• Ново
2 PC Стоматолошки стол единицата ампер хартија првенство носителот цевка лесно чаша носителот складирање кутија стол стоматолошки материјали

2 PC Стоматолошки стол единицата ампер хартија првенство носителот цевка лесно чаша носителот складирање кутија стол стоматолошки материјали

Оценка на клиентот:
DEN 1824.00
DEN 1733.00 -5 %

Износ
Залиха

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објект
се користи за 45mm стоматолошки стол пост
Расположливиот ЧАША носителот на стоматолошки стол

Карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
Состојка:
чаша носителот
Големина:
Moderate
НЕТО-WT.:
400g
Број На Модел На:
КАКО-00297

Производи во категоријата

3PCS PD1,Стоматолошки Ултразвучно Piezo Scaler Совет компатибилен со Satelec Woodpecker-DTE за ултразвучно handpiece белеење на заби

1200.00 -30 % DEN 840.00

Опис На ПроизводотСпецификација1 ISO Сертификат2 Висок квалитет, од нерѓосувачки челик3 Scaler tips : ние сме единствениот производител фокусирајќи се на scaler tips во светот.4...

1Set 2Size Устата Проп Настроената Ремените Интраорална Поддршка Уред целзиусови степени Автоклав Sterilized Стоматолошки Силикони Залак Блокови Образ

DEN 473.76

Име : Образ РеменитеМатеријал : Силикон Орална НегаНаправени на квалитет со Силиконска Усна РеменитеМоже да биде 135 степен целзиусови степени чисти sterilized со автоклав2 парчиња во еден сет со 2 големиниПоради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики

Црвено 3.5 420mm X Медицински loupe оптички очила Стоматолог хируршки loupe

1949.28 -6 % DEN 1832.00

Вовед : Се препорачува за прв пат на корисниците и тоа е најлесниот loupe да се прилагоди на.Тоа е најпопуларниот модел меѓу забите студентите и стоматолошки hygienists.Таа има широко поле на гледање и великодушни длабочина на полето со висок доволно енергија за секојдневните дентални процедуриAnswer : ___________________________ Note : оваа ставка е со ЦРВЕНА ABS рамка + Бела LoupesСпецификација : Зголемување : 3.5 хРаботното растојание : 420mmДлабочина на полето : 80mmПоле на Гледање : : 60mmТежина : 52gВисока резолуција оптички леќиАгол на гледање : прилагодлив Очи interpupillary растојание : прилагодлив рамката е стабилна и во добар квалитет На loupe може да се користи заедно со нашите LED светлаПакување Листа : Главното стакло 1 секојКорисна Заштитна футрола 1 секојИнклузивното ткаенина за чистење 1 секојШрафцигер 1 секојФлексибилни Headband 1 секој

бесплатен превозот Стоматолошки Gutta Percha-поени Машина Заби Заболување на Машина со 4 Совети 110V/220V

1386.24 -5 % DEN 1317.00

Функција : 1 Генијален дизајн, Форма убава, се во Согласност со човечкото тело инженеринг.2 Безжична Операција флексибилни удобен.3...

Шарени Стоматолошки СИЛИКОНИ Полирање Смола База на Акрилни Полирање Burs 60Pcs

2091.36 -42 % DEN 1213.00

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.3}hr{граница : 0 #ccc цврсти;bordertopширина : 1px}h1,h2,h3,h4,h5,h6{fontweight : 400}h1{fontsize : 3em;lineheight : 1}h2{fontsize : 2em;lineheight : 1}h3{fontsize : 1.5 em;lineheight : 1}h4{fontsize : 1.2 em;lineheight : 1.25}h5{fontsize : 1em;fontweight : 700}h6{fontsize : 1em;fontweight : 700}a{color : #06c;textза декорација : none}a : лебдиш{color : #f90;textза декорација : подвлече} .сад{маргинаправо : auto;маргиналево : auto;соочилево : 0;соочиправо : 0;width : 760px}@медиуми 0screen{.сад{ширина : 1200px9}}.сад : пред.сад : по{content : " ";приказ : табела}.сад : по{јасни : и двете}@медиуми (minширина : 760px){.сад{соочилево : 20px;соочиправо : 20px;width : авто}}@медиуми (minширина : 1020px){.

Стоматолошка Опрема Имплант Круна Мост Демонстрација Заби Модел

1824.00 -6 % DEN 1715.00

Опис на производот Карактеристики : Отстранлив гингива да се изложуваат на корените и имплант тела И природните заби (premolar и млечни) се отстранува (коронката и коренот)...

5Pcs Стоматолошки Носителот Вентил Нормално Отворен Стоматолошки Handpiece Закачалка Стол Додатоци

1727.52 -45 % DEN 950.00

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

6809RS 6809 6809-RS 6809-2RS 45X58X7MM 45*58*7MM 61809-2RS 45X58X7 MM 45*58*7 ММ велосипед вратило центар Метрички моторни топката имајќи

DEN 504.00

2 парчиња / многу 6809 RS 6809 6809RS 68092 RS 45 X58 X7 MM 45*58*7 MM 618092 RS 45 X58 X7 MM 45*58*7 ММ велосипед вратило центар Метрички моторни топката имајќи1) Материјал : Хром челик2) Квалитетот : ABEC7 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Максимална Брзина : 35000 ВРТЕЖИ во минута5) Гаранција : 1 Година

Стоматолошки Интра-оралната интраорална КАМЕРА USB Слики 4M SONY CCD Софтвер Најдобри Cam

4224.00 -6 % DEN 3971.00

Опис На најдобрите економски камера наменета за Стоматолошки / Домашна Употреба Оваа камера може да Замрзне една слика на едно време и може да Зумирате Во сликата 2 X,3 X и 4 X секој пат кога ќе се притисни на копчето за зумирање...

LED Стоматолошки Главата led Светло батеријата за Медицински Хируршки Бинокуларна Loupes колекции стоматолошки светлина

1440.00 -5 % DEN 1368.00

LED Стоматолошки Главата Светлина батеријата Медицински Хируршки Бинокуларна Loupes колекции Спецификација : Преносни LED светлаВисок интензитет>15000—30000 LuxКонтинуирано runtime : >5 часаМоќта на LED сијалица : 1 WВекот на траење на сијалицата : 10000 часСите loupes се факултативниотМногу мал волумен и тежинаБатеријата пакет тежина : 100gПолнење напон : AC110 V / 240 V / 5060 Hz

2 ПАРЧИЊА Стоматолошки за еднократна употреба Држачот за чаши Вода Чаши Стентови стол транспарентен бела цевка за вода диспензерот чаша носителот складирање кути?

1679.52 -5 % DEN 1596.00

Карактеристики : Спецификации : Се КОРИСТИ за 45mm да 50mm Стоматолошки стол постAnswer : ___________________________ Note : Пакет Листата : Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

Топла продажба Стоматолошка Лабораторија Вибратор Shaker Осцилатор Машина Stepless Стоматолошки гипс осцилатор Силна плоштадот осцилатор вибратор 110V

4800.00 -5 % DEN 4560.00

Оваа машина е постојано променлива амплитуда модулација вибратор.Тоа е суштински опрема за забни техничари за да се елиминира grouting и дуплирање во гипс модели како gelled агар пена.1...

Ендодонтско NITI датотеки на Коренскиот Канал Чистење датотеки 15 20 25 30 35 40 за да изберете Користи за ЕМС WOODPECKER ЕНДО СОВЕТ

863.52 -20 % DEN 691.00

Ендодонтско NITI датотеки со компатибилен со Woodpeck, EMS, Satalec scaler совет Стоматолошки Ендодонтско Датотеки 15# / 20# / 25# / 30# / 35# / 40# за Коренскиот Канал Чистење Апликација : XУлтразвучно испитување датотека е супер флексибилни NITI Датотека за Ендодонтско на коренскиот канал чистење користење.Спецификација : 100% сосема нов.Директно од фабрикаВисок квалитет со CE уверение.Тешко да се скршиДолжина на : 32МИЛИМЕТРИМодел : 15#40# 32МИЛИМЕТРИ (6pcs / шише, 1pc за секоја големина)Процес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

Стоматолошка Лабораторија Опрема Сензор Електрична Индукција МАЛИ Восок Нож JT-36 Добар Квалитет

4656.00 -5 % DEN 4423.00

Опис1 Притиснете кое било копче, сигнал ќе се прикаже2 Тоа е значајна предност е долга употреба време3 Постојана DC напон обезбедува температура стабилност4...

Нови Пристигнување Меките Забни Вакуум Формирање на ЕВА Лист 2.0 mm Дебели 10PCS Јасна Боја

1152.00 -15 % DEN 979.00

Нови Пристигнување Меките Забни Вакуум Формирање на ЕВА Лист 2.0 mm Дебели 10 PCS Јасна Боја Функција СОСЕМА НОВ, Висок Квалитет! Мека, јасно материјал 5" x 5" лист За белење 2.0 mm Слика ШоуПовеќе Стоматолошки Лабораторија Производи, ве Молиме Проверете ја Нашата Продавница Категории со Кликнување на Сликата Подолу!

Стоматолог орална хигиена ендодонтика Лепило Смола Шприц Акрилик Организатор на Носителот

1919.52 -20 % DEN 1536.00

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

Стоматолошки Воздушниот Компресор Регулатор На Притисок За Намалување На Вентил

955.20 -5 % DEN 908.00

Карактеристики : *Воздухот контрола на притисок мерач модератор за регулирање на вентил, одличен за да се инсталира на снабдување воздух линија*Компактна структура и долг животен век*Лесен за инсталација и употреба*Инсталација е Потребно : Соодветна воздушниот притисок е кога мора да оперативни вашиот воздухот алатки, особено додека спреј сликарство.*Инсталиран на снабдување воздух линијаСпецификации : *Материјал : Алуминиум Легура*Боја : Црна (Како Слики Show)*Димензии : 75*40*40mm / 3.0*1.6*1.6 инчи (Прибл.)*Адаптер Дијаметар : PT 1 / 4*Гаранција Притисок Опсег : 10.0 Kgf / cm2*Макс...

6807-2RS 6807RS велосипед велосипед вратило центар Метрички моторни топката имајќи 6807 61807 35X47X7MM 35X47X7 MM 61807-2RS 35*47*7MM 35*47*7 ММ

DEN 3288.00

50pcs / многу 68072 RS 6807 RS велосипед велосипед вратило центар Метрички моторни топката имајќи 6807 61807 35 X47 X7 MM 35 X47 X7 MM 618072 RS 35*47*7 MM 35*47*7 ММ1) Материјал : Хром челик2) Квалитетот : ABEC7 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Максимална Брзина : 35000 ВРТЕЖИ во минута5) Гаранција : 1 Година

1000Sets Стоматолошка Лабораторија Господар Dowel Еден Иглички Употреба Со Црвени Пластични Ракави Стоматолошки Ноктите

1919.52 -9 % DEN 1747.00

Опис100% сосема нов и висок квалитетЕдинствен Pin со ПластикаРакавите и Гума Капи Држава на уметноста близнак игли со умре стражариДодадено стабилност која ја елиминира ротацијаЕкстремно прецизен, нема нарушувањеЛесно се користат со Pindex Машина за Пакување Листа 1000sets како нашата слика шоу

3PCS Стоматолошки Ултразвучно Scaler Tips PD1 PD3 PD4 Скалирање Совети се Вклопува SATELEC UDS NSK Handpiece CE Одобрено Заб Белење

1343.52 -49 % DEN 685.00

Карактеристики : PD1 : Отстранете subgingival калкулус.PD3 : Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.PD4 : Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.КОМПАТИБИЛЕН СО : EMS, WOODPECKER UDS J, UDS К, UDS M, UDS E, N1,N2,N3,SYBRONENDO,DMETEC,W&H Piezo,MECTRON,BAOLAI SCALERSСпецификации : Answer : ___________________________ Note : Пакет Листата : PD1*1PD3*1PD4*1Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

Стоматолошки За Еднократна Употреба Prophy Агли Со Мека Првенство Латекс (100 Парчиња/Кутија)

1536.00 -6 % DEN 1444.00

Стоматолошки за Еднократна употреба Prophy Агли Со Sost Првенство Латекс Слободни 100pcs / кутијаСосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа100% Сосема Нов и Висок КвалитетВиолетова бојаЛатекс СлободниОдговара на сите Стандардни директно насадни инструментиПодобрена за неспокојот операцијаСекој пакет содржи 100 парчиња на индивидуално запечатени prophy агли

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.