• Ново
Производителот Убава Танц Носии Крилја Возрасни ballroom фустан Б-11559

Производителот Убава Танц Носии Крилја Возрасни ballroom фустан Б-11559

Оценка на клиентот:
DEN 12432.00

Износ
Залиха


Производителот 100% Убава Танц Носии Крилја Возрасни ballroom фустан Б-11559
Ние може да направи овој фустан на вашата големина и промените на друг достапни боја која може да ви одговараат најдобро. Ако сакате наменска се облекуваат , треба да контактирате со нас за повеќе детали. Ве молиме ги споделите со нас вашето мерење на големината, ние треба следниве податоци : висина (не носат чевли или други работи), биста, половината, колковите, околу вратот, biceps, armhole, зглобовите, должина на ракав. (Во см или инчен; ве молиме означете) детални метод на специфична големина, ве молиме проверете подолу.
Како да се измери со себе :
Pease задржи мерења во сантиметри ве молам.
Полиестер боја шема
Корејски свила боја шема
Добро направен Танцување фустан од професионални дизајнери ве Направи посебно на големи прилики
1. Matetial : Lycra(горниот дел на телото)+Organza(здолниште)/други
На еластичен материјал ќе им даде доволно за удобно движења.
2. Rinestones : Нормално го користите блискиот исток rhinestones
3. Главни пазар : Америка, Европа, Азија
4. Professinal модерен танц фустан направен од страна
5.Висок квалитет на материјалите направени
6.Мода и удобно
7.Благородна, Елегантен, Шармантна и секси
8.Моден Ballroom фустан дизајн за танцување прилики.
9.Употреба : ballroom танцува, конкуренцијата, ефикасноста, часови по танцување, или специјални прилики.
Предност :
1.Повеќе од 15 години на производство и извоз на танц носии на глобалниот пазар.
2.Професионален дизајн тим, R&D тим и КК тим.
3.Ние сме професионални фабрика, не трговско друштво. Ние нудиме најдобар цена, со висок квалитет на производите.
4.Имаме сопствен танц облека фабрика, гаранција за време на испорака.
5.Снабдувањето со сите видови на танц носии.
6.Љубезно ве молиме да се откажат од нас линија, ако сте заинтересирани за некој од нашите производи. Ние ќе ви даде одговор во рок од 24 работни часа.
контакти

Карактеристики

Големина:
S, M, L, XL
Танц Тип:
Ballroom
Пол:
Жените
Број На Модел На:
Б-11559
Материјал:
Lycra,Spandex
Танц Тип:
ballroom фустан
боја:
прилагодено боја
Големина:
S M L XL or tailor made
Возрасна Група:
Возрасни лица
сопствени направени:
Yes
Материјал:
Lycra
MOQ:
1 Компјутер
Декорација:
Sequin / Tassel / rhinestones / fringe /laces
Земја на потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Опис:
Производителот 100% Убава Танц Носии Крилја Возрасни ballroom фустан

Производи во категоријата

година Сопствени игри со авијација Фустани За Жени Доброто Нов Бренд уметничко Лизгање Фустан За Конкуренција DR2765

6738.72 -5 % DEN 6402.00

777figure уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани.уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани...

се прилагодите сина Валцер танго Фокс кас Брз чекор Ballroom Современиот натпревар Фустан долг ракав назад исечок

17520.00 -13 % DEN 15242.00

Пред да нарачате, ве молиме прочитајте informaiton подолу,1,ве Молиме да ми кажете вашето рамо, хип, биста, половината, должината на фустанот,тежина,висина,рака обемот, вратот обемот , ние ќе се прилагодите според вашиот големината на телото.2, објектот не вклучуваат headflower и earring како на сликата,нашата дизајнерка ќе дизајнира нов еден како подарок за вас.3, процесите на донесување на овој фустан е многу строга, таа ги зема околу 10days да се направи.Ве молиме нудат големина на табелата како подолу за нас.

година Сопствени игри со авијација Фустани За Жени Доброто Нов Бренд уметничко Лизгање Фустан За Конкуренција DR2760

8639.04 -5 % DEN 8207.00

777figure уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани.уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани...

Ballroom Танцува Се Облекуваат Жените 2017 Нов Долг Ракав Зелена Стандард Танго Валцер Flamenco Ballroom Конкуренција Фустани Возрасни

6192.00 -20 % DEN 4954.00

Ви благодариме за вашиот интерес во оваа точка,ова е сосема нов добар квалитет и подобра цена Состојба : 100% Нов Бренд Со Висок Квалитет! Карактеристики : Има на лагер во здолниште, копчиња пред може да се untied, удобен, За овој фустан ние може да обезбеди слободни сопствени направени големина ,Ако треба сопствени направени,ве молиме оставете порака за да Обезбеди висина,Рамо,Биста,Половината,Колковите,Ракави итн.Ние ќе ви помогне да се справи со ве Молиме да се биде внимателен за да се потврди големината пред да нарачате! Совети : 1 cm= 0.393 инчен ве Молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти, следи е brightness / contrast settings и слично, може да има малку разлики во тон на боја на вебсајтот е фото и вистински точка 1...

се прилагодите светлината пурпурна жолта Ballroom Фокс кас Брз чекор танго Модерна танго Валцер конкуренција Танц Фустан долг ракав мрежа

22080.00 -13 % DEN 19210.00

Пред да нарачате, ве молиме прочитајте informaiton подолу,1, , објектот не вклучуваат headflower и earring како на сликата,нашата дизајнерка ќе дизајнира нов еден како подарок за вас.2, процесите на донесување на овој фустан е многу строга, таа ги зема околу 1015 дена да се направи.Ве молиме нудат големина на табелата како подолу за нас.

Слободен брод деца девојка светло сина, пурпурна ливчиња танц облечи/партија/настан се облекуваат/фаза на изведба cosplay фустан

DEN 3744.00

големина XS за деца висина 95105cmголемина S, за деца висина 105115cmголемина M за деца висина 115125cmголемина L за деца висина 125135cmголемина XL за деца висина 135145cm

се прилагодите светлината пурпурна Валцер танго Фокс кас Брз чекор Ballroom Современиот натпревар Фустан

18720.00 -13 % DEN 16286.00

Пред да нарачате, ве молиме прочитајте informaiton подолу,1 , објектот не вклучуваат headflower и earring како на сликата,нашата дизајнерка ќе дизајнира нов еден како подарок за вас.2, процесите на донесување на овој фустан е многу строга, тоа трае околу 10 дена да се направи.Ве молиме нудат големина на табелата како подолу за нас.

Добар Квалитет, Модерниот Танц Фустани за Дами Црна Боја Backless Стандард Облека на Жените Бесплатен Превозот Танго Ballroom Фустан B124

DEN 8640.00

Големина S, за Висина : 155 см,Биста 78 см,Половината : 62 cm,Хип 85 cm.Големина M за Височина : 160 см,Биста 84 см,Половината : 64 cm,Хип 90 cm.Големина L за Височина : 165 см,Биста 90 см,Половината : 71 cm,Хип 99 см.Големина XL за Висина : 170 cm,Биста 96 см,Половината : 78 см,Хип 108 см.

Уметничко Лизгање се Облекуваат Жените Девојки игри со авијација DressLong ракави сина јака stylesDouble здолниште уметничко лизгање перформанси одговараат на

9024.00 -30 % DEN 6317.00

Ви благодариме за вашето внимание!Е нашата страст за уметничко лизгање тука, за вас елаборат убавина.Љубов читање, исто така, сакаат да патуваат, љубов жив, повеќе уживаат раѓањето на секоја убава облека...

Ballroom танцува костим секси високи долги ракави ballroom танцува облека за жени ballroom танцува конкуренција фустани

14352.00 -5 % DEN 13634.00

Детали За Производот100% сосема нов конкурс латинска танц фустан.Ткаенини : Голема количина водат lycra.Боја : Како на Клиентот chooiceRinestones : Нормално го користите Блискиот Исток Камен,корејски камења, за повеќе сјај, можете да додадете Сваровски камења.Копчиња Дел : Градник чаши & гаќи под со snapТоп : На врвот е направен од главно се водат lyrca, додека здолниште дел на фустанот е направен посебен свила бранови...

Обичај Возрасни Слика игри со авијација Фустани Со Spandex Доброто Нов Бренд уметничко Лизгање Фустан За Конкуренција DR2749

10842.72 -5 % DEN 10301.00

777figure уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани.уметничко лизгање фустан за девојки, игри со авијација фустани за жени, мраз, уметничко лизгање фустани за возрасни, обичај уметничко лизгање фустани дете, мраз, уметничко лизгање фустани...

2017 Нови Жените Ballroom Танцува Фустан Прашка Sequin Кристал Костим Стандард Претставата ја красеше Џез/Валцер/Танго-Танцување DQ19067

DEN 4128.00

Се Фокусира На Создавање На Професионални Денс Бренд !Танц Облечи На Повеќето Личноста И Карактеристиките!Стил : Дама Ballroom Танцува Се Облекуваат (Пракса / Перформанси)Активност : Ballroom / Валцер / Танго / FoxКас / JigsСовети : Боја и Стил Застапеност може да се разликува од страна на мониторот.Материјал : SpandexСезона : Пролет, Лето, Есен, ЗимаБои : Кралска СинаКоличина : 1 buc : ФустанБренд : Танц Кралица(Единица : cm)БистаПоловинатаХипФустан должинаРамоS78846266838812536М83886670879212537L87927074919612538XL91967478949812539XXL9510078839710212540Бесплатни прилагодување Овој Фустан го Прифати Било која Големина Да се Прилагодите...

Уметничко Лизгање се Облекуваат Жените Девојки игри со авијација Црн Фустан со Висок деколте без Ракави стил Пурпурна работ декорација парична Казна вежба

8064.00 -30 % DEN 5645.00

Ви благодариме за вашето внимание!Е нашата страст за уметничко лизгање тука, за вас елаборат убавина.Љубов читање, исто така, сакаат да патуваат, љубов жив, повеќе уживаат раѓањето на секоја убава облека...

Ballroom танцува фустан едно парче танцување фустан сопствени направени W17030 backless кавга половината се облекуваат

DEN 2880.00

Овој костим може да се прилагоди ве молиме да ни кажете мерења на вашиот градите, половината, hipline и висина и тежина.Ве молиме да дојде до следниве боја одбор да го изберете вашиот favoriate боја ткаенина...

валцер танцување фустан за девојки конкуренција Б-13267

DEN 21072.00

валцер танцување фустан за девојки конкуренција Б13267Ние може да направи овој фустан на вашата големина и промените на друг достапни боја која може да ви одговараат најдобро...

Уметничко Лизгање се Облекуваат Жените, Девојките се Облекуваат игри со авијација Длабоко розова ракави јака стилови тебе здолниште Вештачки дијамант

12864.00 -30 % DEN 9005.00

Ви благодариме за вашето внимание!Е нашата страст за уметничко лизгање тука, за вас елаборат убавина.Љубов читање, исто така, сакаат да патуваат, љубов жив, повеќе уживаат раѓањето на секоја убава облека...

Игри со авијација уметничко Лизгање Одговараат на Јакна И Панталони Спирала Широк Кристал Топло Руно Возрасно Дете Девојка Црна Јакна со Панталони

7487.52 -30 % DEN 5241.00

Ви благодариме за вашето внимание!Е нашата страст за уметничко лизгање тука, за вас елаборат убавина.Љубов читање, исто така, сакаат да патуваат, љубов жив, повеќе уживаат раѓањето на секоја убава облека...

Жена ballroom танцува Долг Ракав Нето Предиво Ракав Мозаик Купола Облечи Фустан

1996.80 -9 % DEN 1817.00

Тип на производ : Ballroom латинска танц костим Материјал : Stetchable чипка (Spandex / Најлон) Возрасна Група : Возрасни Функција : АнтиБактериски,Дише Боја : како на Сликата покаже Големина : S,M,L,XL,XXL ,големина на табелата : (единица : cm)Единица : cm Биста Половината Фустан должина Рамо S 8090 6070 128 37 M 8494 6474 130 38 L 8898 6878 130 39 XL 92102 7282 133 40 XXL 96106 7686 135 41ве молиме игнорира ознака, не, едноставно изберете го со S / M / L, погледнете детални мерења во големина на маса и да се споредат со твоите големината на телото за да се добие право одговара...

Нова џез костим кратко sleeve кошула врвот танц долго панталона костим танц облечи хип хоп танц Sequins фустан

1439.52 -28 % DEN 1036.00

Мерење Во cm & инчи ве Молиме, изберете ја големината според висината и тежината Големина висина тежина биста половината колковите cm cm cm инчи cm инчи cm инчи S 155160 4247 86 33.86 68 26.77 88 34.65 М 158165 4752 90 35.43 72 28.35 92 36.22 L 163168 5258 94 37.01 76 29.92 96 37.80 XL 168172 5868 98 38.58 80 31.50 100 39.37 2 XL 172175 6268 102 40.16 84 33.07 104 40.94 3 XL 173178 6874 106 41.73 88 34.65 108 42.52 единица : (cm) 1cm = 0.3937 инчи 1 инчи = 2.5399 cm & ве Молиме оставете 12 cm разлика се должи на рачно мерење.

се прилагодите светлината пурпурна стандард Валцер танго Фокс кас Брз чекор Ballroom конкуренција Фустан без ракави назад исечок дама девојка

17280.00 -13 % DEN 15034.00

Пред да нарачате, ве молиме прочитајте informaiton подолу,1,ве Молиме да ми кажете вашето рамо, хип, биста, половината, должината на фустанот,тежина,висина,рака обемот, вратот обемот,обемот, ние ќе се прилагодите според вашиот големината на телото.2, објектот не вклучуваат headflower и earring како на сликата,нашата дизајнерка ќе дизајнира нов еден како подарок за вас.3, процесите на донесување на овој фустан е многу строга, таа ги зема околу 1015 дена да се направи.Ве молиме нудат големина на табелата како подолу за нас.

Бесплатен Превозот Дами Модерен Танц Здолниште За Сопругата/Жената Модерен Танц Мода Дама Ballroom Латино Танго Проба Здолништа 5081

DEN 1872.00

Напомена : оваа облека вклучуваат само Здолниште,Не се вклучуваат Блузи,ви благодарам.Бренд : Најдобар ТанчерГолемина(единица : cm)Половината(единица : cm)Погоден Висина(единица : cm)Здолниште Должина(единица : cm)Хип(единица : cm)S5662158cm858285М6266160cm868588L6670160cm888891XL7075162cm909195XXL7579165cm939599XXXL7983170cm9599103Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см"Големината mearsured од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 3cm."

жена ballroom танцува конкуренција фустани прилагодите ballroom фустан за ballroom танцување модерен танц костим валцер фустан танго

2351.04 -14 % DEN 2022.00

Големина на Табелата, Големина на Биста Половината Хип Фустан Рамо должина Ширина Единица CM CM CM CM CM S 7076 6066 7480 126 36 M 7682 6672 8086 127 37 L 8288 7278 8692 128 38 XL 8894 7884 9298 129 39 XXL 94100 8490 98104 130 40 Совети : 1.Сите единица е во CM, 1 CM= 0.393 Инчен / 1 Inch=2.54 СМ 2.Ако сакате да ја прилагодите,изберете било која големина и оставете порака за Висина / Тежина / Рамо / Биста / Половината / Хип.Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : дали производи исто како слика? A : Да, тоа е...

ballroom танцува фустан плус големина валцер фустан девојки танц фустани ballroom фустани дами

2688.00 -13 % DEN 2339.00

Ве молиме прочитајте подолу информации пред целОбјектот не вклучуваат earring.Ве молиме имајте во предвид дека големината подолу само за вашиот референца...

Возрасни Дами танц облечи dancewear танц натпревар Валцер танго ballroom танцува модерни фустани без ракави Б-0545

15792.00 -5 % DEN 15002.00

Детали За Производот100% сосема нов конкурс Ballroom танцува фустан.Ткаенини : Голема количина водат lycra.Боја : Како на Клиентот chooiceRinestones : Нормално го користите Блискиот Исток Камен,корејски камења, за повеќе сјај, можете да додадете Сваровски камења.Копчиња Дел : Градник чаши & гаќи под со snapТоп : На врвот е направен од главно се водат lyrca, додека здолниште дел на фустанот е направен посебен свила бранови...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.