• Ново
ECMA-C30602FS+ASD-A0221-AB ДЕЛТА 200w 3000rpm 0.64 Н. м ASDA-AB AC серво мотор возачот колекции со 3m моќ и енкодер кабел кочница

ECMA-C30602FS+ASD-A0221-AB ДЕЛТА 200w 3000rpm 0.64 Н. м ASDA-AB AC серво мотор возачот колекции со 3m моќ и енкодер кабел кочница

Оценка на клиентот:
DEN 33408.00
DEN 31738.00 -5 %

Износ
Залиха


ECMA-C30602 FS+ASD-A0221-AB ДЕЛТА 200w 3000rpm 0.64 Н. м ASDA-AB AC серво мотор возачот колекции со 3m моќ и енкодер кабел кочница
Пакетот вклучува :
1pcs Делта ASDA-AB AC серво мотор 200w 3000rpm 0.64 Н. м Модел : ECMA-C30602 FS;
1pcs Делта ASDA-AB AC серво мотор ASD-A0221-AB;
1pcs 3m power кабел и енкодер кабел со приклучок;
1pcs CN1 приклучокот.

Карактеристики

Излезна Моќност:
200W
Фаза:
Три-фаза
Тип:
Серво Мотор
Ефикасност:
ИЕ 4
Фреквенција:
50/60Hz
AC Напон:
208-230 / 240 V
сертификација:
CE,RoHS
Број На Модел На:
ECMA-C30602FS+ASD-A0221-AB
Заштита На Функција:
Капе-доказ

Производи во категоријата

15 вати AC опрема мотор со редуктор 3GN-100-К со контрола на брзината, 220v еден-фаза излез брзина 13.5 вртежи во минута 4pcs редуктор во една парцела

DEN 9830.40

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.15 вати AC опрема мотор со редуктор 3 GN100К со контрола на брзината, 220v еденфаза излез брзина 13.5 вртежи во минута 4pcs редуктор во една парцелаГлавната Спецификации : Мотор Мотор со gearhead МоделДоведе Жица Тип На МоќW НапонV ФреквенцијаHz ТековнатаОценет Вртежен Моментm N.м Cid Излезна Брзинавртежи во минута Излезен вртежен моментН...

3700W AC мотор со електричен мотор 380v излез вратило брзина 483 врти сооднос 3: 1, без кочница моторни редуктор испрати на Русија

DEN 34987.20

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.3700 W AC мотор со електричен мотор 380v излез вратило брзина 483 врти сооднос 3 : 1, без кочница моторни редуктор испрати на РусијаДруги cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 5 : 1, 10 : 1, 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 45 : 1, 50 : 1, 60 : 1, 70 : 1, 80 : 1, 90 : 1, 100 : 1, 120 : 1, 140 : 1, 160 : 1, 180 : 1, 200 : 11...

25W редуктор AC моторни 220-240V страната Големина 80x80mm еднофазен 220V 50 Hz cid 75:1

DEN 2347.20

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.25 W редуктор AC моторни 220240 V страната Големина 80x80mm еднофазен 220 V 50 Hz cid 75 : 1Главната Спецификации : Мотор Мотор со gearhead МоделДоведе Жица Тип На МоќW НапонV ФреквенцијаHz ТековнатаОценет Вртежен Моментm N.м Cid 4 IK25 GNC 25 1 PH 220 50 0.25 200 75 : 1Други напон на располагање за овој модел што се : 3phases,220 VДруги cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 3.6 : 1, 5 : 1, 6 : 1, 7.5 : 1, 9 : 1, 12.5 : 1, 15 : 1, 18 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 36 : 1, 50 : 1, 60 : 1, 75 : 1, 100 : 1, 120 : 1, 150 : 1, 180 : 1;200 : 1Pls ни ги испратите вашите потребни напон и cid остави порака.Тие се лесни за инсталација и одржување.Ние можеме да дизајнираме според клиентите барања.Ви благодариме за вашето внимание !Повратни информации : ти посакуваме се задоволни со вашето купување...

1pcs AC серво мотор AC СЕРВО 110ST-M05030

DEN 10387.20

110 STM05030 AC СЕРВО МОТОР Информации : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35фотографијата покажува : 110mm Серија Серво Мотор Технички ПодатоциМоторни модел110 STM05030Номинална моќност(KW)1.5Номинална струја(A)6номинална брзина(вртежи во минута)3000Номинална вртежен момент(Н...

5M40GN-C AC220V се Прилагоди Брзина на Мотор Минијатурни Индукција на Моторни 40W 1400rpm Брзина Регулирање на Моторни Одговараат со Брзина Единица за Контрола

DEN 4319.52

5 M40 GNC AC220 V се Прилагоди Брзина на Мотор Минијатурни Индукција на Моторни 40 W 1400rpm Брзина Регулирање на Моторни Одговараат со Брзина Единица за КонтролаОваа опрема 220 V AC контрола на брзината, мотор, 40 W, може да биде позитивен и обратно, може да се контрола на брзината, конфигурирање на гувернерот.Вклучуваат:1pc* AC мотор1pc* гувернеротКарактеристики:Модел : 5 M40 GNC2201400Напон : AC220 VАктуелни : 0.45 НаМоќност : 40 WБрзина : 1400rpmТежина : 2.5 KGМоторни големина : 90*115mmНадвор од оската големина : 12*35mmМожете да ја прилагодите брзината : можете даБез разлика дали или не што може да се укине : може да

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.