• Ново
600W генератор за ветерната турбина генератор

600W генератор за ветерната турбина генератор

Оценка на клиентот:
DEN 16272.00

Износ
Залиха


Одете на нашата онлајн продавница за најдобра понуда и повеќе изберете :
Бесплатен превозот
Важна забелешка : Следење на број 100% достапни за сите земји брод цел да .
Никогаш Не Мамење . Модел : МД-600 Номинална Моќност(w) 600w Max Моќност(w) 636w Оценет Напон(v) 12/24/48v Оценет ротира брзина(r/m) 600r/m Врвот нето тежина(kg) 6.3 kg AC Излез Тековната Почеток вртежен момент(﹤N*M): 0.52 Nm генератор 3 фаза постојан магнет синхрони генератор Изолација Класа : F Услуга Живот : Повеќе Од 20 години, Имајќи HRB или за вашата нарачка Вратило Материјал од не ' рѓосувачки челик Школка Материјал алуминиум Постојан Магнет Материјал Ретки Земјата Nd Fe B Заштита Одделение IP54 Подмачкување Маст за Подмачкување
Работна температура -40℃ - 80 ℃

Карактеристики

Напон:
3 phase
Спецификација:
no blade
Број На Модел На:
600W
Тип:
Правец На Моќ Генератор
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

ниски Вртежи во минута 800w 24v/48v Постојан Магнет Генератор Моќ Ac Синхрони Алтернативни извори на Енергија +1000w Водоотпорен правец на контролер

20496.00 -5 % DEN 19471.00

Ниски Вртежи во минута 800w 24v / 48v Постојан Магнет Генератор Моќ Ac Синхрони Алтернативни извори на Енергија +1000w Водоотпорен правец на контролорот 1...

12v 24v 48v 600w ниски вртежи во минута постојан магнет за алтернатор правец на генератор се користи

DEN 8640.00

Answer : ___________________________ Note : Кога ќе го поставите цел, pls кажи ни што отценети напон што треба, 12v, 24v или 48v?Една јама или две вратило?Ако нема одговор од вас, ние ќе брод 24v и едно вратило постојан магнет генератор за вас!12v 24v 48v 600w ниски вртежи во минута постојан магнет алтернатор Слики : реалната слика : детали слики : 12v 24v 48v 600w ниски вртежи во минута постојан магнет алтернатор Карактеристики : 1, Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор2...

Професионална продукција на PMG 600w 12/24v постојан магнет генератор

DEN 8640.00

Професионална продукција на PMG 600w 12 / 24v постојан магнет генераторДраг пријател, pls кажете ни го вашето барање на : Volt : 12v или 24v или 48vВратило број : Еднокреветни или ДвокреветниАко нема опција од вас, 600w 24v еден вратило PMG ќе бидат испратени.Карактеристики на 600w 12 / 24 / 48v постојан магнет генератор : Ниска start up брзина Ниска cogging вртежен момент Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор За употреба во сите средини, Одлична дисипација на топлина Наменета за 20годишно работење живот.Параметри на 600w 12 / 24 / 48v постојан магнет генератор : Слики од 600w 12 / 24 / 48v постојан магнет генератор : Цртеж на 600w 12 / 24 / 48v постојан магнет генератор : Цртеж на 600w 12 / 24 / 48v постојан магнет генератор со монтажа база : Цртеж на 600w 12 / 24 / 48v постојан магнет генератор систем : Контролорот е на располагање за вас : Пакување : Сертификати : Фабриката слики : Контактирајте ме :

2kw 96V horizental ветерни турбини за домашна употреба 48v 110v 3 ножеви со постојан магнет генератор

DEN 42720.00

Производ Карактеристики1.Кастинг алуминиум легура тело, компактен, малку вибрации2.Одличен резултат,900w на 8m / s3.Лесна инсталација, цевка или прирабница врска факултативна4.Армирано стакло влакна ножеви,се исти со оптимизиран аеродинамичен облик и структура,која подобрување на ветерна енергија искористувањето и годишно производство.5.Опашката усвојува механички yaw техника, што го прави преживее бура и да ја стартувате безбедно6.Патентирана постојан магнет ac генератор со посебни stator,ефикасно намалување на вртежен момент, па натпреварот правец на воланот и генератор, и да се обезбеди извршувањето на целиот систем.7.Контролор,инвертер може да се распоредуваат според клиенти специфични потребивистински фотодатум листМоделF1000F2000Номинална моќност1000 W2000 WMaximun моќ1500 W2300wНоминална напон48 V48 / 96vStartup ветерница3m / s3m / sНоминална брзина на ветрот10m / s11m / sОпстанок ветерница45m / s45m / sТоп нето тежина37kg43kgТркала дијаметар2.8 m3.2 mБрој на ножеви3Ножеви материјалНајлон влакна / армирано стакло влакнагенераторТри фаза постојан магнет ac синхрони генератормагнетNd Fe BГенератор случајКастинг алуминиум легураСистем за контролаElectromagnet / правец на тркала yawБрзина регулативаОпашката furlingРаботна температура40°C 80°CДизајн живот20 yпроектиконтакти : skype : jodie_lxjкажи : 086 15261660256

Brushless Мотор со никаква фиксна Соларен Панел 30W 12 Соларни загревачи на Издувните Фан со кабел за префрлување вентилација фан themostat контролер

DEN 14928.00

Brushless Мотор Нема Фиксно Соларен Панел 30 W 12" Соларни загревачи на Издувните Фан со кабел за префрлување вентилација фанDatasheetМодели SAF14001 SAF14002 Соларен Панел 30 вати 30 вати 415x495x25 mm 415x495x25 mm Вентилатор Сечилото 12 инчен 14 инчен Проток на Воздух 3910 CMH / 2300 CFM 3910 CMH / 2300 CFM Моторни Брзина 2150 RPM 2150 RPM Домаќин Големина 530 X530 X250mm 530x530x250mmДополнителна ОпремаAccessoris Име Слика Функција 1 Адаптер AC / DC Адаптерза да направите резервни копии на соларни фан работи нонстоп дури и во sunless периоди,AC влез : 100240 V, DC излез : 18 V 1А,3m кабел за да го поврзете соларни фан со овој адаптер 2 Термостат SnapАкција Термостатда се контролира сончевата фан работи / запира на претходно поставената температура,ако 25 целзиусови степени, на : 25ºC + / 3ºC; исклучување : 18ºC + / 5ºC,ако 28 целзиусови степени, на : 28ºC + / 3ºC; исклучување : 21ºC + / 5ºC 3 Фан Guard Метал Фан Guardза да се спречи летечки објекти одат во внатрешноста на куќата преку вентилатор / заштити фан ножеви 4 Вклучите Кабелот за Напојување со Прекинувачда се контролира сончевата фан работи / запира флексибилно во секое време,вклучуваат 2m кабел Функција на Опис1...

топла продажба! добра цена 1kw постојан магнет генератор

DEN 16800.00

Почитувани клиенти, кога ќе го поставите цел, pls љубезно ве молиме да ни кажете PMG ви треба е 24v или 48v?Ако нема одговор, 48v ќе бидат испратени до вас.топла продажба! добра цена 1kw постојан магнет генератор пи ctures : 1kw ретки земјата постојан магнет генератор детали : топла продажба! добра цена 1kw постојан магнет генератор F eatures : 1, Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор2...

2kw ветерни турбини хоризонтална со стаклени влакна ножеви

DEN 42720.00

Производ Карактеристики1.Кастинг алуминиум легура тело, компактен, малку вибрации2.Одличен резултат,900w на 8m / s3.Лесна инсталација, цевка или прирабница врска факултативна4.Армирано стакло влакна ножеви,се исти со оптимизиран аеродинамичен облик и структура,која подобрување на ветерна енергија искористувањето и годишно производство.5.Опашката усвојува механички yaw техника, што го прави преживее бура и да ја стартувате безбедно6.Патентирана постојан магнет ac генератор со посебни stator,ефикасно намалување на вртежен момент, па натпреварот правец на воланот и генератор, и да се обезбеди извршувањето на целиот систем.7.Контролор,инвертер може да се распоредуваат според клиенти специфични потребивистински фотодатум листМоделF1000F2000Номинална моќност1000 W2000 WMaximun моќ1500 W2300wНоминална напон48 V48 / 96vStartup ветерница3m / s3m / sНоминална брзина на ветрот10m / s11m / sОпстанок ветерница45m / s45m / sТоп нето тежина37kg43kgТркала дијаметар2.8 m3.2 mБрој на ножеви3Ножеви материјалНајлон влакна / армирано стакло влакнагенераторТри фаза постојан магнет ac синхрони генератормагнетNd Fe BГенератор случајКастинг алуминиум легураСистем за контролаElectromagnet / правец на тркала yawБрзина регулативаОпашката furlingРаботна температура40°C 80°CДизајн живот20 yпроектиМоќ графикконтакти : skype : jodie_lxjкажи : 086 15261660256

AC 600w Ниски Вртежи во минута Генератор Постојан Магнет Алтернатор

DEN 8640.00

Answer : ___________________________ Note : Кога ќе го поставите цел, pls кажи ни што отценети напон што треба, 12v, 24v или 48v?Една јама или две вратило?Ако нема одговор од вас, ние ќе брод 24v и едно вратило постојан магнет генератор за вас!AC 600w Ниски Вртежи во минута Генератор Постојан Магнет Алтернатор Слики : реалната слика : детали слики : AC 600w Ниски Вртежи во минута Генератор Постојан Магнет Алтернатор Карактеристики : 1, Gearless, direct drive, ниски ВРТЕЖИ во минута генератор2...

магнетни levitation правец на генератор 500w 12/24v вертикална оска ветерница со 600w правец задолжен контролор за дома

29616.00 -12 % DEN 26062.00

Функција1.Max моќ е 550watt2.2 ножеви3.20 години користите живот и 1 година гаранција4.мали ,лесни ,стабилно и безбедно5.Уверение со : CE6.Висока ефикасност, може да биде хибрид систем со соларни панели.7...

800w ветерната турбина генератор MAX моќност 1000w со 3 ножеви од 2,5 m/s start up ,која е сертифицирана со CE СЛОБОДНА ЕНЕРГИЈА ПРАВЕЦ на POEWR ГЕНЕРАТОР

DEN 32472.00

Карактеристики 1.Ниска start up брзина на ветрот,брзината на енергија искористување : убава lappearance,ниски вибрации работа ниско ниво на бучава...

1kw Brushless AC Три Фаза Постојан Магнет Генератор Алтернатор PMG

DEN 23040.00

1kw Brushless AC Три Фаза Постојан Магнет Генератор Алтернатор PMG Карактеристики : 1.ниски вртежи во минута постојан магнет генератор2.алуминиум легура школка3.ниска startup вртежен момент4.direct drive5.CE заверена1kw Brushless AC Три Фаза Постојан Магнет Генератор Алтернатор PMG слики : 1kw Brushless AC Три Фаза Постојан Магнет Генератор Алтернатор PMG детали : 1kw Brushless AC Три Фаза Постојан Магнет Генератор Алтернатор PMG Технолошки податоци : МоделNE1000 LPНоминална Моќност(w)1000wMax Моќност(w)1500wНоминална Напон(v)24 / 48vНоминална ротира брзина(r / m)600r / mТоп нето тежина(кг)20 кгПодмачкувањеМаст За ПодмачкувањегенераторТри фаза постојан магнет ac синхрони генераторРаботна температура40 80

2018 2KW 48v/96v Gerador Де Energia Ac Постојан Магнет Генератор За Алтернатор Правец на Три-фаза Алтернативни извори на Енергија За Продажба

25015.20 -5 % DEN 23764.00

2kw 48v / 96 Ac Постојан Магнет Генератор Алтернатор За Wind генератор Трифаза Алтернативни извори на Енергија За Продажба За Домашна УпотребаРетки Земјата Постојан Магнет Генератор Карактеристики : 1.ниска startup вртежен момент, ветерна енергија искористувањето висока;2.мала големина, прекрасен изглед, ниски вибрации;3.човековите пријателски дизајн, лесна инсталација, одржување и поправка;4.постојан магнет генератор роторот користење на патентиран алтернатор, заедно со посебни stator дизајн, ефикасно го намалуваат генерација на отпор на вртежен момент, додека дозволувајќи им на повеќе ветерни турбини и генератор има добра појавување карактеристики, единица работи сигурностПроизвод Destription : Data Sheet L : Номинална Моќност(w) : 2000w Max Моќност(w) : 2300w, Отценети ротира брзина(r / м) : 500r / m Врвот нето тежина(kg) : 23kg Излез Тековната : AC Почеток вртежен момент : 48 Н...

2018 Хидро Генератор Нови Продажба Правец на Моќ Генератор Gerador Де Energia Generador Eolico Мини За Турбина 300w 12v/24v За Домови

DEN 8400.00

2018 Хидро Генератор Нови Продажба Правец на Моќ Генератор Gerador Де Energia Generador Eolico Мини За Турбина 300w 12v / 24v За ДомовиВетерната Турбина Генератор Карактеристики:1...

Правец&хибрид Соларна mppt 200-600w контролер+600w 3 ножеви 5 ножеви 600w Ветерната турбина генератор ветерници 3 фаза ac 24v

19152.00 -13 % DEN 16662.00

600w 24v ветерната турбина генератор +200600w правец на соларни хибрид контролермали правец на генератор за дома параметриВнимание : Пакување е не вклучувајќи кулаПлаќање : 1...

300W 12V Мали Убави Дома ветерница NE-300S,AC 3-Фаза Постојан Магнет Генератор Стаклени Влакна Ножеви CE, RoHS ISO9001

14832.00 -5 % DEN 14090.00

1pc 300 W 12 V Мали Убави Дома ветерница NE300 S,AC 3Фаза Постојан Магнет Генератор Стаклени Влакна Ножеви CE, Ro HS ISO9001Напомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Пакет вклучувајќи1 x ветерница NE300 S

300w 12v DC ветерната турбина генератор 3/5 ножеви опција со фабрика цена

DEN 9600.00

Драг пријател, pls изберете златна снабдувачот, за што постојат многу измамнициво интернет.Слика шоу за 300w 12v DC ветерната турбина генератор 3 / 5 ножеви опција со фабрика ценаЦртеж за 300w 12v DC ветерната турбина генератор 3 / 5 ножеви опција со фабрика ценаКарактеристики за 300w 12v DC ветерната турбина генератор 3 / 5 ножеви опција со фабрика цена1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.