• Ново
Шангај Приказна Цветни Печати Ориентални фустани долг Qipao Фустан кинески традиционален фустан cheongsam Кинески стил се облекуваат 2017 Нови

Шангај Приказна Цветни Печати Ориентални фустани долг Qipao Фустан кинески традиционален фустан cheongsam Кинески стил се облекуваат 2017 Нови

Оценка на клиентот:
DEN 2522.88
DEN 1665.00 -34 %

Износ
Залиха


3 чекори за да изберете големина на :
1, ве Молиме погледнете подолу слики и проверете ја вашата големина прв,
2, да ги Споредиме со нашите големината на табелата за да го изберете соодветна големина.
3, ве Молиме овозможи 1-2cm поголем од вашето тело големина.
Реалната слика ( print позиција не е фиксна и има жолти цветови на телото)
[Мерење]
1. Биста
Сите на патот околу вашиот биста и назад право во вашата брадавица линија, носење на вашата посакувана градник. Задржи и на твоите раце релаксирано.
2. Половината
Место на лента околу narrowest дел од половината, обично од 2 до 3 прста над папокот.
3. Колковите
Најголем дел од вашиот колк и горниот дел од задникот. Застанете со нозете заедно, и одржување на лента, паралелно со подот.
4. Рамо ширина
Најдете завршува на двете acromion коски, кои се наоѓаат во многу совети на рамената, малку кон задниот дел од рамениците. Потоа се мери растојанието помеѓу. Бидете сигурни дека ја помине над вашиот тилот. Напв е најниската точка на задната страна на вратот.
5. Фустан должина
Мерка од врвот на рамото (на база на вратот) надолу до каде што сакате вашиот cheongsam до крај.

Карактеристики

Големина:
S, M, L, XL, XXL, XXXL
Традиционален Кинески Облека:
Cheongsams
Материјал:
Spandex,Полиестер
Бренд Име:
шангај приказна
Број На Модел На:
C0057 C0061 C00062 C0060 C0078

Производи во категоријата

Морнарско Сина Цвеќиња Дами Секси Долго Qipao Кинески Стил Сатен Cheongsam Класичните Секси Вечер Фустан Големина S M L XL XXL XXXL NC042

1280.16 -40 % DEN 768.00

ВажноPleaes ЗабелешкаБидејќи нашата големина е Азија Големина, Обично се помали од НАС / ЕУ големина,Па ве молиме да ја проверите и да се споредат нашите големина на табелата пред да ги купите,или контактирајте со нас да ви помогне да се избере соодветна големина, ви Благодариме!Материјал : Сатен, ПолиестерГолемина : S M L XL XXL XXXLБоја : Црна, Црвена9 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според вашиот монитор settings (поставки))100% Сосема НовТрговија На Големо И На МалоDropshippingМерењата е за алишта, а не и за телото,па јас совети, можете да изберете неколку големи димензии за вашето тело...

Долго Cheongsam Кинеската Традиционална Облека На Жените Модерна Qipao Чипка Облека Orientale Вечер Свадба Gown Чи Pao

3019.20 -45 % DEN 1661.00

вклучува : фустанТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

Црна, Црвена Кинеската Традиционална Облека на Жените Свила Сатен Cheongsam Qipao Лето Кратко Sleeve Долг Фустан Цвет S M L XL XXLNC039

1264.32 -45 % DEN 696.00

ВажноPleaes ЗабелешкаБидејќи нашата големина е Азија Големина, Обично се помали од НАС / ЕУ големина,Па ве молиме да ја проверите и да се споредат нашите големина на табелата пред да ги купите,или контактирајте со нас да ви помогне да се избере соодветна големина, ви Благодариме!Материјал : Сатен, ПолиестерГолемина : S M L XL XXLБоја : Црна, Црвена10 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според вашиот монитор settings (поставки))100% Сосема НовТрговија На Големо И На МалоDropshippingГолемина На ТабелатаМерењата е за алишта, а не и за телото,па јас совети, можете да изберете неколку големи димензии за вашето тело...

Благодатта Жените Кинески Традиционален Фустан Краток Лето Цвет Печатење Qipao Женски Секси Облека Chinoise за Партија Cosplay 18

959.52 -20 % DEN 768.00

Благодатта Жените Кинески Традиционален Фустан Краток Лето Цвет Печатење Qipao Женски Секси Облека Chinoise за Партија Cosplay 18Материјалот е ПамукГолемина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)Големина(cm) / ЕтикетатаРамоБистаПоловинатаХипДолжинаCMCMCMCMCMS3 4806 48 487М3 584688688L3 6887 29 089XL3 792789 8912 XL38100821 0393Answer : ___________________________ Note : Одделение : 1 cm =0.39 инчи,На пример : 10cm*0.39=3.9 инченОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големинаКако различни мерни методи, Pls Прифати Грешка од Околу 12cmАко вашето бебе е малку масти, pls изберете поголем siz eНа соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали

Лето Ретро Цвет Cheongsam Кинески Жени Зелена Qipao Тенок Традиционален Кинески Облека За Вечер Фустан

1944.00 -48 % DEN 1011.00

Големина на Табела (Азија Големина ) / Единица (CM)Големина(cm) / ЕтикетатаРамоБистаПоловинатаХипДолжинаS3478648087М3582688888L3684729489XL3790769891XXL38938010092Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .Како различни мерни методи ...

Топла Продажба Сина Дами Сатен Cheongsam Кинески Стил Краток Qipao Лето Формално Фустан Новина Национална Облека S M L XL XXL WC028

944.16 -40 % DEN 566.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов со ознака Кинески Стил носиите,Qipao Материјал : квалитетот на Сатен & a cetate ,Меки, удобни материјал Ракав : Краток Ракав Деколте : Мандарина Јака Стил : Гроздобер / Новина достапни големини : S / M / L / XL / XXL Боја на располагање : Blue / 6 бои Поддршка на Мало / трговија на Големо и Dropshipping Нов стил пристигнуваат Секој ден!Мерењата е за алишта, а не и за телото,па јас совети, можете да изберете неколку големи димензии за вашето тело...

Класичен Бургундија Кинески Жени Долго Cheongsam Традиционалните Сатен Qipao Елегантен Фустан Големина S M L XL XXL 3XL 4XL 5XL 6XL NC034

1264.32 -40 % DEN 758.00

ВажноPleaes ЗабелешкаБидејќи нашата големина е Азија Големина, Обично се помали од НАС / ЕУ големина,Па ве молиме да ја проверите и да се споредат нашите големина на табелата пред да ги купите,или контактирајте со нас да ви помогне да се избере соодветна големина, ви Благодариме!Материјал : Сатен, ПолиестерГолемина : S M L XL XXL 3 XL 4 XL 5 XL 6 XLБоја : Бургундија6 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според вашиот монитор settings (поставки))100% Сосема НовТрговија На Големо И На МалоDropshippingГолемина На ТабелатаМерењата е за алишта, а не и за телото,па јас совети, можете да изберете неколку големи димензии за вашето тело...

Нов Дизајн Сина Домот, Традиционален Кинески Облека Краток Cheongsam Партија Женски Фустан Vestidos

1819.20 -48 % DEN 946.00

Големина на Табела (Азија Големина ) / Единица (CM)Големина(cm) / ЕтикетатаРамоБистаПоловинатаХипДолжинаS3478648281М3582688483L3686728785XL3790769486XXL3894809787Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.39 инчи )Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина .Како различни мерни методи ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.