• Ново
Автомобил Климатизација Испарувачот За KIA Sorento

Автомобил Климатизација Испарувачот За KIA Sorento

Оценка на клиентот:
DEN 1776.00

Износ
Залиха


Автомобил Климатизација Испарувачот За KIA Sorento
Опис на производот : Автомобил Модел:KIA Sorento Weixing предмет : WXE0087 Слики како што е прикажано подолу :
Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.
Внимание :
1. Да Драги Руски Купувачот :
Ве молиме напишете вашето Име и презиме за да бидете сигурни дека за да може да се deliveried успешна.
2. Да Драги Бразил Купувачот :
Ве молиме коментар CPF Број по плаќање во готово.
Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно.
3. Ќе прогласи ДОЛАРИ 50 на превозот фактура да помогне во намалување на царинската такса кога не добиле посебни барање од вас.
4. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена.
5. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел. Ви благодарам многу за вашиот љубезно соработуваат. Купување забелешки : 1.Доста често се одредени возила може да има два различни делови за истата апликација за да се осигура дека вие сте добивање на точни дел за вашето возило ќе треба да ни ги испратите на дел броеви од оригиналниот дел се монтира на вашето возило. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас. Ние, исто така, препорачуваме користење на компатибилност на табелата, со цел да бидете сигурни дека овој компресор ќе се вклопи вашето возило. 2.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем. Главна компонента во AC систем кој е во споредба со срцето на човечкото тело, A/C компресор. Главната функција на А/В компресор е да се контролира и регулира протокот на ладилни целиот систем. Се наоѓа во предниот дел на системот, AC компресор е една од двете junctions кои се одвојат висок притисок и низок притисок страни на климатизација систем. Се работи во затворена јамка систем, AC компресор се базира на ладилни од испарувачот во низок притисок страна, облоги и турка на кондензаторот во висок притисок страна на системот. 3. Објектот на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ испратени. Тоа може да бара употреба на OE колектор како тоа е поголемиот дел од времето не се вклучени. Може исто така да треба да splice конекторот. Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме не двоумете се да не контактирате директно. 4. За safty причина со авион експрес,компресор доаѓа без масло, Можете да додадете наведени масло за компресори. Ве молиме погледнете во вашите возила спецификации.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.

Карактеристики

Тип На Објект:
Air-conditioning Инсталација,Кондензатори & Испарувачи
Име На Модел:
WXE0087
Објектот Тежина:
5kg
Бренд Име:
WNRLN
Автомобил модел:
kia sorento
кормилари:
lhd
Автомобил Направи:
Фолксваген

Производи во категоријата

АВТО A/C КОМПРЕСОР за Toyota HILUX II Подигнување/ Hilux LAN25 DSL Право 3.0 1983-2005 883100K132/88310-0K132/883100K130/88310-0K13

DEN 4752.00

АВТО A / C КОМПРЕСОР за Toyota HILUX II Подигнување / Hilux LAN25 DSL Право 3.0 19832005 883100 K132 / 883100 K132 / 883100 K130 / 883100 K130 / 883100 K131Опис на производот : Автомобил Модел:АВТО A / C КОМПРЕСОР за Toyota HILUX II Подигнување / Hilux LAN25 DSL Право 3.0 19832005 Компресор Модел : 10 S11 C Weixing Предмет : WXTT014 Број на Жлебови : PV1 Макара Дијаметар : 132mm Volt : 12 V Година Модел : 19832005 ОЕМ Бр...

3/8-24 UNF Бинарни Машки Универзална Ниски Страна Притисок Switch Сензор 9mm Тема R134a R12

DEN 424.32

Опис : Универзална низок притисок се префрлите Навој дијаметар : за 9mm ( толеранција : +2mm ) LP отсечени : 0.21 Mpa ( од 21kgr. / cm2 ) Парцели вклучуваат : 1 парче притисок префрлатеПревозот : Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга.Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од курирска компанија и локалните обичаи / давачки .Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.Ви благодариме за вашето разбирање.Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2448 бизнис часа по приемот на плаќање ( со исклучок на сабота и недела ).ПРОЗОРЦИ превозот обично трае 35 денаDHL превозот обично трае 47 работни денаEMS превозот обично трае 515 работни денаПлаќање : Ние прифаќаме ВИЗА , Кредитна картичка , Mastercard , Web Money , Boleto , Qiwi паричник ..итн .Повратни информации : Ви благодариме за вашата поддршка...

A/C AC Компресор За Автомобил БМВ Х5 3.0 2003 2004 2005 2006 3D381-45010 5C900-45010 64526917866 64529195899 64506917866

DEN 7200.00

Висок Квалитет A / C AC Компресор За Автомобил БМВ Х5 3.0 2003 2004 2005 2006 3 D38145010 5 C90045010 64526917866 64529195899 64506917866FUCTION : АВТОМОБИЛ A / C СИСТЕМПРИЛОГ : ДоброКВАЛИТЕТ : СО ВИСОК КВАЛИТЕТАКЦИИ : ВО ПАРКДЕЛ БРОЈ : 3 D38145010 5 C90045010 64526917866 64529195899 64506917866КОМПРЕСОР ТИП : Автомобил A / C КомпресорГОДИНА : 20002006МАКАРА ДИЈАМЕТАР : 110 MMНАПОН : 12 VЖЛЕБОВИ : 5 PKПРИМЕНА : ЗА АВТОМОБИЛ БМВ Х5 E53 3.0 МоторОдвоиле од КОПНОТО,КИНАНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат?А : 1.Го изберат предмети што треба,а потоа Кликнете на botton"Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката"2.Pls наведете го редоследот на информациите и да ја потврдите нарачката .На пример : Изберете ur превозот начин ,Како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн.3.Внесете страна на купувачот исплата,Изберете начин на плаќање.Плаќање термини како подолу...

АВТО A/C КОМПРЕСОР за Ford Escort 12V

DEN 6576.00

АВТО A / C КОМПРЕСОР за Ford Escort 12 VОпис на производот : Автомобил Модел : Ford Escort Компресор Модел : 6 SEU14 C Weixing Предмет : WXFD034 Volt : 12 VСлики што се покажа подолу : Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.Внимание : 1...

A/C HVAC Грејач Контрола Вентил 4F1959617B 4F1959617A 4F1959617 За Ауди А6 / S6 / A6 Quattro 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011

4080.00 -5 % DEN 3876.00

Состојба : 100% НовиNO : 4 F1959617 BПроизводителот Дел Број : TOPT1363003Другиот Дел Број : 4 F1 959 Б 617Објектот се вклучени : Грејач Контрола Вентил за Вода Вентил x 1pcs Компатибилен : AUDI A6 / S6 / A6 Quattro права 20052011 II...

Авто КЛИМА Компресорот за Гасеница 24V SD7H156095 SD7H15-6095 3729295 372-9295 0190504232 CAT372-9295

DEN 5952.00

Авто КЛИМА Компресорот за Гасеница 24 V SD7 H156095 SD7 H156095 3729295 3729295 0190504232 CAT3729295Опис На Производот : 1.Автомобил Модел : Гасеница 2.Тип : Компресор 3.Бренд Име : WNRLN 4.Напон : 24 V 5.Ладилни : R134a 6.ОЕМ # : SD7 H156095 SD7 H156095 3729295 3729295 0190504232 CAT3729295Слики како што е прикажано подолу : Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.Внимание : 1...

ФОЛКСВАГЕН ОЕМ Црна Десната Страна Цртичка Воздух Излезот на Пропустливи Одговара За ФОЛКСВАГЕН Голф GTI Варијанта 6 MK6 MKVI 5K0 819 704 К (Десно)

1220.16 -19 % DEN 988.00

Добредојдовте во мојата продавница, ќе се користат искрена служба, професионална гледна точка, за да ви овозможи со задоволителна услуга! Точка Име & Дел # "ФОЛКСВАГЕН" ОЕМ Црна Десната Страна Цртичка Воздух Излезот на Пропустливи Одговара За "ФОЛКСВАГЕН" Голф GTI Варијанта 6 MK6 MKVI 5 K0 819 704 К (Десно) 5 K0 819 704 К (Десно) се Вклопуваат Модел на "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ / GTI / R 20092013 MK6 Само Забелешка : Ако сте несигурни дали тоа може да се однесува на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас прв пат, ние ќе ви ги даде на проверка...

HARBLL 270PCS R134a Автомобилската Климатизација Компресор О-прстен Гумени Печати колекции,Климатизација гумени прстен фоки

619.20 -5 % DEN 588.00

Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Фан Контролер Модул 940009402 940004000 940008501 940004300 940007601 940009400 940004302 940004204 за Volvo jaguar rover

955.20 -5 % DEN 908.00

Пред да го купат , pls дозволете ни да знаеме на вашиот автомобил модел , тогаш ние би можеле да го потврдите одговараат за вашето возило или не!оние една страна : 3 жицидруга страна : 2 жици за секој(вкупно 4 жици)Пред да го купат , pls дозволете ни да знаеме на вашиот автомобил модел , тогаш ние би можеле да го потврдите одговараат за вашето возило или не!оние една страна : 3 жицидруга страна : 2 жици за секој(вкупно 4 жици)Авто Фан Контролер Модул со висок квалитет 1...

ВИСОК КВАЛИТЕТ DKV14G AC КОМПРЕСОР ЗА ISUZU ПОЛИЦАЕЦ РОДЕО 897287 6410 60-01582

DEN 5952.00

ВИСОК КВАЛИТЕТ DKV14 G AC КОМПРЕСОР ЗА ISUZU ПОЛИЦАЕЦ РОДЕО 897287 6410 6001582FUCTION : АВТОМОБИЛ A / C СИСТЕМПРИЛОГ : НОВАКВАЛИТЕТ : СО ВИСОК КВАЛИТЕТАКЦИИ : ВО ПАРКДЕЛ БРОЈ : 89728764106001582КОМПРЕСОР ТИП : DKV14 G АВТО AC КОМПРЕСОРМАКАРА ДИЈАМЕТАР : 139 MMНАПОН : 12 VЖЛЕБОВИ : 6 PKПРИМЕНА : ЗА АВТОМОБИЛ ISUZU ПОЛИЦАЕЦ РОДЕО 2002ОДВОИЛЕ ОД КОПНОТО,КИНАНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат?А : 1.Го изберат предмети што треба,а потоа Кликнете на botton"Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката"2.Pls наведете го редоследот на информациите и да ја потврдите нарачката .На пример : Изберете ur превозот начин ,Како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн.3.Внесете страна на купувачот исплата,Изберете начин на плаќање.Плаќање термини како подолу...

Авто клима уред испарувачот Ладење Серпентина за Land Rover Freelander RHD 1998-2005

DEN 1920.00

Авто клима уред испарувачот Ладење Серпентина за Land Rover Freelander RHD 19982005Опис на производот : Автомобил Модел:Land Rover Freelander Управува : RHD Weixing Предмет : :WXE0012 Година Модел : 19982005 Слики како што е прикажано подолу : Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.Внимание : 1...

Авто КЛИМА Компресорот За Автомобил Форд Ренџер Пикап 3.2 TDCI 12V 2011-2014 UC9M19D629BB AB3919D629BB UC9M-19D629-ББ AB39-19D629-ББ

DEN 6720.00

Висок Квалитет на Авто AC Компресор За Автомобил Форд Ренџер Пикап 3.2 TDCI 12 V 20112014 UC9 M19 D629 BB AB3919 D629 BB UC9 M19 D629ББ AB3919 D629ББFUCTION : АВТОМОБИЛ A / C СИСТЕМСОСТОЈБА : ДобраКВАЛИТЕТ : СО ВИСОК КВАЛИТЕТАКЦИИ : ВО ПАРКДЕЛ БРОЈ : UC9 M19 D629 BB AB3919 D629 BB UC9 M19 D629ББ AB3919 D629ББКОМПРЕСОР ТИП : HS13 N Автомобил A / C КомпресорГОДИНА : 20112014МАКАРА ДИЈАМЕТАР : 115 MMНАПОН : 12 VЖЛЕБОВИ : 7 PK / 7 GRПРИМЕНА : ЗА АВТОМОБИЛ Форд Ренџер Пикап 3.2 TDIОдвоиле од КОПНОТО,КИНАНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат?А : 1.Го изберат предмети што треба,а потоа Кликнете на botton"Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката"2.Pls наведете го редоследот на информациите и да ја потврдите нарачката .На пример : Изберете ur превозот начин ,Како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн.3.Внесете страна на купувачот исплата,Изберете начин на плаќање.Плаќање термини како подолу...

2 парчиња/многу AC R134a Авто Брз Спојка Климатизација Прилагодливи Заеднички Приклучок Автомобил Климатизација Ниска/Висока Адаптер

683.52 -14 % DEN 588.00

2 парчиња AC R134a Брз Спојка Автомобил Климатизација Прилагодливи Заеднички Приклучок2 парчиња Авто R134a Брз Спојка Конектор Автомобил Климатизација Ладилни АдаптерОпис : На R134 A клима уред (A / C) Брз Спојка ви овозможува да поврзете повеќе црева во автомобилската индустрија / автомобил R134a климатизација систем во текот на дијагностиката, полнењето или евакуација...

АВТО A/C КОМПРЕСОР за А3/TT/TOURAN/ЗАЈАКОТ/CADDY/ГОЛФ/PASSAT/VENTO/EOS/TIGUAN/CC/SCIROCCO/SHARAN/JETTA/NOVO/OCTAVIA 2.0/ВРВЕН

DEN 6720.00

АВТО A / C КОМПРЕСОР за А3 / TT / TOURAN / ЗАЈАКОТ / CADDY / ГОЛФ / PASSAT / VENTO / EOS / TIGUAN / CC / SCIROCCO / SHARAN / JETTA / NOVO / OCTAVIA 2.0 / ВРВЕН / YETI / ALTEA / ТОЛЕДО / ЛЕОН / ALHAMBRA / TIGUAN 2.0 / ГОЛФ 1.8 2.0 / PASSAT CC 2.0 / "ШКОДА" ROOMSTER / FBIA / Опис На Производот : Автомобил Модел:АУДИ А3 20032013 / TT 20062014 / ФОЛКСВАГЕН TOURAN 20032010 / ЗАЈАКОТ 20032009 / CADDY 2004 / ГОЛФ 20052013 / PASSAT 20052010 / VENTO 20052010 / PASSAT ПРАВА 20052011 / EOS 2006 / TIGUAN 2007 / CC 20082012 / SCIROCCO 2008 / ГОЛФ 20082013 / SHARAN 2010 / JETTA 2010 / NOVO 2011 / "ШКОДА" OCTAVIA 20042013 / ВРВЕН 20082015 / YETI 2009 / SEAT ALTEA 2004 / ТОЛЕДО 20042009 / ЛЕОН 20052012 / ALHAMBRA 2010 / 1.4 1.6 1.8 1.9 2.0 3.2 3.6 / TIGUAN 2.0 / ГОЛФ 1.8 2.0 / PASSAT CC 2.0 / "ШКОДА" ROOMSTER / FBIA / OCTAVIA Weixing Предмет : WXVW014 Volt : 12 V Година Модел : 20032015 ОЕМ Бр.:1 K0820859 F / 1 K0820803 SX / 1 K0820808 DX / 1 K0820859 Q / 1 K0820803 S / 1 K0820808 D / 1 K0820803 QX / 1 K0820859 QX / 1 K0820803 G / 1 K0820803 Q / 1 K0820808 B / 1 K0820808 BX / 5 N0820803Слики како што е прикажано подолу : Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.Внимание : 1...

AC R134A Брз Приклучок Адаптер Спојка Авто A/C Цела Мерач Ниска/Висока HVAC Авто климатизација Висок/Низок Притисок Страна-Y11

199.20 -16 % DEN 168.00

AC R134 A Брз Приклучок Адаптер Спојка Авто A / C Цела Мерач Ниска / Висока HVAC Авто климатизација Висок / Низок Притисок Страна 2017Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет со Голема & Ниска Couplers со Обоени Копчиња за Лесна Идентификација Користи за поврзување 1 / 4" SAE црево фитинг да R134a автомобилот ладење резервоарот Сигурен и безбеден за вентил за пристап до системи, дури и во работен притисок Издржливи, уникатен и лесен дизајн...

Авто КЛИМА Компресорот За Мицубиши Тритон Strada L200 /

6384.00 -10 % DEN 5746.00

Авто КЛИМА Компресорот За Мицубиши Тритон Strada L200ДЕТАЛИОБЈЕКТ : I G.КОМПРЕСОР ТИП : DKS15 D АВТО AC КОМПРЕСОРЖЛЕБОВИ : 1 PKГОДИНА : СИТЕМАКАРА ДИЈАМЕТАР : 126 MMREFREGERANT : R134 AVOLT : 12 VДЕЛ NO...

AC Грејач Компресор Мотор на БМВ Х5 E53 Х5 E70 X1 E84 X4 F26 X3 E83 X6 E71

DEN 4080.00

* Купување * Опис : 1, ве молиме email консултации услуги на клиентите,Ве молиме, напишете пред купувањеA : 17 цифри ВИН кодот C : производ слики.Б : името на авто деловиD : auto parts 11 цифри ОЕМ кодот2, бидејќи истите модели ќе бидат конфигурирани на мали разлики, соодветните функции и додатоци се исто така различни...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.