• Ново
висок квалитет duplicator ДЕА 433-1, ДЕА 433-2,ДЕА 433-4 далечински contorl за гаражни врати

висок квалитет duplicator ДЕА 433-1, ДЕА 433-2,ДЕА 433-4 далечински contorl за гаражни врати

Оценка на клиентот:
DEN 456.00
DEN 433.00 -5 %

Износ
Залиха


Информација за производот :
Висока стабилност : Усвојување на увезени SMT компонента ВИДОВ и супер висока фреквенција audion(6.5 G)
Дупликат на Вашиот Постоечки Далечински Контролори така ќе имате секогаш резервна копија :
1. Возилото централно заклучување системи 2. Гаража врати 3. Електронски порти 4. Електрични апарати/Насловна автоматизација односно светлата 5. Автомобил sunroofs 6. Автомобил/Мотор аларми
Лесен за употреба, на 4 канал далечински управувач за системот ви овозможува да ја преземат контролата на вашиот gadgets, автомобил, дом и гаража.
Спецификации : Номинална Напон 12 V Работат на струјата
(1.6±0.3)м-р Работен Напон DC12 V Пренесување на Моќ -15dbm Копчето 4 Копче Операција Способност 200±50g Вториот Хармонично -36dbm Работна Температура -5~+45°C Режим на Тековната Емисија Фреквенција (433±0.075) MHZ Модулација ПОБАРА Батеријата Режим 27 A Копчето Издржливост Повеќе од 100.000 пати за Копчето 4 се Користи Опсег гаражни врати, лизгачки врати, портата,и др
Се обрне Вниманието на
1. вашиот далечински управувач МОРА да се исти како нашите слика ако не ќе бескорисни
2.ако не сте сигурни дали далечинскиот право за вас, подобро да се слика Потоа испратете ја на нас.ние ќе ви помогнеме
3.pls кажете ни ја вашата e-mail потоа, наставата ќе се испрати до вас
Како да се Програма (тоа е лесно!) :
Чекор 1 –бришење на постоечкиот код на нашиот далечински duplicator
1)Кликнете и Задржете за Заклучување(А) и Отклучување(Б) копчиња заедно - Led ќе флеш 3 пати
2)Чувајте ги држи заклучени (А)копче и ослободување unlock(Б) копче
3)Чувајте ги држи заклучени(А) копче и притиснете unlock (Б)копче за 3 пати, Led ќе почне да трепка Нон-стоп
Чекор 2 - клон оригиналниот далечински
1)ги Стави двете remotes Во грбот за да направите Резервна позиција. Бидете сигурни дека тие имаат директен контакт
2)Кликнете и држете 1 копчето на вашиот оригиналниот далечински и 1 копчето на вашиот клон далечинското. Чувајте држи до led ќе направи 2 трепка потоа 3 трепка потоа оди во Стабилна и успешно се клонирани. ( лево на копчињата, го следат истиот над работата)
Ако поради некоја причина на клон не оди понатаму потоа 2 трепка , тоа значи сигнал не се оди преку, ве молиме да се префрлат на далечинскиот полека нагоре и надолу додека не се добие точка каде што ќе одат преку.
Чекор 3. Продолжување на претходниот закон на нашиот далечински duplicator
Ако безгрижно избришете го кодот за далечински duplicator, како да не добие меморијата?
Само следете ги на дното :
Притиснете ги копчињата C (светлина) и D(mute) во исто време, се додека ВОДЕШЕ држи трепка брзо.
Answer : ___________________________ Note : 2-копче за далечински duplicator не ја имаат оваа функција.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1. Дали сте производство ?
да , ние имаме свои фабрика и ние се tarding многу години
2. како можам да го знам овој модел се работи за мене ?
ако имате модел во рака, ве молиме да ги јасна слика за PCB одбор испрати ни тогаш ние ќе ви помогнат .
3. Колку долго може да далечинскиот управувач употреба ?
ln генерално далечинскиот управувач може да се користи за многу години Само треба да ја замените батеријата .

Карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
RUIXINYU
Фреквенција:
433 MHz
Канал:
4
Употреба:
Електрични Вратата,Универзална
Број На Модел На:
433DEAQ
Безжична Комуникација:
RF
Фреквенција:
433.92 MHZ
Користење На Опсег :
гаражни врати,портата,и др
Packge:
мала пластична кеса
Големина:
58.7*30*13.5mm
Н W:
33g
Батеријата:
27A12V
клучни зборови:
433 1, 433 2, 433 4
moudle Име:
RXY

Производи во категоријата

Универзална ТВ Далечински Управувач Замена Телевизија Далечинска Единица за Контрола на Сите Функции за Philips AA59-00741A LCD ТЕЛЕВИЗОР Црна

212.16 -11 % DEN 189.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов!TV на далечинскиот управувач за Philips може да компатибилен со поголемиот дел од своите LCD / Телевизори.Не програмирање или поставување на потребни,и тоа ќе го задржи кодови при менување на батерии.Посветен мени копчиња за навигација, директен канал пристап за дигитални ТВ.Подалеку пренесување на далечина, стабилни перформанси.Ова е посветен на замена на далечински управувач и на тој ги опфаќа сите функции на оригиналниот далечински.Спецификации : Transmision растојание : прибл...

Нови Оригинални Одговара За LG AKB73975780 Дома LCD ТЕЛЕВИЗОР Играч Далечински Управувач ВИСТИНСКИ Телевизиски Fernbedienung

575.52 -10 % DEN 518.00

Нови Оригинални Одговара За LG AKB73975780 Дома LCD ТЕЛЕВИЗОР Играч Далечински Управувач ВИСТИНСКИ Телевизиски FernbedienungБрој на модел : AKB73975780 Состојба : Новиот Тип : TV Remote Канал : 1 Фреквенција : 433 MHz Материјал : ABS Материјал Боја : Како што е Прикажано Количина : 1 x далечински управувач (бара 2 x AAA батерии,батерии не се вклучени) Единица Тип : парче Тежина : 0.12 kg (0.26 lb.) Пакет : ПП Торба Пакет Тежина : 0.15 kg (0.33 lb.) Пакет Големина : 28cm x 13.5 cm x 5cm (11.02 во x 5.31 во x 1.97 во) Забелешка : Ова е оригиналниот далечински управувач.Не програмирање или прилагодување е потребно.Не програмирање или прилагодување е потребно.Далечинскиот управувач доаѓаат со оригинален бренд лого .Драги пријатели, ви благодариме за доаѓање до мојата продавница...

4 Канал 433MHz RF Далечински Управувач Копирате Кодот Електрични Клонирање Клон Duplicator 433 MHz Копче Фоб Учење гаражни врати Контролер

234.72 -5 % DEN 223.00

Карактеристики : Боја : Црна+Sliver Тип : Авто Далечински Управувач Duplicator Тежина : 30g Материјал : Метални+Пластика Спецификации : Работен напон : DC12 V (27 A батеријата на, вклучувајќи) Оперативни Струја : ≤ 8m A Работна фреквенција : 433 MHz Модулација Режимот : ПРАШАЈ (СУМ) преносот на моќ : ≤ 100m W Емисија Растојание : од 50 до 100 m (доказ) кодирање тип : само Копија На работна температура : 10 ° C до +50 ° C Работи со следниве далечински управувач IC модули (ве молиме проверете ја вашата оригиналниот далечински управувач пред да нарачате),и вашиот remotes, исто така, треба да биде Фиксна шифра или Учење код...

A/C controllerair далечински управувач погоден за hitachi ВЕСТЕЛ KTRL003 клима уред Fernbedineung Бесплатен превозот

335.52 -28 % DEN 241.00

A / C controllerair далечински управувач погоден за hitachi ВЕСТЕЛ KTRL003 клима уред Fernbedineung Ние на тест пред породувањето за да бидете сигурни дека тоа е работа совршен! СликаИспорака : 1.Ние Брод на Сите Објекти во Светот во Рок од 36 часа (Освен Одмор), Ќе Избере Еден Од Нив Според Различни Земји ...

Далечински Управувач За LG LSH126RNA2 LSH186TNA2 LSNH126RNA2 AMNH096QA0 AMNH246LTA0 FMN096O2RR LSQ090H-2 A/C клима уред

DEN 750.24

Опис 1.Сосема нов компатибилен далечински управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со мали картон за секое парче.3.количина попуст е достапен.4.користете AAA батерии,батерии не се вклучениПревозот1.Објектот ќе биде од кина во светот.2.Во главно превозот начин е DHL,EMS и Сингапур пост.Ќе добиете вашиот објект во околу 35 дена од DHL, Или ќе го добие во околу 57 работни дена од EMS,1722business дена од Сингапур Пост.3.На следење на број ќе им бидат дадени на интернет во рок од 2 работни дена, така што на купувачот може да го најдете објект онлајн, купувачите се одговорни за царинските тарифи.4.Ние би сакале да испорака на објектот со други средства,но купувачот треба да се одговорни за дополнителните такси превозот.5.Купувачи се одговорни за дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Царински такси и Должност за увоз (ако ги има)...

далечински управувач за philips SoundStage dvd Аудио приемникот на звук играч Bluetooth звучник далечински управувач DS8500/37 LM1046

DEN 671.52

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди следење на информации...

Marsnaska DC 12V Volt Црна Безжична 50FT Далечински Управувач за Полнење за АТВ Крик Најновите Индикатор Светлото Универзална Вклучите Слушалките НОВИ

556.32 -15 % DEN 473.00

Опис : Сосема нов и висок квалитет.Најновите тешки долга низа на моделот.Со индикатор светлина.Лесно да се инсталира.Работа со било Tuff Работи или Recon Обновување крик, како и повеќето Предупредуваат, Ramsey, Superwinch, Smittybilt, Горила, Булдог и многу други брендови на автообнова winches.2 далечински вклучени (1 x рачни далечински управувач, 1 x копче фоб keychain remote).Опсег : за 50ft.Далечински големина : околу 45 x 105 мм.Контролор големина : околу 45 x 60 mm.Конекција напон : 12 V.Батеријата вклучена за далечински.Доаѓаат со упатство.Пакетот Вклучува : 1 x Безжичниот далечински управувач.1 x Копче фоб keychain далечинското.1 x Контролер.1 x англиски корисникот manaul

(2 парчиња/многу)Нов далечински управувач За SONY ДОМА THEATE AV СИСТЕМ на РМ-ANP109 РМ-ANP084 РМ-ANP105 одговара за ХТ-CT260 SA-CT260 ХТ-CT260HP

864.00 -13 % DEN 752.00

Нов далечински управувач За SONY ДОМА THEATE AV СИСТЕМ на РМANP109 РМANP084 РМANP105 одговара за ХТCT260 SACT260 ХТCT260 HP Слободни Ние брод на светот...

Далечински Управувач За Panasonic CS-E10KB4EA CS-E15HB4EA CS-E15HD3EA CS-E18HB4EA CS-E18HD3EA CS-E21HB4EAS A/C клима уред

DEN 715.20

Опис 1.Сосема нов компатибилен далечински управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со мали картон за секое парче.3.количина попуст е достапен.4.користете AAA батерии,батерии не се вклучениПревозот1.Објектот ќе биде од кина во светот.2.Во главно превозот начин е DHL,EMS и Сингапур пост.Ќе добиете вашиот објект во околу 35 дена од DHL, Или ќе го добие во околу 57 работни дена од EMS,1722business дена од Сингапур Пост.3.На следење на број ќе им бидат дадени на интернет во рок од 2 работни дена, така што на купувачот може да го најдете објект онлајн, купувачите се одговорни за царинските тарифи.4.Ние би сакале да испорака на објектот со други средства,но купувачот треба да се одговорни за дополнителните такси превозот.5.Купувачи се одговорни за дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Царински такси и Должност за увоз (ако ги има)...

Универзална ТВ Далечински Управувач Замена Црна Телевизија Далечински Управувач Со прилагодувањето на функцијата за ТВ ДИГИТАЛНА-T2

159.84 -11 % DEN 142.00

Карактеристики : Моќен универзален далечински управувач замена за ДИГИТАЛНА ТВT2, еден одговара на сите.Со поставување на функцијата, најдете го вашиот модел под настава.Спецификација : Боја : ЦрнаМоќност : 2 X AAA Батерии (НЕ се вклучени)Големина : прибл...

НОВАТА A/C контролер клима уред погоден за џакузи клима уред далечински управувач DG11E5-02(wlp)

431.52 -28 % DEN 311.00

НОВАТА A / C контролер клима уред погоден за џакузи клима уред далечински управувач DG11 E502(wlp) Ние на тест пред породувањето за да бидете сигурни дека тоа е работа совршен! СликаИспорака : 1.Ние Брод на Сите Објекти во Светот во Рок од 36 часа (Освен Одмор), Ќе Избере Еден Од Нив Според Различни Земји ...

НОВИ AC220V 2CH 10A Радио Контролер на Моторот Позитивни &негативни RF Безжичниот Далечински Управувач Switch 2 Предавателот +1 Приемник

912.00 -12 % DEN 803.00

НОВИ AC220 V " 2 CH 10 A Радио Контролер на Моторот Позитивни &негативни RF Безжичниот Далечински Управувач Switch 2 Предавателот +1 ПриемникАпликацијата полеДалечински лифт контролер е многу широко се користи безжична управувач, може да се користи во гаражни врати контрола и проекција на екранот контрола, далечински управувач завеса, и други области, има предности на лесен за инсталација со користење на едноставни безбеден и сигурен.Систем состав : 1 три клучни далечински управувач (функција : до stop надолу)2 далечински контролер лифтГлавниот технички индикатори : 1 работна фреквенција : 315 MHZ / 433 MHZ2 предавателот погонски напон : од 12 v23a (батеријата)3 приемник работен напон : AC 220 v4 номинална моќност : 1000 wМетод на код : Задржете го копчето за учење две секунди, светла одзумирате, притиснете на било кое копче, далечински управувач светла блескави, успехот на учењето.Забелешка1 обрне внимание на изборот на работниот напон, во спротивно може да го оштети уредот, дури и опасни по живот2 оптоварување моќ контакт капацитет, правилно пристап треба да биде помалку од 70% на контакт капацитет.3 Ако најде далечински растојание промени да бидат пократки, ве молиме вратете го далечински управувач( батерија 12 v 23 A)4 Кога инсталацијата, ве молиме отстранете го внесување моќ!!!!!!Фреквенција 315 MHZ или 433 MHZ може да се избере ...

i8 Плус Рачен Шарени Светлото 2.4 GHz RF Мини Безжична Тастатура, TouchPad За Андроид ТВ Кутија Игри Воздух Глувчето за Далечинска Контрола

892.32 -25 % DEN 669.00

i8 Плус Рачен Шарени Светлото 2.4 GHz RF Мини Безжична Тастатура, Touch Pad За Андроид ТВ Кутија Игри Воздух Глувчето за Далечинска КонтролаVIBOTON i8 Плус Рачен Безжична Тастатура Светлото ВерзијаVIBOTON i8 Плус ажурирани мини безжична тастатура со multitouch pad и глувчето на ТВ кутија, компјутер, таблет, лаптоп, Ми кутија, проектор, Tmall кутија, нето кутија, биро компјутер...

2.4 G Лета во Воздух Глувчето Тастатура Мини Безжични Тастатури & Touchpad Далечински Управувач за SmartTV Андроид ТВ Кутија PC Xgimi H1 Проектор

DEN 1128.00

2.4 G Лета во Воздух Глувчето Мини Безжична Тастатура & Touchpad Далечински Управувач за Smart TV Андроид ТВ Кутија PC Xgimi H1 ПроекторПозадинско осветлување верзија со бела светлина : Шарени Верзија :

Далечински Управувач За Fujitsu AST24QM AST18QM AST18QMAW AST24QMAW AST9RMA AST9RMACW ASY12RMA-W ASY12RMACW AC клима уред

DEN 744.00

Опис 1 Сосема нов компатибилна далечинска контрола,употреба AAA батерија,батерии не се вклучени.2 Бидат погодни за наведениот модел и толку многу други,како што сеASG18 RBAW ABU22 AB14 A AB14 R AB18 A AB18 R AB24 A AB24 R3...

Нови оригиналниот далечински управувач за јамаха AV засилувач YHT-150 YHT-160 YHT-550 YHT-560 HTR-5635 HTR-5835 HTR-5930 HTR-5935

864.00 -5 % DEN 821.00

Одржување инструкции на далечинскиот управувач : 1 Не користите сиромашните батеријата две за да се спречи поплавување, падот три, ако е можно да се купи далечински управувач јакна со употреба на, ве Молиме купувачите во набавка на стоки, бидете сигурни да се комуницира со продавачот, за да се спречи загуба предизвикана од страна на погрешен модел Напишани пред предностите на оригиналниот далечински управувач : 1 издржлив во однос на пазарот за имитација на далечинскиот управувач е поотпорен на шок и отпор 2 функционална погодност некои луѓе купуваат универзален далечински управувач, но во автобус, скрши на ТВ губење надминува стекнат...

Далечински Управувач За LG M4714CB-АП M4714CBA-СТР M5201CB M5201CB-А M5201CB-AE M6503CB M6503CB-А M6503CB-AG LCD Монитор LED TV

DEN 704.16

Опис 1.Сосема нова универзална замена на далечинскиот управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со мали картон за секое парче.3.количина попуст е достапен.4.користете АА батерии,батерии не се вклучениПревозот1.Објектот ќе биде од кина во светот.2.Во главно превозот начин е DHL,EMS и Сингапур пост.Ќе добиете вашиот објект во околу 35 дена од DHL, Или ќе го добие во околу 57 работни дена од EMS,1722business дена од Сингапур Пост.3.На следење на број ќе им бидат дадени на интернет во рок од 2 работни дена, така што на купувачот може да го најдете објект онлајн, купувачите се одговорни за царинските тарифи.4.Ние би сакале да испорака на објектот со други средства,но купувачот треба да се одговорни за дополнителните такси превозот.5.Купувачи се одговорни за дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Царински такси и Должност за увоз (ако ги има)...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.