• Ново
SDI Splitter 1x4 Мултимедијални Сплит SDI Extender 1 to4 Пристаништа Адаптер Поддржува 1080P ТВ Видео За Проектор Следи Бесплатен Превозот

SDI Splitter 1x4 Мултимедијални Сплит SDI Extender 1 to4 Пристаништа Адаптер Поддржува 1080P ТВ Видео За Проектор Следи Бесплатен Превозот

Оценка на клиентот:
DEN 1919.52

Износ
Залиха


Овој производ е SDI(Сериски Дигитален Интерфејс) сигнал splitter,која може да се конвертира сигнал од SDI порта за 4 SDI пристаништа.Таа поддршка full HD SDI сигнал за влез и излез;тоа исто така многу лесно да се користи со висока стабилност и сигурност.
Тоа е широко се користат во сите ТВ станица и други работно место,безбедно безбедност мониторинг,обука место и така натаму.
I. Безбедноста предупредување :
1.Ве молиме, чувајте ги подалеку од влага,висока температура,прашина,корозивни и оксидирачки гас средина.
2.Сите делови треба да се избегне силно вибрации,ве молиме да не несреќата,удар,или да се прекине.
3.Ве молиме да се одржи на главата на адаптер, кога ќе застанете на адаптер, наместо да се повлече од власта кабел.
4.Ве молиме исклучете го моќ кога машината не е во употреба(ве молиме да застанете на адаптер кога ќе не користите во долго време).
5.Ве молиме не го отворите производите за себе и да не го допре делови во внатрешноста.
6.Вие треба да ги користите оригиналните адаптер кои обезбедуваат од производителот или на сигурен адаптер.
SDI Splitter
Ве молиме да го поврзете уредот според чекори пред,SDI splitter ќе работат,SDI splitter поддршка SD-SDI(270 Mbps),HD-SDI(1.485 Gbps) и full HD 3 G-SDI(2.97 Gbps) видео формат,за да бидете сигурни дека од 1 до 2 правци SDI видео излез.
Се прошири функција
Овој производ со изгради-во Equilizer,Reclocker и Кабел Возачот,поддршка max должина на кабел (Belden-1694 A).
SDI кабел за влез и излез пример : SD поддршка 400m,HD поддршка 200m,3 G поддршка 100(Тоа е теоретска вредност,вистински пример мора нешто да се направи со кабел за квалитет).
Широк напон
Овој производ треба да се изгради-во широк напон,поддршка DC5 V-36 V на текст(max моќ 2 W),тоа многу се вклопуваат со проектот.
Интелигентен дизајн
Овој производ поддршка plug и игра и тоа може да се открие различни SDI сигнал автоматски,
LED ќе стане зелена кога тој се открие валидна SDI сигнал текст,инаку,ПРЕДВОДЕНА не би светлина.
V. Работа
Овој производ поддршка широк напон на текст,корисникот може да одберете DC5 V-36 адаптер.
1.2 SDI сигнал на излез во исто време и не треба да се сите други прилагодувања.
2.Главната единица може да се открие различни SDI сигнал,LED ќе стане зелена кога SDI сигнал е валидна.
3.
VI.Спецификација
МОЌНОСТ
Важи спектар DC5 V~30 V Моќ 2 W
Моќ дупка со дијаметар 2.1 mm Стандардна 5 V/1 A
SDI текст порта
BNC SDI×1
SDI излезот порта
BNC SDI×2
SDI стандард
Компатибилен SMPTE 424 M,SMPTE 292 M и SMPTE 259 M-В
SDI сигнал формат
SD-SDI HD-SDI 3 G-SDI
SDI брзина
143-2970 MB/S
SDI отпор
75Ω
SDI текст резолуција
[email protected] Hz/[email protected] Hz/[email protected] Hz/720 [email protected] Hz/[email protected] Hz/[email protected] HZ/1080 [email protected]@[email protected]@[email protected] Hz/
SDI излезот резолуцијата
[email protected] Hz/[email protected] Hz/720 [email protected] Hz/720 [email protected] Hz/[email protected] Hz/[email protected] Hz/[email protected]@[email protected]@[email protected] Hz
SDI сигнал на излез опсег
800m Vp-p
Нето тежина
200g/340g
Големина L×W×H
105×62×24(mm)/135×68×24(mm)
Температура
0~60

Карактеристики

Должина:
wsf214
Пакување:
картонска кутија
Број На Модел На:
Адаптер
Тип:
Коаксијален Кабли
Конектор A:
Коаксијален
Пакет:
Yes
оклопна:
Плетенка
Пол:
Машко-Женски
Бренд Име:
wiistar
Пакет:
Пакет 1
Примена:
Мултимедијални
Надворешниот Дијаметар:
1
Конектор Б:
Коаксијален
Пол:
Машко-Машки
Конектор тип:
BNC

Производи во категоријата

Бесплатен превозот Lineflux (РКА) Флукс Серија аудио РКА Кабли со карбонски влакна Родиум позлатен RCAplug

DEN 15840.00

Бесплатен превозот Lineflux (РКА) Флукс Серија аудио РКА Кабли со карбонски влакна Родиум позлатен РКА приклучокСолидна α (Алфа) OCC ДиригентДвоен слој екранировка за подобрена изолација на бучаваИзолација / Dielectric : Високаодделение полиетиленскиКонектори : Убава, големите родиум оближена со карбонски влакна и нерѓосувачки челик СП102 R РКА конекториНајдобар амортизацијата и материјали за изолација на располагање за подобрување на фреквенцијата на проширување и мазна тонски рамнотежаВнимателно конструирани кабел менгеме подобрува стегачот го намалува механички и electricallyиндуцирана нарушувањеДимензии : Кабел со дијаметар од прибл...

IWISTAO DC Моќност за интерконекција Кабел Aerospace 3 Пина Женски 5.5/2.1 plug позлатени DC сребро-обложено Тефлон жица

DEN 936.96

DC Моќност за интерконекција Кабел Aerospace 3 Pin Женски 5.5 / 2.1 DC plug позлатени среброобложено Тефлон жица (Модел Бр : WHFCATDC5521)Тоа се прави на Тајван DC позлатени приклучок и сребро е оближена со Тефлон жица со рачно изработени.Спецификација Aerospace женски connecter : 3 пина Должина на DC приклучок : 5.5 mm Внатрешен дијаметар на DC приклучок : 2.1 mm Должина на кабел : 0.81.5 m1...

8 Порти 2output Композитни 3 РКА Видео Аудио AV Switch Switcher Кутија Селектор 8 Во 1 Од 8x1 8in 2out 8x2 за LCD HDTV DVD

681.12 -19 % DEN 552.00

Ве молиме имајте во предвид : цената на овие експрес испорака е многу поволна, но не може да се обезбеди следење на информации...

USB Тип C до 3.5 мм Слушалка Слушалки Кабел Адаптер USB-C до 3.5 мм Џек Помошен Кабел за Letv 2 2pro max2 Про 3 Xiaomi 6

52.80 -9 % DEN 48.00

овој адаптер не е компатибилен за сите бренд типc мобилен телефон,јас само може да се обезбеди тоа компатибилен за Letv 2 2pro max2 Про 3 Xiaomi 6, ве молиме seach со себеДраг пријател,ако вашиот типc мобилен телефон builtin 3.5 mm слушалка џек ,овој адаптер нема да работи,како што се xiaomi 4c 5 ,huawei P9 P10 ,ве молиме да знаат befor купи

МИНИ HDMI да SDI SD-SDI HD-SDI 3G-SDI Конвертор HD 1080P Видео Аудио Конвертор

1919.52 -5 % DEN 1824.00

Опис : МИНИ HDMI да SDI конвертор овозможува HDMI сигнали да бидат прикажани на SDI прикажува додека обезбедува висок малку стапки на 2.970 Gbit / s за да ви даде брз сигнал на пренос без било каква загуба...

2Pairs XLR 3Pin Женски МИКРОФОН Џек Приклучок Аудио Кабел за Микрофон Приклучок за Црна XLR Адаптер за Музика Биро Говорникот Аудио Микрофон

175.20 -19 % DEN 142.00

Карактеристики : Применуваат микрофон, аудио опрема, миксер, периферна опрема поврзана на аудио сигнал.Доброто лак облик дизајн, се чувствуваат добро.Контакт материјал е месинг, висок спроводливост, а на бучава може да бидат добро заштитени.XLR 3Пински Машки / Женски Конектори.Совршен за правење на вашиот сопствен или надградба на стариот микрофон кабли.Спецификација : Име на производ : Адаптер XLRМатеријал : Пластични,МеталниПроизвод големина : прибл...

IE7 жица diy слушалка кабел

480.00 -10 % DEN 432.00

Име : IE7 кабелски приклучок за слушалкиСвојства : неоригиналСостојба : НоваПриклучок : Сребро позлатен криви приклучокКабел должина : околу 1.25 МЖица материјал : нееластична жица , супермека жицаПодлинија дијаметар : околу 1.8 MMОсновни weight : bold линија coreБоја : темно сиваПоларитетот : злато челичното јадро на земјата , црвена и зелена канал линија , лево зелена, црвеното десноСе однесува на : IE6 / IE7 / IE8 школка и школка од 1.8 MM линија дупка

Бесплатен превозот пар Јасна светлина Interconnect кабел обложено со злато, XLR приклучок конектор

DEN 5760.00

Бесплатен превозот пар Јасна светлина Interconnect кабел обложено со злато, XLR приклучок конекторДолжина : 0.5 m 3м Престанок : XLR да XLR Количина : еден пар Состојба : без кутија

Стерео 1/8 Мини Приклучок од 3,5 mm 2 РКА Женски Аудио Кабел Hifi PC Телефон Конверзија Кабел OFC Жица Плетенка 1M 2M 3M 5M 8M

619.20 -0 % DEN 619.00

Audiophile 3,5 мм Машки да Dual РКА Фоно Женски Стерео Аудио КабелКабелот е специјално дизајниран за да обезбеди најостро, најасните звук, и одличен вид олеснувањеСТРУКТУРА И ВОВЕДКонектор : бакар терминал со 24 K позлатени, nonmagnetic Zn легури домувањеЖица диригент : 99.99% чистота кислородбесплатни бакар (4 N OFC)Жица изолација : зелена гума, ПВЦЖица Оклопна : бакар и алфолија двојно оклопна Висока чистота 4 N OFC диригент , со бакар и Алфолија двојно заштитените овозможи максимална сигнал за пренос, намалување на нарушување и сигнал на косата...

звучник ви линија Говорникот кабел моќност засилувач 6.5 да Професионални звучници kalong линија Звук кутија линија 2M 6.4 ft

422.40 -8 % DEN 389.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов shown Length : 2 M 6.4 ft Боја : црна од Страна на материјал / дијаметар : забелешка црвено транспарентен ПВЦ / 4.2 * 8.4 MM Температура : 15 до + 70 Производ број : JK253 B2 Диригент со 4 n кислородfree) бакарна фаза проводници извртени и да стане, високиот квалитет на аудио пренос...

JSJ N86-901 + 612-2 две-дупка звучник приклучок за бакар терминал HIFI аудио panel

960.00 -49 % DEN 490.00

Информации за производот Модел : N86901 + 6122 Спецификации : 86 X86 MM Материјал : PC материјал Процес : инјекција / инјектирање Број на интерфејси : 1 Предмет : засилувач / звучници / аудио / жици штекер се Применуваат за : аудио

Помошен Аудио Продолжување Кабел 3,5 мм Машки да се Женски 90 степени Десен Агол Аудио Кабел за Автомобил / MP3 MP4 / Слушалки Помошен Кабелот

143.52 -10 % DEN 129.00

Должина : 100cm Конектор тип : 3.5 mm машки 3,5 мм машки / женски со 90 Степен Конектор материјал : Злато позлатен Диригент материјал : Висока Чистота Кислород Слободни Бакар Јакна школка : ПВЦ environmetal материјал Предност : Lossless звук пренос,користење на еколошки материјал

Мало SDI Splitter 1x2 Мултимедијални Сплит SDI Extender 1 до 2 Порти Адаптер Поддржува 1080P ТВ Видео За Проектор Следење на Камера

1439.52 -5 % DEN 1368.00

Мало SDI Splitter 1x2 Мултимедијални Сплит SDI Extender 1 до 2 Порти Адаптер Поддржува 1080 P ТВ Видео За Проектор Следење на КамераКарактеристики : 1.SDI splitter функцијаПо 3 инсталацијата не е завршена splitter може да почне нормалното работење.Тоа може да го поддржи SDSDI(270 Mbps),HDSDI(1.485 Gbps) и 3 GSDI(2.97 Gbps) и се дистрибуираат до 2 simultanoSDI излези.2...

2Pairs XLR 3Pin Женски Машки МИКРОФОН Кабел Интерфејс Џек Приклучок Аудио Сигнал Микрофон XLR Џек Конвертор Конектор Црна

204.48 -33 % DEN 137.00

Карактеристики : Применуваат микрофон, аудио опрема, миксер, периферна опрема поврзана на аудио сигнал.Доброто лак облик дизајн, се чувствуваат добро.Контакт материјал е месинг, висок спроводливост, а на бучава може да бидат добро заштитени.XLR 3Пински Машки / Женски Конектори.Совршен за правење на вашиот сопствен или надградба на стариот микрофон кабли.Спецификација : Име на производ : Адаптер XLRМатеријал : Пластични,МеталниПроизвод големина : прибл...

Ugreen 6.5 mm 1/4 Машки plug 3,5 мм 1/8 Женски Џек Стерео приклучок за Слушалки Слушалките Аудио Адаптер Приклучок за Микрофон

117.60 -15 % DEN 100.00

Опис на производотШирока ПрименаUgreen 6.35 mm до 3.5 мм аудио адаптер е дизајниран за да се поврзете вашиот паметни телефони, таблети, i Pod, MP3 или слушалки со стандарден 3.5 мм 1 / 8 инчи да се повеќето про аудио и дома аудио опрема, како засилувачи, мешање на конзола, домашно кино уреди, засилувачи или AV примачите;Конектори Конектор 1 : 6.35 mm (1 / 4 Инчи) Стерео Џек Машки Конектор 2 : 3.5 mm (1 / 8 Инчи) Стерео Џек ЖенскиГарантира Сигурност* Позлатени конектори се спротивстави на корозија и да се обезбеди минимална јачина на косата.* 360 степени зафат гази помогне лесно приклучување и unplugging.* Направени од цврст месинг бакар, со многу подолг живот во споредба со оние пластични еден.Опис на производотШирока ПрименаUgreen 6.35 mm до 3.5 мм аудио адаптер е дизајниран за да се поврзете вашиот паметни телефони, таблети, i Pod, MP3 или слушалки со стандарден 3.5 мм 1 / 8 инчи да се повеќето про аудио и дома аудио опрема, како засилувачи, мешање на конзола, домашно кино уреди, засилувачи или AV примачите;Конектори Конектор 1 : 6.35 mm (1 / 4 Инчи) Стерео Џек Машки Конектор 2 : 3.5 mm (1 / 8 Инчи) Стерео Џек ЖенскиГарантира Сигурност* Позлатени конектори се спротивстави на корозија и да се обезбеди минимална јачина на косата.* 360 степени зафат гази помогне лесно приклучување и unplugging.* Направени од цврст месинг бакар, со многу подолг живот во споредба со оние пластични еден.

Со Микрофон Далечински Јачина на звук Слушалка DIY Кабел За Shure se215 se315 se425 se535 Se846 LN004900*

DEN 539.04

Објектот Состојба : Brand New без мало пакет.Овој кабел е наменета за : Со Микрофон Далечински Јачина на звук Слушалка Кабел За Shure se215 se315 se425 se535 Se846Должина : 1.2 м.Далечинскиот на овој кабел одговара за iphone itouch ipad и Повеќето од Android систем на мобилен телефон, како Samsung, HTC, МВР,итн.Овој кабел е мала тежина дизајн, Многу мека, Без "Стетоскоп ефект"Нашите кабелот е Убав изглед на кожата...

IWISTAO HIFI Слушалка Проширување на Кабел 3,5 мм Женски Машки Стерео Кабел 4N OFC Жица 1m да 8m позлатени Терминали Бесплатен Превозот

DEN 761.76

IWISTAO HIFI Слушалка Проширување на Кабел 3,5 мм Женски Машки Стерео Кабел 4 N OFC Жици позлатени Терминали 1m да 8m DIY (Модел Бр : WHFC35 EXT)Должина Спецификации1m 8mИ постојат 1.5 м и 3.5 m должина на кабел, исто така, цената е подолу и freeshipping.Должина Цена1.5 м 3.5 m Ако ви треба еден од нив, ве молиме контактирајте со продавачот за промена на цена.КарактеристикиЖица користи 99.99% чистота 4 N OFC аудио сигнал линии, двојно оклопна (фолија слој плус кислородfree) бакарна мрежа) за да се елиминираат сите пречки, плус црна висока густина шок мрежа, елиминирање на физички шок, за да се постигне најдобар сигнал на пренос.Користи Senju лемење што содржат 3%сребро, обезбедување lossless пренос.3,5 mm приклучок усвои производ на ОЕМ што е Швајцарија NEUTRIK фабрики во Кина, abd РКА терминал се користи Budweiser позлатени РКА приклучоци сите позлатени, допир е многу добро, така што пренос без загуба..1...

Срцето на Океанот HIFI линија OFC слушалки жица DIY Тешки бас слушалки жица

648.00 -5 % DEN 616.00

Спецификација На Производот : Линија дебелина : главни дијаметар 2.38 ММ, 1.67 MM заменикжица со дијаметарКабел должина : главни 80СМ, Замениклинија 40 CM, вкупната должина 120 CM (± 5 CM)Жица материјал : кислородfree) бакарна жица јадро , кислородfree) бакарна жица core 32 * од 0,05 , добра лемење позлатаБоја : црна, сина ( Срцето на Океанот )Позитивни и негативни : бакар негативен , позитивен зелена левица канал L , R црвено право канал позитивни

centechia 3.5 mm Стерео Аудио Слушалка Продолжување Кабел од 5м/3м/1.5 м Ултра Долго за headphone компјутер видиме MP3/4

44.64 -13 % DEN 39.00

100% Сосема Нов&Висок Квалитет3.5 mm Машки 3,5 мм Женски Продолжување Кабел.Се прошири компјутерските звучници или слушалки кабли.Материјал на Кабел Опфаќа : Крпа lanyards.Оваа слушалки продолжување кабел до 5 метриЕдната страна е машко порта,на другиот крај од 3,5 мм женски, за да се поврзете на истите видови на слушалки plug големинаДолжина : 5 M / 16 FT,3М / 9.85 ФТ,1.5 М / 4.9 FT.Боја : ЦрнаПакетот вклучува : 1x3.5mm ПРОДОЛЖУВАЊЕ CABLEx1

Пар 5N OCC чист бакар DAC USB 2.0 кабел Звук decoders Податоци жица обложено Со Злато, USB приклучок

DEN 432.00

Пар 5 N OCC чист бакар DAC USB 2.0 кабел Звук decoders Податоци жица обложено Со Злато, USB приклучок 1 USB : Тип Тип Б 2 Диригент : 4 N OFC аудио кабел, и комерцијални одделение производи не се постигне неговата ефикасност, повеќе од 94% на бакар мрежа густина за да се обезбеди ефективно оклопна на електромагнетна бучава...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.