• Ново
Personalizzato rilievo ди riscaldamento elettrico 220 v един 3m лепило del силикони riscaldatore 300x300mm fabbricazione

Personalizzato rilievo ди riscaldamento elettrico 220 v един 3m лепило del силикони riscaldatore 300x300mm fabbricazione

Оценка на клиентот:
DEN 3359.52
DEN 3192.00 -5 %

Износ
Залиха

300*300мм 600 W 220 V Основна спецификација : demension : 300*300мм напон : 220 V Моќност : 600 W Посебна цел според вашите барања е можно, ве молиме да ги споделите со нас вашето барање во детали. Ние ќе производство за вас и ние ќе ви обезбеди најдобра цена. Технички параметар : Температура опсег : -40~250°C Моќ грешка : ±8% Моќ густина : 0.1-1.2 w/cm2 Механички притисок : 100.0 kg/cm2 Изолација отпор : ≥50 MΩ Електрични сила : 1500v/5s Примена : 1. Преносот на топлината машина греење плоча 2. печено првенство (плоча) машина за греење филмот 3. Масло тапан 4 грејач. Топлина запечатување машина за греење филм 5. Медицинска опрема топлинска изолација 6. Хемиски цевковод греење 7. Големи опрема за греење 8. Phlx опрема за обработка 9. Разни механички инструменти топлинска изолација 10. Медицинска опрема, како што се крв анализатори, респираторен терапии и хидротерапија 11. Antifreeze за воени инсталации, авиони, инструментација и хидраулична опрема 12. Батеријата греење 13. Угостителските услуги 14. Фабриката ангажирање и на локални собранието? Било која апликација бара мека форма или дизајн 15. Аналитички инструменти 16. Aerospace 17. Antifreeze опрема ◇ петрохемиската индустрија : гас пренос цевководи, цевководи, вентили и друга опрема со топлина или одржување на константна температура ◇ хемиската индустрија : пренос цевководи, обработка контејнери, реакторите, топла топи опрема, електрични или одржување на константна температура ◇ пиво индустрија : централа котли опрема за тешки масло гасоводот да се одржува постојана температура ◇ прехранбената индустрија : храна цевковод технологија барања за одржување на температурата, механички опрема, како што се зимскиот мраз заштита ◇ Автомобилската индустрија : Издавање робот, авто тело и шофершајбната соединение Автоматско лепак-изработка на опрема за Електрични или одржување на константна температура ◇ машински факултет : транспорт на контејнери, вакум комората, хидраулични или пневматски пумпи, премерување и превоз на опрема со топлина или одржување на константна температура ◇ Експериментални истражувања : примерок гас анализа на гасоводот, индустриски издувен гас анализа на гасоводот топлина или да чувате термостат ◇ нуклеарна централа : оџакот на издувен гас анализа (ауспух примерок примерокот цевка со електрична топлина или се задржи постојана) ◇ заштита на животната средина на проектите : за третман на вода, чистење на системот (подземни цевковод со топлина или да се одржува постојана температура) ◇ префрлани платформа : масло цевководи, вентили и друга опрема со топлина или да се одржува постојана температура ◇ Други : боја опрема, восок опрема, греење или одржување на термостат како да се цел

Карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
300x300mm
Тип:
Моќ Алатка Делови

Производи во категоријата

BF-III Филмот Дува Машина Ширина Детектор (ширина 52cm)

DEN 6672.00

Удар Мембрана Ширина Контролер / Висока Прецизност Ширина КонтролерBFIII Филмот Дува Машина Ширина ДетекторМесто на Потекло : КинаБрој на модел : BFIIIШирина : 28 / 52cm (изборен)Соодветни Индустрии : за користење на видови на филмот дува машинаКарактеристики : Тоа е воведен од германскиот инфрацрвени сензори напредна технологија, која може да се открие широчината на филмот, заедно со домашните предност во оваа област, да се развијат и порака на третата генерација на "висока прецизност ширина следи." Таа користи инфрацрвени сензори за да ги детектира, само да се стави на сензори надвор филмот, тогаш тоа може да се детектира автоматски големината на филмот, но и прилагодени заголем број на филмот дува машина, како што е употребата на неконтактирајте со тестирање на филмот големина, па тоа не е лесно да се оштети ако се работи за годините,висока прецизност, неконтакт начин со контрола на електромагнетниот вентил, и тоа е изграденаво електромагнетниот вентили и гас (струење контрола вентил), изработка на инсталација,работата е многу едноставна, подолг живот, е идеален за разнесени филмска индустрија.Работи На Принцип : Во текот на дува процес, воздухот истекување може да се направи филм тесен, тогаш трансдуцерот во близина на филмот ќе повратни информации овој сигнал до главниот контролер, и отворете го електромагнетни вентили за довод на воздух да мувла, со аларм, додека филмот ширината е редовна, а потоа затворете го електромагнетни вентили без аларм.Технички Параметри : МоделBF1BF2BF3Влезен НапонAC220 VAC220 VAC220 VНоминална Капацитет25 W25 W30 WСензор НачинКонтактрежимКонтактрежимElectrcal типАкција Време≤1 S≤1 S≤1 SИнсталација НачинЅид Монтирање ТипТабела ТипЅид Монтирање Тип

1PC 1960/2030/2230/2530/2830/3030 Муцката Ракав за Пневматски Иглички Пиштол Додатоци Воздух Nailing Алатка

1008.00 -5 % DEN 958.00

Различни nozzels одговараат за различни спојувач Контакт со нас пред да ја купите.1960 / 2030 / 2230 / 2530 / 2830 / 3030 се компатибилни.​Ова е цената за едно парче, ве молам оставете ме порака кој модел ќе го сакаат !!

1pc Чиста Никел Плоча Лист Фолија 0.3 Дебелина 100x200mm Индустрија Алатки Температура Отпор

324.00 -40 % DEN 194.00

BI0003232Спецификација : Бренд новиМатеријал : НикелБоја : сребренаГолемина : прибл.0.3 mm x 100mm x 200mmДебелина : прибл.0.3 mmФункција : Има добри и антиоксидантна активност.Отпорност на корозија и Температура отпор.Се користи во различни алкално отпор, опрема за производство на трајно магнетни материјали, electroplating и катализатор итн.Пакет се вклучени : 1pc x Никел фолија плочаAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 12cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

High Speed Челик 6mm-6.5 mm Сечење Кол Прилагодливи Рака Управувана Reamer

DEN 525.12

Име на производ Прилагодливи Рака Reamer Материјал ХСС Flute Број 5 Сечење Дупка Големина 6mm6.5 mm / 1 / 5"1 / 4" Flute Должина 33mm / 1.2" Вкупната Големина 90 x 6mm / 3.5" x 0.2"(L*Макс.Г) Боја Црна

A21 Плоча Стеги Висока Температура Главната Логика PCB Одбор Тела Држач за iPhone 5S 6 6S 7 8 8Plus Поправи Поправка Алатка Мувла

1706.40 -8 % DEN 1570.00

Објектот Специфични : Логика Одбор BGA поправка алатка Специјално дизајнирани за i Phone 5 S 6 6 P 6 S 6 SP 7 7 P 8 8 P...

Јаглероден Челик, 8мм Ракав за Вежба B10 Чак 0.6~6mm Струг Планината B10-коси Поврзете Род Моторни Вратило Клуч Клуч Chuckset

348.48 -5 % DEN 331.00

Опис На ПроизводотЈаглероден Челик, 8мм Ракав за Вежба B10 Чак 0.6~6mm Струг Планината B10коси Поврзете Род Моторни Вратило Клуч Клуч Chuckset Објект Спецификации : Квалитет : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет; Стил : Модерен,Повеќе Искра, Мазна Позлатен база.Јасна форма дизајн е многу убаво, модерен, атрактивен.Одличен помошник за користење, наскоро и погодно...

1pcs 25мм Nonslip Selflock Алуминиум Тетоважа Машина Зафат Назад Црвена Сина Матични w/ Цевка Црна

DEN 525.60

Карактеристики : Состојба : Brand New Боја : Црна, Црвена Сина Материјал : алуминиум Завртки и назадизвира се вклучени Не се лизга, високо полирани, knurled професионални автозаклучување тетоважа машина зафат Одговара на сите стандардни тетоважа машина...

Нови SMD IC Вакуум Цицање Пенкало Берач ги Собереш Рака Алатка 4 Вшмукување Глава за MT-668 врвот

71.52 -15 % DEN 61.00

100% Сосема & НоваТип : AKIMICHI МТ668 Вакуум Цицање ПенОбјектот Големина : 92mm (L)*12mm(D)Инсталирање на соодветна IC вшмукување насловот на вшмукување молив.Место на вшмукување насловот рачката на ИК.Стискаш на вшмукување молив за да се пуштам на воздухот во вакуум единица,потоа отпуштете го копчето за да се произведе вакуум вшмукување сила да ги собереш IC.Стави на ИК на соодветно место,притиснете надолу копчето,вакуум единица испуштањето на воздухот нека IC падне на вшмукување насловот.3 вшмукување глава се предвидени со овој вшмукување молив,големи димензии,средни и мали димензии соодветно за : 40g,18g,3gВе молиме имајте во предвид : отворете ја BGA, бидете сигурни да го користите вакуум пенкало, не мора да се директно со форцепс клип, така што нема да се скрши заварување плоча.Пакет Се Вклучени : 1 x SMD IC Вакуум Цицање Пенкало Берач ги Собереш Рака Алатка 4 Вшмукување Глава за MT668 врвот

бренд нови Пренослив лаптоп батеријата тестер RFNT3 со функција за полнење на испуштање на тест Капацитетот Корекција сосема нов

DEN 15174.24

100% сосема нов Пренослив лаптоп батеријата тестер RFNT3 со функција за полнење на испуштање на тест Капацитетот Корекција сосема новСликата покажува : Опис : Овој Пренослив лаптоп батеријата тестер е 100% сосема нов и е со висок квалитет, лесно за работа.1.Поддржани оперативни начин smart батеријата.2...

ТФ-картичка MP3 декодерот одбор со 2W моќ декодирање модул 3.7-5V мешани моно репродукција со меморија

DEN 27.84

Добредојдовте на нашата Продавница * Ставка Опис ТФкартичка MP3 декодерот одбор со 2 W моќ декодирање модул 3.75 V мешани моно репродукција со меморија Топло прашува : Почитувани купувачот, Нашите најевтиниот превоз Економска категорија логистика (Sun You Економски Воздух Mail ,Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ) може да се проследи само befor пристигне вашата земја,ве молиме изберете Стандардна категорија логистика, ако сакате целосна следење информации...

Dodger Сина 6 Заклучување Крило Метал Зглоб Заедничко Одбележување На Кружни Divider Caliper

DEN 448.32

Име На Производ Divider Caliper Материјал МеталПо Повод Одбележувањето Радиус Опсег(Макс.) 154mm / 6" Вкупната Големина 15 x 5.2 x 2.3 см / 6" x 2" x0.9" (L*W*H) Боја Dodger Сина

DC 12V 24V 150W TPA3116D2 Моно Канал, со Дигитална Моќ Аудио Засилувач Одбор Двојна бустер систем XH-M545 за автомобил

DEN 517.44

Добредојдовте на нашата Продавница * Опис на DC 12 V 24 V 150 W TPA3116 D2 Моно Канал, со Дигитална Моќ Аудио Засилувач Одбор Двојна бустер систем XHM545 за автомобилНови Донесе Двојно Бустер Систем, Широк Спектар, Моќ Силна.Име на производ : TPA3116 D2Чип за заштита : overvoltage, undervoltage, прегревање,DC Откривање , краток спојНапон : DC1224 VИзлезна моќност : МАКС 150 Wмоќ ефикасност : >90%звучен канал : Моно Канал ИзлезГолемина на : 107*73*27 ммТежина : 124gЗа повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насShippment Нарачки ќе биде предаден во рок од 12 дена по плаќање на проверка...

G1/2-14 4 Флејта 76mm Долго BSP 55 Степен ХСС Цевки Тема Славини

DEN 515.52

Име на производ Цевки Тема Допрете Модел G1 / 214 Flute Дијаметар 21mm / 0.83" Flute Заби Теренот 2,5 mm / 0.1" месо тело со Дијаметар 18mm / 0.71" Нишка Должина30мм / 1.2" Вкупна Должина 76mm / 3" Материјал ХСС

KM454 554 трактор дел, управувано опрема ниска брзина со потреба од лого, делови број: 450.37.112

DEN 3264.00

За трактор модел : KM450 KM454 KM550 KM554;Дел име : управувано опрема лизгање (со игла bearin)Дел број : 450.37.112Трактор направени од страна на Shandong Worldbest Shantuo Co., Ltd

6mm x 18mm Конусна Носот Волфрам Карбид Bur Мелење Резба Ротари Датотека Алатка

DEN 426.24

Име на производ Ротари Датотека Дизајн Конусна Носот Сечење Големина 6 x 18 mm / 15 / 64" x 3 / 4 "(D*L) месо тело со Дијаметар од 6 мм / 15 / 64" Вкупна Должина 62 мм / 2.4" Материјал Волфрам Карбид Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива

Издржливи Митра Песна Запре Т-Слот Т-Песни Дрво DIY Табела Saw Sled

DEN 480.00

Издржливи Митра Песна Запре ТСлот ТПесни Дрво DIY Табела Saw Sled​1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.За превозот1...

60 LED Прилагодливи Прстен Светлина илуминатор Светилка за СТЕРЕО ЗУМ Микроскоп Микроскоп ЕУ Приклучок

788.64 -18 % DEN 647.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет На 60 LED прстен светлина е дизајнирана посебно за стерео микроскоп, и е одличен придружник за различни видови на микроскопа и камера...

2017 Нови Hantek HT30A Тест Води 3M Тест Доведе BNC да се Банана Адаптер Кабел Фабрика за директна продажба

699.84 -30 % DEN 490.00

2017 Hantek Авто Тест Кабел со Двојна Банана Главата Повеќенаменски Тест Линија BNC да се Банана Адаптер Кабел Тешки Авто Тест Води (HT30 A) Тест води на маж BNC конектор (2) 4mm конектори...

Дрвото Форма Посочи Еден Намали Мелница Карбид Ротари Брус Датотека 15/32 x 1

DEN 442.56

Име на производ Ротари Датотека Дизајн Дрво Форма, Истакна за Крај, Еден Намали Сечење Size 12 x 25 mm / 15 / 32" x 1" (D*L) месо тело со Дијаметар од 6 мм / 15 / 64" Вкупна Должина 68 mm / 2.4" Материјал Волфрам Карбид Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива

1/8PT Метал Пролет Матични Мотор Машина Резервоарите Капе Хранат Oiler 16ml

DEN 479.04

Име на производ Игла Вредност Капе Хранат Oiler Капацитет 16m L Материјал Стакло, Алуминиум,Металната Нишка Кол 9.56 mm / 1 / 8"PT Големината на Телото 34 x 32милиметри / 1.3" x 1.2" (D * H) Вкупна Висина 86mm / 3.4" Боја Јасно, Тон Сребро.

6pcs/многу 12.7 mm ID Висока Темп Силиконска Гума Крајот Капи Боја боени

DEN 239.52

ВАЖНО : бесплатен превозот со Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус, во споредба со Кина Пост Регистрирани Воздух Mail, Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус НЕ е регистриран поштенски услуги, тоа не може да се проследи по напуштањето на кина ...

Празно Памук Платно Панели Плоштадот Монтирани На Уметноста Уметникот Одбори Сликарство Алатка Занает

96.00 -10 % DEN 86.00

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Боја : Бела Материјал : Платно и Дрвени Совршен за многу влажни медиум како што Акварел, Acrylics, Масла, Pasters, Воздух Четка, Glazes, Пенкала, Мастила, и др...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.