ткаенини

ткаенини

висок квалитет Tulle чипка ткаенина Со Sequins LP51928-5 новиот дизајн Sequins чипка Shinny кралска сина

12 Прегледи
DEN 4272.00

добредојдовте на ткаенина продавница1.должина : 5yards 1yard=0.9144 метар2.ширина : 145cm150cm3.поддршка на големо и лични обичај,добредојдовте на испитување,испрати со dhl или fedex4.net mesh рака печати сјајот чипка ткаенина користи за лични обичај вечер фустан и венчаница,Производи опис :

Портокал Chiffon Ткаенина Чиста Булчински венчаница Поставата Ткаенина Здолниште 60 Широк 5 Метри По многу Бесплатен Превозот

4 Прегледи
950.40-7 % 884.00

Цената е за 5 метри / многу Вие ќе добиете големина 150x460cm ако цел еден многу.Ткаенина тип : chiffon ткаенинасодржина : 100% полиестерБоја : портокаловаШирина : 60" / 150cmГолемина на еден многу : 150460cmТежина за еден двор : 100gОваа 75 D 18 T chiffon ткаенина е голема за толку многу нешта!" Луди јоргани, сукња, фустан, кукла облека, перници, embellishing, и многу повеќе!Цената е за 5 метри / многу...

Кајсија Chiffon Ткаенина Чиста Булчински венчаница Поставата Ткаенина Здолниште 60 Широк 5 Метри По многу Бесплатен Превозот

10 Прегледи
950.40-7 % 884.00

Цената е за 5 метри / многу Вие ќе добиете големина 150x460cm ако цел еден многу.Ткаенина тип : chiffon ткаенинасодржина : 100% полиестерБоја : кајсијаШирина : 60" / 150cmГолемина на еден многу : 150460cmТежина за еден двор : 100gОваа 75 D 18 T chiffon ткаенина е голема за толку многу нешта!" Луди јоргани, сукња, фустан, кукла облека, перници, embellishing, и многу повеќе!Цената е за 5 метри / многу...

Исклучување Бела Боја Chiffon Ткаенина Чиста Булчински венчаница Поставата Ткаенина Здолниште 60 Широк 5 Метри По многу Бесплатен Превозот

2 Прегледи
950.40-7 % 884.00

Цената е за 5 метри / многу Вие ќе добиете големина 150x460cm ако цел еден многу.Ткаенина тип : chiffon ткаенинасодржина : 100% полиестерБоја : бела offШирина : 60" / 150cmГолемина на еден многу : 150460cmТежина за еден двор : 100gОваа 75 D 18 T chiffon ткаенина е голема за толку многу нешта!" Луди јоргани, сукња, фустан, кукла облека, перници, embellishing, и многу повеќе!Цената е за 5 метри / многу...

Морнарско Сина Chiffon Ткаенина Чиста Булчински венчаница Поставата Ткаенина Здолниште 60 Широк 5 Метри По многу Бесплатен Превозот

12 Прегледи
950.40-7 % 884.00

Цената е за 5 метри / многу Вие ќе добиете големина 150x460cm ако цел еден многу.Ткаенина тип : chiffon ткаенинасодржина : 100% полиестерБоја : морнарицаШирина : 60" / 150cmГолемина на еден многу : 150460cmТежина за еден двор : 100gОваа 75 D 18 T chiffon ткаенина е голема за толку многу нешта!" Луди јоргани, сукња, фустан, кукла облека, перници, embellishing, и многу повеќе!Цената е за 5 метри / многу...

Пинк Chiffon Ткаенина Чиста Булчински венчаница Поставата Ткаенина Здолниште 60 Широк 5 Метри По многу Бесплатен Превозот

10 Прегледи
950.40-7 % 884.00

Цената е за 5 метри / многу Вие ќе добиете големина 150x460cm ако цел еден многу.Ткаенина тип : chiffon ткаенинасодржина : 100% полиестерБоја : розеваШирина : 60" / 150cmГолемина на еден многу : 150460cmТежина за еден двор : 100gОваа 75 D 18 T chiffon ткаенина е голема за толку многу нешта!" Луди јоргани, сукња, фустан, кукла облека, перници, embellishing, и многу повеќе!Цената е за 5 метри / многу...

Светло Сива Chiffon Ткаенина Чиста Булчински венчаница Поставата Ткаенина Здолниште 60 Широк 5 Метри По многу Бесплатен Превозот

11 Прегледи
950.40-7 % 884.00

Цената е за 5 метри / многу Вие ќе добиете големина 150x460cm ако цел еден многу.Ткаенина тип : chiffon ткаенинасодржина : 100% полиестерБоја : светло сиваШирина : 60" / 150cmГолемина на еден многу : 150460cmТежина за еден двор : 100gОваа 75 D 18 T chiffon ткаенина е голема за толку многу нешта!" Луди јоргани, сукња, фустан, кукла облека, перници, embellishing, и многу повеќе!Цената е за 5 метри / многу...

црна оклопна проводници ткаенина за спречување на зрачење

2 Прегледи
475.20-5 % 452.00

црна оклопна проводници ткаенина за спречување на зрачењеПроизвод Бр : N021Состав : ДОМАШНИ миленици / Ni+Cu+NiДебелина : 0.080.09 mmОтпор : 0.030.05 OHMШирина : 108 CMБоја : црнатип : обичнаОклопна ефикасност : 7084d BНега : Машина перат со студена вода(под 30 centiстепен)Не железоНе белењеБез хемиски хемиско чистењеПримена на СМАРТ Заштита Ткаенини : 1...

Геометриски жакард предиво обоена памук маица решетки ткаенина мода фустан, кошула од платно

5 Прегледи
DEN 383.52

Состав и содржина : памук, ПолиестерГрофот : 32s*32sГустина : 80*60Ширина : 145cmТежина : 80 грама (g / ㎡)Специфични употреба : кеси, фустан, долен веш, пижами, повик носат, спортски, кошули, троседот, постелнина, декоративна ткаенина, завеса крпа, перница, перница, се облекуваат

2018 HQT27 Нова Мода Африкански Turban Headwrap шамија меки Кадифени материјал Со Монистра Applique и камења топла продажба

14 Прегледи
2298.24-15 % 1954.00

Добредојдовте на Queensy Ltd.,Ко.Бесплатен превозот Африкански Сомот Turban HeadtieОваа точка е на залиха и се подготвени да бродСостојба : новаГолемина : 72"*22"Материјал : Кадифе ЧипкаПревозот време : 415 денаПовеќе новиот дизајн ве молиме контактирајте со нас на : whatsapp : +8613711149316телефон : +8613760884713Queesy производство на производиПрифаќаме само Кредитна картичка, Western union, Банкарски трансфер, Paypal, Money Gram.Времето за испорака зависи од земјата и да ги Изразат, ве молиме КОНТАКТИРАЈТЕ со НАС прво ако НЕНЕ добиете пакет.Ние ќе го решат проблемот што е можно поскоро, НЕ прават било каквиштета за клиентите!Ние гарантираме за млади луѓе нула ризик купување искуство тука Ако производот има каков било квалитет проблем,ве молимеконтактирајте со нас во рок од 24 часа по вашиот прием на објектот.ние нудиме Бесплатна Замена на Целосна Наплата за вас.Како вредност на Клиентите, Вашите Повратни информации е многу важно за нас...

Предиво обоена Plaid Памучна ткаенина и маица, фустан чевли ткаенина торба

3 Прегледи
DEN 458.88

Состав и содржина : памук, ПолиестерГрофот : 21s*21sГустина : 60*50Ширина : 145cmТежина : 140 грама (g / ㎡)Специфични употреба : кеси, фустан, долен веш, пижами, повик носат, спортски, кошули, троседот, постелнина, декоративна ткаенина, завеса крпа, перница, перница, се облекуваат

Teramila Памук Poplin Ткаенина Висок Квалитет Сина Печатени Цветаат Цвеќиња Дизајн Quilting се Облекуваат Децата Кукла Декорација Tela

13 Прегледи
56.64-51 % 28.00

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок...

Chainho,8pcs/многу,Солидна Боја Серија,Печатени Twill Памучна Ткаенина,Крпеница Крпа,DIY Шиење & Quilting Материјал За Бебе&Деца

8 Прегледи
481.92-20 % 385.00

Chainho,8pcs / многу,Солидна Боја Серија,Печатени Twill Памучна Ткаенина,Крпеница Крпа,DIY Шиење&Quilting Материјал За Бебе&ДецаКоличина : 8 парчиња / торба (Оваа Цена е за 8 парчиња / торба, Секој Deisgn едно парче)Големина на единица : 40cmx50cmAnswer : ___________________________ Note : ние снабдување на оваа ткаенина пакетСите ткаенини и филц се скрати со рака.Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 12cm отстапување.Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.Како ние се намали ткаенини : Пакетот е пресече,ако цел повеќе од 1 сетови,тоа НЕ е континуирано.Техника : ТкаениМодел : ПечатениФункција : ЕкоПријателскиТип На Производ : Други ТкаениниПлетени Тип : НикојВелур Ткаенина Тип : НикојДизајн : Солидна Боја СеријаГустина : 133x72Стил : 8 Дизајн Жолта Боја серијаФункција : Дише & ЕкоПријателскиМатеријал : ПамукТип : Памук ТкаениниСтил : TwillNonwoven Техника : НикојМатеријал : Памук ТкаениниПредиво : 30 еДимензии : 40cm*50cm / парчеТежина : 1lot =8pcs=180gУпотреба : Quilting КрпеницаУпотреба : Занаети Воздушните Кеси Перница Престилка Лист Перница ИграчкиЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линкВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенинаВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакетВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаениниВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лентаВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчетоВе МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделкаЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линкЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линкПРОСТОР

HLQON предиво обоена густа Ткаенина За DIY Quilting & Шиење Софа,Маса Крпа,Завеса,Торба,Перница Материјал комбинација Tissu од 50x148cm

5 Прегледи
596.64-14 % 513.00

148cmMeterial : памук / spandexпогоден за : Троседот,Перница,Перница, табела облека,чаир подлога,DIY,doys облека,торба ,чаршаф..ве молиме имајте во предвид дека : 1 : ние поддршка за промет на големо , доколку купите повеќе од 10 парчиња , ве молиме контактирајте со нас, ние може да ви даде изненадени цена .2 : ние не се намали на ткаенина ако купите повеќе од едно парче3 : ако купувате 1 парче, големината е 50 x 148 cmако купувате 2 парчиња, големината е 100 x 148 cm....ако се купи 10 парчиња, големината е 500 x 148 cmи така натаму .производ покажува : ​Исто така можете да ги видите производите како што е подолу : метар метар метар метар метар метар метар метар

Висок крајот прилагодување Нов Замок печатење задебелување втиснување жакард дигитални позиционирање ткаенина ткаенина прилагоди DIY грб Clo

11 Прегледи
698.88-18 % 573.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 142cmТежина : 310g / mСостав : Полиестер влакнатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел.https : / / item.taobao.com / item.htm?spm=a1z10.5cs.w400214482386352.40.1a6f5e4a Dcy DCD&id=537506957361

40CM*88CM Згусне Памук Поврзана Ткаенина Ребра Ткаенина За DIY Шиење Јакна даунов Ткаенината Полите Јака

11 Прегледи
865.92-5 % 823.00

должина : 40cmсплетам стил : 2*1ширина : 88cmматеријал : 95%памук+5%spandexедно парче ткаенина должина е 40cm,тоа може да се направи 2 ракави,една полите и една јака.Боја Неусогласеност Разлики во боја може да се предизвика од некои други причини, како што се боја одраз во мониторот,осветлување,припадност и сл ,Сепак, ако мислите дека објектот примена е во погрешна боја ве молиме контактирајте со нас...

19momme тешка свила водат дигитално печатење тешки предиво предиво водат сатен ткаенина свила Mulberry свила Cheongsam Кинески облека

13 Прегледи
2544.00-12 % 2239.00

Име на производ : Европа фан carnation ткаенина 22 реални дигитално печатење тешка свила водат сатен ткаенина свила свила cheongsam Hanfu крпа Состав : 97% свила +3% spandex Портата ширина : 108 CM (прирачник за мерење, грешки опсег 1~5cm) G тежина : 95g / метри (околу 22 momme или така), се Намали стапката на помалку од 8% , ве молиме правилно да се разгледа структурата на јачината на звукот Ткаенина својства : Kawoon Sabu gambieredguangdongsilk и gambiered Guangdong, копија на стариот Шангај кожна јакна, во Пекинг тоа е наречено Кинески gambiered Guangdong газа, е на античките рачно изработени растенијата боење ткаенини, има една илјада години на историјата, бидејќи на својот единствен процес на производство, бројот на ретки, со што за долго време, барањата на високо квалификувани, облечен е мазна, кул, стерилизација, insecticide, има карактеристики на здравјето на кожата, познат како меки злато, само семејството може да уживаат...

година нови боја нерегуларни печатени шари Бохемски тенка и нетранспарентно снег врти ткаенина, кошула фустан ткаенини

5 Прегледи
656.64-18 % 539.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки |умерено| Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 150cmТежина : g / mСостав : полиестер влакнатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

{Фабрика Снабдување} Висок Заштитен Ткаенина користење како кеси поставата за блокирање на RFID

4 Прегледи
DEN 6192.00

{Фабрика Снабдување} Висок Заштитен Ткаенина користење како кеси поставата за блокирање на RFIDЕден , преглед : Овој производ ги користи тековната меѓународните најнапредните физички и хемиски процес, влакна, да се ionized обработка, има добра XYZ три проводници и заштитен ефект, рефлексија, апсорпција на штетните електромагнетни бранови, врз човечкото тело без повреди, по тестирање на заштитен ефект на национална тест центар достигна 99.999999% (над 78d B).'Рѓа оксидација, боја униформа, отпорност на абење, времето отпор, asluggage кеси обвивка, мобилен телефон сигнал оклопна, лаптоп, надворешни пречки, со сигурен security protection...

{YUHENG Фабрика Снабдување} Висок Квалитет на EMF ТКАЕНИНА со Пониска Цена

3 Прегледи
DEN 6192.00

{YUHENG Фабрика Снабдување} Висок Квалитет на EMF ТКАЕНИНА со Пониска ЦенаЕден , преглед : Овој производ ги користи тековната меѓународните најнапредните физички и хемиски процес, влакна, да се ionized обработка, има добра XYZ три проводници и заштитен ефект, рефлексија, апсорпција на штетните електромагнетни бранови, врз човечкото тело без повреди, по тестирање на заштитен ефект на национална тест центар достигна 99.999999% (над 78d B).'Рѓа оксидација, боја униформа, отпорност на абење, времето отпор, asluggage кеси обвивка, мобилен телефон сигнал оклопна, лаптоп, надворешни пречки, со сигурен security protection...

Европската Американска Мода Злато Топол Печат Конкавна Конвексни Стереоскопски Жакард Ткаенина/есен/зима Грб Фустан /100cm*140cm

11 Прегледи
DEN 1392.00

2747404679919513 ТОПЛА метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар

3 боја ленти имитира свила сатен ткаенина рака инструментално вратоврска Cheongsam униформи/100cm*120cm

15 Прегледи
DEN 528.00

2747404679919513 ТОПЛА метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар метар120cm ширинаЕмулација свила, сатен ткаенина имаат свила сјај ...

2017 Специјална Понуда На Обучувачи Продажба На Евтини Широк Ширина Свадба Декорација Organza Ткаенина

11 Прегледи
DEN 744.00

Ако вашите квантитет над 100 метри, ве молиме истрага под линкот подолу : ​ЧПП ве Молиме да обрнете внимание пред да ред1.Зошто ткаенина боја добивме има малку разлика од компјутер или телефон екран?Почитувани, тоа е неизбежно, бидејќи нема камера може да донесе 100% реално боја колку што е сега.Ако ви се грижат за боја разлика, ве молиме да ни побара да се брод мал боја на примерок пред да нарачате.2.Можам да купите 1 метар, наместо на 1 многу?Тоа е во ред ако треба само 1 метар...

година нови судрат Младите Валцер поп правец на еластичен бран точка пати композитни мода крпа грб ткаенини

14 Прегледи
1453.44-18 % 1192.00

Основни Информации Дебелина, индекс : | тенка | Многу тенки | умерено | Малку дебела | дебела Еластична индекс : | inelastic |Микро еластичност|Еластична |Добра еластичностШирина : 110cmТежина : 380g / mСостојки : Памук + хемиски влакнатежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

170x50cm1pc Добра Faux Крзно Ткаенина Зајакот Сива Faux Крзно Ткаенина за Шиење Материјал Diy Дома Текстил Грб Јака Зима Faux Крзно Ткаенина

3 Прегледи
1295.52-10 % 1166.00

100% памук Ткаенини&Telas Комбинација &Чувствува&мобилни и Tilda Ткаенина&100% памук Ткаенини&Telas Комбинација &Чувствува&мобилни и 100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и 100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и 100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и Telas Комбинација&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и 100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и 100% памучна Ткаенина&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и Telas Комбинација&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и Telas Комбинација&100% памук Ткаенини&100% памук Ткаенини&Telas Комбинација &Чувствува&мобилни и Tilda Ткаенина&100% памук Ткаенини&Telas Комбинација &Чувствува&мобилни и 100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и 100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и 100% памучна Ткаенина&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и Telas Комбинација&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и 100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и 100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и Telas Комбинација&100% памук Ткаенини&Tilda Ткаенина&Чувствува&мобилни и Telas Комбинација&100% памук Ткаенини& Ширина и должина : 170x50cm прибл,рака намали,pls дозволете грешка големина од 12cm точка : Faux Крзно Ткаенина Зајакот Сива Faux Крзно Ткаенина Материјал : 100% ES Влакна крзно ткаенина Боја : бела стил : Дебела Топла И Мека faux крзно тежина : околу 0.38 kg за 170cm x 50cm должина од крзно : околу 1.5 cm во Пакување : 1 buc , ако цел повеќе од 2cs, сите компјутери се постојано заедно Функција : Моден стил,идеален за DIY жени човек, облека ,крзно јака, капа,шамија, 10cm*50cm 1pcs Нови Текстилни Ткаенини 100% памук комбинација ткаенина симпатична Мала черепот печатени quilting дом за бебе шиење.

Доста Мека Божиќ Мрачно Точка Елени Дрво Печатени Nonwoven DIY Чувствува Ткаенина Ткаенина DIY рачно изработени Шиење Дома Декорација Шема

9 Прегледи
190.56-6 % 179.00

Доста Мека Божиќ Мрачно Точка Елени Дрво Печатени Nonwoven DIY Чувствува Ткаенина Ткаенина DIY рачно изработени Шиење Дома Декорација на Моделот Пакет Кукли Занаети Име на Производ : FF194 Доста Мека Божиќ Мрачно Точка Елени Дрво Печатени Nonwoven DIY Чувствува Ткаенина Материјал : 100% полиестер Дизајни и бои : 5 дизајни Големина : 1 парче=15cm*15cm или 30x30cm (намалување од рака, + / 1cm грешка), Дебелина – 1mm Употреба : нежно, совршен за крпеница,играчки,scrapbooking, и други заеднички DIY проекти...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.