• Ново
150x10x32mm Рамен Диск Директно Сребро Дијамант Алуминиум Смола Мелница Мелење Тркала со 150# Ронки

150x10x32mm Рамен Диск Директно Сребро Дијамант Алуминиум Смола Мелница Мелење Тркала со 150 Ронки

Оценка на клиентот:
DEN 1180.32
DEN 1109.00 -6 %

Износ
Залиха


Спецификација :
Боја : Сребро & Браун
јп : Рамен Диск
Грануларност : 150#
Мелење Материјал : Дијамант
Матрица : Алуминиум
Anchoring Агент : Смола
Sha Hole Дијаметар : 32-милиметри/1.22 инчен
Дебелина : 10мм/0.39 инчен
Дијаметар : 150mm/5.91 инчен
Дијамант Ширина : 4mm/0.16 инчен
Концентрација : 75%
Тежина : 500g
Функција :
1.Голема погоден за грубо брусење, snagging, сечење и брусење на слобода, како што е мелење челик ingot кастинг deburring, итн.
2.Направени од Дијаманти и трајни производи за употреба
3.Sharpens побрзо,со висока ефикасност операција
4.Тоа е издржливост и безбедност
Пакетот вклучува :
1 x Мелење Тркала

Карактеристики

Број На Модел На:
GH1661
is_customized:
Yes
Големина:
150x10x32mm
DIY Материјали:
Металугрија
Тип:
Абразивни Диск

Производи во категоријата

20pcs 125mm Сандер Диск Пескарење Полирање Хартија Sandpaper Диск 40 - 3000 Абразивни средства за Сандер Жито

180.48 -0 % DEN 180.00

20pcs 125mm Сандер Диск Пескарење Полирање Хартија Sandpaper Диск #40 #3000 Абразивни средства за Сандер ЖитоМодел : 151501Спецификација : Тип : пескарење хартијаМатеријал : алуминиум оксидДијаметар : прибл...

15 компјутери кравја кожа монтирани точка за мелење жад камен полирање метал рѓа огледало алатка мелење мелница главата QT010

DEN 719.52

Име кожа монтирани точка Материјал кравја кожа месо тело со дијаметар од 3мм Употреба За jade метал фино полирање Вкупното количество 15 компјутери / многу Пакет цртан филмЗа повеќе Следниве елементи може да се допаѓа Ние ќе ПРОИЗВОДСТВО на абразивни алатки посебно за вас...

Дијамант Брус Нож Острилка 8 инчен Рамен Острат Плоча Камен 240-1000 Ронки ILOVETOOL

DEN 1242.72

8"x8" Ронки 240 600 1000 2000 Тенка Квадратен Лист Рамен Дијамант Камен Sharpeners LapidaryОпис На ПроизводотФорма : 8"(200mm) x 8" (200mm) Квадратен ЛистДебелина : 1 mmРонки : 240 600 1000 2000 (Можете да изберете една ронки од различни жито)Ронки Тип : Среден / Парична Казна / Многу ФиниКоличина : Само Едно ПарчеТенка Рамен Дијамант Камења се совршени за лов и риболов ножеви, машини, алатки, точно ножеви, секири и индустриска употреба.И овие Тенки рамен дијамант камен се погодни да се произведени за Хоби, Lapidary, Стакло апликации...

10Pcs Dremel Додатоци Мелење Чистење Sandpaper Пескарење Размавта Тркала Главата 20mm+Mandrel 6mm за Мини Вежба Ротари Алатки 80-Ронки

547.68 -30 % DEN 384.00

Опис На ПроизводотКарактеристики 100% сосема нов Алуминиум Оксид размавта тркала за deburring и мешање на станот и contoured површини...

DIATOOL 75mmx35MM Вакуум Brazed Дијамант мелење тркала за мермер гранит и кварц Рака Профил тркала за агол мелница

1272.00 -18 % DEN 1043.00

Предмет : 75mmx35 MM Вакуум Brazed Дијамант рака профил тркалаКоличина : 1pcСпецификации : Кол 3" / 75mm, Арбор 20mmДебелина : 35mmРонки : #60Машина : Агол мелницаФункција : Висока ефикасност и неколку пати подобро од electroplatedМоже да се користи суви или влажни.Примена : мелење на мермер, гранит , кварц , керамика , вештачки камен и стакло, особено за конкретни надвор од ѕидот на зградата, или декорација...

100mm 3000&10000 Нож Жилет Острилка Супер Казна Камен Острило Полирање

264.00 -10 % DEN 238.00

Карактеристики : Тоа е сосема нов, добар квалитет & висока перфорации ormance Острат Камења За Острилка Професионални Острат Систем казнаgrained острило подмачкано со масло, што се користи за фина острат...

Голем Барел се Изедначи на Врвот Керамички Помине Малку Вежба За Електрична Педикир Маникир Нокти ликовен Салон Машина Машина додатоци Алатки

708.00 -40 % DEN 425.00

3 / 32" Големи Барел Се Изедначи На Врвот Бела Керамички Помине ВежбаПредности : 1 Антибактериски2 Не затнување3 Отпор на киселина, алкално и топлина4...

80 9.5 mm Тапан Пескарење Комплет 100Pcs Пескарење Бенд Dremel Додатоци Со 2Pcs 3.17 mm Песок Mandrel за Мелење Алатки

151.68 -15 % DEN 129.00

Карактеристики100% сосема нов Погоден за нокти како и педикир Совршен додаток на песок, обликот, ритам, заврши мека, тешко шумата, fiberglass и повеќе...

DWZ 30pcs 80 240 400 800 1000 2000 Ронки 8 Дупки Кука Јамка Песок Хартија за Брусење Дискови

315.84 -5 % DEN 300.00

Спецификација за производ : Бренд новиМатеријал : ПЛОВИ песок материјалMesh : 80, 240, 400, 800, 1000, 2000 РонкиБоја : црвено cinnabarДијаметар : прибл.123mmГолемината на порите : прибл.10ммБрој на дупки : 8производ Функција : Велур подебели, песок енкрипција, сечење сила.Издржливи, добра отпорност на абење.Многу лесен за употреба.Се користи во вештачки камен, мебел и дрво производи, метални, автомобили и сл.Пакет се вклучени : 5pcs x 80 Чакал и Песок Хартија5pcs x 240 Чакал и Песок Хартија5pcs x 400 Чакал и Песок Хартија5pcs x 800 Чакал и Песок Хартија5pcs x 1000 Чакал и Песок Хартија5pcs x 2000 Чакал и Песок ХартијаAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 12cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.ПлаќањеНие ги поддржува следниве методи на плаќање...

100Pcs 1/2 и 1/4 Пескарење Бенд Ракави Тапан Sandpaper Гума 2 Mandrels Комплет S08 Капка брод

DEN 132.96

100 Pcs 1 / 2" и 1 / 4" Dremel Пескарење Бенд Ракави и Тапан Комплет 2 MandrelsКарактеристики : Пескарење Бендови : Големина : 1 / 2" x 1 / 2" и 1 / 4" x 1 / 2"Жито : 120 / 80Месо тело : 1 / 8"(3.2 mm)Големина на : Дијаметар на Sandpaper круг : 12.5 mmВисина на Sandpaper круг : 13mmДијаметар на Mandrel : 12.5 mmДијаметар на месо тело : 3ммДолжина на месо тело : 25mmВкупна Должина : 38mmОдлично за Резба, Гравирање, Брусење и Пескарење на Керамика, Камен, Стакло, Дрво, итн..Answer : ___________________________ Note : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен2.Ве молиме овозможи 01cm грешка поради прирачник за мерење...

XCAN 52pcs Dremel ротари алатки за полирање 50pcs волна тркала +2 парчиња Mandrel

76.32 -0 % DEN 76.00

12899 XCAN Топла ПродажбаXCAN 52pcs Dremel ротари алатки за полирање 50pcs волна тркала +2 парчиња MandrelСпецификации : ОбјектотМесо Тело КолПакет вклучувајќи25мм*7mm25мм*7mm50pcs голема волна тркала2 парчиња Завртка Mandrel13mm*7mm13mm*7mm50pcs мали волна тркала2 парчиња Завртка Mandrel

Солидна Карбид Burrs За Dremel Ротари Алатка Вежба Мелница Резба Малку Комплет Челик Солидна Карбид 10 КОМПЈУТЕРИ

2343.84 -10 % DEN 2110.00

торба торба торба торба торба торба торба торбаСолидна Карбид Burrs За Dremel Ротари Алатка Вежба Мелница Резба Малку Комплет Челик Солидна Карбид 10 КОМПЈУТЕРИHardmetal burrs се користи во пневматски или електрични алатки , брзина е 600040000 вртежи во минута , мора да се стега алатка ...

GOXAWEE 30Pcs 25/13mm Волна Почувствува Полирање Чистење Мелење Тркала Полирање Подлога+3Pcs 3мм месо тело за Dremel Ротари Алатка Додатоци

312.96 -37 % DEN 197.00

30 Pcs 25 / 13mm Волна Почувствува Полирање Чистење Мелење Тркала Полирање Подлога +3 Pcs 3мм Shanks за Dremel Ротари Алатка ДодатоциИме : Почувствува Мелење ВлошкиМодел No : 2503 EКол : 13mm / 25ммМесо тело Големина : 3.0 mmПакет : Група 1 : 30pcs 13mm Чувствува Мелење Влошки+3pcs месо тело 3.0 mm Поврзување MandrelГрупа 2 : 30pcs 25мм Чувствува Мелење Влошки+3pcs месо тело 3.0 mm Поврзување MandrelПримена : За полирање на композити и керамички полирање со .Напомена : Боите може да имаат различни како разлика екранот,pls се разбере...

3Pcs ХСС Рутирање Рутер Мелење Битови 2.35 мм За Ротари Алатка Dremel Бош

38.88 -18 % DEN 32.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : HSS4241 Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : Одличен прилог на вашето Хоби Занает алатка за полнење 3 PCS сет на Мелење Рутирање Битови Вклучувајќи Mandrel Сите опремени со 2.35 мм дијаметар mandrels ќе одговара на повеќето ротари алатки, вклучувајќи Dremel Овие 3 ХСС Рутирање Битови се совршен за сите видови надвор работи како Модел правење и како Голема за занает, airfix моделирање, дома, поправки и сл сте го иметоМесо тело Кол mandrels : 2.35 mm Глава : 2.2 mm / 2.2 mm / 1.6 mm Вкупна Должина : (Прибл.)43mm Max 40,000 вртежи во минута Количина : 1 сет (3pcs)Забелешка : ве Молиме овозможи 12mm грешки поради прирачник за мерење Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Toolfit 6pcs Германија KOMET Ротари Автобус Поставува 009 014 018 023 со Рунда/Тркала/Посочи/Пупка/Цилиндар/Конус Форми.

381.12 -17 % DEN 316.00

Денес се Занимава Занимава Крајот во: 01 Дена 23 : 59 : ИЗВЕСТУВАЊЕТреба да знаете пред да нарачате : Со цел да се спаси многу цена за вас, ние нудиме избор на бесплатен превозот methord : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус...

40pcs Абразивни Алатки Триаголник Пескарење Листови Влошки 5 Дупки Sandpaper 60/80/120/240 Жито За Мелење Алатки

670.56 -40 % DEN 402.00

BI0002492Спецификација : Бренд новиМатеријал : алуминиум оксидБоја : како на сликата покажуваОблик : правоаголникБрој на дупки : 5Жито : 60, 80 и 120, 240( секој од 10)Големина : прибл...

5 парчиња памук тркала бод чистење крпа за полирање на накит од нерѓосувачки челик, алуминиум дрво жолт бел 3 инчи или 4 инчен QT013

DEN 863.52

Име Памук тркала Боја жолта и бела Дебелината 11mm Дупка со дијаметар од 12mm и 4mm дупка за опција Надворешниот дијаметар 4inch(100mm)&3inch(75mm) Користење За метал, накит, метални,нерѓосувачки челик, алуминиум,дрво,пластика,керамика полирање Вкупното количество 5 компјутери / многу (во ЕДЕН Пречник од 6mm слободни месо тело со 5pcs памук тркала) Пакет картонска кутијаИзберете памук тркало според следната табела : Код објаснување : Пример"D75 H12 W" значи Дијаметар е 75mm(3inch),дупката е 12mm,боја е БелаВе молиме имајте во предвид : selection "6mm месо тело 5pcs" е само месо тело без било памук тркала Код Дијаметар Дупка Боја D75 H12 W 3inch(75mm) 12mm Бела D100 H12 W 4inch(100mm) 12mm Бела D75 H12 Y 3inch(75mm) 12mm Жолта D100 H12 Y 4inch(100mm) 12mm Жолта D75 H4 W 3inch(75mm) 4mm Бела D100 H4 W 4inch(100mm) 4mm Бела D75 H4 Y 3inch(75mm) 4mm Жолта D100 H4 Y 4inch(100mm) 4mm ЖолтаЗа повеќе Следниве елементи може да се допаѓа Ние ќе ПРОИЗВОДСТВО на абразивни алатки посебно за вас...

10pcs Карбид Ротари Burs со Една Лента Ротари Датотеки За Dremel Алатки, Прибор Електрични Вежба Ротари Алатки Абразивни Алатка

609.12 -32 % DEN 414.00

wyприклучокstartЖешка Стока$17.85 $беа 25,5$59.40 $84.86$28.69 $47.81$10.50 $14$40.25 $57.5$45.49 $64.99wyприклучоккрајdianxiaobao_1 10pcs Карбид Ротари Burs со Една Лента Ротари Датотеки За Dremel Алатки, Прибор Електрични Вежба Ротари Алатки Абразивни АлаткаПердув : Големина : 3x3mm Материјал : ВОЛФРАМ КАРБИД Главата кол : 3мм месо тело кол : 3мм Една ЛентаПакет : 10pc карбид ротари датотекаdianxiaobao_3dianxiaobao_4

Новиот лак Малку Бела Големи Барел Керамички Помине Вежба Битови Ноктите Салон Електрични Вежба Нокти Датотека Вежба Малку алатки 3/32 месо тело

708.00 -40 % DEN 425.00

Голем Барел Бела Керамички Помине Битови 3 / 32"параметар: Flute Големина : Φ6.6mm вкупна Должина : 38mm месо тело Големина : 3 / 32" Материјал : Керамички ЦиркониПредности : 1...

Висок Квалитет 100mm Кол Круг Стакло Диско da taglio diamantato Мелење Сечење Диск Sliver Тон Дијамант обложени

163.68 -5 % DEN 156.00

Обезбедување на поголема трајност, подолг сервисен живот.Боја : СребренаНадворешен дијаметар : 100mmВнатрешниот дупка : 11mmМатеријал : Дијамант обложени

TASP 25 Парчиња 6 150mm Кука & Јамка Абразивни Песок Хартија за Брусење Диск Жито 60 80 120 180 240

DEN 479.52

25 PC 6" 150mm 6 дупка Песок ХартијаОпис : Ротари Пескарење Хартија Поддржан(Кука и јамка) Алуминиум Оксид Сет На 25pcs 6 дупка Големина : 150mmУпотреба : 4060 зрно се користи за крупни пескарење на нерамни површини 80120 жито се погодни за површината smoothening и пескарење на мали roughnesses 180400 жито се добри за завршната казна за пескарење

3pcs 100x915mm Пескарење Ремени Алуминиум Оксид Мелење Полирање Алатки Додатоци 240/320/400 Ронки

397.44 -40 % DEN 239.00

BI0003537Спецификација : Бренд новиМатеријал : Алуминиум ОксидШирина : прибл.100mm / 4"Должина : околу.915mm / 36"Ронки : 240, 320, 400 ронкиФункција : Високи Перформанси Алуминиум Оксид.Електростатички применува жито, за доследна покриеност.Висок отстранување стапка.Погоден за : Нерѓосувачки челик, обоени метали, црна метални плочки и ножеви Иверица, честички одбор, декоративни плочи, бамбус и ратан производи и други брусење и полирање; метални и неметални материјали со вода или со масло мелење, дробење на голем авион; кожа, гума на ткаенина и полиран бранеа.Појас широко се користи во индустрија, машини, бродоградба, лесна индустрија,Кожа, дрво, градежни материјали, текстил и други индустрии.Пакет се вклучени : 3pcs x пескарење појас ( секоја ронки 1pc )Answer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 15cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.