : 90g околу( 5 ) генератор век : ≥3000hИ притисокот е пропорционална на излезниот напон без напон стабилизирање коло : ( 6 ) Излез Карактеристики на Пакетот содржи : 1 x DC 12 V DC генераторПлаќањеНие го прифатат плаќање преку Bookers,Запад Унија,Кредитна Картичка,Qiwi Паричник,Банкарски Трансфер...

Забавување на DC Мотор LINIX (за Мотор) 60JB18G 55ZY24-25-01 DC24V 25W 2200rpm 1А нови оригинални

DEN 6000.00

LINIX ( рекреативни мотор ) 60 JB 18 G 0832 55 ZY242501 DC24 V 25 W 2200rpmСооднос : 5 10 15 1,820,253,040,506,075,100 150 180 300 360ве молиме да не контактирате доколку ви треба другиот дел бројЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

DSHA Нова Жешка 12V DC 100RPM Висок вртежен момент Опрема Кутија Електричен Мотор 25mm

DEN 258.72

Име на производ : 100 RPM DC Насочена Моторни Номинална Моќност : DC 12 V 4050m A ( без оптоварување ) Бунари со Дијаметар : 4mm / 0.16" Вкупната Големина : 25 x 70mm / 1" x 2.76" (D*H) Тежина : 93.5 g; Име на Производ : 100 RPM DC Насочена МоторНоминална Моќност : DC 12 V 4050m A ( без оптоварување )Вратило Дијаметар : 4mm / 0.16"Вкупната Големина : 25 x 70mm / 1" x 2.76" (D*H)Тежина : 93.5 g;Направен од метал и електронски материјал да биде сребрен тон на боја, Лесен за инсталација со 4mm дијаметар вратило и 2 pin конекторот на дното.Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина...

12V24V DC Мотор 30W Опрема Мотор Опрема Моторни Ниска Брзина Позитивни и Негативни Прилагодливи Брзина го исклучите Моторот

DEN 3151.68

12 V24 V DC Мотор 30 W Опрема Мотор Опрема Моторни Ниска Брзина Позитивни и Негативни Прилагодливи Брзина на Исклучување на Мотор Тип на Производ : 3 D30 GN24 Карактеристики : голем вртежен момент, прилагодлив брзина, Може да биде нормална и обратноСовети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

5PCS 3-5VDC за Електронско Заклучување на Мотор Менувач DC Мотор DIY Мали Производство на Играчки

758.40 -5 % DEN 720.00

[Номинален напон] 5 V [Неоптоварување тековната] 30m A [Кабина Тековната] 400m A [Време на ротирање за 90 степени ] 5 секунди [Тежина] 60 g Забелешка : max...

високо-количина за еднократна вратило метал 3-4.5 V DC мотор со 140 Микро DC Мотор за Наука и Технологија за Изработка на далечинскиот управувач автомобил

DEN 124.80

висококоличина за еднократна вратило метал 34.5 V DC мотор со 140 Микро DC Мотор за Наука и Технологија за Изработка на далечинскиот управувач автомобилРаботен напон : DC3v4.5 vlenght на Моторни: 25mmдијаметар на моторни:21mmВратило дијаметар : 2mmВратило должина : 9mmсоздаден дијаметар:2mm3vнеоптоварување : 0.11 оптоварување : 0.59 A9200rpm4.5 vнеоптоварување : 0.18 оптоварување : 1.03 А15000rpm​

LX44WG 12V 60RPM Црв опрема редуктор мотор,менувач DC редуктор мотор,голем вртежен момент и квадрат авто-заклучување мотор

DEN 1487.52

DC мотор брзина регулатива : Кога го ротирате брзина (R) и voltageof DC мотор е избрано, ротира брзо може да се прилагоди со брзина на гувернерот, во тоа време,брзина спектар е 0Р, брзината ќе биде само побавно врз база на избраниот ротирате брзина (R), да не биде побрзо, а потоа, бавно брзина, вртежен момент намалена.Напомена : За бучава : Поради метални заби,нема звук кога моторот работи,особено брзо расте.Моторни живот : 2000 часаМоторот може да работи континуирано веќе подолго време,сепак,кога моторот добива топла,не може да се добие таа работа,потребно е да се одморат за некое време...

LX44WG 12V 90RPM Црв опрема редуктор мотор,менувач DC редуктор мотор,голем вртежен момент и квадрат авто-заклучување мотор

DEN 1487.52

DC мотор брзина регулатива : Кога го ротирате брзина (R) и voltageof DC мотор е избрано, ротира брзо може да се прилагоди со брзина на гувернерот, во тоа време,брзина спектар е 0Р, брзината ќе биде само побавно врз база на избраниот ротирате брзина (R), да не биде побрзо, а потоа, бавно брзина, вртежен момент намалена.Напомена : За бучава : Поради метални заби,нема звук кога моторот работи,особено брзо расте.Моторни живот : 2000 часаМоторот може да работи континуирано веќе подолго време,сепак,кога моторот добива топла,не може да се добие таа работа,потребно е да се одморат за некое време...

12V 24V 30V 120W PWM Прилагодливи Volt DC Мотор Брзина Контролер CCM2

DEN 235.68

Име на производ : DC Мотор за Контрола на Брзината, се Префрлат Модел : CCM2; Моќност : 120 W; Модулација Тип : PWM Напон : DC 12 V 24 V 30 V; Отпор : 10k Големина : 74 * 47 * 28mm (L*W*H) Жица Должина : 20cm Име на Производ : DC Мотор за Контрола на Брзината, се ПрефрлатМодел : CCM2; Моќност : 120 W; Модулација Тип : PWMНапон : DC 12 V 24 V 30 V; Отпор : 10kГолемина : 74 * 47 * 28mm (L*W*H)Жица Должина : 20cmПакет Содржина : 1 x DC Мотор за Контрола на Брзината, се ПрефрлатМатеријал : Метал, Алуминиум, PCBБоја : како што е прикажаноНето Тежина : 67gAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

Стои до Електрична Висина Прилагодливи биро 110V 220V 50-60HZ влез бесплатен превозот во Бразил

DEN 23807.52

Зошто да изберете висина прилагодливи биро?1.Подобрување на држењето на телото2.Удар започнете ја вашата metabolish3.Imorove на циркулацијата на крвта4.Согоруваат калории5.Намалување на крвниот притисок6.Намалување на стресот7.Подобрување на квалитет спиењеВкупно Здрава=ПариГлавната Spec1 Тип MTEED2 Текст 110 V240 V AC3 Лифт 1000 N=100 KG=220 LBS4 Брзина 38mm / втор=1.4 инчен / втор5 Мини висина 560mm6 Макс висина 1210mm7 Боја Црна / Сива / Бела10 Операција температура 26 +53 степен11 сертификат за Безбедност CE, RohsПрашања : 1 Дали сте производител?Yes2 Што е Гаранција?Пет години за на биро рамка од три години за електричен систем3 доаѓа со десктоп?Нема...

Мини Микро Електрична Опрема Моторни 12V DC 60rpm вртежен момент Gearmotors за Играчки

DEN 354.24

16mm Висок вртежен момент 1kg / cm 60 RPM 12 V DC Мини Електрична Опрема МоторСпецификации : Вртежен момент : 3kg / cm•Напон : 12 V DC•ВРТЕЖИ : 60 RPM•Тековна : 0.11 На•Дијаметар : 16mm•Вратило должина : 9.5 mm•Висина (excl...

10x Нови 12V DC 100RPM Висок вртежен момент Опрема Кутија Електричен Мотор 25mm

DEN 2467.20

DSHA Топла 12 V DC 100 RPM Висок вртежен момент Опрема Кутија Електричен Мотор 25mmНаправен од метал и електронски материјал да биде сребрен тон на боја, Лесен за инсталација со 4mm дијаметар вратило и 2 pin конекторот на дното.Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина.Широко се користи на autoshutter, Пан / Tiltcamera, Slotmachine, Пари детектор, Coinrefunddevices, Currencycount машина, Toweldispensers, Автоматски врати, Peritonealmachine,Канцелариска опрема, Householdappliances, Automaticactuator, Кафе машина, Крпа отстранување на отпадот итн.големина : 25 x 70mm / 1" x 2.76" (D*H)боја : како на сликата шоуМенувачот односот е 1 : 45 на брзината На моторот е 4500r / 100 RPM

Комплет, 2 парчиња удар 300мм 12 Линеарни Actuator прогресивна 24V DC мотор, 1 buc електричен адаптер, 1 buc switch контролер (2 копчиња)

DEN 6528.00

Почитувани купувачи,Важно Политика,Германски царинската : екстра 6 Евра за value >22 Евра.Шведската царина : екстра 7.5 Евра за вредност value >150 Евра.Најевтиниот метод брод во Русија преку Кина Пост Воздух Парцела ( CDEK или ТОНИ, ослободени од царина).Напомена : 1...

60 (68) KTYZ 220V 40-50W забавување на постојан магнет синхрони мотор (полиран текст машина за мотор)

2160.00 -13 % DEN 1879.00

Овој дел на бебето параметримодел : 60 KTYZмоќ : 14 W континуирана работа работи 24 часаВо исто време како и над 18 W30 W наизменична работа работаЗа не повеќе од 15 минути40 W или повеќе секој работно време не може да надмине 5 минутиВо исто време како и надНапон : AC220 VНоминална брзина : 1.5100 R / минТежина : 0.55 kgДимензиите на моторните се како што следува : Во исто време како и надВо исто време како и надИнсталации дијаграм вистински шут, точниот жици е како што следува : Карактеристики : Овој производ е составен од постојан магнет синхрони моторни и забавување на интегриран механизам може да се контролира позитивни и негативни синхрони мотор...

Домаќинство Мини Моторни Домашни Шиење Моторни Машина делови Мотор со Контролер/Педалата Електрична опрема и производи

DEN 2880.00

Домаќинство, Домашни Машина за Шиење Мини Моторни Спецификација : 150 W, 220 V, 50 / 60 Hz, 0.75 A, 6000 RPM Контролер Тип : Отворена Внатре Материјал : 100% бакар(предност да се користат бакар во внатрешноста е дека моторот не ќе го добие топла лесно по долго време да работи.) Приклучок : Две круг Pin (Погодна за речиси на земји)

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.