• Ново
бренд нови Пренослив лаптоп батеријата тестер RFNT3 со функција за полнење на испуштање на тест Капацитетот Корекција сосема нов

бренд нови Пренослив лаптоп батеријата тестер RFNT3 со функција за полнење на испуштање на тест Капацитетот Корекција сосема нов

Оценка на клиентот:
DEN 15174.24

Износ
Залиха


100% сосема нов Пренослив лаптоп батеријата тестер RFNT3 со функција за полнење на испуштање на тест Капацитетот Корекција сосема нов
Сликата покажува :
Опис :
Овој Пренослив лаптоп батеријата тестер е 100% сосема нов и е со висок квалитет, лесно за работа.
1.Поддржани оперативни начин smart батеријата.
2. Обезбеди полнење, празнење, тест, капацитет корекција, полнење и празнење на 50% функционалност;
3. Со LCD дисплеј информации за батеријата, ПРЕДВОДЕНА укажуваат на работниот статус (полнење, празнење, полнење и празнење е завршена, итн.)
4. полнење, празнење, позадинско осветлување, функција копчиња;
5. Полнење поени пред-бесплатно, брзо полнење, постојан напон на полнење фаза, и постојан струја, константен напон вредност варира од помалку од 1%
6. испуштање на прилагодливи постојан струја празнење
7. онлајн карактеристики, поврзан преку USB интерфејс со компјутер, КОМПЈУТЕРОТ може да се следи инструментација.
Функција : Полнење : Активни, пред-бесплатно, постојан струја и константен напон се фази на полнење на владата. Првичното полнење на владата зависи од батеријата напон, така активни и пред-полнење не се случи на секој батерии. Празнење : Постојана струја на испуштање за двојно товари. Тест : Тестирање време е 30 секунди и целта е да се провери и на полнење и празнење настапи. Капацитет Корекција : На капацитетот на батеријата вредност во батеријата за управување со чип ќе различни од реалните капацитети по батеријата оди низ многу рециклирање циклуси. Тоа ќе влијае на користењето на батеријата кога разликата достигне одреден степен. Капацитет на корекција е да длабоко празнење на батеријата, а потоа целосно наполнет, кој ќе го точниот капацитет вредност во батеријата за управување со чип. 50% Капацитет : CD50% : полнење како прво, а потоа испуштање на 50% капацитет DC50% : празнење прво, а потоа бесплатно 50% капацитет Онлајн Функции : Тестер може да биде поврзан со master машина преку USB порт. Корисниците можат да го следат, контрола и да поставите параметри преку Батеријата Manager софтвер во мајстор машина. Мониторинг : информации за Батеријата може да се следи преку три прозорци. Контрола : Батеријата Менаџер може да се контролира роб машина целосно. Десно-кликнете на менито на батеријата бар вклучува соодветните команди. Параметри : Корисници може да се постави на работните параметри преку поставување параметарот на прозорецот во Батеријата Менаџер.
spec Адаптер Димензии : 201 x 99 x 35 mm Тежина : 330g Текст : AC 100 ~ 240 V Излез : 24 V DC 2.65 Пакет се Вклучени : 1 x оптоварување 1 x Адаптер 1 x конекција со USB-кабел 1 x CD 14 x Терминали 10 x батеријата кабел 10 x Jumpe
Добредојдовте Li Семејството на рек"!
Ве молиме љубезно ве молиме прочитајте ги следниве совети пред купување. Ако било каков проблем, ве молиме слободно контактирајте со нас.
1, далечинскиот област испорака такса не е вклучена во цената на стоката, иако некои се бесплатен превозот. Ако вашата адреса припаѓа на оддалечена област за DHL,Fed Ex и така натаму, ќе мора да плаќаат екстра 30.00 ДОЛАРИ за тоа или контактирајте со нас да изберете и други превозот методи.

Карактеристики

Бренд Име:
YunlinLi
is_customized:
Yes
Тип:
Други
Број На Модел На:
rfnt3
Напон:
100-240 V
Адаптер Излезниот Напон:
24 V/ 2.65 НА
боја:
Портокал
Тежина На Пакет:
250*250*200mm
димензија:
201 x 99 x 35 mm
Употреба:
лаптоп батеријата тестер
Функција:
полнење, испуштање, тест, Капацитет Корекција, 50% Капацитет
Тежина:
330
Настава:
Англиски упатство

Производи во категоријата

7 компјутери Автомобил Измијте го Поставите DIY Возило за Чистење Алатката Комбинација Возило Комплет за во Автомобил Чистење Комплет Крпа/Сунѓерот/Вода Стружење П?

DEN 1680.00

7 компјутери Автомобил Измијте го Поставите DIY Возило за Чистење Алатката Комбинација Возило Комплет за во Автомобил Чистење Комплет Крпа / Сунѓерот / Вода Стружење Плоча / КофаДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ1, 30*70mm крпа,2, Компресирана пакување сунѓер(сунѓерот не е компресирана, само пакување компримиран),3, Вода стружење плоча,4 Една страна жанила mitts,5, Кофа,6, Deerskin крпа,7,Круг чанта.ПОВРАТНИ информацииЗа вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас...

BF-III Филмот Дува Машина Ширина Детектор (ширина 52cm)

DEN 6672.00

Удар Мембрана Ширина Контролер / Висока Прецизност Ширина КонтролерBFIII Филмот Дува Машина Ширина ДетекторМесто на Потекло : КинаБрој на модел : BFIIIШирина : 28 / 52cm (изборен)Соодветни Индустрии : за користење на видови на филмот дува машинаКарактеристики : Тоа е воведен од германскиот инфрацрвени сензори напредна технологија, која може да се открие широчината на филмот, заедно со домашните предност во оваа област, да се развијат и порака на третата генерација на "висока прецизност ширина следи." Таа користи инфрацрвени сензори за да ги детектира, само да се стави на сензори надвор филмот, тогаш тоа може да се детектира автоматски големината на филмот, но и прилагодени заголем број на филмот дува машина, како што е употребата на неконтактирајте со тестирање на филмот големина, па тоа не е лесно да се оштети ако се работи за годините,висока прецизност, неконтакт начин со контрола на електромагнетниот вентил, и тоа е изграденаво електромагнетниот вентили и гас (струење контрола вентил), изработка на инсталација,работата е многу едноставна, подолг живот, е идеален за разнесени филмска индустрија.Работи На Принцип : Во текот на дува процес, воздухот истекување може да се направи филм тесен, тогаш трансдуцерот во близина на филмот ќе повратни информации овој сигнал до главниот контролер, и отворете го електромагнетни вентили за довод на воздух да мувла, со аларм, додека филмот ширината е редовна, а потоа затворете го електромагнетни вентили без аларм.Технички Параметри : МоделBF1BF2BF3Влезен НапонAC220 VAC220 VAC220 VНоминална Капацитет25 W25 W30 WСензор НачинКонтактрежимКонтактрежимElectrcal типАкција Време≤1 S≤1 S≤1 SИнсталација НачинЅид Монтирање ТипТабела ТипЅид Монтирање Тип

1PC 1960/2030/2230/2530/2830/3030 Муцката Ракав за Пневматски Иглички Пиштол Додатоци Воздух Nailing Алатка

1008.00 -5 % DEN 958.00

Различни nozzels одговараат за различни спојувач Контакт со нас пред да ја купите.1960 / 2030 / 2230 / 2530 / 2830 / 3030 се компатибилни.​Ова е цената за едно парче, ве молам оставете ме порака кој модел ќе го сакаат !!

2017 нови S-918N 7 инчи Топла Продажба Microcomputer Контрола на Температурата Вакуум Lcd Сепаратор За Мобилен Телефон Lcd

2976.00 -15 % DEN 2530.00

S918 N Топла Продажба Microcomputer Контрола на Температурата Вакуум Lcd Сепаратор За Мобилен Телефон Lcd Опис на ПроизводотСпецификации : 1...

High Speed Челик 6mm-6.5 mm Сечење Кол Прилагодливи Рака Управувана Reamer

DEN 525.12

Име на производ Прилагодливи Рака Reamer Материјал ХСС Flute Број 5 Сечење Дупка Големина 6mm6.5 mm / 1 / 5"1 / 4" Flute Должина 33mm / 1.2" Вкупната Големина 90 x 6mm / 3.5" x 0.2"(L*Макс.Г) Боја Црна

A21 Плоча Стеги Висока Температура Главната Логика PCB Одбор Тела Држач за iPhone 5S 6 6S 7 8 8Plus Поправи Поправка Алатка Мувла

1706.40 -8 % DEN 1570.00

Објектот Специфични : Логика Одбор BGA поправка алатка Специјално дизајнирани за i Phone 5 S 6 6 P 6 S 6 SP 7 7 P 8 8 P...

Мека Јаглерод Графит Чувствува ПАН-базирани Добра Електрични Тенки Лимови Висока Чист Јаглерод Графит Индустриски Одделение Флексибилни Electrode

369.60 -5 % DEN 351.00

Мека Јаглерод Графит Чувствува ПАНбазирани Добра Електрични Тенки Лимови Висока Чист Јаглерод Графит Индустриски Одделение Флексибилни Electrode

1pc Чиста Никел Плоча Лист Фолија 0.3 Дебелина 100x200mm Индустрија Алатки Температура Отпор

324.00 -40 % DEN 194.00

BI0003232Спецификација : Бренд новиМатеријал : НикелБоја : сребренаГолемина : прибл.0.3 mm x 100mm x 200mmДебелина : прибл.0.3 mmФункција : Има добри и антиоксидантна активност.Отпорност на корозија и Температура отпор.Се користи во различни алкално отпор, опрема за производство на трајно магнетни материјали, electroplating и катализатор итн.Пакет се вклучени : 1pc x Никел фолија плочаAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 12cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Мажите Платно Раководство Мултифункционален Половината Торба Водоотпорен Електрични Поправка Торба Столар Екипаж Чекан Алатка Торба Woodworker Џебови

480.00 -35 % DEN 312.00

Платно Toolkit / Мултифункционален / Половината Торба / Ленти И НосатОтпор / Електрични Поправка Чанта / ТорбаОпис : Одржување Половината кесиГолемина : 54x13cmподобрување на работа ефикасност, заштита алатки, преносни алатка за полнење;600 D Оксфорд ткаенина згусне производство, носат водоотпорен;Мултиџеб мултиџеб дизајн, направи алатки лесен за користење, организирање, преносни;Дебели дното, голема товарот, издржливи;Пакет incluede : 1pc Одржување Половината торба како што сликите покажуваат...

10 компјутери/многу Замена Тример Четка Машина за Гориво Филтер Цевка Цевка Со Резервоарот Филтер За STIHL FS120 FS200 FS250 FS300 топла

DEN 166.08

Хром Внатрешно Гориво ФилтерБоја : Како на сликата шоуСостојба : 100% Сосема НовКоличина : 10 компјутериМатеријал : Висок Квалитет На Хром ФинишГолемина : 8mm 5 / 16Карактеристики1.Вистински Стаклена Цевка2.40 Micron Елемент3.Едноставен За Инсталација & Чисти4.Целосна Гаранција5.За Дизел гориво филтер се користи за да се филтрираат штетни нечистотии и влага на гориво систем, заштита на нормална работа на моторот, намалување носат и да се избегне метеж, подобрување на моторот живот.Fitement : Погоден за повеќето возилаПакетот вклучува : 1 x Хром Внатрешно Гориво ФилтерИспорака : Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Општо земено,ние ќе ја испрати на предмети, како е можно поскоро откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји,кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан...

Про Алуминиум Тетоважа Машина Пена Paded Кутија Случај за Чување на Екранот Машина Пиштол

DEN 525.60

Карактеристики : се Вклопува речиси секој ротари или серпентина тетоважа машина Пена поместена внатрешни работи го штити вашиот компјутер од нула или оштетување Внимателно дизајнирани, кул изглед, одлична за употреба Голема прилог на tattoo студио Димензија : Прибл...

Преносни EDM искра ерозија машина

DEN 114240.00

Преносни EDM искра ерозија машинаF irst на сите , нашиот производ ќе мора да одат преку темелноквалитетот испит процес да се осигура дека нашите уреди нема да имабило проблем пред породувањето.S econdly , на гарантниот период обично е околу една годинаи во оваа временска рамка, доколку постојат било какви техничкипроблеми, ние ќе ги поправаат за слободни вклучувајќи го инови делови кои се потребни за поправка.PS : ние ќе нуди бесплатна поправка само кога штетитесе предизвикани од технички недостатоци на производотсебе, а не човек направени грешки, имено, штетите беанаправено од страна на mishandling машина.1...

Нови SMD IC Вакуум Цицање Пенкало Берач ги Собереш Рака Алатка 4 Вшмукување Глава за MT-668 врвот

71.52 -15 % DEN 61.00

100% Сосема & НоваТип : AKIMICHI МТ668 Вакуум Цицање ПенОбјектот Големина : 92mm (L)*12mm(D)Инсталирање на соодветна IC вшмукување насловот на вшмукување молив.Место на вшмукување насловот рачката на ИК.Стискаш на вшмукување молив за да се пуштам на воздухот во вакуум единица,потоа отпуштете го копчето за да се произведе вакуум вшмукување сила да ги собереш IC.Стави на ИК на соодветно место,притиснете надолу копчето,вакуум единица испуштањето на воздухот нека IC падне на вшмукување насловот.3 вшмукување глава се предвидени со овој вшмукување молив,големи димензии,средни и мали димензии соодветно за : 40g,18g,3gВе молиме имајте во предвид : отворете ја BGA, бидете сигурни да го користите вакуум пенкало, не мора да се директно со форцепс клип, така што нема да се скрши заварување плоча.Пакет Се Вклучени : 1 x SMD IC Вакуум Цицање Пенкало Берач ги Собереш Рака Алатка 4 Вшмукување Глава за MT668 врвот

Јаглероден Челик, 8мм Ракав за Вежба B10 Чак 0.6~6mm Струг Планината B10-коси Поврзете Род Моторни Вратило Клуч Клуч Chuckset

348.48 -5 % DEN 331.00

Опис На ПроизводотЈаглероден Челик, 8мм Ракав за Вежба B10 Чак 0.6~6mm Струг Планината B10коси Поврзете Род Моторни Вратило Клуч Клуч Chuckset Објект Спецификации : Квалитет : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет; Стил : Модерен,Повеќе Искра, Мазна Позлатен база.Јасна форма дизајн е многу убаво, модерен, атрактивен.Одличен помошник за користење, наскоро и погодно...

Нова Зона Контрола shutoff Кабел Трајни Притисни Косилки за Трева 141cm Контрола Кабел Косилка за Трева Делови Mayitr

254.88 -25 % DEN 191.00

GY0000856Спецификација : Сосема нов и висок квалитет!Боја : ЦрнаВкупна Должина : 141 cm / 55.5"Пластичен Канал Должина : 122 см / 48"Го заменува OEM : 158152Одговара На Модели : За 224110 X92 E0, За 2244110 X92 E2, За 224111 X83 E,За 96114001500, За 96114001501, За 96114011800,За HD6 A22 HWD, За PR600 N22 S, За PR600 N22 SH, За 96114000311,За 96114000312, За 96114000313,За 96114000314, За 96114000315, За 96114000316, За 96114000317, За 96114000403, За 96114001200За POULAN CHD4 QE22 SC, За HD4 QE22 SD, За 96114000300,За 96114000316, За 96114000317, За 96114001500Пакет Се Вклучени : 1pc x Контрола на КабелAnswer : ___________________________ Note : Големината е само за референца, таму можеби постои грешка при мерење, ве молиме проверете внимателно пред да го купат.Боја може да се разликува малку поради различни калибрација на секој монитор.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

1/8PT Метал Пролет Матични Мотор Машина Резервоарите Капе Хранат Oiler 16ml

DEN 479.04

Име на производ Игла Вредност Капе Хранат Oiler Капацитет 16m L Материјал Стакло, Алуминиум,Металната Нишка Кол 9.56 mm / 1 / 8"PT Големината на Телото 34 x 32милиметри / 1.3" x 1.2" (D * H) Вкупна Висина 86mm / 3.4" Боја Јасно, Тон Сребро.

60 LED Прилагодливи Прстен Светлина илуминатор Светилка за СТЕРЕО ЗУМ Микроскоп Микроскоп ЕУ Приклучок

788.64 -18 % DEN 647.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет На 60 LED прстен светлина е дизајнирана посебно за стерео микроскоп, и е одличен придружник за различни видови на микроскопа и камера...

DC 12V 24V 150W TPA3116D2 Моно Канал, со Дигитална Моќ Аудио Засилувач Одбор Двојна бустер систем XH-M545 за автомобил

DEN 517.44

Добредојдовте на нашата Продавница * Опис на DC 12 V 24 V 150 W TPA3116 D2 Моно Канал, со Дигитална Моќ Аудио Засилувач Одбор Двојна бустер систем XHM545 за автомобилНови Донесе Двојно Бустер Систем, Широк Спектар, Моќ Силна.Име на производ : TPA3116 D2Чип за заштита : overvoltage, undervoltage, прегревање,DC Откривање , краток спојНапон : DC1224 VИзлезна моќност : МАКС 150 Wмоќ ефикасност : >90%звучен канал : Моно Канал ИзлезГолемина на : 107*73*27 ммТежина : 124gЗа повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насShippment Нарачки ќе биде предаден во рок од 12 дена по плаќање на проверка...

Оригинална Про'skit PD-372 Мини менгеме на назад Клупата работната маса Заменик Клупата за DIY Накит Занает мувла Фиксна Поправка Алатка

DEN 397.92

Оригинална Про'skit PD372 Мини менгеме на назад Клупата работната маса Заменик Клупата за DIY Накит Занает мувла Фиксна Поправка АлаткаОпис на производот Карактеристики на Светлина и издржливи полипропилен изградба Цинк галвански се справи, завртка вилици и заклучување гром Max Вилица отворање : 40mm Вшмукување база костец безбедно на било каква рамна мазни површини Идеални за мали работи, како што се хоби, занает, моделирање на објекти и повеќе...

2017 Нови Hantek HT30A Тест Води 3M Тест Доведе BNC да се Банана Адаптер Кабел Фабрика за директна продажба

699.84 -30 % DEN 490.00

2017 Hantek Авто Тест Кабел со Двојна Банана Главата Повеќенаменски Тест Линија BNC да се Банана Адаптер Кабел Тешки Авто Тест Води (HT30 A) Тест води на маж BNC конектор (2) 4mm конектори...

1pcs 25мм Nonslip Selflock Алуминиум Тетоважа Машина Зафат Назад Црвена Сина Матични w/ Цевка Црна

DEN 525.60

Карактеристики : Состојба : Brand New Боја : Црна, Црвена Сина Материјал : алуминиум Завртки и назадизвира се вклучени Не се лизга, високо полирани, knurled професионални автозаклучување тетоважа машина зафат Одговара на сите стандардни тетоважа машина...

алуминиум cnc machining производ прототип услуга Шенжен Кина

DEN 7200.00

Внимание : На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство Па ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите 3 D цртеж со STL / IGS / STP датотека и вашиот опис на производот.Ние ја има магијата да ја претвори во вистински производи, а потоа ние ќе го цитирам до вас...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.