• Ново
3.5 420mm X Хируршки Медицински Бинокуларна Стоматолошки Loupes Оптичко Стакло+LED Светлата DEASIN 2018

3.5 420mm X Хируршки Медицински Бинокуларна Стоматолошки Loupes Оптичко Стакло+LED Светлата DEASIN 2018

Оценка на клиентот:
DEN 3504.00
DEN 3329.00 -5 %

Износ
Залиха


Се препорачува за прв пат на корисниците и тоа е најлесниот loupe да се прилагоди на. Тоа е најпопуларниот модел меѓу забите студентите и стоматолошки hygienists. Таа има широко поле на гледање и великодушни длабочина на полето со висок доволно енергија за секојдневните дентални процедури.
Карактеристики :
Шефот На Рака
Приспособување На Алатката
Заштитни Капаци
Поставување На Цел
Флип Зафат
Ултра лесна Тежина (75.0 грама)
Еден Чекор Pupillary На Вредноста
Удобен 420mm Работа од Далечина
Прилагодливи Аголна Гледање
Голема Длабочина на Полето
Лесно Конвергенција Settings
Безбедност Мека На Допир Рамка
Флип-up Дизајн
Голем Поле на Гледање
Стилски Дизајн
Мулти-Лице Употреба
Инклузивното ткаенина за чистење
Шрафцигер
Флексибилни Headband
Спецификација :
Зголемување : 3.5 Х
Работното растојание : 420mm
Длабочина на полето : 80mm
Поле на Гледање : 60mm
Тежина : 52g
Рамки : Ну-легура или Титаниум
Пакување Листа :
Главното стакло : 1 секој
Заштита на купови : 2 секој
Инклузивното ткаенина за чистење : 1 секој
Шрафцигер : 1 секој
Флексибилни Headband : 1 секој
Прилагодете Алатка : 1 секој
CE & ISO13485 Одобрени!
Тоа е најпопуларниот модел меѓу забите студентите, стоматолошки hygienists и стоматологот. Таа има широко поле на гледање и великодушни длабочина на полето со висок доволно енергија за секојдневните постапки.
Спецификација :
Преносни LED светла
Висок интензитет>15000—30000 Lux
Континуирано run-time : >5 часа
Моќта на LED сијалица : 1 W
Векот на траење на сијалицата : 10000 час
Сите loupes се опционални
Многу мал волумен и тежина
Батеријата пакет тежина : 100g
Полнење напон : AC110 V/240 V/50-60 Hz
Користење на литиум батерија, мала тежина, долговечност и повеќе удобно носење, тоа е погоден за сите видови на хируршка операција
Пакување Листа :
1. LED глава светлина : 1 секој
2. Адаптер : 1 секој
3. Батерија : 1 секој
Следните ФДУ Одрекување е потребен за сите e Bay оглас во Здравствените категорија и е вклучена РЕФЕРЕНЦА :
Продажба на овој објект може да биде предмет на регулирање од страна на САД Прехрамбената и Лекарската Администрација и државната и локалната регулативна
агенции. Ако е така, не конкурираат на овој објект, освен ако не се овластени од набавувачот. Ако објектот е предмет ФДУ регулатива, Ние
ќе се провери вашиот статус како овластен набавувачот на оваа точка пред превозот на стварта.

Карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
Број На Модел На:
како-331
Бренд Име:
DEASIN
Големина:
Moderate
НЕТО-WT.:
1.2 kg
НЕТО-WT.:
1500g

Производи во категоријата

3PCS PD1,Стоматолошки Ултразвучно Piezo Scaler Совет компатибилен со Satelec Woodpecker-DTE за ултразвучно handpiece белеење на заби

1200.00 -30 % DEN 840.00

Опис На ПроизводотСпецификација1 ISO Сертификат2 Висок квалитет, од нерѓосувачки челик3 Scaler tips : ние сме единствениот производител фокусирајќи се на scaler tips во светот.4...

120 Компјутери Мулти-Боја На Мали Тип Стоматолошки Силикони Инструмент Боја Код Прстени

624.00 -30 % DEN 437.00

Опис Цена за 120pcs различно обоени код прстени! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ во светот!! Автоклавво можност,Силикони код прстени за стоматолошки инструменти Целосно autoclavable да 135ºC Медицински одделение силиконски материјал Достапни бои : Сина, Светло Сина, Зелена,Жолта, Црвена, Виолетова, Црна и Бела Внатрешен Дијаметар : 4mm Надворешниот Дијаметар : 7mm Боја бендови се прошири од 4mm да 12mm Пакување Листа 120pcs / пакет

Ендодонтско NITI датотеки на Коренскиот Канал Чистење датотеки 15 20 25 30 35 40 за да изберете Користи за ЕМС WOODPECKER ЕНДО СОВЕТ

863.52 -20 % DEN 691.00

Ендодонтско NITI датотеки со компатибилен со Woodpeck, EMS, Satalec scaler совет Стоматолошки Ендодонтско Датотеки 15# / 20# / 25# / 30# / 35# / 40# за Коренскиот Канал Чистење Апликација : XУлтразвучно испитување датотека е супер флексибилни NITI Датотека за Ендодонтско на коренскиот канал чистење користење.Спецификација : 100% сосема нов.Директно од фабрикаВисок квалитет со CE уверение.Тешко да се скршиДолжина на : 32МИЛИМЕТРИМодел : 15#40# 32МИЛИМЕТРИ (6pcs / шише, 1pc за секоја големина)Процес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

Стоматолошки Минимално Инвазивни Вадење На Заби Лифт Метал Се Справи Со Не Се Лизга Минимално Инвазивна Дентална Лифт Крст

1151.52 -5 % DEN 1094.00

Стоматолошки Минимално Инвазивни Вадење На Заби Лифт Метал Се Справи Со Не Се Лизга100% сосема нов и висок квалитет на Хируршки нерѓосувачки челик Autoclavable НОВИ директно од фабриката на Брендот Нови Трајни CE одобрувањеДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

2 ПАРЧИЊА Стоматолошки за еднократна употреба Држачот за чаши Вода Чаши Стентови стол транспарентен бела цевка за вода диспензерот чаша носителот складирање кути?

1679.52 -5 % DEN 1596.00

Карактеристики : Спецификации : Се КОРИСТИ за 45mm да 50mm Стоматолошки стол постAnswer : ___________________________ Note : Пакет Листата : Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

LED Стоматолошки Главата led Светло батеријата за Медицински Хируршки Бинокуларна Loupes колекции стоматолошки светлина

1440.00 -5 % DEN 1368.00

LED Стоматолошки Главата Светлина батеријата Медицински Хируршки Бинокуларна Loupes колекции Спецификација : Преносни LED светлаВисок интензитет>15000—30000 LuxКонтинуирано runtime : >5 часаМоќта на LED сијалица : 1 WВекот на траење на сијалицата : 10000 часСите loupes се факултативниотМногу мал волумен и тежинаБатеријата пакет тежина : 100gПолнење напон : AC110 V / 240 V / 5060 Hz

3PCS Стоматолошки Ултразвучно Scaler Tips PD1 PD3 PD4 Скалирање Совети се Вклопува SATELEC UDS NSK Handpiece CE Одобрено Заб Белење

1343.52 -49 % DEN 685.00

Карактеристики : PD1 : Отстранете subgingival калкулус.PD3 : Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.PD4 : Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.КОМПАТИБИЛЕН СО : EMS, WOODPECKER UDS J, UDS К, UDS M, UDS E, N1,N2,N3,SYBRONENDO,DMETEC,W&H Piezo,MECTRON,BAOLAI SCALERSСпецификации : Answer : ___________________________ Note : Пакет Листата : PD1*1PD3*1PD4*1Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

Стоматолошки Воздушниот Компресор Регулатор На Притисок За Намалување На Вентил

955.20 -5 % DEN 908.00

Карактеристики : *Воздухот контрола на притисок мерач модератор за регулирање на вентил, одличен за да се инсталира на снабдување воздух линија*Компактна структура и долг животен век*Лесен за инсталација и употреба*Инсталација е Потребно : Соодветна воздушниот притисок е кога мора да оперативни вашиот воздухот алатки, особено додека спреј сликарство.*Инсталиран на снабдување воздух линијаСпецификации : *Материјал : Алуминиум Легура*Боја : Црна (Како Слики Show)*Димензии : 75*40*40mm / 3.0*1.6*1.6 инчи (Прибл.)*Адаптер Дијаметар : PT 1 / 4*Гаранција Притисок Опсег : 10.0 Kgf / cm2*Макс...

Нови Пристигнување MD-2000A жичен CCD интраорална камера со У диск за складирање оралната камера стоматолошки endocope

8064.00 -5 % DEN 7661.00

1 / 4 CCD 2.0 мега пиксели VGA излез за следење Quad екран и full screen display Зачувај слика во У диск Wifi пренос на компјутерски (поддршка win7 или над систем) Може да страница горе / долу и бришење на сликата од handpiece

Стоматолошки Вакуум Формирање & Лиење Машина Вакуум Формирање на Машина Стоматолошка лабораторија Опрема

6816.00 -6 % DEN 6407.00

Стоматолошки Вакуум Формирање & Лиење Машина Вакуум Формирање на Машина Стоматолошка лабораторија Опрема Опис Карактеристики : 1...

бесплатен превозот Стоматолошки Gutta Percha-поени Машина Заби Заболување на Машина со 4 Совети 110V/220V

1386.24 -5 % DEN 1317.00

Функција : 1 Генијален дизајн, Форма убава, се во Согласност со човечкото тело инженеринг.2 Безжична Операција флексибилни удобен.3...

Стоматолошки Интра-оралната интраорална КАМЕРА USB Слики 4M SONY CCD Софтвер Најдобри Cam

4224.00 -6 % DEN 3971.00

Опис На најдобрите економски камера наменета за Стоматолошки / Домашна Употреба Оваа камера може да Замрзне една слика на едно време и може да Зумирате Во сликата 2 X,3 X и 4 X секој пат кога ќе се притисни на копчето за зумирање...

2 PC Стоматолошки стол единицата ампер хартија првенство носителот цевка лесно чаша носителот складирање кутија стол стоматолошки материјали

1824.00 -5 % DEN 1733.00

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објектсе користи за 45mm стоматолошки стол постРасположливиот ЧАША носителот на стоматолошки стол

Стоматолошки Турбина Кертриџ За NSK PANA Воздух NPA-TU03 Голема Брзина Handpiece

960.00 -5 % DEN 912.00

Карактеристики : Турбина Кертриџ за Стоматолошки NSK Pana Воздух со Голема Брзина push копчето голема глава HandpieceМодел:NPATU03 Висок квалитет на турбина за NSK Pana воздух притисни botton вртежен момент главата голема брзина handpiece Непречено функционирање, ниско ниво на бучава, долг живот итн...

Нови Ортодонција Модел за Стоматолог, Забен 1/2 Стандардна Dentition со половина Метални Протези половина керамички заградата Заби Модел

902.40 -5 % DEN 857.00

Опис на производот Модел : Ортодонтски Модел Со Половина Метал Заградата Половина Керамички Заградата Пакување : 1piece ве Молиме имајте во предвид : безжичните лак модел нема ортодонтски buccal цевки.

6809RS 6809 6809-RS 6809-2RS 45X58X7MM 45*58*7MM 61809-2RS 45X58X7 MM 45*58*7 ММ велосипед вратило центар Метрички моторни топката имајќи

DEN 504.00

2 парчиња / многу 6809 RS 6809 6809RS 68092 RS 45 X58 X7 MM 45*58*7 MM 618092 RS 45 X58 X7 MM 45*58*7 ММ велосипед вратило центар Метрички моторни топката имајќи1) Материјал : Хром челик2) Квалитетот : ABEC7 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Максимална Брзина : 35000 ВРТЕЖИ во минута5) Гаранција : 1 Година

Стоматолог орална хигиена ендодонтика Лепило Смола Шприц Акрилик Организатор на Носителот

1919.52 -20 % DEN 1536.00

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

120Pcs Стоматолошки Ортодонтски Материјали Транспарентен Боја Ligature Врски Гумени Бендот Еластична Стоматолог Производи

1680.00 -5 % DEN 1596.00

Карактеристики : 1 Висока цврстина и еластичност 2 1 Ligature Стапчиња = 26 Ligature Прстен 3 Направени од високо надградба медицинска употреба материјал...

Топла продажба Стоматолошка Лабораторија Вибратор Shaker Осцилатор Машина Stepless Стоматолошки гипс осцилатор Силна плоштадот осцилатор вибратор 110V

4800.00 -5 % DEN 4560.00

Оваа машина е постојано променлива амплитуда модулација вибратор.Тоа е суштински опрема за забни техничари за да се елиминира grouting и дуплирање во гипс модели како gelled агар пена.1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.