• Ново
4Pcs Стоматолошки Пластични Bur Носителот Блок Случај 24 Дупки За Стоматолошка Клиника Белеење на Заби

4Pcs Стоматолошки Пластични Bur Носителот Блок Случај 24 Дупки За Стоматолошка Клиника Белеење на Заби

Оценка на клиентот:
DEN 767.52
DEN 706.00 -8 %

Износ
Залиха


Стоматолошка ЛАБОРАТОРИЈА Пластични Bur Носителот Блок Случај 24 Дупки Жолта 4 Pcs СОСЕМА НОВ, Висок Квалитет! Нови директно од Фабрика! Стоматолошки високо квалитетни пластични burs носителот со 24 дупки за FG burs, точка за Тип : 24 Holes Голема Брзина Материјал : пластични Боја : 4 Yellow
пакување листа : 4 Pcs

Карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
Бренд Име:
ZUCZUG
Број На Модел На:
Стоматолошки Пластични Bur Носителот Блок Случај 24 Дупки
Состојка:
Пластични
Големина:
Large
НЕТО-WT.:
180g

Производи во категоријата

1000Sets Стоматолошка Лабораторија Господар Dowel Еден Иглички Употреба Со Црвени Пластични Ракави Стоматолошки Ноктите

1919.52 -9 % DEN 1747.00

Опис100% сосема нов и висок квалитетЕдинствен Pin со ПластикаРакавите и Гума Капи Држава на уметноста близнак игли со умре стражариДодадено стабилност која ја елиминира ротацијаЕкстремно прецизен, нема нарушувањеЛесно се користат со Pindex Машина за Пакување Листа 1000sets како нашата слика шоу

Нови Пристигнување Меките Забни Вакуум Формирање на ЕВА Лист 2.0 mm Дебели 10PCS Јасна Боја

1152.00 -15 % DEN 979.00

Нови Пристигнување Меките Забни Вакуум Формирање на ЕВА Лист 2.0 mm Дебели 10 PCS Јасна Боја Функција СОСЕМА НОВ, Висок Квалитет! Мека, јасно материјал 5" x 5" лист За белење 2.0 mm Слика ШоуПовеќе Стоматолошки Лабораторија Производи, ве Молиме Проверете ја Нашата Продавница Категории со Кликнување на Сликата Подолу!

Стоматолошка Лабораторија Shield Плоча Сенка Одбор Светлина Хауба За Лекување на Светлината Светилка 6Pcs За продажба

863.52 -5 % DEN 820.00

комбоСтоматолошки 3 Pcs Shield Плоча Сенка Одбор Светлина Хауба за Лекување на Светлината Светилка 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : полипропилен Ладно дезинфекција само Универзална за сите повеќето лекување светлинапакување листа : 6 Pcs

Стоматолошка ЛАБОРАТОРИЈА Пластични Bur Носителот Блок Случај 24 Дупки Жолта 4Pcs

767.52 -6 % DEN 721.00

Стоматолошка ЛАБОРАТОРИЈА Пластични Bur Носителот Блок Случај 24 Дупки Жолта 4 Pcs СОСЕМА НОВ, Висок Квалитет! Нови директно од Фабрика! Стоматолошки високо квалитетни пластични burs носителот со 24 дупки за FG burs, точка за Тип : 24 Holes Голема Брзина Материјал : пластични Боја : 4 Yellow пакување листа : 4 Pc

1Set 2Size Устата Проп Настроената Ремените Интраорална Поддршка Уред целзиусови степени Автоклав Sterilized Стоматолошки Силикони Залак Блокови Образ

DEN 473.76

Име : Образ РеменитеМатеријал : Силикон Орална НегаНаправени на квалитет со Силиконска Усна РеменитеМоже да биде 135 степен целзиусови степени чисти sterilized со автоклав2 парчиња во еден сет со 2 големиниПоради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики

2 ПАРЧИЊА Стоматолошки за еднократна употреба Држачот за чаши Вода Чаши Стентови стол транспарентен бела цевка за вода диспензерот чаша носителот складирање кути?

1679.52 -5 % DEN 1596.00

Карактеристики : Спецификации : Се КОРИСТИ за 45mm да 50mm Стоматолошки стол постAnswer : ___________________________ Note : Пакет Листата : Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

3PCS Стоматолошки Ултразвучно Scaler Tips PD1 PD3 PD4 Скалирање Совети се Вклопува SATELEC UDS NSK Handpiece CE Одобрено Заб Белење

1343.52 -49 % DEN 685.00

Карактеристики : PD1 : Отстранете subgingival калкулус.PD3 : Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.PD4 : Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.КОМПАТИБИЛЕН СО : EMS, WOODPECKER UDS J, UDS К, UDS M, UDS E, N1,N2,N3,SYBRONENDO,DMETEC,W&H Piezo,MECTRON,BAOLAI SCALERSСпецификации : Answer : ___________________________ Note : Пакет Листата : PD1*1PD3*1PD4*1Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

Топла продажба Стоматолошка Лабораторија Вибратор Shaker Осцилатор Машина Stepless Стоматолошки гипс осцилатор Силна плоштадот осцилатор вибратор 110V

4800.00 -5 % DEN 4560.00

Оваа машина е постојано променлива амплитуда модулација вибратор.Тоа е суштински опрема за забни техничари за да се елиминира grouting и дуплирање во гипс модели како gelled агар пена.1...

Црвено 3.5 420mm X Медицински loupe оптички очила Стоматолог хируршки loupe

1949.28 -6 % DEN 1832.00

Вовед : Се препорачува за прв пат на корисниците и тоа е најлесниот loupe да се прилагоди на.Тоа е најпопуларниот модел меѓу забите студентите и стоматолошки hygienists.Таа има широко поле на гледање и великодушни длабочина на полето со висок доволно енергија за секојдневните дентални процедуриAnswer : ___________________________ Note : оваа ставка е со ЦРВЕНА ABS рамка + Бела LoupesСпецификација : Зголемување : 3.5 хРаботното растојание : 420mmДлабочина на полето : 80mmПоле на Гледање : : 60mmТежина : 52gВисока резолуција оптички леќиАгол на гледање : прилагодлив Очи interpupillary растојание : прилагодлив рамката е стабилна и во добар квалитет На loupe може да се користи заедно со нашите LED светлаПакување Листа : Главното стакло 1 секојКорисна Заштитна футрола 1 секојИнклузивното ткаенина за чистење 1 секојШрафцигер 1 секојФлексибилни Headband 1 секој

10PCS Стоматолошки 4 дупки Голема Брзина Handpiece Цевки Силикони цевка Композити 4 дупки handpiece Цевка цевка без конектор SL1112

2543.52 -5 % DEN 2416.00

Карактеристики : Спецификации : 4 ДУПКИ handpiece цевки спирала без конектор1.8 метриAnswer : ___________________________ Note : Пакет Листата : Aliexpress.com acceptes кредитна картичка, Eпаричникот и offline банкарски трансфер...

Стоматолошки Турбина Кертриџ За NSK PANA Воздух NPA-TU03 Голема Брзина Handpiece

960.00 -5 % DEN 912.00

Карактеристики : Турбина Кертриџ за Стоматолошки NSK Pana Воздух со Голема Брзина push копчето голема глава HandpieceМодел:NPATU03 Висок квалитет на турбина за NSK Pana воздух притисни botton вртежен момент главата голема брзина handpiece Непречено функционирање, ниско ниво на бучава, долг живот итн...

Стоматолошка Опрема Имплант Круна Мост Демонстрација Заби Модел

1824.00 -6 % DEN 1715.00

Опис на производот Карактеристики : Отстранлив гингива да се изложуваат на корените и имплант тела И природните заби (premolar и млечни) се отстранува (коронката и коренот)...

Нови Ортодонција Модел за Стоматолог, Забен 1/2 Стандардна Dentition со половина Метални Протези половина керамички заградата Заби Модел

902.40 -5 % DEN 857.00

Опис на производот Модел : Ортодонтски Модел Со Половина Метал Заградата Половина Керамички Заградата Пакување : 1piece ве Молиме имајте во предвид : безжичните лак модел нема ортодонтски buccal цевки.

Стоматолог орална хигиена ендодонтика Лепило Смола Шприц Акрилик Организатор на Носителот

1919.52 -20 % DEN 1536.00

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

120 Компјутери Мулти-Боја На Мали Тип Стоматолошки Силикони Инструмент Боја Код Прстени

624.00 -30 % DEN 437.00

Опис Цена за 120pcs различно обоени код прстени! БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ во светот!! Автоклавво можност,Силикони код прстени за стоматолошки инструменти Целосно autoclavable да 135ºC Медицински одделение силиконски материјал Достапни бои : Сина, Светло Сина, Зелена,Жолта, Црвена, Виолетова, Црна и Бела Внатрешен Дијаметар : 4mm Надворешниот Дијаметар : 7mm Боја бендови се прошири од 4mm да 12mm Пакување Листа 120pcs / пакет

година нови COXO Стоматолошки LED светилка Светлина со 6 висока моќност Led диоди Двојно contol систем со сензор и да се префрлате

14352.00 -5 % DEN 13634.00

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објектAnswer : ___________________________ Note : led светилка рака не вклучувајќи и ,ако треба, ве молиме контактирајте со нас.

3.5 420mm X Хируршки Медицински Бинокуларна Стоматолошки Loupes Оптичко Стакло+LED Светлата DEASIN 2018

3504.00 -5 % DEN 3329.00

Се препорачува за прв пат на корисниците и тоа е најлесниот loupe да се прилагоди на Тоа е најпопуларниот модел меѓу забите студентите и стоматолошки hygienists...

Стоматолошки Минимално Инвазивни Вадење На Заби Лифт Метал Се Справи Со Не Се Лизга Минимално Инвазивна Дентална Лифт Крст

1151.52 -5 % DEN 1094.00

Стоматолошки Минимално Инвазивни Вадење На Заби Лифт Метал Се Справи Со Не Се Лизга100% сосема нов и висок квалитет на Хируршки нерѓосувачки челик Autoclavable НОВИ директно од фабриката на Брендот Нови Трајни CE одобрувањеДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

Нови Пристигнување MD-2000A жичен CCD интраорална камера со У диск за складирање оралната камера стоматолошки endocope

8064.00 -5 % DEN 7661.00

1 / 4 CCD 2.0 мега пиксели VGA излез за следење Quad екран и full screen display Зачувај слика во У диск Wifi пренос на компјутерски (поддршка win7 или над систем) Може да страница горе / долу и бришење на сликата од handpiece

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.