• Ново
На Kraken Сите-метал Quad Екструдер за Полнење на вода за ладење 4 Млазници bowden-фед Мулти-Истиснување Hotend, 0.2~0.8 mm Млазницата, 1.75 mm /3.0 mm

На Kraken Сите-метал Quad Екструдер за Полнење на вода за ладење 4 Млазници bowden-фед Мулти-Истиснување Hotend, 0.2~0.8 mm Млазницата, 1.75 mm /3.0 mm

Оценка на клиентот:
DEN 1706.88
DEN 1536.00 -10 %

Износ
Залиха


Млазницата дијаметар : 0.2 мм /0.3 mm/0.4 mm/0.5 mm/0.6 mm/0.8 mm (Изборен)
Се хранат влезот дијаметар : 1.75 дијаметар Влезот, Или 3.0 mm
Answer : ___________________________ NOTE : нашата heatbreak е предаден без PTFE цевка as default, ако ви треба да се користи PTFE цевка во heatbreak, ве молиме да ни оставите порака, кога наредил. Или ние ќе брод на hotend со heatbreak без PTFE цевка внатре as default.
Ве молиме исто така, да ни оставите порака, за која млазницата големина за кои филамент големина ти треба кога наредил, Или ние ќе брод во 0.4 mm млазницата hotend за 1.75 mm филамент користите како стандардна.
Опис :
На Kraken е ѕвер на екструдер и е наменета да се ужива од страна на искусни политичари, кои не се плашат да експериментираат. Оваа напредна екструдер карактеристики способност да екструдиран 4 различни filaments во исто време! Кажете збогум на вашиот мало двојна екструдер и здраво да иднина (ака на Kraken). . На Kraken е quad екструдер способни да се справат со 4 filaments во исто време. Овој ѕверски екструдер е мулти-nozzled, ладење со вода и bowden банката на федерални резерви. Секоја од 4 filaments може да бидат исфрлени на различни температури што значи можностите се бескрајни! На Kraken е вода за ладење сепак многу компактен, па тоа е можност да се користи во загреана комора. Можете да изберете и прилагодите млазници висина и тие може да бидат поставени така што тие се целосно planar да креветот. На Kraken е силен ѕверот во компактен пакет. На Kraken се моделира по диво успешна E3 D V5 Hotends што значи дека може да се очекува сигурност и џем слободни отпечатоци.
Вклучени( како на следната слика ја покажува ) :
Плаќање
> Да ја прифатиме Aliexpress Зачувам како нашиот начин на плаќање, за други начин ве молиме контактирајте со нас.
Превозот > Нашите испорака ден за нормално предмети ќе биде околу 5 дена до 15 дена за да на следниве земји : САД, Обединетото Кралство, Франција, Канада, Австралија, Русија.
> Ние ќе брод ќе предмети во рок од 3 работни дена по вашата исплата е расчисти.
>Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точна, па ние само бродот на објекти до вашиот Aliexpress адреса.
>Откако превозот, ние ќе ви ја испратиме следење на број на вашата, тоа обично трае 3 -8 работни дена за да се направи следење на информации на интернет, ако не го примите објект во рок од 30 работни дена ве молиме контактирајте со нас.
Се враќа
> Ако не сте задоволни со вашиот купување за било која причина, можете да се вратите на објектот на нас, ве молиме пратете е-маил до нас, пред да се вратат.
> Тоа мора да се врати во рок од 14 дена, врати превозот надомест ќе бидат платени од страна на купувачот.
>Откако ќе го добиете објект ние ќе замена или рефундирање на вашите пари, но не вклучувајќи го и превозот и ракувањето и осигурување надомест.
>Ако го вратите дел се користи,, ние не можеме да прифатиме тоа и наплата тебе

Карактеристики

Големина:
1.75mm, 3.0mm
Тип На Објект:
Топла Крајот
Бренд Име:
REPRAP
Број На Модел На:
Kraken

Производи во категоријата

TPV42_T_CON_E2_V2.0 TPV42-Т-CON-Е2-V2.0 Логика одбор за 3d-печатач 42PFL3390/T3 TPT42H2-LE5 42CE860LED Т-ЕДИН поврзете одбор

DEN 810.24

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

V000225000 HM55 C650 C655 C655D се поврзете со 3d-печатач плоча целиот тест круг поврзете одбор

DEN 1274.40

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

1pc Матирано Загрева Кревет Налепница 300x300mm Печатење Изгради Листови се Изгради Плоча Лента Платформа Со 3M Поддршка За CR-10 3D Печатач

239.52 -12 % DEN 211.00

1pc Матирано Загрева кревет Налепница 300x300mm печатење Изгради Листови се Изгради Плоча Лента Платформа Налепница Со 3 M Поддршка За CR10 3 D Печатач(bcz на различни Производство серија, на налепница имаат различни печатење , ако умот , plz контакт со продавачот пред ,се направи нарачка...

AS5552G 5552G LA-6552P се поврзете со печатач плоча тестирани од страна на системот круг поврзете одбор

DEN 1391.04

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

649950-001 круг поврзување со матичната плоча G4 целиот тест круг поврзете одбор

DEN 901.44

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

3D V6 Долги J-раководител Hotend за 1.75 mm/3мм 3D Bowden Екструдер 0.2/0.3/0.4/0.5 мм Млазницата за RepRap 3D Печатач

DEN 174.72

*Изработени од материјал luminium*Лесно да се Соберат*Lastest технологија,стабилен и сигурен перформанси,да се направи Jраководител Hotend повеќе издржливи .*Thermistor : 100 K NTC Б 3950 ±1% ,должина 1 метар*Оваа 3 D Печатач Jраководител Hotend се применува за 1.75 mm / 3мм ФиламентДолги Филамент Bowden екструдер, постои 0.2 / 0.25 / 0.3 / 0.40.5 / 0.6 / 0.8 / 1.0 за избор, и која сакате да?1x 3 D JРаководител V6 HotendМожете да изберете EMS, DHL,FEDEX ОДНОСНО,FEDEX IP и некои други брзо логистичка треба, исто така, Ако имате било какви прашања со нашите Товарни и испорака ве молиме да контактирате со услуга за Клиентите ,ние може да се потрудиме да се справи со тоа.

513947-001 круг SL9300 SL9400 SL9600 се поврзете со 3d-печатач плоча целиот тест круг поврзете одбор

DEN 1626.24

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

Anet A6 A8 MK3 12V Жаришта Алуминиум Загрева Кревет Надграден од MK2B & MK2A за Mendel RepRap i3 3D Печатач Топол кревет

1008.00 -15 % DEN 857.00

Опис:Производ отпор : 12 V напон, отпор од 1,2 ohmsПроизвод напон : 12 VПроизвод Големина : 220mm * 220mm * 3мм дупка проред 214mmПроизвод процес : алуминиумска плочаПроизвод во боја : црна, на задната страна, позитивни сребро белаПроизвод дебелина : 3ммФункција:1, целиот одбор полно злато процес, цената е многу повисока од спреј калај плоча!2, целиот одбор по оптички краток спој, отворете спој откривање.3, греење на маса и алуминиумски супстрат во една, подобро температура стабилност.4, новиот коло, напојување моќ стабилност.Пакет листата : 1 Set

K000106830 LA-6031P U5400 T210 T230 се поврзете со 3d-печатач плоча целиот тест круг поврзете одбор

DEN 2138.40

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

2 пакет Нови Авто Израмнување Позиција Сензор за Reprap Anet A8 Prusa i3 3D Печатач Индуктивен Сензор со Монтажа Плоча

468.96 -5 % DEN 445.00

SKU : SN04NИме : Авто ниво сензорГолемина на : 18*18*36 ммДетективот растојание : 4 ммДетективот објект : МеталНапон : DC 636 V(но работи со 5v на Anet одбор)Излез форма : DC трижица NPN нормално отворенИзлезна струја : 300 мрНие сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

Funssor Flashforge/CTC/Wanhao 3D печатач резервни делови MK10 Сите Метални Hotend Надградба за Полнење за 1.75 mm топлинска бариера цевка

479.52 -5 % DEN 456.00

алуминиум и нерѓосувачки челик материјал,сите метални, користете 1.75 mm филамент,компатибилен со Flashforge / Wanhao / CTC 3 D печатач

ПОВРЗЕТЕ се СО 3д-печатач НАПОЈУВАЊЕ одбор HPLD469A ITV46920DE Т-ЕДИН поврзете одбор

DEN 914.40

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиYIXIN Електроника е професионален ЛАПТОП додатоци снабдувач, што го поседува моќниот ресурси предност и завршен систем за управување.ние може да им понуди на сите видови на ЛАПТОП матични плочи , екран и додатоциВо Кина, ние многу изложбените салони во Шенжен, Гуангжу, Santou, секој објект ќе бидат тестирани, за да бидат сигурни дека тие може да се користи 100%...

Funssor 5 компјутери*3D Печатење Изградба на Површината, 8 x 8 Плоштад, Црна супер држи лист за 3D печатач изгради кревет

DEN 1199.52

Оваа 3 D печатење изгради површината е 8" x 8" плоштад лист кој се придржува до печатење корито на фузиранфиламент 3 D печатач (се продава одделно) за да им помогне на филамент се држиме за време на печатење, додека, исто така, овозможување на чисти отстранување на печатени дел отпосле...

изедначување ширина 43mm дебелина од 0,05 мм транспарентен црна, сина, бела и многу боја, пвц топлина се намали цевка кертриџ батеријата кора 1pcs

DEN 1.92

Ве молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат ! ние имаме многу бои , ве молиме, напишете цел забелешка што треба што боја ...

636371-001 круг се поврзете со 3d-печатач плоча G4 G6 Г-7 HM55 целиот тест круг поврзете одбор

DEN 1098.24

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

6pcs Makerbot MK8 Екструдер Нерѓосувачки Челик Млазницата за 3.0 mm Makerbot Replicator, Prusa i3, Ultimaker 2 UM2 Reprap 3D Печатач

445.44 -10 % DEN 401.00

Опис : Материјал : Нерѓосувачки ЧеликФиламент влезот : 3.0 mmМлазницата : 0.3 mm, 0.4 mm, 0.5 mmнавој дијаметар : m6Ако Други Мешање големина млазници, ве молиме да ни остават некоја белешка кога нарачување...

XCR3D 3D Печатач Делови PC4-01 Директно преку Пневматски Фитинзи V6 Хранење Адаптер 4*2 Хранење PTFE Цевка за E3D 1.75 mm Hotend

DEN 56.64

Answer : ___________________________ Note : PTFE цевка покажа дека на сликата не е вклучена во пакетот.Оваа Фитинзи се обработени за да бидат директно преку користење на PC401...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.