• Ново
Автомобилот ДЕЛ AC Испарувачот за HYUNDAI VERACRUZ 3.8 2007-2012 97140-3J000/971403J000

Автомобилот ДЕЛ AC Испарувачот за HYUNDAI VERACRUZ 3.8 2007-2012 97140-3J000/971403J000

Оценка на клиентот:
DEN 1872.00

Износ
Залиха


Автомобилот ДЕЛ AC Испарувачот за HYUNDAI VERACRUZ 3.8 2007-2012 97140-3 J000/971403 J000
Опис на производот : Автомобил Модел:HYUNDAI VERACRUZ 3.8 2007-2012 Weixing предмет : WXE0091 Година Модел : 2007-2012 ОЕМ Бр.:97140-3 J000/971403 J000 UAC EV 939743 PFC Однапред Авто Делови T44108 Autocomp Технологии 50939743 Четири Сезони 44108 Frigette 2491037 Глобалниот Воздух Inc. EV3538 Глобалната Делови Дистрибутери 4711902 NAPA 289008 NAPA TEM289008 Омега 2733808 Oreilly Авто Делови 44108 Ranshu 590432 Trad Автомобилската E752 Апликација : Слики како што е прикажано подолу : Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.
Внимание :
1. Да Драги Руски Купувачот :
Ве молиме напишете вашето Име и презиме за да бидете сигурни дека за да може да се deliveried успешна.
2. Да Драги Бразил Купувачот :
Ве молиме коментар CPF Број по плаќање во готово.
Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно.
3. Ќе прогласи ДОЛАРИ 50 на превозот фактура да помогне во намалување на царинската такса кога не добиле посебни барање од вас.
4. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена.
5. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел. Ви благодарам многу за вашиот љубезно соработуваат. Купување забелешки : 1.Доста често се одредени возила може да има два различни делови за истата апликација за да се осигура дека вие сте добивање на точни дел за вашето возило ќе треба да ни ги испратите на дел броеви од оригиналниот дел се монтира на вашето возило. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас. Ние, исто така, препорачуваме користење на компатибилност на табелата, со цел да бидете сигурни дека овој компресор ќе се вклопи вашето возило. 2.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем. Главна компонента во AC систем кој е во споредба со срцето на човечкото тело, A/C компресор. Главната функција на А/В компресор е да се контролира и регулира протокот на ладилни целиот систем. Се наоѓа во предниот дел на системот, AC компресор е една од двете junctions кои се одвојат висок притисок и низок притисок страни на климатизација систем. Се работи во затворена јамка систем, AC компресор се базира на ладилни од испарувачот во низок притисок страна, облоги и турка на кондензаторот во висок притисок страна на системот. 3. Објектот на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ испратени. Тоа може да бара употреба на OE колектор како тоа е поголемиот дел од времето не се вклучени. Може исто така да треба да splice конекторот. Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме не двоумете се да не контактирате директно. 4.

Карактеристики

Тип На Објект:
Air-conditioning Инсталација,Кондензатори & Испарувачи
Име На Модел:
WXE0091
Објектот Тежина:
4.5kg
Година:
2007-2012
Бренд Име:
WNRLN
Автомобил модел:
HYUNDAI VERACRUZ 3.8
ОЕМ Бр.:
97140-3J000/971403J000
Автомобил Направи:
Hyundai

Производи во категоријата

Авто клима уред испарувачот Ладење Серпентина за Land Rover Freelander RHD 1998-2005

DEN 1920.00

Авто клима уред испарувачот Ладење Серпентина за Land Rover Freelander RHD 19982005Опис на производот : Автомобил Модел:Land Rover Freelander Управува : RHD Weixing Предмет : :WXE0012 Година Модел : 19982005 Слики како што е прикажано подолу : Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.Внимание : 1...

AC R134A Брз Приклучок Адаптер Спојка Авто A/C Цела Мерач Ниска/Висока HVAC Авто климатизација Висок/Низок Притисок Страна-Y11

199.20 -16 % DEN 168.00

AC R134 A Брз Приклучок Адаптер Спојка Авто A / C Цела Мерач Ниска / Висока HVAC Авто климатизација Висок / Низок Притисок Страна 2017Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет со Голема & Ниска Couplers со Обоени Копчиња за Лесна Идентификација Користи за поврзување 1 / 4" SAE црево фитинг да R134a автомобилот ладење резервоарот Сигурен и безбеден за вентил за пристап до системи, дури и во работен притисок Издржливи, уникатен и лесен дизајн...

HS18 AC Компресор за автомобили Џип Слобода за автомобил, dodge nitro 3.7 L 4WD F500-DM5AA-03 55111400AA 55111400AB R5111400AE 55111400AC

6000.00 -10 % DEN 5400.00

ДЕТАЛИОБЈЕКТ : I G.HS186 PK120КОМПРЕСОР ТИП : HS18 АВТОМОБИЛ АВТО AC КОМПРЕСОРМАКАРА ДИЈАМЕТАР : 120 MMГОДИНА : 2006 2007REFREGERANT : R134 AVOLT : 12 VДЕЛ БР.(ОЕМ БР.) : 55111506 AA, 55111506 AB, RL111400 AE 55111400 AB, 55111400 AD, 55111400 AE F500DM5 AA03F500DM5 AA03 55111400 AA 55111400 AB R5111400 AE 55111400 AC 55111406 ADПРИМЕНА : За Автомобили Џип Слобода AC КомпресорЗа Автомобил, Dodge Nitro 3.7 L 4 WDИ за други автомобили за други години(ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања)СЛИКИ : КАКО ДА СЕ КУПАТ ?ДОЗВОЛЕТЕ МИ ДА ВИ КАЖАМ : Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат?А : 1.Го изберат предмети што треба,а потоа Кликнете на botton"Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката"2.Pls наведете го редоследот на информациите и да ја потврдите нарачката .На пример : Изберете ur превозот начин ,Како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн.3.Внесете страна на купувачот исплата,Изберете начин на плаќање.Плаќање термини како подолу.Кредитна КартичкаТ / T (Банкарски)Money BookersДебитна Картичка4.ПлатиТогаш ние ќе подготвени да испратите објекти.5.Прифати предмети и Повратни информации.Q2 : Како можеме да им помогнеме у спаси цена?A : Pls контактирајте со НасНие ќе ви помогнеме у избере најдобар превозот начин според ur треба.Повеќе економски.На пример,руски Fedex превозот ценадве превозот начини.1.EMSЗа мала тежинаПредност : од врата до Врата,безбедност,превозот дена е за 715 дена.2.Руските специјални линијаТоа е најекономичен начин да се руски.Предност : Економски,safty, од врата до Врата,превозот дена е за 10 или30 дена.Превозот со авион или по море.Q3 : Како може да гарантира за квалитетот?A : Сите производи мора да се помине строга проверка пред да одат надвор.Q4 : Ако ние не се најде на авто a / c делови тука,pls ни каже.А : 1.Pls ни испратите ur дел број ако у знаат OEM број.2.Pls ни испратите ur фото ако у имаат слики.3.Pls ни кажете ur точно автомобил модел ако у немаат фотографија или ОЕМ Бр.П5 : Како да контактирате со нас?А : 1.Испраќање на нас ur истрага на нашиот емаил.2.Не контактирате директно преку Alitalk (cn1510762213)

Авто КЛИМА Компресорот За Мицубиши Тритон Strada L200 /

6384.00 -10 % DEN 5746.00

Авто КЛИМА Компресорот За Мицубиши Тритон Strada L200ДЕТАЛИОБЈЕКТ : I G.КОМПРЕСОР ТИП : DKS15 D АВТО AC КОМПРЕСОРЖЛЕБОВИ : 1 PKГОДИНА : СИТЕМАКАРА ДИЈАМЕТАР : 126 MMREFREGERANT : R134 AVOLT : 12 VДЕЛ NO...

Авто КЛИМА Компресорот за ОТКРИВАЊЕ 4 3.0 RANGEROVER СПОРТ 3.0/4.4/5.0 JAGUAR F-TYPE/XJ C2Z4345/C2D38611/9X2319D629DA/9X2319D

DEN 7920.00

Авто КЛИМА Компресорот за ОТКРИВАЊЕ 4 3.0 RANGEROVER СПОРТ3.0 / 4.4 / 5.0 JAGUAR FTYPE / XJ C2 Z4345 / C2 D38611 / 9 X2319 D629 DA / 9 X2319 D629 DB / LR013934 / LR019133 / LR058017Опис на производот : Автомобил Модел : DISCOVERY 4 3.0 V6 / 5.0 V8 RANGEROVER / RR СПОРТ 3.0 / 4.4 / 5.0 JAGUAR FTYPE / XJ Предмет : WXLR010 Напон : 12 V Година Модел : 2013 ОЕМ број : CPLA19 D629 BD / PXC161643 / CPLA19 D629BD / LR0 10723 / LR010723 / LR019135 / LR030218 / LR035761 / LR056364 / LR057692 / LR068128 / T2 P1159 / 29564904699 Дел # : 6003223 NA UPC 695087475317Слики за Референца : Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.Внимание : 1...

Автомобил Климатизација Испарувачот За Фолксваген Нова Поло 2009

DEN 1728.00

Автомобил Климатизација Испарувачот За "Фолксваген" Нова Поло 2009Опис на производот : Автомобил Модел:Фолксваген Поло Weixing предмет : WXE0088 Година Модел : 2009 Слики како што е прикажано подолу : Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.Внимание : 1...

Автомобил Климатизација Испарувачот За KIA Sorento

DEN 1776.00

Автомобил Климатизација Испарувачот За KIA SorentoОпис на производот : Автомобил Модел:KIA Sorento Weixing предмет : WXE0087 Слики како што е прикажано подолу : Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.Внимание : 1...

Климатизација A/C Испарувачот Core за АУДИ A4L/П5 Фолксваген 1.4 2013 8K1898967A

DEN 1824.00

Климатизација A / C Испарувачот Core за АУДИ A4 L / П5 Фолксваген 1.4 2013 8 K1898967 AОпис на производот : Автомобил Модел:АУДИ A4 L / П5 Фолксваген 1.4 Weixing Предмет : :WXE0022 Година Модел : 2013 ОЕМ Бр.:Audi / Фолксваген 8 K1898967 A Глобалниот Воздух Inc...

ФОЛКСВАГЕН ОЕМ Црна Десната Страна Цртичка Воздух Излезот на Пропустливи Одговара За ФОЛКСВАГЕН Голф GTI Варијанта 6 MK6 MKVI 5K0 819 704 К (Десно)

1220.16 -19 % DEN 988.00

Добредојдовте во мојата продавница, ќе се користат искрена служба, професионална гледна точка, за да ви овозможи со задоволителна услуга! Точка Име & Дел # "ФОЛКСВАГЕН" ОЕМ Црна Десната Страна Цртичка Воздух Излезот на Пропустливи Одговара За "ФОЛКСВАГЕН" Голф GTI Варијанта 6 MK6 MKVI 5 K0 819 704 К (Десно) 5 K0 819 704 К (Десно) се Вклопуваат Модел на "ФОЛКСВАГЕН" ГОЛФ / GTI / R 20092013 MK6 Само Забелешка : Ако сте несигурни дали тоа може да се однесува на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас прв пат, ние ќе ви ги даде на проверка...

Универзална Приемник Посува Филтер за Монтажа Заградата се Стега Клип 1.5 mm Дебели

DEN 226.56

Опис : Универзална приемник посува менгеме1.5 мм дебел ,доволно силна, добар квалитетПревозот : Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга.Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од курирска компанија и локалните обичаи / давачки .Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.Ви благодариме за вашето разбирање.Сите предмети ќе биде предаден во рок од 2448 бизнис часа по приемот на плаќање ( со исклучок на сабота и недела ).ПРОЗОРЦИ превозот обично трае 35 денаDHL превозот обично трае 47 работни денаEMS превозот обично трае 515 работни денаПлаќање : Ние прифаќаме ВИЗА , Кредитна картичка , Mastercard , Web Money , Boleto , Qiwi паричник ..итн .Повратни информации : Ви благодариме за вашата поддршка...

Авто ac компресор спојки за Фолксваген З Покажувачот 1.6 јас Parati Saveiro 1.8 2.0 L L III 2002 - 5X0820803C/5X0820803D/5X0 820 803D

DEN 1872.00

Авто ac компресор спојки за "Фолксваген" З Покажувачот 1.6 јас Parati Saveiro 1.8 2.0 L L III 2002 5 X0820803 C / 5 X0820803 D / 5 X0 820 803 DОпис на производот : Автомобил Модел : Фолксваген З Покажувачот 1.6 јас Parati Saveiro 1.8 2.0 L L III Weixing Предмет : WXCL0144 Напон : 12 V Година Модел : 2002 година ОЕМ Бр...

АВТО -НОВА ГРЕЈАЧ КОМПРЕСОР МОТОРНИ ОТПОРНИК Фан Контрола За NISSAN X-TRAIL T30 01-15

DEN 515.52

100% Сосема НовМатеријал : Пластични + АлуминиумскиБрој на Пиновите : 3Големина : Како се покаже сликабоја : СребренаДел Број : 277619 W100 / 277612 Y000Fitment : ( Само одговара за Автоматско контроли )Одговара за сите Nissan XTrail T30 ЏИП (20012015)Пакетот вклучува : 1 X Компресор модераторСамо погоре пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.