• Ново
DEASIN 2018 5Pcs Нови Стоматолошки Handpiece Цевки Промена Адаптер Од М4 да B2

DEASIN 2018 5Pcs Нови Стоматолошки Handpiece Цевки Промена Адаптер Од М4 да B2

Оценка на клиентот:
DEN 954.24
DEN 907.00 -5 %

Износ
Залиха

Нови Стоматолошки Handpiece Цевки Промена Адаптер (Од М4 да B2) Вовед Карактеристики : 100% сосема нов Сите Предмети се од фабриката директно. квалитетот може да се гарантира. Користење на стоматолошки handpiece промена Телефон цевка може да разменуваат М4 дупки во Б2 Дупки лесно. Autoclavable под висока температура на 135centigrade и притисок на 0.22 Mpa

Карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
Број На Модел На:
како-151
Бренд Име:
DEASIN
Големина:
Small
Состојка:
Метал
НЕТО-WT.:
90g
НЕТО-WT.:
200g

Производи во категоријата

3PCS PD1,Стоматолошки Ултразвучно Piezo Scaler Совет компатибилен со Satelec Woodpecker-DTE за ултразвучно handpiece белеење на заби

1200.00 -30 % DEN 840.00

Опис На ПроизводотСпецификација1 ISO Сертификат2 Висок квалитет, од нерѓосувачки челик3 Scaler tips : ние сме единствениот производител фокусирајќи се на scaler tips во светот.4...

Нови Пристигнување Меките Забни Вакуум Формирање на ЕВА Лист 2.0 mm Дебели 10PCS Јасна Боја

1152.00 -15 % DEN 979.00

Нови Пристигнување Меките Забни Вакуум Формирање на ЕВА Лист 2.0 mm Дебели 10 PCS Јасна Боја Функција СОСЕМА НОВ, Висок Квалитет! Мека, јасно материјал 5" x 5" лист За белење 2.0 mm Слика ШоуПовеќе Стоматолошки Лабораторија Производи, ве Молиме Проверете ја Нашата Продавница Категории со Кликнување на Сликата Подолу!

Ендодонтско NITI датотеки на Коренскиот Канал Чистење датотеки 15 20 25 30 35 40 за да изберете Користи за ЕМС WOODPECKER ЕНДО СОВЕТ

863.52 -20 % DEN 691.00

Ендодонтско NITI датотеки со компатибилен со Woodpeck, EMS, Satalec scaler совет Стоматолошки Ендодонтско Датотеки 15# / 20# / 25# / 30# / 35# / 40# за Коренскиот Канал Чистење Апликација : XУлтразвучно испитување датотека е супер флексибилни NITI Датотека за Ендодонтско на коренскиот канал чистење користење.Спецификација : 100% сосема нов.Директно од фабрикаВисок квалитет со CE уверение.Тешко да се скршиДолжина на : 32МИЛИМЕТРИМодел : 15#40# 32МИЛИМЕТРИ (6pcs / шише, 1pc за секоја големина)Процес на производствоПревозотКлиент посетаНашата компанијаНие сме производител кој е фокусиран на scaler tips и насадни инструменти, како и ултразвучно scalers од 2010 година.Имаме над 300 модели scaler tips кои може да се вклопат добро познати scaler брендови, како што се ЕМС,SATELEC,WOODPECKER, NSK,KAVO итн.Нашиот производ е одобрен CE / ISO и ФДУ и продава на глобалната стоматолошки клиники секоја година.Нашиот квалитет стандарди е далеку над CE / ISO.Ние гарантираме за високи стандарди на работа и одлични клиентите.Сертификација

Голем Стоматолошки Возрасни Заби Модел 6 Пати Орален Модели Заб Со Јазик За Градинка Детето Почетокот На Наставата Студиска Здравствена Заштита

2246.40 -6 % DEN 2112.00

Спецификација : Материјал : ПВЦ нетоксични материјали еколошки пластични учат на модел Големина : прибл 16*16.5*13.5 cm четка за заби Lenght : прибл 16cm крпа големина : приближно 26*25cm Тежина : околу 936.5 g Функција : 1...

LED Стоматолошки Главата led Светло батеријата за Медицински Хируршки Бинокуларна Loupes колекции стоматолошки светлина

1440.00 -5 % DEN 1368.00

LED Стоматолошки Главата Светлина батеријата Медицински Хируршки Бинокуларна Loupes колекции Спецификација : Преносни LED светлаВисок интензитет>15000—30000 LuxКонтинуирано runtime : >5 часаМоќта на LED сијалица : 1 WВекот на траење на сијалицата : 10000 часСите loupes се факултативниотМногу мал волумен и тежинаБатеријата пакет тежина : 100gПолнење напон : AC110 V / 240 V / 5060 Hz

2 ПАРЧИЊА Стоматолошки за еднократна употреба Држачот за чаши Вода Чаши Стентови стол транспарентен бела цевка за вода диспензерот чаша носителот складирање кути?

1679.52 -5 % DEN 1596.00

Карактеристики : Спецификации : Се КОРИСТИ за 45mm да 50mm Стоматолошки стол постAnswer : ___________________________ Note : Пакет Листата : Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

5Pcs Стоматолошки Носителот Вентил Нормално Отворен Стоматолошки Handpiece Закачалка Стол Додатоци

1727.52 -45 % DEN 950.00

1 Сигурен продавачот : Задоволството на Клиентите е нашиот прв приоритет.2 Производи : Висок квалитет,Фабрика Директно,Најниска Цена .3...

Стоматолошки Парадонтална Болест assort Заби Dentoform Typodont Студија Наставата Модел

1824.00 -6 % DEN 1715.00

Опис на производот Со забот обрачот за coreeting на malocclusion Високо квалитетен материјал За стоматолог учење, настава и истражување За стоматолошка лабораторија со користење на Пакување Листа 1pc како што е ПОДОЛУ слики 100% Нов и Висок Квалитет!

Стоматолошки Минимално Инвазивни Вадење На Заби Лифт Метал Се Справи Со Не Се Лизга Минимално Инвазивна Дентална Лифт Крст

1151.52 -5 % DEN 1094.00

Стоматолошки Минимално Инвазивни Вадење На Заби Лифт Метал Се Справи Со Не Се Лизга100% сосема нов и висок квалитет на Хируршки нерѓосувачки челик Autoclavable НОВИ директно од фабриката на Брендот Нови Трајни CE одобрувањеДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

1Set 2Size Устата Проп Настроената Ремените Интраорална Поддршка Уред целзиусови степени Автоклав Sterilized Стоматолошки Силикони Залак Блокови Образ

DEN 473.76

Име : Образ РеменитеМатеријал : Силикон Орална НегаНаправени на квалитет со Силиконска Усна РеменитеМоже да биде 135 степен целзиусови степени чисти sterilized со автоклав2 парчиња во еден сет со 2 големиниПоради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики

Стоматолошки Воздушниот Компресор Регулатор На Притисок За Намалување На Вентил

955.20 -5 % DEN 908.00

Карактеристики : *Воздухот контрола на притисок мерач модератор за регулирање на вентил, одличен за да се инсталира на снабдување воздух линија*Компактна структура и долг животен век*Лесен за инсталација и употреба*Инсталација е Потребно : Соодветна воздушниот притисок е кога мора да оперативни вашиот воздухот алатки, особено додека спреј сликарство.*Инсталиран на снабдување воздух линијаСпецификации : *Материјал : Алуминиум Легура*Боја : Црна (Како Слики Show)*Димензии : 75*40*40mm / 3.0*1.6*1.6 инчи (Прибл.)*Адаптер Дијаметар : PT 1 / 4*Гаранција Притисок Опсег : 10.0 Kgf / cm2*Макс...

3PCS Стоматолошки Ултразвучно Scaler Tips PD1 PD3 PD4 Скалирање Совети се Вклопува SATELEC UDS NSK Handpiece CE Одобрено Заб Белење

1343.52 -49 % DEN 685.00

Карактеристики : PD1 : Отстранете subgingival калкулус.PD3 : Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.PD4 : Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.КОМПАТИБИЛЕН СО : EMS, WOODPECKER UDS J, UDS К, UDS M, UDS E, N1,N2,N3,SYBRONENDO,DMETEC,W&H Piezo,MECTRON,BAOLAI SCALERSСпецификации : Answer : ___________________________ Note : Пакет Листата : PD1*1PD3*1PD4*1Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

Стоматолог орална хигиена ендодонтика Лепило Смола Шприц Акрилик Организатор на Носителот

1919.52 -20 % DEN 1536.00

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

Стоматолошки Турбина Кертриџ За NSK PANA Воздух NPA-TU03 Голема Брзина Handpiece

960.00 -5 % DEN 912.00

Карактеристики : Турбина Кертриџ за Стоматолошки NSK Pana Воздух со Голема Брзина push копчето голема глава HandpieceМодел:NPATU03 Висок квалитет на турбина за NSK Pana воздух притисни botton вртежен момент главата голема брзина handpiece Непречено функционирање, ниско ниво на бучава, долг живот итн...

6808-2RS велосипед велосипед вратило центар Метрички моторни топката имајќи 6808RS 6808-RS 61808RS 40X52X7MM 6808 40*52*7MM 40*52*7 ММ 40X52X7 MM

DEN 2328.00

30pcs / број 68082 RS велосипед велосипед вратило центар Метрички моторни топката имајќи 6808 RS 6808RS 61808 RS 40 X52 X7 MM 6808 40*52*7 MM 40*52*7 ММ 40 X52 X7 MM1) Материјал : Хром челик2) Квалитетот : ABEC7 Z3 V33) Царинење Се Игра : C04) Максимална Брзина : 35000 ВРТЕЖИ во минута5) Гаранција : 1 Година

10PCS Стоматолошки 4 дупки Голема Брзина Handpiece Цевки Силикони цевка Композити 4 дупки handpiece Цевка цевка без конектор SL1112

2543.52 -5 % DEN 2416.00

Карактеристики : Спецификации : 4 ДУПКИ handpiece цевки спирала без конектор1.8 метриAnswer : ___________________________ Note : Пакет Листата : Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

120 Компјутери Мулти-Боја На Мали Тип Стоматолошки Силикони Инструмент Боја Код Прстени

624.00 -30 % DEN 437.00

Опис Цена за 120pcs различно обоени код прстени! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ во светот!! Автоклавво можност,Силикони код прстени за стоматолошки инструменти Целосно autoclavable да 135ºC Медицински одделение силиконски материјал Достапни бои : Сина, Светло Сина, Зелена,Жолта, Црвена, Виолетова, Црна и Бела Внатрешен Дијаметар : 4mm Надворешниот Дијаметар : 7mm Боја бендови се прошири од 4mm да 12mm Пакување Листа 120pcs / пакет

3.5 420mm X Хируршки Медицински Бинокуларна Стоматолошки Loupes Оптичко Стакло+LED Светлата DEASIN 2018

3504.00 -5 % DEN 3329.00

Се препорачува за прв пат на корисниците и тоа е најлесниот loupe да се прилагоди на Тоа е најпопуларниот модел меѓу забите студентите и стоматолошки hygienists...

120Pcs Стоматолошки Ортодонтски Материјали Транспарентен Боја Ligature Врски Гумени Бендот Еластична Стоматолог Производи

1680.00 -5 % DEN 1596.00

Карактеристики : 1 Висока цврстина и еластичност 2 1 Ligature Стапчиња = 26 Ligature Прстен 3 Направени од високо надградба медицинска употреба материјал...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.