• Ново
Линеарни Actuator 12V DC Мотор 1000N 12mm/s Удар 10-250mm Линеарна Motion Контролер IP54 Алуминиум Легура Водоотпорен CE, RoHS ISO

Линеарни Actuator 12V DC Мотор 1000N 12mm/s Удар 10-250mm Линеарна Motion Контролер IP54 Алуминиум Легура Водоотпорен CE, RoHS ISO

Оценка на клиентот:
DEN 1915.20
DEN 1915.00 -0 %

Износ
Залиха


Карактеристики

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
DC12V 1000N 10ММ, DC12V 1000N 20MM, DC12V 1000N 30ММ, DC12V 1000N 50MM, DC12V 1000N 100MM, DC12V 1000N 150MM, DC12V 1000N 200MM, DC12V 1000N 250MM
Вртежен момент:
1000N
сертификација:
ROHS,CE,CCC,УЛ,VDE
Commutation:
Brushless
Постојана Струја(A):
Y
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Тип:
Микро Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
Број На Модел На:
XTL
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Напон(V):
DC12V 24V 36V 48V
Излезна Моќност:
20W
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Брзина:
12mm/s
Материјал:
Алуминиум легура

Производи во категоријата

Мулти-функција, Линеарна Actuator Моторни DC112V24V36v Удар Тешки 750N оптоварување мини електрични линеарна actuator линеарна тубуларна мотор

DEN 1895.04

Мултифункција, Линеарна Actuator Моторни DC112 V24 V36v Удар Тешки 750 N оптоварување мини електрични линеарна actuator линеарна тубуларна моторни 1 компјутеркога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35​слика покаже : пакет се вклучени : 1 * Линеарна Actuator Мотор

24V DC 6rpm микро црв Насочена Мотор со Авто-заклучување на функцијата , робот Црв Мото Опрема, микро мотор со црв менувачот

DEN 1324.80

Номинална напон : 24 VDCНеоптоварување на ветер : 6rpm / минНоминална вртежен момент : 50kg.cm Струја : 1.1 А Ако ви треба другите, Pls пополни volt и брзина на забелешките...

12V DC мотор мотор 100W позитивни и обратно скутер ремонтирам DC МОТОР

623.52 -5 % DEN 592.00

0.36 Н м празни оптоварување 3350 RPM Тоа се користи за електричен скутер, велосипед енергија, електрична алатка и така натаму.Вратило дијаметар на излез окно е 8ММ, оската на 23 MM...

K216Y Микро 130 DC Мотор За DIY на Четири тркала Моторни Научни Експерименти Играчка Модел на Автомобил Одлуки

31.68 -5 % DEN 30.00

Моторни Големина : 15 *20 MMМоторни Висина : 29 MM (имајќи во собата, со исклучок на излез вратило)Излез окно : 2 MMИзлез вратило должина : 9 MM (почнувајќи од предниот панел)Напон : 3 V6 VБрзина : 5000 ВРТЕЖИ во минута (3 V); 10000 RPM RPM(6 V)Тежина : околу 14gОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

4000N оптоварување 200mm удар 5mm/sec брзина 24V DC линеарна actuator за медицински болница електрични кревет електрични троседот

DEN 1824.00

DC линеарна actuator е actuator што создава движење во права линија со електрична енергија Линеарни активатори се користат во производство на електрична кревет или од врата на врата или прозорец, прилагодлив троседот, алатни машини и индустриски машини.4000 N оптоварување 200mm удар 5mm / sec брзина 24 V DC линеарна actuator за медицински болница електрични кревет електрични троседотСпецификации : Тип LA20Текст 24 VDCLoad / Активност / Сила капацитет 4000 N=400 KG=880 LBSБрзина 5mm по sec=0.2 инчи на дикОграничени се префрлите СоДолжност циклус 10%Внатрешната цевка материјал од не ' Рѓосувачки челикМозочен удар должина 200mm=8inchБоја ЦрнаОперација температура 26 ~ +65 степенIP класа options IP54Lmin=175+Удар=175+200=375mm=15inchLmin значи должината кога линеарна actuator 100% целосно retracts, во меѓувреме,ќе допир опашката ограничен switch.Мозочен удар значи движење должина на линеарни actuator.Lmax=Lmin+Удар=375+200=575mm=23inchLmax значи должината кога линеарна actuator 100 % целосно се протега, во меѓувреме,ќе ја допре главата ограничен switch.Ако не се најде погоден линеарна actuator, контактирајте со продавачот, мојот инженер ќе им понуди прилагодено производ за вас.Текст : 12 V или 24 VВчитај : 100 N или 100 KG или 220 LBS и така натамуБрзина : 5mm / сек или 10мм / сек или 1inch / сек или 4inch / sec и така натамуУдар : 50mm или 200mm или 4inch или 16inch и така натамуRectracted Должина : 100% целосно повече должинаКабел должина : 1m или 2m или 20inch или 40inch и така натамуG : на Клиентите е посебен условГаранција1...

Менувач dc мотор планетарниот намалување на менувачот сооднос 10:1 nema 23 180W опрема brushless dc мотор 24V bldc мотор

DEN 3552.00

Ние произведуваме планетарниот менувачот од 28 до 57 големина , може да одговара повлекува моторни и bldc мотор , односот вклучуваат 1 : 3 1 : 4 1 : 5 1 : 10 1 : 15 1 : 20 1 : 30 1 : 40 1 : 50 ...

24V 5MM/S 1000mm 40 инчи удар 1000N 100KG оптоварување електрични линеарна actuator бесплатен превозот

DEN 10271.52

DC линеарна actuator е actuator што создава движење во права линија со електрична енергија.Спецификации : Тип LA20Текст 24 VDCLoad / Активност / Сила капацитет 1000 N=100 KG=220 LBSБрзина 5mm по sec=0.2 инчи на дикОграничени се префрлите СоДолжност циклус 10%Внатрешната цевка материјал од не ' Рѓосувачки челикМозочен удар должина 1000mm=40 инчиБоја ЦрнаОперација температура 26 ~ +65 степенIP класа options IP54Lmin=175+Удар=175+1000=1175mmLmin значи должината кога линеарна actuator 100% целосно retracts, во меѓувреме,ќе допир опашката ограничен се префрлат,да престане автоматски,многу безбедно.Мозочен удар значи движење должина на линеарни actuator.Lmax=Lmin+Удар=1175mm+1000=2175mmLmax значи должината кога линеарна actuator 100% целосно се протега, во меѓувреме,ќе ја допре главата ограничен се префрлат ,да престане автоматски,многу безбедно .Ако не се најде погоден линеарна actuator, контактирајте со продавачот, мојот инженер ќе им понуди прилагодено производ за вас.Текст : 12 V или 24 VВчитај : 100 N или 100 KG или 220 LBS и така натамуБрзина : 5mm / сек или 10мм / сек или 1inch / сек или 4inch / sec и така натамуУдар : 50mm или 200mm или 4inch или 16inch и така натамуRectracted Должина : 100% целосно повече должинаКабел должина : 1m или 2m или 20inch или 40inch и така натамуG : на Клиентите е посебен условГаранција1...

6000N оптоварување 200mm удар 5mm/s брзина 24V линеарна actuator за медицински кревет електрични кревет

DEN 1920.00

DC линеарна actuator е actuator што создава движење во права линија со електрична енергија Линеарни активатори се користат во производство на електрична кревет или од врата на врата или прозорец, прилагодлив троседот, алатни машини и индустриски машини.6000 N оптоварување 200mm удар 5mm / s брзина 24 V линеарна actuator за болнички кревет медицински кревет електрични кревет електрични софа кревет ICUСпецификации : Тип LA20Текст 24 VDCLoad / Активност / Сила капацитет 6000 N=600 KG=1320 LBSБрзина 5mm по sec=0.2 инчи на дикОграничени се префрлите СоДолжност циклус 10%Внатрешната цевка материјал од не ' Рѓосувачки челикМозочен удар должина 200mm=8inchБоја ЦрнаОперација температура 26 ~ +65 степенIP класа options IP54Lmin=175+Удар=175+200=375mm=15inchLmin значи должината кога линеарна actuator 100% целосно retracts, во меѓувреме,ќе допир опашката ограничен switch.Мозочен удар значи движење должина на линеарни actuator.Lmax=Lmin+Удар=375+200=575mm=23inchLmax значи должината кога линеарна actuator 100% целосно се протега, во меѓувреме,ќе ја допре главата ограничен switch.Ако не се најде погоден линеарна actuator, контактирајте со продавачот, мојот инженер ќе им понуди прилагодено производ за вас.Текст : 12 V или 24 VВчитај : 100 N или 100 KG или 220 LBS и така натамуБрзина : 5mm / сек или 10мм / сек или 1inch / сек или 4inch / sec и така натамуУдар : 50mm или 200mm или 4inch или 16inch и така натамуRectracted Должина : 100% целосно повече должинаКабел должина : 1m или 2m или 20inch или 40inch и така натамуG : на Клиентите е посебен условГаранција1...

978JL Моторни 24V 51W 5N.м 99rpm Четка DC Забавување на Опрема Линеарна Actuator Лифт табела Моторни 2 компјутери и Контролор и напојување

DEN 4320.00

Нашиот Објект се бесплатен превозот во САД,ЕУ, Азија, и секоја земја.Обичај, даноци и данок на додадена вредност не се вклучени во точка цена и превозот надомест.Обично ние испрати стока од Кина Пост Воздух Mail за бесплатен превозот, за 735days...

57 DC brushless мотор 24V 100W 3000rpm 0.32 Н. М Тело должина 75mm

DEN 1548.48

57 DC brushless мотор 24 V 100 W 3000rpm 0.32 Н М Тело должина 75mmПроизвод слики : (производ слики не биле ГЛАСАЧКО место, не изгледа мазна)Производ параметриМоторни Димензија Цртање : L=75mm Моторни фази дефинирани У жолта V црвено W Црна Сала сигнал линија дефиниции HU Жолта ХВ Бела HW Сина H + Црвено H Црна Браун линии не се! Ако ви треба моторни монтирање заграда, ве молиме кликнете на линкот подолу за да се купи : Појавување на диск, ако треба да се молиме кликнете на линкот подолу за да ја купиСовети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

24v 4.48 брзина :3000rpm вртежен момент :0.25 70BLDC20 brushless DC мотор за бариера

DEN 6672.00

PS : Сите моторни цената се исти како 70 BLDC20, ве молиме оставете порака за да ни една која ќе треба , ние ќе ви испратиме 70 BLDC20 ви благодариме !Моторни ЦртањеАпликацијата Outdoor Advertising Медицинска опрема Транспортна логистика Solartrackingdevice Финансискиот сектор Прецизност Опрема

Стои до Електрична Висина Прилагодливи биро 110V 220V 50-60HZ влез бесплатен превозот во Бразил

DEN 23807.52

Зошто да изберете висина прилагодливи биро?1.Подобрување на држењето на телото2.Удар започнете ја вашата metabolish3.Imorove на циркулацијата на крвта4.Согоруваат калории5.Намалување на крвниот притисок6.Намалување на стресот7.Подобрување на квалитет спиењеВкупно Здрава=ПариГлавната Spec1 Тип MTEED2 Текст 110 V240 V AC3 Лифт 1000 N=100 KG=220 LBS4 Брзина 38mm / втор=1.4 инчен / втор5 Мини висина 560mm6 Макс висина 1210mm7 Боја Црна / Сива / Бела10 Операција температура 26 +53 степен11 сертификат за Безбедност CE, RohsПрашања : 1 Дали сте производител?Yes2 Што е Гаранција?Пет години за на биро рамка од три години за електричен систем3 доаѓа со десктоп?Нема...

NEWarrival!!DC 12V DC генератор 10W микро-хидро вода турбина генератор вода 10W 12V CP353

2445.12 -39 % DEN 1491.00

NEWarrival!!DC 12 V DC генератор 10 W микрохидро вода турбина генератор вода 10 W 12 V CP353Answer : ___________________________ NOTE : руската Федерација клиенти : ве Молиме потврдете дека вашата FULL NAME со адреса,тоа е неопходно за да се receieve вашиот пакет без проблеми.Добредојдовте на нашата продавницаАко купите 2 парчиња или повеќе еднаш време,ќе добиете 3% попуст;На повеќе ќе ги купите,толку повеќе попуст ќе победи O(∩_∩) O~Описи : 12 V DC напон излез што може да даде 12 V моќност радија , полнење, LED светла за моќ .Постојат два вида на литиум батерии на пазарот , со задолжен за управување со чип , чип без задолжен за управување , литиум батерија потреби полнење за управување со чип електрични импулси , или се подложни на експлозија.Второ, техничките услови : ( 1) во излезниот напон : 12 V( 3 ) меѓу жица отпор 10.5 ± 0.5 Ω( 4 ) Изолација отпор 10 MΩ (DC100 megger )( 5 ) максималниот притисок за 0,6 Mpa штекер затворени( 6 ) штекер отворање максимален притисок 1.2 Mpa( 7 ) Започне притисок од 0,05 MpaТрето, механички својства и работна околина : ( 1 ) Изглед : генератор површината се чисти , нема рѓа, без гребнатини кога значајни , цврста структура .( 2 ) axial царинење 0.21.0 mm( 3 ) механички бучава ≤55d B( 4 ) висината на Генератор : 90g околу( 5 ) генератор век : ≥3000hИ притисокот е пропорционална на излезниот напон без напон стабилизирање коло : ( 6 ) Излез Карактеристики на Пакетот содржи : 1 x DC 12 V DC генераторПлаќањеНие го прифатат плаќање преку Bookers,Запад Унија,Кредитна Картичка,Qiwi Паричник,Банкарски Трансфер...

K242 DC 3-6V Мини Електрични Вибратор Моторни Massager Со Силен Шок Висок Квалитет

91.20 -5 % DEN 87.00

Содржи : 1pcs Електрични вибратор Моторни Вибрации Ефект : Многу Силен шок Напон : DC36 V Големина : 46*20*35mm Линија Должина : 20cm Мотор Тип : 130 Мини МоторОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

12V 24V 30V 120W PWM Прилагодливи Volt DC Мотор Брзина Контролер CCM2

DEN 235.68

Име на производ : DC Мотор за Контрола на Брзината, се Префрлат Модел : CCM2; Моќност : 120 W; Модулација Тип : PWM Напон : DC 12 V 24 V 30 V; Отпор : 10k Големина : 74 * 47 * 28mm (L*W*H) Жица Должина : 20cm Име на Производ : DC Мотор за Контрола на Брзината, се ПрефрлатМодел : CCM2; Моќност : 120 W; Модулација Тип : PWMНапон : DC 12 V 24 V 30 V; Отпор : 10kГолемина : 74 * 47 * 28mm (L*W*H)Жица Должина : 20cmПакет Содржина : 1 x DC Мотор за Контрола на Брзината, се ПрефрлатМатеријал : Метал, Алуминиум, PCBБоја : како што е прикажаноНето Тежина : 67gAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е + / 13 cm.

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.