• Ново
Стоматолошка ЛАБОРАТОРИЈА Пластични Bur Носителот Блок Случај 24 Дупки Жолта 4Pcs

Стоматолошка ЛАБОРАТОРИЈА Пластични Bur Носителот Блок Случај 24 Дупки Жолта 4Pcs

Оценка на клиентот:
DEN 767.52
DEN 721.00 -6 %

Износ
Залиха


Стоматолошка ЛАБОРАТОРИЈА Пластични Bur Носителот Блок Случај 24 Дупки Жолта 4 Pcs СОСЕМА НОВ, Висок Квалитет! Нови директно од Фабрика! Стоматолошки високо квалитетни пластични burs носителот со 24 дупки за FG burs, точка за Тип : 24 Holes Голема Брзина Материјал : пластични Боја : 4 Yellow пакување листа : 4 Pc

Карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
Бренд Име:
ZUCZUG
Состојка:
Пластични
Број На Модел На:
Стоматолошки Пластични Bur Носителот Блок Случај 24 Дупки
Големина:
Large
НЕТО-WT.:
180g

Производи во категоријата

Црвено 3.5 420mm X Медицински loupe оптички очила Стоматолог хируршки loupe

1949.28 -6 % DEN 1832.00

Вовед : Се препорачува за прв пат на корисниците и тоа е најлесниот loupe да се прилагоди на.Тоа е најпопуларниот модел меѓу забите студентите и стоматолошки hygienists.Таа има широко поле на гледање и великодушни длабочина на полето со висок доволно енергија за секојдневните дентални процедуриAnswer : ___________________________ Note : оваа ставка е со ЦРВЕНА ABS рамка + Бела LoupesСпецификација : Зголемување : 3.5 хРаботното растојание : 420mmДлабочина на полето : 80mmПоле на Гледање : : 60mmТежина : 52gВисока резолуција оптички леќиАгол на гледање : прилагодлив Очи interpupillary растојание : прилагодлив рамката е стабилна и во добар квалитет На loupe може да се користи заедно со нашите LED светлаПакување Листа : Главното стакло 1 секојКорисна Заштитна футрола 1 секојИнклузивното ткаенина за чистење 1 секојШрафцигер 1 секојФлексибилни Headband 1 секој

Топла продажба Стоматолошка Лабораторија Вибратор Shaker Осцилатор Машина Stepless Стоматолошки гипс осцилатор Силна плоштадот осцилатор вибратор 110V

4800.00 -5 % DEN 4560.00

Оваа машина е постојано променлива амплитуда модулација вибратор.Тоа е суштински опрема за забни техничари за да се елиминира grouting и дуплирање во гипс модели како gelled агар пена.1...

120 Компјутери Мулти-Боја На Мали Тип Стоматолошки Силикони Инструмент Боја Код Прстени

624.00 -30 % DEN 437.00

Опис Цена за 120pcs различно обоени код прстени! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ во светот!! Автоклавво можност,Силикони код прстени за стоматолошки инструменти Целосно autoclavable да 135ºC Медицински одделение силиконски материјал Достапни бои : Сина, Светло Сина, Зелена,Жолта, Црвена, Виолетова, Црна и Бела Внатрешен Дијаметар : 4mm Надворешниот Дијаметар : 7mm Боја бендови се прошири од 4mm да 12mm Пакување Листа 120pcs / пакет

Стоматолошки За Еднократна Употреба Prophy Агли Со Мека Првенство Латекс (100 Парчиња/Кутија)

1536.00 -6 % DEN 1444.00

Стоматолошки за Еднократна употреба Prophy Агли Со Sost Првенство Латекс Слободни 100pcs / кутијаСосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа100% Сосема Нов и Висок КвалитетВиолетова бојаЛатекс СлободниОдговара на сите Стандардни директно насадни инструментиПодобрена за неспокојот операцијаСекој пакет содржи 100 парчиња на индивидуално запечатени prophy агли

3PCS Стоматолошки Ултразвучно Scaler Tips PD1 PD3 PD4 Скалирање Совети се Вклопува SATELEC UDS NSK Handpiece CE Одобрено Заб Белење

1343.52 -49 % DEN 685.00

Карактеристики : PD1 : Отстранете subgingival калкулус.PD3 : Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.PD4 : Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.КОМПАТИБИЛЕН СО : EMS, WOODPECKER UDS J, UDS К, UDS M, UDS E, N1,N2,N3,SYBRONENDO,DMETEC,W&H Piezo,MECTRON,BAOLAI SCALERSСпецификации : Answer : ___________________________ Note : Пакет Листата : PD1*1PD3*1PD4*1Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

Стоматолошка Лабораторија Shield Плоча Сенка Одбор Светлина Хауба За Лекување на Светлината Светилка 6Pcs За продажба

863.52 -5 % DEN 820.00

комбоСтоматолошки 3 Pcs Shield Плоча Сенка Одбор Светлина Хауба за Лекување на Светлината Светилка 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : полипропилен Ладно дезинфекција само Универзална за сите повеќето лекување светлинапакување листа : 6 Pcs

Стоматолошки Минимално Инвазивни Вадење На Заби Лифт Метал Се Справи Со Не Се Лизга Минимално Инвазивна Дентална Лифт Крст

1151.52 -5 % DEN 1094.00

Стоматолошки Минимално Инвазивни Вадење На Заби Лифт Метал Се Справи Со Не Се Лизга100% сосема нов и висок квалитет на Хируршки нерѓосувачки челик Autoclavable НОВИ директно од фабриката на Брендот Нови Трајни CE одобрувањеДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Стоматолог орална хигиена ендодонтика Лепило Смола Шприц Акрилик Организатор на Носителот

1919.52 -20 % DEN 1536.00

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

бесплатен превозот Стоматолошки Gutta Percha-поени Машина Заби Заболување на Машина со 4 Совети 110V/220V

1386.24 -5 % DEN 1317.00

Функција : 1 Генијален дизајн, Форма убава, се во Согласност со човечкото тело инженеринг.2 Безжична Операција флексибилни удобен.3...

1Set 2Size Устата Проп Настроената Ремените Интраорална Поддршка Уред целзиусови степени Автоклав Sterilized Стоматолошки Силикони Залак Блокови Образ

DEN 473.76

Име : Образ РеменитеМатеријал : Силикон Орална НегаНаправени на квалитет со Силиконска Усна РеменитеМоже да биде 135 степен целзиусови степени чисти sterilized со автоклав2 парчиња во еден сет со 2 големиниПоради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики

120Pcs Стоматолошки Ортодонтски Материјали Транспарентен Боја Ligature Врски Гумени Бендот Еластична Стоматолог Производи

1680.00 -5 % DEN 1596.00

Карактеристики : 1 Висока цврстина и еластичност 2 1 Ligature Стапчиња = 26 Ligature Прстен 3 Направени од високо надградба медицинска употреба материјал...

LED Стоматолошки Главата led Светло батеријата за Медицински Хируршки Бинокуларна Loupes колекции стоматолошки светлина

1440.00 -5 % DEN 1368.00

LED Стоматолошки Главата Светлина батеријата Медицински Хируршки Бинокуларна Loupes колекции Спецификација : Преносни LED светлаВисок интензитет>15000—30000 LuxКонтинуирано runtime : >5 часаМоќта на LED сијалица : 1 WВекот на траење на сијалицата : 10000 часСите loupes се факултативниотМногу мал волумен и тежинаБатеријата пакет тежина : 100gПолнење напон : AC110 V / 240 V / 5060 Hz

Нови Ортодонција Модел за Стоматолог, Забен 1/2 Стандардна Dentition со половина Метални Протези половина керамички заградата Заби Модел

902.40 -5 % DEN 857.00

Опис на производот Модел : Ортодонтски Модел Со Половина Метал Заградата Половина Керамички Заградата Пакување : 1piece ве Молиме имајте во предвид : безжичните лак модел нема ортодонтски buccal цевки.

10PCS Стоматолошки четка рачка носителот Микро АПЛИКАТОРИ Четка Носителот +100PCS Микро АПЛИКАТОРИ Четка за еднократна употреба четка глави SL616

431.52 -5 % DEN 410.00

Пакет : држачот( четка рачка ) , 10 PCSЧетка : 100 PCS* Etchant применува совршено , лепила, запечатување материјали, итн.Aliexpress.com acceptes Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, и Web Moneyбанкарски трансфер...

Шарени Стоматолошки СИЛИКОНИ Полирање Смола База на Акрилни Полирање Burs 60Pcs

2091.36 -42 % DEN 1213.00

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.3}hr{граница : 0 #ccc цврсти;bordertopширина : 1px}h1,h2,h3,h4,h5,h6{fontweight : 400}h1{fontsize : 3em;lineheight : 1}h2{fontsize : 2em;lineheight : 1}h3{fontsize : 1.5 em;lineheight : 1}h4{fontsize : 1.2 em;lineheight : 1.25}h5{fontsize : 1em;fontweight : 700}h6{fontsize : 1em;fontweight : 700}a{color : #06c;textза декорација : none}a : лебдиш{color : #f90;textза декорација : подвлече} .сад{маргинаправо : auto;маргиналево : auto;соочилево : 0;соочиправо : 0;width : 760px}@медиуми 0screen{.сад{ширина : 1200px9}}.сад : пред.сад : по{content : " ";приказ : табела}.сад : по{јасни : и двете}@медиуми (minширина : 760px){.сад{соочилево : 20px;соочиправо : 20px;width : авто}}@медиуми (minширина : 1020px){.

година нови COXO Стоматолошки LED светилка Светлина со 6 висока моќност Led диоди Двојно contol систем со сензор и да се префрлате

14352.00 -5 % DEN 13634.00

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објектAnswer : ___________________________ Note : led светилка рака не вклучувајќи и ,ако треба, ве молиме контактирајте со нас.

Голем Стоматолошки Возрасни Заби Модел 6 Пати Орален Модели Заб Со Јазик За Градинка Детето Почетокот На Наставата Студиска Здравствена Заштита

2246.40 -6 % DEN 2112.00

Спецификација : Материјал : ПВЦ нетоксични материјали еколошки пластични учат на модел Големина : прибл 16*16.5*13.5 cm четка за заби Lenght : прибл 16cm крпа големина : приближно 26*25cm Тежина : околу 936.5 g Функција : 1...

Стоматолошки Интра-оралната интраорална КАМЕРА USB Слики 4M SONY CCD Софтвер Најдобри Cam

4224.00 -6 % DEN 3971.00

Опис На најдобрите економски камера наменета за Стоматолошки / Домашна Употреба Оваа камера може да Замрзне една слика на едно време и може да Зумирате Во сликата 2 X,3 X и 4 X секој пат кога ќе се притисни на копчето за зумирање...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.