• Ново
Стоматолошка Лабораторија Shield Плоча Сенка Одбор Светлина Хауба За Лекување на Светлината Светилка 6Pcs За продажба

Стоматолошка Лабораторија Shield Плоча Сенка Одбор Светлина Хауба За Лекување на Светлината Светилка 6Pcs За продажба

Оценка на клиентот:
DEN 863.52
DEN 820.00 -5 %

Износ
Залиха

комбо
Стоматолошки 3 Pcs Shield Плоча Сенка Одбор Светлина Хауба за Лекување на Светлината Светилка 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : полипропилен Ладно дезинфекција само Универзална за сите повеќето лекување светлина
пакување листа : 6 Pcs

Карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
Бренд Име:
ZUCZUG
Состојка:
Пластични
Број На Модел На:
Стоматолошки Shield Плоча Одбор
Големина:
Small
НЕТО-WT.:
54g

Производи во категоријата

VSB 2, ГЛАВНАТА ЕДИНИЦА НА ВГРАДЕН ВО SCALERS ИСТО КАКО SATELEC, WOODPEKCER-DTE СТОМАТОЛОШКИ ЕДИНИЦА

2400.00 -20 % DEN 1920.00

ОПИС НА ПОГОРЕ ПРОИЗВОДОТ : ОВА Е ИСТО КАКО SATELEC, GNATWOODPECKERDTE.ОВА Е САМО ГЛАВНАТА ЕДИНИЦА ЗА ПОПРАВКА НА ВАШИОТ SCALER СО ПРОБЛЕМОТ НА ГЛАВНАТА ЕДИНИЦА, НЕ ВКЛУЧУВАЈЌИ И КАБЕЛ, СОВЕТИ, HANDPIEC, ИТН...

1Set 2Size Устата Проп Настроената Ремените Интраорална Поддршка Уред целзиусови степени Автоклав Sterilized Стоматолошки Силикони Залак Блокови Образ

DEN 473.76

Име : Образ РеменитеМатеријал : Силикон Орална НегаНаправени на квалитет со Силиконска Усна РеменитеМоже да биде 135 степен целзиусови степени чисти sterilized со автоклав2 парчиња во еден сет со 2 големиниПоради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики

Стоматолошки Турбина Кертриџ За NSK PANA Воздух NPA-TU03 Голема Брзина Handpiece

960.00 -5 % DEN 912.00

Карактеристики : Турбина Кертриџ за Стоматолошки NSK Pana Воздух со Голема Брзина push копчето голема глава HandpieceМодел:NPATU03 Висок квалитет на турбина за NSK Pana воздух притисни botton вртежен момент главата голема брзина handpiece Непречено функционирање, ниско ниво на бучава, долг живот итн...

Голем Стоматолошки Возрасни Заби Модел 6 Пати Орален Модели Заб Со Јазик За Градинка Детето Почетокот На Наставата Студиска Здравствена Заштита

2246.40 -6 % DEN 2112.00

Спецификација : Материјал : ПВЦ нетоксични материјали еколошки пластични учат на модел Големина : прибл 16*16.5*13.5 cm четка за заби Lenght : прибл 16cm крпа големина : приближно 26*25cm Тежина : околу 936.5 g Функција : 1...

Црвено 3.5 420mm X Медицински loupe оптички очила Стоматолог хируршки loupe

1949.28 -6 % DEN 1832.00

Вовед : Се препорачува за прв пат на корисниците и тоа е најлесниот loupe да се прилагоди на.Тоа е најпопуларниот модел меѓу забите студентите и стоматолошки hygienists.Таа има широко поле на гледање и великодушни длабочина на полето со висок доволно енергија за секојдневните дентални процедуриAnswer : ___________________________ Note : оваа ставка е со ЦРВЕНА ABS рамка + Бела LoupesСпецификација : Зголемување : 3.5 хРаботното растојание : 420mmДлабочина на полето : 80mmПоле на Гледање : : 60mmТежина : 52gВисока резолуција оптички леќиАгол на гледање : прилагодлив Очи interpupillary растојание : прилагодлив рамката е стабилна и во добар квалитет На loupe може да се користи заедно со нашите LED светлаПакување Листа : Главното стакло 1 секојКорисна Заштитна футрола 1 секојИнклузивното ткаенина за чистење 1 секојШрафцигер 1 секојФлексибилни Headband 1 секој

Стоматолошки Интра-оралната интраорална КАМЕРА USB Слики 4M SONY CCD Софтвер Најдобри Cam

4224.00 -6 % DEN 3971.00

Опис На најдобрите економски камера наменета за Стоматолошки / Домашна Употреба Оваа камера може да Замрзне една слика на едно време и може да Зумирате Во сликата 2 X,3 X и 4 X секој пат кога ќе се притисни на копчето за зумирање...

Нови Ортодонција Модел за Стоматолог, Забен 1/2 Стандардна Dentition со половина Метални Протези половина керамички заградата Заби Модел

902.40 -5 % DEN 857.00

Опис на производот Модел : Ортодонтски Модел Со Половина Метал Заградата Половина Керамички Заградата Пакување : 1piece ве Молиме имајте во предвид : безжичните лак модел нема ортодонтски buccal цевки.

LED Стоматолошки Главата led Светло батеријата за Медицински Хируршки Бинокуларна Loupes колекции стоматолошки светлина

1440.00 -5 % DEN 1368.00

LED Стоматолошки Главата Светлина батеријата Медицински Хируршки Бинокуларна Loupes колекции Спецификација : Преносни LED светлаВисок интензитет>15000—30000 LuxКонтинуирано runtime : >5 часаМоќта на LED сијалица : 1 WВекот на траење на сијалицата : 10000 часСите loupes се факултативниотМногу мал волумен и тежинаБатеријата пакет тежина : 100gПолнење напон : AC110 V / 240 V / 5060 Hz

Стоматолошки Минимално Инвазивни Вадење На Заби Лифт Метал Се Справи Со Не Се Лизга Минимално Инвазивна Дентална Лифт Крст

1151.52 -5 % DEN 1094.00

Стоматолошки Минимално Инвазивни Вадење На Заби Лифт Метал Се Справи Со Не Се Лизга100% сосема нов и висок квалитет на Хируршки нерѓосувачки челик Autoclavable НОВИ директно од фабриката на Брендот Нови Трајни CE одобрувањеДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

2 ПАРЧИЊА Стоматолошки за еднократна употреба Држачот за чаши Вода Чаши Стентови стол транспарентен бела цевка за вода диспензерот чаша носителот складирање кути?

1679.52 -5 % DEN 1596.00

Карактеристики : Спецификации : Се КОРИСТИ за 45mm да 50mm Стоматолошки стол постAnswer : ___________________________ Note : Пакет Листата : Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

10PCS Стоматолошки 4 дупки Голема Брзина Handpiece Цевки Силикони цевка Композити 4 дупки handpiece Цевка цевка без конектор SL1112

2543.52 -5 % DEN 2416.00

Карактеристики : Спецификации : 4 ДУПКИ handpiece цевки спирала без конектор1.8 метриAnswer : ___________________________ Note : Пакет Листата : Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

Стоматолошки Парадонтална Болест assort Заби Dentoform Typodont Студија Наставата Модел

1824.00 -6 % DEN 1715.00

Опис на производот Со забот обрачот за coreeting на malocclusion Високо квалитетен материјал За стоматолог учење, настава и истражување За стоматолошка лабораторија со користење на Пакување Листа 1pc како што е ПОДОЛУ слики 100% Нов и Висок Квалитет!

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.